Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) Seangaijin


Seangaijin
senior tag

Mondjuk jogos a lépés, bár aki ilyen tesztek alapján választ magának telefont az meg is érdemli...

YouTube csatornám gameplayekkel: https://www.youtube.com/c/seanjrrussel

(#3) Garold


Garold
senior tag

Nagyon helyes amit a Futuremark csinál!

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#4) BenHans


BenHans
addikt

Respect Futuremark! :)

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#5) Steve1207


Steve1207
veterán

Manapság a hülye tesztek miatt ítélnek meg mindent, akár ha 500 ponttal többet kap már fúúú... Még asztali érában van jelentősége (ott is kb a fő kockáknál), de mobil szegmensben ez a különbség teljesen elhanyagolható.
A csalás meg nem meglepő, vannak akik az alapján döntenek már, hogy melyik kap többet. Aztán ugyanúgy lagol mindegyik a mindennapi használatban :D És ez is csak növeli az eladásaikat.

.

(#6) Petyyyyy válasza Steve1207 (#5) üzenetére


Petyyyyy
addikt

True story. Az abszolút kockákon kívül szerintem senki nem azt veszi döntő szempontnak, hogy mennyi pontot szerzett a vas a bech-ben. Mindenesetre igazán nagylelkű a Futuremarktól, hogy javítás után engedi, hogy újra feltöltsék az eredményt az érintett eszközökről. :K

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#7) quiller


quiller
csendes tag

És arra csak én emlékszem, amikor az nVidia pénzelte őket, hogy jobb eredményeket mutassanak a kártyáik? ... Elő kéne keresnem a cikket, jó pár éve volt már.

(#8) quiller válasza quiller (#7) üzenetére


quiller
csendes tag

(#9) Youri


Youri
veterán

Azt mi a hír? :D

RTX ON

(#10) hemaka


hemaka
nagyúr

Mobilos teszteknel mindig csak atgorgetem az ilyen tablazatokat, semmi jelentosege nincsen. Hasznalni kell a mobilt, mindenfele kacatot megnyitni es futtatni, aztan majd kiderul melyik birja jobban.

(#11) #06658560


#06658560
törölt tag

Futuremark, futuremark...Ez az a program, amelyik eredményeivel promózzák a telefonokat az MM-ben és társaiban? Oh, wait...

(#12) khron78


khron78
őstag

Ez olyan mint az élsportban a dopping. Valakit rajtakapnak, valakit meg nem és csinálja tovább. Szép, új világ!

(#13) Youri válasza khron78 (#12) üzenetére


Youri
veterán

Csak a sportban van ráció, míg egy szintetikus mobil tesztszoftverben nincs :)

RTX ON

(#14) tikshow válasza Petyyyyy (#6) üzenetére


tikshow
addikt

Mert a paraszt józsi bácsi (bocsánat ha van ilyen itt) mit csinál? Feljön PH!-ra elolvassa és végigelemzi az összes grafikont? Na ne röhögtess. Ezek a bench progik épp azoknak valók akiknek 0 fogalmuk vagy idejük van egy termék alaposabb kielemzésére, a kockáknak pedig megmaradnak a grafikonok különböző játékokból/programokból.

[ Szerkesztve ]

(#15) sb


sb
veterán

Látom mindenki utálja a tesztprogramokat.
Kérdéseim:
1. Hogy a f*szba vesz az ember bármilyen, akár mobil akár desktop eszközt, ha nem lehet róluk teszteredményeket találni?
2. Jó dolog a valós programokkal való tesztelés, csak azt kicsit nehezebb kivitelezni. Mi van, ha nem használják azt amit te akarsz? Mi van ha nem úgy fut... hiszen nem tesztre írták. Összehasonlíthatóak az eredmények? Nagyon sokszor nem...
3. Több eszközön kicsit egyszerűbb lenyomni egy-egy tesztet mint egy több tucatból álló valós programcsomagot, aminek értelme is lenne.

Félreértés ne essék, nem a futuremarkért vagyok oda (mert alig tudtak használható dolgot gyártani az utóbbi években), de a tesztprogramoknak van, vagy inkább úgy fogalmazok, hogy lenne létjogosultságuk, ha a valós teljesítményhez közeli eredményt adnak. És azért vannak ilyenek... ha kicsit értelmezni is kell néha az eredményt vagy részeredményt és nem csak leolvasni, ahogy azt a készítők gondolták.

[ Szerkesztve ]

(#16) #06658560 válasza tikshow (#14) üzenetére


#06658560
törölt tag

És paraszt józsi bácsi szerinted hallott arról, hogy futuremark? tudja mi a benchmark? Mond neki valamit a szám? Vagy bemegy a szabadon kiválasztott bótba, böffent az eladónak kettőt, az mutat neki három terméket, paraszt józsi bácsi pedig azok közül hasraütésre megvesz egyet?

(#17) Petyyyyy válasza tikshow (#14) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Hát ez így kapásból paradoxonnak tűnik. Akinek 0 fogalma meg idee van, hogy kielemezzen egy terméket, annak van ideje kielemezni egy bench program eredményét...? Oké, hogy az egyiken több pontot kap, mint a másikon, akkor biztos az a jobb, de vajon biztos ez kell neki? Lehet elég neki 2 mag is, nem kell a quadcore. Kifizeti a többletet, de soha nem fogja kihasználni a +2-t. Meg különben sem teszteket akar futtatni egész nap. Lehet valós helyzetben ugyanolyan jó tud lenni egy olyan készülék amelyik kevesebb pontot ért el. Főleg ilyen megbízhatóság mellett. :U De ez csak személyes vélemény.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#18) #09819904


#09819904
törölt tag

A teszteredményeket azért a Mobilarena teszteknél mindig odabiggyesztették. Erre rákaptak sokan, holott teljesen lényegtelenek!
Az alap, átlagos hétköznapi ember felcsapja a mobilnetet, Facebook, Skype, Viber, webböngésző, zenehallgatás, e-mail, esetleg videónézés pl. volánon, MÁV-on, fotózás. Nagyjából itt ki is fújt! Ezeknek totál mindegy a teszteredmény pontszáma. Játékok esetében pedig aki tudatosan gamer telefont farag, az úgyis romolja és az új rom/kernel párossal nézegeti az eredményeket. Nyilván egy T-től vagy Vodától kihozott készülék esetében irreleváns, hogy mit adki az AnTuTu és a többi tesztprogram.

Egyik ismerősöm S3-ján teszteltem pár ilyen programot. Érdekes, hogyha a Cleanerrel kilőttem a felét, egyből jobb eredményt dobott. Stock rommal egy S3 még szebb értéket dobott volna. De ettől még ugyanúgy csak egy S3 marad.

(#19) tikshow válasza Petyyyyy (#17) üzenetére


tikshow
addikt

Más terméket is azért vesz átlag ember, mert nagyobb pontot/értékelést kap valamiben. Ez ilyen, aki nem ért hozzá, de azért utána nézne, hogy mégis mi a jobb számára úgy is ki fog kötni egy bench program mellett, ahol X termék több pontot kap, mint Y (ugyanazért vagy hasonló árért) és ezért X terméket fogja megvenni. Ha ez nem így lenne, a Futuremark és társai már régen lehúzták volna a rolót, mert egy tesztben sem szerepelnének, erre minden tesztbe ott vannak.

(#16) Kopi31415: Ha valami kap mondjuk 75 pontot és más 99 pontot, akkor szerinted melyiket fogja megvenni emberünk? Szerintem a 99 pontosat. Tudod "minél nagyobb, annál jobb".

[ Szerkesztve ]

(#20) #06658560 válasza tikshow (#19) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nem tudom mennyire szoktál vásárlásokat látni, de rengeteg esetben van, hogy nem kell nekem a csúcskészülék, jó lesz a lassabb, de olcsóbb is. Szóval nem, nem a nagyobb jobb elv érvényesül kizárólag. Ha akár minimálisan is igazságod lenne, akkor benchmark eredményekkel reklámoznák a termékeiket a cégek tv-ben, rádióban, újságokban, üzletekben, amit viszont egyáltalán nem tesznek meg. Az egész szintetikus tesztesdi csakis a "hozzáértők" megvezetésére alkalmas.

(#21) San398 válasza mcloud76 (#1) üzenetére


San398
őstag

+1

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#22) Petyyyyy válasza tikshow (#19) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Értem a szemléleted és korrektül is hangzik, csak nekem nem tűnik életszerűnek. Egy hete vettem telefont és kb. egy órát kellett várnom, mert díjcsomagot is váltottam, stb. Mire végeztem vagy hárman vettek mellettem készüléket és mindet az eladó világosította fel. Volt köztük Józsi bácsi értelmi szintű is, de nem a pontszámok győzték meg, hanem más "varázsszavak" döntöttek. Az utolsó vevő egy kifejezett gipsz jakab volt, mégsem azt a készüléket vitte amelyiknek FHD kijelzője volt, hanem csak a 720p-re képeset, mer' az jobban tetszett és hasonlók. Meg valahogy az adatlapokon sem láttam, hogy "Bench eredmény: tricsillió pont". Szerény becslésem szerint én voltam az egyetlen akkora kocka aki rákérdezhetett volna ilyen eredményre, de egyrészt nem érdekelt, meg nem is akartam okoskodni.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#23) #09819904 válasza Petyyyyy (#22) üzenetére


#09819904
törölt tag

Az értékesítő mindig azt fogja mondani amivel eltudja adni a terméket. Ő ezért eladó! Az más kérdés, hogy kit mire beszél rá?! :) Neki annyi a lényeg, hogy meggyőzze a vevőt, függetlenül attól, hogy az adott terméket a vevő kihasználja-e vagy sem!
A postán is azért nyomatják ezerrel a sorsjegyet, mert ki van adva szerződés. A postán termékpontokat kell gyűjteni, különben hamar munkanélküli lesz az ember. Vélelmezem, hogy a szolgáltatóknál is nevezették ezt.

(#24) Petyyyyy válasza #09819904 (#23) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Így igaz. De a szédítő bla-bla után visszakérdezhetett volna bárki, hogy...ó igazán? Naés a Futuremark bech-ben hány pontot ért el a készülék? Egyetlen ilyen kérdés sem hangzott el.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#25) #09819904 válasza Petyyyyy (#24) üzenetére


#09819904
törölt tag

A legtöbb akinek egy szép dumával eladnak valamit az szerinted mit tudott volna visszakérdezni? :) Nem sokat! Ha mégis, akkor az eladó a rutinjából kifolyólag úgyis tudott volna kapásból ajánlani másik tíz telefont legalább. Elég megemlíteni a sok birkának, hogy "Most akciós ajánlatunkat tudom ajánlani, aminek keretében az új XY készüléket XY ftért lehet most elvinni XY tarifacsomaggal. Ennek kedvező percdíjai vannak, a készülékre köthető biztosítással pedig...", és még lehetne sorolni.
A szintetikus tesztekről csak annyit, hogy az nem tartozik az értékesítéshez! Azzal maximum jó, ha a szerviz foglalkozik. De talán még a szerviz sem tud érdemben válaszolni!
Kiindulva abból, hogy a párom telefonját a T-be állították be mobilnetre és érdekes módon nem ment. Felhívta Őket, vissza is kérdezett a telefonos ügyintéző a dolgokra, látszólag minden jó volt csak épp a mobilnet meg se mozdult. Majd közölte, hogy akkor a telefont szervizelni kell! Ez odáig szép és jó lenne, ha tőlük lenne. :D Aztán egy kedves ismerősöm segítségével belőttük. Konkrétan az Ő S3-as beállításait írtam be a Pocket Neo-be és lám csoda, egyből ment a mobilnet! :)
A Vodához, ha mennék csekket befizetni sikítanak az ügyféljelszóért. Holott ha a csekkel a postára ballagok be ugyanúgy, ott még azt se kérdezik meg, hogy lejárt-e a csekk?!
Úgyhogy jelenleg még nem tartanak a szolgáltatók sem a helyzetük magaslatán. :)

(#26) index31


index31
tag

A legfontosabb mondat az utolsó volt miszerint :

" ugyanis ezek után felmerülhet, hogy ha a 3DMarkban csalnak, akkor ugyanezt megtehetik máshol is. "

Na most akkor menjen valaki jószívvel vásárolni Samsung telót vagy HTC-t. Ugyan ez csak egy teszt program és ez derült ki de mi lehet azokkal az esetleges dolgokkal amik nem derülnek ki. ?!

Androidon jönnek a 4-magos meg már 8-magos telefonok és egyszerűen jön az iPhone és 2-maggal elmos mindent.

Apple párti vagyok és hiába a kisebb kijelző de ennél öszerakottabb OS és hardver egybegyúrása nem igazán van.

[ Szerkesztve ]

(#27) Glenda válasza index31 (#26) üzenetére


Glenda
addikt

Nem volt a múltkor az Antuturól is ilyen hír? Vagy az is a 3dmark volt?

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#28) ddaydome


ddaydome
senior tag

A windows phone helyébe, most adnék ki valami reklámot kb. olyannal, hogy a rendszer megbízható, mindenki ugyanazt az élményt kapja és nem kell hozzá 8 magos telefon sem trükk.:)

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#29) ddaydome


ddaydome
senior tag

Mondom ezt android 4.1-el:)

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#30) #09819904 válasza ddaydome (#29) üzenetére


#09819904
törölt tag

Ez felesleges duma lenne, mint kampány. Ilyenre a droidos népség joggal vágna vissza, hogy "És miért nincsen annyi alkalmazás?". Aztán kezdődne a hajtépés aminek semmi értelme nem lenne.
Irreális így összehasonlítani a rendszereket. Nyilván az optimalizációért már joggal sikítanak a droidosok. De azt a Google-höz illik címezni, nem a konkurenciának!

(#31) Bambalazs válasza Glenda (#27) üzenetére


Bambalazs
senior tag

(#32) Glenda


Glenda
addikt

Pofátlan dolog. A Nexus sora tetszik, riszpekt nekik.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#33) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Ezt sajnos csak mi látjuk, akit érdekel. Aki kicsit olvas utána, az ez alapján fog dönteni továbbra is. Aki abszolút nem fog utánaolvasni, az meg a drágábbat veszi meg, mert az biztosan jobb, szerinte. Ennyire egyszerű. :)

(#34) #09819904 válasza Lomha 8V (#33) üzenetére


#09819904
törölt tag

A legtöbb ember a "mert tetszik", "mert új" alapján vásárol. Írhatsz Te neki 500 oldalas levezetést is, hogy mi éri meg és mi nem, akkor sem fogja érdekelni.
De őszintén! Hagy szórja a nép arra a pénzét amire akarja. Majd okul a saját gondjából. Ha mégsem ,az is az Ő baja! :)

(#35) Bambalazs válasza Glenda (#32) üzenetére


Bambalazs
senior tag

A táblázat címe a legjobb. :C

(#36) Glenda válasza Bambalazs (#35) üzenetére


Glenda
addikt

Jah. Majd idővel szabványosítják, mint a merevlemezgyártók trükközése után a GiB-ot.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#37) Béééla


Béééla
őstag

A szintetikus teszteknek volna értelme, ha a következőképp nézne ki egy odabiggyesztett skála:

1000 pont alatt: használhatatlan, még a telefont se tudod laggolás és hajhullás nélkül felvenni
1000-2000 pont: nem használható többre, mint a 3000 Ft-os fícsörfónok
2000-3000 pont: már a Skype, Viber és böngészés nem okoz hajhulllást
3000-4000 pont: az Angry Birds és hasonlók élvezhetően futnak
...
10000-20000 pont: 3D játékok szépen futnak
...
100000000 pont és afelett: a belakott Android nem laggol végre ;]

A Samun nem lepődtem meg (végtére is használható többletfunkciókkal, dizájnnal vagy minőséggel nem igazán rendelkeznek, valamivel csábítani kell a népeket)
viszont a HTC nagy csalódás - nekem itt süllyedtek el végleg azok után, hogy megszámlálhatatlan sok féle telóm volt tőlük :(

Bélabá

(#38) Pttypang válasza Béééla (#37) üzenetére


Pttypang
veterán

Az operációs rendszerek különbségei miatt ez nem megvalósítható.
Míg a 256 mb ramos lumia 610 suhan, megy minden instant probléma nélkül, addig egy 256 mb ramos droidon a telefont se tudod felvenni 2 hét után.
Ezek után ne várd, hogy egységes értékelési rendszer jönne létre :)

Everybody lies.

(#39) #09819904 válasza Pttypang (#38) üzenetére


#09819904
törölt tag

Ha kibírna két hetet... :U
GB esetében még ez bejött, de utána már lehetett RAM-ot üríteni.

(#40) Béééla válasza Pttypang (#38) üzenetére


Béééla
őstag

De legalább egy oprendszeren belül lehetne összehasonlítást tenni, ami szintén fontos lenne már :)

Bélabá

(#41) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Az a szép hogy nem kellene csalniuk,ettől még jók is lehetnek,de a hitelességen komoly csorba esett nálam.Én még emlékszem mikor a Samsung cuccokat piacokon árulták,(videorecorder,music-center,stb; )akkoriban az LG-t még GoldStar-nak hívták,és isten őrizzen tőle minőség volt mindegyik.Azóta fejlődésnek indultak,sőt....de ilyen pitiáner húzást.... :F

[ Szerkesztve ]

Wasabi...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.