Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Doki42


Doki42
őstag

Legyen szolid az ára is :DDD :DD

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#2) DJGABI


DJGABI
addikt

100% hogy kamu, azt most megmondom. Hogy miért? Mert nem tepsi ;]

kb A40 méret, simán venném, de gondolom akksi lesz benn vagy 2500-as, kezdőár meg negyed milla

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#3) Noukoum


Noukoum
veterán

Az ujjlenyomat olvasó igazán mehetne a kijelzőbe.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#4) thomas92 válasza Noukoum (#3) üzenetére


thomas92
aktív tag

Én meg épp azt remélem, hogy marad a fizikai. :D

(#5) #76289792 válasza DJGABI (#2) üzenetére


#76289792
törölt tag

Pixel mikor volt tepsi?

(#6) _flamer


_flamer
aktív tag

Tetszik a Pixel formavilága de jó lenne egy kijelzőbe integrált ujjlenyomat olvasó..

“Innovation distinguishes between a leader and a follower”

(#7) nagyontitkos


nagyontitkos
újonc

nem vágom h egy flagship mobilból miért spórolnak ki lencséket, egyik pixelnél sem értettem... ha már ekkora kamerasziget van a hátulján, igazán jöhetne bele egy zoom-normál-nagylátószögű kombó...

(#8) whatwhatwhat válasza thomas92 (#4) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

Gyakorlatilag mindkettő fizikai. :U ;]

(#9) #95462144 válasza nagyontitkos (#7) üzenetére


#95462144
törölt tag

Minek? Így klasszisokkal jobb képeket fog lőni, mint a sok kamerás bullshitek.

(#10) #16514048 válasza #95462144 (#9) üzenetére


#16514048
törölt tag

Minek?

Azért, hogy ha túl szűk a főkamera képe, akkor ne percekig kelljen a panoráma módon belüli ultraszéles funkcióval bóckodni, mint jelenleg.
Lehet akármilyen jó a főkamera képe (bár szvsz túlértékelt, de mindegy), használhatóság szempontjából mindig jól jönne többféle látószög.

Ennek a háromnak, amikről nagyontitkos beszél, szerintem nem csak a flagship-ekben, de a 100-150 ezer közötti árkategóriában is alapnak kéne lenniük. Ha már tavaly egy Mi 9 SE-ben is elfértek...

(#11) #76289792 válasza #16514048 (#10) üzenetére


#76289792
törölt tag

Szerencsére ez nem a Huawei és társai. Ebben a kategóriában ez sokaknak megfelel és legalább azt adja vissza, ami tényleg a szemünk előtt van :)

(#12) TunerJoe válasza #16514048 (#10) üzenetére


TunerJoe
senior tag

Így van.
Mai napig sokan azt hiszik, hogy azért van több kamera hogy jobb legyen a képminőség, ami csak a legritkább esetekben van így.
Ráadásul pont a széles látószöget spórolják ki belőle, miközben a dupla gyújtótáv simán helyettesíthető digitálisan, ha már valamit mindenképp ki kell hagyni... :U

instagram.com/albert__gyorgy

(#13) Cecevok válasza #76289792 (#11) üzenetére


Cecevok
tag

Azért a Huawei mindig is erős volt mobilfotózásban.
Inkább a Samsungra jellemző, hogy túltolja a színeket...

iPhone 11 Pro / Sony HX99 / Lumix GX800

(#14) ghiottone


ghiottone
nagyúr

A 4a-hoz szereztem egy tokot, de ahogy nézem a méret az ugyanaz lesz. Amúgy már 4a se lesz ilyen tempóban bemutatva.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#15) Tewe013 válasza #16514048 (#10) üzenetére


Tewe013
őstag

Pont Mi9SE-ről váltottam Pixel 4-re. Egyszer sem hiányzott még az ultrawide, viszont a Pixel sokkal jobb zoom-ja (egészen 8x-ig) már sokszor kapóra jött.

(#16) Hopkins95 válasza #16514048 (#10) üzenetére


Hopkins95
addikt

+1 ezt adom! :K Akármennyire is szeretem a Nexusom kameráját, a széleslátó nagyon hiányzik. Ilyenkor irigylem tesóm Oneplusját, hogy az tudja ezt.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#17) nozs23 válasza #76289792 (#11) üzenetére


nozs23
addikt

Ebben a kategóriában ez sokaknak megfelel és legalább azt adja vissza, ami tényleg a szemünk előtt van

Egyrészt ez a csúcskategória, tehát az "ebben a kategóriában ez sokaknak megfelel" annyira nem állja meg a helyét. Másrészt egy kamera sem azt adja vissza, amit látsz. Átmegy szépen a kis HDR vagy tudja a halál milyen kamu AI processing-en, stacking stb.
Az extra látószögek hiányának az oka a fillérb*szás. Semmi más.
És lehet akármilyen jó a főkamera, ha tele kéne nem tudja, mert nincs, csak digitális croppolás. Ha nagylátószög kéne (beltéren, szűkebb helyeken, vagy épp tájképnél) akkor szintén nem tudja, mert nincs. Ezeket nem helyettesíti egy darab viszonylag jó főkamera.

(#18) David75


David75
őstag

Én nem igazán értem a Google üzletpolitikiját. Kinyirták a nexust-t pedig nagyon jó nexus telefonok volt mint árban mint tudásban. A Nexus 6p-m még működik is. Ez a Pixel széria leginkább csak árnövekedést hozott. Értem hogy fórumon van pár különc akinek tetszik, mint ahogy itt az évekóta vergődő Sony-nak is vannak elfogúlt hívei, de ha kiviszel egy forgalmas helyre egy Pixel flagship-et és mellé raksz egy Samsung s20-at meg egy OnePlus 8pro-t meg egy iPhone 11 pro max-ot, akkor lehet nap végéig egyetlen embert se fogsz találni aki a pixelt választaná. A dizájn amit évről évre nyomatnak az a sonyval karöltve a piac mögött kullog és így hiába a jó kamera meg a fasza stock droid, teljesen érdektelen a telefon.

Én idén ősszel cserélem a mate 20 pro-t, Huawei-t nem vehetek így hogy nincs Google rajta rendesen, a Samsung-al az s8 óta nem vagyok hajlandó kisérletezni, a Pixel lehetne alternatíva de kihoznak majd egy OnePlus 8 pro szintű telefont jobb kamerával elavult dizájnal és el akarják majd adni iPhone pro max áron.

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#19) #76289792 válasza nozs23 (#17) üzenetére


#76289792
törölt tag

Nem igazán ilyen kategorizálásra gondoltam :K Akinek pixele van az megérti. Viszont tudom hogy itt mindenbe bele kell kötni szóval helyesbítem.. ez sokkal közelebb van a valósághoz.

(#20) #76289792 válasza David75 (#18) üzenetére


#76289792
törölt tag

Pixelt továbbra sem azok vesznek akik tepsit akarnak vagy hardver-gyárat. Szerintem akinek a stabil rendszer kell iPhone szintű támogatottsággal az tudja mit vegyen, emellett ez az egyetlen friss droid ami embernek való méretben jön ki. :)

(#21) Hopkins95 válasza #76289792 (#20) üzenetére


Hopkins95
addikt

iPhone szintű támogatottság, aztán kiderül, hogy az szifon hamarabb kapja meg a Googles appot, mint a Pixel :DD : I wish Google would prioritize updating apps in their Pixel lineup over the iPhone e.g Google Photos

Arról a nagy támogatottságról meg tudnék mesélni a Nexusomból tapasztalva...Google Lens pl. Play áruház szerint nem kompatibilis, de aptoideról le tudtam tölteni és működik. DJI Fly app szintén a Play áruház szerint elvileg nem kompatibilis, de külön meg felment. A DJI Mimo appben meg nem megy az active track pl. illetve nagyon felforrósodik a telefon. :U

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#22) #76289792 válasza Hopkins95 (#21) üzenetére


#76289792
törölt tag

Persze, semmi sem tökéletes. Nexusom sosem volt, így nem tudok nyilatkozni, viszont P1 óta nagyon elégedett user vagyok, amit más rendszereknél nem mondhatok el. No 1-nak tartott OnePlus felé is volt kanyar.. de inkább a szoftver mint a hardver.

(#23) Hopkins95 válasza #76289792 (#22) üzenetére


Hopkins95
addikt

Oké, ez így korrekt. :R Csak a szememben a Google az ilyen baklövésekkel(mint a fenti linkben) nevetségessé teszi a brandet. :D

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#24) #76289792 válasza Hopkins95 (#23) üzenetére


#76289792
törölt tag

Nálam lényegében a méret miatt nyerő, de a nyers droid ami viszi a dolgot. Nálam egyszerűen tökéletesen működik, de lehet hogy csak én vagyok ennyire háklis a bugokra, problémákra stb. Engem az szomorít el, hogy minden topikban ráfogják a problémákra hogy az nem a gyártó által módosított droid hibája, hanem az alap androidé. Pedig nagyon nem, Pixelen nem tapasztalom ezeket a problémákat. Tény hogy vannak, de azért na.. Szerintem sokan akik nem használtak még Google telefont, azok azt hiszik hogy eredendően bughalmaz.. :)

(#25) stickermajom válasza David75 (#18) üzenetére


stickermajom
addikt

Lehet én vagyok lemaradva teljesen, de ebben mi az elavult dizájn? Vagy mi az aktuális trend?

(#26) #76289792 válasza stickermajom (#25) üzenetére


#76289792
törölt tag

A lekerekített kijelző, a lyukas kijelző és a notch. Mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy ezek pozitív dolgok e. :DD

(#27) Hopkins95 válasza #76289792 (#24) üzenetére


Hopkins95
addikt

Volt kezemben tesóm Oneplus telefonja, bugokkal nem találkoztam. Olyan remekül fut rajta a rendszer, hogy az valami parádé. Igazából én is azon gondolkodom, hogy 7 Prot veszek majd, csak szívom a fogam az ára végett. A nagy telefonokat meg én sem szeretem, de a tesóm 7T Proját könnyedén használom, szerintem a lekerekített oldalak végett stabilabban ül a tenyeremben és a gesztusvezérléssel kisebb, kb. 17 cm hosszú tenyerem ellenére is irányítható. De amúgy azt aláírom, hogy kis méretben nincs túl sok opció és ezek közül az egyik legjobb a Pixel. :K

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#28) Tewe013 válasza #76289792 (#24) üzenetére


Tewe013
őstag

+1 szerintem csak az fikázza nagy erőkkel akinek még sosem volt Pixele csak látott egy két reviewt azol használták pár napig és ebből ő már Pixel szakértők lettek.

(#29) stickermajom válasza #76289792 (#26) üzenetére


stickermajom
addikt

Látszólag lyukas ez is. Akkor az 3-ból 1. :D

Bár soha nem vettem még telefont dizájn alapján.

(#30) #76289792 válasza stickermajom (#29) üzenetére


#76289792
törölt tag

Sajnálnám is ha ebbe az irányba mennének.. egyrészt a lyukas kijelzővel követnék a többit, másrészt oké, hogy elhagyják a soli radart, de szerintem nem kellene lecserélni az arcfelismerést egy hátlapi ujjlenyomatolvasóra. :(

(#31) guni válasza #76289792 (#20) üzenetére


guni
tag

Mármint iPhone szintű támogatás feleannyi ideig mint egy iPhone.

(#32) #76289792 válasza guni (#31) üzenetére


#76289792
törölt tag

3 évnyi támogatás, 4 évnyi használat, szerintem ez a legtöbb Pixel user számára több mint elég.

(#33) guni


guni
tag

Feltéve hogy rögtön a bemutató után veszed. Ha most vennél egy Pixel 3-at, ami alapvetően még mindig egy tök használható telefon, sőt megkockáztatom, hogy a Pixel 5 se lesz egy óriási előrelépés hozzá képest, akkor van még bő egy éved az utolsó update-ig.

(#34) #76289792 válasza guni (#33) üzenetére


#76289792
törölt tag

Tekintve hogy fél év alatt nálunk majdhogynem felére beesik az ára és utána alig csökken vagy el is tűnik a kínálatból, így szerintem érdemes mindig az újabbat venni és nem a régit. Szerintem nagyon kevesen vannak azok akik most szeretnének P3-at venni. Szerintem ilyen alapon felesleges az iPhone-hoz hasonlítani.

[ Szerkesztve ]

(#35) hajbel válasza #95462144 (#9) üzenetére


hajbel
addikt

Mert ha lenne benne még 2 kamera, akkor exponenxiálisan romlana a főkamera minősége, vagy mi?

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#36) Divinity válasza Hopkins95 (#21) üzenetére


Divinity
őstag

Amit a Store mutat az a hivatalos elérhetőség. Egyáltalán nem azt jelenti, hogy nem működik csak, hogy hivatalosan nem telepítheted mert a fejlesztő azt mondta.
Nagyrészt régiókra szoktak szűrni ilyen módon.

Ez a YouTube videó meg konkrét vicc

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#37) Divinity válasza guni (#33) üzenetére


Divinity
őstag

Mert az iPhone-nál akkor indul amikor kiveszed a dobozból? :DDD

Az Apple 5 év támogatást szokott adni, tehát az i6, 2014-ből még kapott iOS13-at, 14-et már nem.
Tehát kerek 5 év supportott kapott.
Pixel szempontból az OG pixel, 2016-ból kapott Android 10-et majd év végén vágták el. Tehát mint OG device kapott 3 év supportot ami így idővel csak nőni fog minden eszközzel.
Na meg a community rendszerekről nem is beszélve így GSI-n szvsz még Android 12-is érkezni fog az OG-re

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#38) vakablak93


vakablak93
őstag

ha tényleg így fog kinézni ennyire kicsiként és hátlapi ujjlenyomat olvasóval, akkor meggondolom hogy novemberben mikor lejár az előfizum ezt válasszam-e,( hozzá addigra csak megjelenik) eddig a 4a-ra gondoltam, de lehet ez lesz ,majd az előfizu ára eldönti :)

ez a google féle semmi lányos nyomizás a telefon küllemét illetően nagyon bejön. :DD .
Utána szépen 3 évre nekem ez oké lesz, majd meglátom őket élőben meg az árkülömbséget.

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#39) #95462144 válasza hajbel (#35) üzenetére


#95462144
törölt tag

Ha mellé tesznek egy 2mpx-es mélységszenzort és még 5-8mpx-es semmire nem való kamerákat, hogy legyen legalább három kamera, annak aztán sok értelme van. Ez sokkal nagyobb bullshit, mint beletenni egy maximum két kamerát, amik legalább normális minőségűek. Az nagyobb baj, hogy manapság az userek felülnek ennek a "minél több kamera legyen a minőség másodlagos" parasztvakításnak.

(#40) Hopkins95 válasza #95462144 (#39) üzenetére


Hopkins95
addikt

Oké, de az iPhone 11 akkor miért kapott több kamerát? Az is rossz minőségű? :U

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#41) Divinity válasza Hopkins95 (#40) üzenetére


Divinity
őstag

Az iPhone 11 is 2 kamerás. A 11 Pro az ami kapott még egyet. Ellenben kevered a szezont a fazonnal mert nem pont erre célzott a kolléga.

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#42) Hopkins95 válasza Divinity (#41) üzenetére


Hopkins95
addikt

Akkor mire célzott?

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#43) #95462144 válasza Hopkins95 (#42) üzenetére


#95462144
törölt tag

LOL! :DDD Leírtam, ezen mi nem érthető a számodra? A példa is egyértelmű. Ráadásul nagyon kevered a dolgokat... De még egyszer... Az Iphone 11 Pro-ban van 3 kamera nem a sima 11-ben. De egyikben sincs bullshit szenzor, mindegyik 12mpx-es, és komoly szenzorral rendelkeznek nem 2mpx-es makró meg hasonló bullshitekkel operál.

[ Szerkesztve ]

(#44) thomas92 válasza whatwhatwhat (#8) üzenetére


thomas92
aktív tag

Na, de érted mire gondoltam. :DD

(#45) Hopkins95 válasza #95462144 (#43) üzenetére


Hopkins95
addikt

Ha visszaköveted a (#7) nagyontitkos számú hozzászólást, akkor kiderül, hogy flagship telefonokról volt szó:

nem vágom h egy flagship mobilból miért spórolnak ki lencséket, egyik pixelnél sem értettem...

Nálam ide tartoznak a fő Pixel sorozat, Oneplus telefonok, Galaxy S széria, Huawei P sorozat, ahogy az iPhone 11 Pro és az iPhone 11 is.

Akkor ezek mind bullshitből rakják bele a több kamerát vagy mi? :U

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#46) #95462144 válasza Hopkins95 (#45) üzenetére


#95462144
törölt tag

Akkor ha visszakeresed, hogy én mire válaszoltam, és mit akkor rájössz, hogy nagyon eltévedtél. Engedd el, látom ez számodra nem lesz már egyértelmű. De már más is jelezte feléd (#41) Divinity , hogy totál más síkon mozogsz (esetleg dimenzió). :DDD

[ Szerkesztve ]

(#47) hajbel válasza #95462144 (#39) üzenetére


hajbel
addikt

Amiről te beszélsz az irreleváns, mert ilyen max 25 ezres telefonban van. Nyilván itt mindenki normális tele és zoom kamerára gondolt, nem azá latalad említett teljesen irreleváns opcióra. Látom, lejjebb már beismerted, hogy hasznos lenne.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#48) #95462144 válasza hajbel (#47) üzenetére


#95462144
törölt tag

Tessék? A tegnapi teszt az élő példa a monológomra: [link]
Idézem a tesztből:
"akad egy 5 megapixeles makró kamera, ez is tud élességet találni, valamint egy 2 megapixeles mélységérzékelő a portrékhoz"

Ez marhára nem 25 ezres kategória. Inkább 100+...

(#49) Divinity válasza #95462144 (#48) üzenetére


Divinity
őstag

Ott van a Honor 20 Pro is, Ami szintén felsőkategóriába startolt és ott is van egy "szuper" 2 megapixeles makró kamera pl

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#50) #95462144 válasza Divinity (#49) üzenetére


#95462144
törölt tag

Na igen az sem egy 25 ezres kategória...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.