Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lars


Lars
őstag

Valaki mondhatna felhasználási módokat ezekre a kütyükre, mert jelenleg én a csökött agyammal csak azt látom, hogy egy újabb divathullám készül végigsöpörni a világon, mint az érintőkijelzős telefonoknál anno. Azzal a különbséggel, hogy ennek még annyira sem látom a létjogosultságát :U
Persze ha van valakinek ésszerű érve, akkor akár még meg is változhat a véleményem.

(#2) Erasmus válasza Lars (#1) üzenetére


Erasmus
őstag

5 colos képernyőn könyvet olvasni... :U

szerk.: bocs, nem válasznak szántam, csak kételynek.

[ Szerkesztve ]

(#3) atike


atike
nagyúr

Hááát... Én is hasonló véleményen vagyok. Nem igazán látom, hogy miért lenne ez jó (akár nekem is)... :)

(#4) FixY67 válasza Erasmus (#2) üzenetére


FixY67
senior tag

Egy átlagos könyvlap mekkora?

...

(#5) Erasmus válasza FixY67 (#4) üzenetére


Erasmus
őstag

olyan sztem nincs... de 5 col (12,7 cm) lapátmérő kb. zsebkönyvekben van.

(#6) FixY67 válasza Erasmus (#5) üzenetére


FixY67
senior tag

Igen, épp erre akartam célozni... Van kb. egy polcnyi könyvem ebben a méretben. :)
(többségük regény)

...

(#7) vtechun


vtechun
veterán

felbontása ennek mekkora lesz? Kicsit keveslem az 5 collt.

(#8) Chaser


Chaser
titán

"Mint már annyiszor, most is az Engadget munkatársai jutottak belső információkhoz, s ők tettek közzé két olyan bemutatóképet, mely a Dell új termékre vet fényt. "
..., mely az új Dell termékre vet fényt.
Inkább így:)
....,mely a Dell új termékére vet fényt.
vagy így

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#9) BiP válasza vtechun (#7) üzenetére


BiP
nagyúr

800x480. Teljesen olvasható lesz.
Amúgy sokmindenre jó. netezni, olvasni, videózni, zenét hallgatni, telefonálni, stb.

(#10) dajkopali válasza Chaser (#8) üzenetére


dajkopali
addikt

:R

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#11) Lars válasza BiP (#9) üzenetére


Lars
őstag

A probléma csak az, hogy ezekre a feladatokra már régen kitaláltak mindenféle kütyüket.
Filmet nézni 5 colon erősen kínzó tevékenység. Netezni még csak-csak, bár aki nem birja ki a munkahelyétől hazáig tartó utat netezés nélkül, az sürgősen keressen fel egy orvost :)
Zenét hallgatni, telefonálni lehet telefonnal is. Sőt, netezni is lehet velük. Ez meg ilyen picit nagyobb, picit több dologra alkalmas, de mégis inkább semmire sem jó igazán.

(#12) madgie válasza Erasmus (#5) üzenetére


madgie
titán

Hát igen, a 9,7" enyhén jobb erre a célra... viszont a "szembekamera" nem hülyeség, skype-olni jól lehet ölben/fekve az ilyennel.

(#13) Fáraó


Fáraó
őstag

Az első kérdés ami nekem is eszembe jutott: És akkor ez most mi??
Telefonnak sztem nagy, táblának kicsi, embert ölni azért lehet vele méretei alapján. :)

VIGYORRRGAZMUS.....

(#14) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Én inkább netbook alternatívának képzelem el, az Ipad által elindított termékvonalat, vagyis legyen 11-12 colos, max. 1 centi vastag. Felbontása 720p szélesvásznú.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#15) Lars válasza Fáraó (#13) üzenetére


Lars
őstag

Kisebb vadak elejtésére esetleg alkalmas csak. :U :D

(#16) .mf


.mf
veterán

Pl. ágyban fekve elalvás előtt megnézni még egy filmet, sorozatrészt, juhtyúkon videót, felnézni valamilyen oldalra, benézni emailfiókba. Én legalábbis ilyenekre tudnám elképzelni, de nekem se kéne. Ezekre egy pda-t / okostelefont is lehet használni, de az ezen felül még többet is tud.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#17) BiP válasza Lars (#11) üzenetére


BiP
nagyúr

"A probléma csak az, hogy ezekre a feladatokra már régen kitaláltak mindenféle kütyüket."
Ez igaz, de hát ez már mindenre elmondható. Ilyen alapon a netbookokra sem lenne szükség, mégis viszik, mint a cukrot.

"Filmet nézni 5 colon erősen kínzó tevékenység. Netezni még csak-csak, bár aki nem birja ki a munkahelyétől hazáig tartó utat netezés nélkül, az sürgősen keressen fel egy orvost :)"
Vonaton azért megelégszem az 5 collal is. Én legalábbis.
Aki meg mondjuk másfél órát utazik a munkahelyére, annak jól jöhet. (nekem gyalog 10perc, nem érint)

"Ez meg ilyen picit nagyobb, picit több dologra alkalmas, de mégis inkább semmire sem jó igazán."
Igen, erre kicsit nagy, arra meg kicsit kicsi. Szóval én is azon a véleményen vagyok, hogy emellé kell egy telefonálós telefon, ez meg ilyen elütöm az időt gépnek jó.
Megvenni drága, de ha valaki meg akarna dobni egy ilyennel, nem utasítanám el.

[ Szerkesztve ]

(#18) Chaser válasza dajkopali (#10) üzenetére


Chaser
titán

Én se vagyok formában:D :B ...2 mondattal odébb:

"A kiszivárogtatott slide-okon a az Android-alapú ...."

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#19) dajkopali válasza Chaser (#18) üzenetére


dajkopali
addikt

:R

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#20) domi007


domi007
őstag

Ez mar kezd szanalmassa valni, hogy az Alma csinal valamit, amit mindenki legagyiz (pl. elso iPhone ami meg cut-copy-t sem tud stb..), de a gyartok masoljak ezerrel, majd az Apple hulyere keresi magat a dologbol, mert mire a gyartok utolernek, addigra kiad egy frissitest (lsd. 3.0 cut-copy solved) es megint elorebb van (latszolag). :W

Hol itt az innovacio?

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#21) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Jól néz ki. De mire jó?

[ Szerkesztve ]

(#22) Lars válasza WonderCSabo (#21) üzenetére


Lars
őstag

Az első mondatodban ott a válasz. :D

[ Szerkesztve ]

(#23) Janika!2 válasza WonderCSabo (#21) üzenetére


Janika!2
aktív tag

Én is ugyanezt kérdezem? :))

It's In Your Nature To Destroy Yourselves

(#24) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Szimpatikusabb megoldás, mint az Ipad, de akkor sem kellene. Nem igazán tudnám mire használni, vagyis ezt a pénzt hasznosabb dolgokra el lehet költeni szerintem.
Elég komolyan kis trió ez a cég 3mas.

(#25) Siera


Siera
senior tag

Van Ipod touch,Netbook,a kettő közé szerintem nem kell semmi...
Akkora mint 1 UMPC,csak sokkal korlátoltabb,de tuti divatos lesz...
Amit az Apple kitalál,azt követni kell,mert tuti befutó.Ezt már mindenki tudja :DDD

(#26) JanR


JanR
addikt

Nekem nagyon tetszik :C

(#27) #06658560 válasza Lars (#1) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nekem egyetlen felhazsnlási teület jut eszembe, ahol életképes lehet, s nincs rá már most laternatíva, ami még jobban is hazsnálható: jegyzetfüzetet kiváltani, s kézírással rögzíteni amit akarok, de azt azonnal átformázza nyomtatott karakterekké esetlegesen, s midnemellett könnyen színezhető, kimelehető, nyilazható, rajzolást segíti, stb. De ha már ez benne van, akkor a közzététel, megosztás terén is legyen hatékony, hogy a céges munkákat könnyítse.

(#28) Lars válasza #06658560 (#27) üzenetére


Lars
őstag

Erre szerintem egy jobb pda, a megfelelő szoftverrel alkalmas.
Legalábbis volt egy demo, talán navision-ban. Mondjuk ott egy elborult ötletről volt szó, hogy mondjuk a lakatos szakmunkás kimegy a tett helyszínére, megállapítja, hogy fog neki kelleni 15 db csavar + anya, meg tömítőanyag, meg stb. Lefényképezi a munka helszínét is a főnökének, hogy ma hol fog dolgozni. Ez szépen hangzik, csak amikor a kedves kolléga tökig olajosan, meg zsírosan megfogja a pda-t, már lehet is kidobni. Ne adja isten valami vegyszeres vezeték javításán serénykedik, és kap egy kis vegyszert is a cucc ... :U

[ Szerkesztve ]

(#29) essexboy


essexboy
HARDVERAPRÓD

És vajon telefonálni is lehet majd vele?

essexboy

(#30) szuper-t


szuper-t
senior tag

Érdekes nem modnom :D aranyos de mire jó?:D

(#31) BiP válasza Siera (#25) üzenetére


BiP
nagyúr

Felejtsük már el könyörgöm, hogy az Apple kitalálta, a Dell meg lemásolta.
Ez a 2 készülék korábban lett bejelentve, mint az iPad. Ráadásul nem is egy kategóriába esik a két készülék.

(#32) rtom


rtom
senior tag

Itt van pár hasonló készülék, persze nem ilyen neves gyártóktól.

A NorhTec Gecko Info Pad bejönne, ha nem csak koncepció lenne...

Ezzel a Dell géppel is csak a képernyőméret a gond - legalább 9" és 1024 pixel széles kijelző kéne - hogy normálisan lehessen rajta böngészni.

(#33) Egzee


Egzee
őstag

Ezt a rohadt egy címet!!! Nem értem, hogy mi tud dögös lenni egy talp méretű kijelzőben...

(#34) Narxis válasza essexboy (#29) üzenetére


Narxis
nagyúr

Remélem.. :D

Thanos was right.

(#35) Chaser válasza Egzee (#33) üzenetére


Chaser
titán

Lehet elgépelés és döglött akart lenni?:)...na jó, csak vicc vót', én se jöttem rá mi benne a dögös

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#36) #06658560 válasza Lars (#28) üzenetére


#06658560
törölt tag

Azért egy pda elég kicsi a normális használhatósághoz szerintem.

(#37) vehement69 válasza BiP (#31) üzenetére


vehement69
senior tag

ti felejtsétek már el bmeg, hogy mindent mindig így kimagyaráztok. azért az elég furcsa, hogy mindig az Apple termékbejelentései után záporoznak a hasonló termékek. és itt nem arról van szó, hogy ők találták ki a világegyetemet, de tény, hogy manapság ők határozzák meg a szórakoztató informatika egy részének az irányát.

I am cancer in your bones

(#38) BiP válasza vehement69 (#37) üzenetére


BiP
nagyúr

A 2. mondatoddal egyetértek, csak már herótom van attól, hogy minden új cuccnál valaki benyögi, hogy 'csak az apple-t másolja', olyannál is, ahol közük nincs egymáshoz.

(#39) vehement69 válasza BiP (#38) üzenetére


vehement69
senior tag

pedig a nagy részük másolja az Apple-t, kár is lenne tagadni. csak ilyenkor sokan azt felejtik el megjegyezni, hogy az Apple honnan lopta össze a dolgait és a brand new akármilyük honnan is lehet ismerős másoknak :) meg a másolással nincs is baj, amíg nem 1:1-ről van szó. viszont ha nem teszi hozzá mindenki a magáét az már kb lopás számba megy, szerencsére az ilyen esetek ritkák. másolni igenis kell viszont ahhoz hogy fejlődés legyen, mivel arról szól az egész, hogy mindenki megpróbálja ugyanazt egy kicsit jobban csinálni másoknál. vagyis arról kéne szólnia.

I am cancer in your bones

(#40) #06658560 válasza vehement69 (#39) üzenetére


#06658560
törölt tag

Azért másolásnak nevezni valamit, ami már régóta pletykált, s a konkurens- jelen esetben Apple- hasonló terméke bejelentése után nem sokkal már fizikai valójában is létező termék, csak a marhák sajátja. :) (s itt most a gondolatmeneted vittem tovább, nem céloztam senkire.)

(#41) vehement69 válasza #06658560 (#40) üzenetére


vehement69
senior tag

hát ha megnézed az avatarom, marha vagyok :D

az meg hogy mi jut el hozzánk, egyszerű emberekig és az ipari kémkedés hol tart, két külön dolog :) hidd el az összes cég úgy lopkod össze-vissza mindent, hogy ha annak csak a felét megtudnánk, már lesülne a pofánkról a bőr.. kezdve ott, hogy ha megnézed, az emberek folyamatosan áramolnak innen-ide, onnan-oda, és agyukat csak nem mossák ki előtte..

I am cancer in your bones

(#42) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

sexy :DD :DD :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.