Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #41133696


#41133696
törölt tag

Chrome és Mozilla Firefox böngészőkből eddig is tudott importálni

(#2) Fred23


Fred23
nagyúr

Mindig meglep, mikor valaki az ismerősi körömből azt mondja, hogy Edge-et használ. Szerintem a legnagyobb áttörés az lenne, ha minden buhera nélkül, alapból törölhető lenne a Win 10-ből az Edge!

Lacc: Mert szerintem szar, bár azt nem tudom, most milyen. Adtam neki esélyt a kezdetektől fogva, 2-3 havonként kipróbáltam, aztán végül a próbálkozásokat feladva töröltem a 'csába; annak örültem volna, ha ezt a rendszer engedte volna simán, alapból, de persze nem.

[ Szerkesztve ]

(#3) Lacc válasza Fred23 (#2) üzenetére


Lacc
aktív tag

Miért?

(#4) consono válasza Fred23 (#2) üzenetére


consono
nagyúr

Én a 2in1 gépemen csak ezt használom, az Edge működik legjobban 2GB RAM-mal, meg a touch támogatása is ennek a legjobb. Desktopon azért még (?) Chrome a fő browserem :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#5) E.Kaufmann válasza Fred23 (#2) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Én még drukkolok neki, pláne, hogy ha működne rendesen, akkor könnyebb központilag menedzselni céges környezetben, mint a krómot vagy a tűzrókát.
Utóbbihoz van valami mókolás, hogy GPO-n keresztül kezelhető legyen, de nem az igazi.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#6) edari válasza Fred23 (#2) üzenetére


edari
őstag

Már vártam....

(#8) Lacc válasza Fred23 (#2) üzenetére


Lacc
aktív tag

Még nem teljesen világos, hogy mitől szar.
Régen én is azt mondtam rá, hogy nem jó, de mivel .Net fejlesztőként tevékenykedek, és a cég .Net mániás (más erősebb, trágár szót használnék ide), ilyen esetben egész jó az Edge, szuperül tudja kezelni a céges Outlook-ot és a többi céges dolgot.
Egyik fórumtárs írta, hogy 2GB-nál használhatóbb, mint a Chrome, és tapasztalatból mondom, hogy egyet értek. Sőt azzal is, hogy jobb a Touch API-ja, mint a Chromenak, gyakorlatban és fejlesztés alatt is tapasztaltam.
Edge szerintem másra való, mint a chrome, tabletnél direkt a windows alapút keresem, mert használható ez a böngésző. Ettől függetlenül PC-n ez az elsődleges böngészőm, ám Androidon a FireFox.
Akinek tényleg csak egy böngésző kell, annak jó választás, sőt még PDF olvasónak is. A többi is tud ilyet, de ez olyan könnyed számomra. Én kiegészítő böngészőnek használom, szoktam Google Docs-ban szerkeszteni és van amikor másolok, de úgy akarom, hogy ne tartsa meg másolt szöveg formátumát, akkor az Edge jobb választás. Chrome valamiért a tab-okat megtartja a szövegnél, a firefox alatt folyton akadozik az oldal, Edge alatt meg csak műkődik.

Egy nagy hátránya van, hogy hiába, hogy keveset használom, mégis rengeteg cache adatot tárol.

(#9) Syl


Syl
nagyúr

Én kipróbálnám, ha nem csak Win10-re létezne.
A fő PC rendszerem Ubuntu, tabletből meg van Androdos és Win 8.1-es. Vagyis az Edge-t csak akkor láthatom, ha Win10-et bootolok. Az meg kb hetente egyszer van.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#10) adamssss válasza Fred23 (#2) üzenetére


adamssss
veterán

Koszonjuk a megalapozott hsz-t.
En az Edge-et hasznalom a mindennapokban es teljesen elegedett vagyok.
Ff-os voltam de hasznalhatatlanna lassult.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#11) vlevi válasza consono (#4) üzenetére


vlevi
nagyúr

"a touch támogatása is ennek a legjobb"
Ezzel nem lehet vitatkozni. Ahogy a UWP felület is az érintésre van optimalizálva. Ennek eredményeképpen viszont éppen egérrel vacakabb kezelni egy kicsit.
Engem pl. ez zavar.
Érintőképernőn teljesen természetes, hogy, ha feljön egy ablak, vagy popup valahol, akkor abból a popupból úgy lépsz ki, hogy mellényomsz. Desktopon ez máshogy kellene, hogy működjön, ott van bezár gomb, esc, sok egyéb módszer.
De pl. az Edge-ben, ha feljön egy popupmenü, akkor nem tudom egérrel azonnal a címsorba kattintani, mert a címsorba kattintás először csak a popupot zárja be, és utána a következő kattintásra lép csak be a címsorba. Apróság, de zavaró. Ugyanilyen zavaró lenne, ha fordítva működne, és az érintőképernőn azonnal belépne a címsorba, a popup bezárása helyett.
De ugyanezt csinálja a posta app. A beállításokból kilépéskor az első kattintást még nem hajtja végre, mert mintha még azt is a bezárási művelethez értelmezné.

(#12) #41133696 válasza Fred23 (#2) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nekem az az egyik gondom vele, hogy amennyiben Kaspersky Internet Security védelemről visszaállok Windows Defender + Windows tűzfal duóra, akkor az Edge az a böngésző, amely leginkább védett PC-n. Na most én táblagépet is használok amely mindig androidos darab, Edge meg nincs Androidra. Ott csak Chrome-ból használok, és mert fontos számomra a szinkron, ezért PC-n is maradok a Chrome-nál.

Az eléggé egyxértelmű, hogy a fő riválist lehetetlenséggel határos még megközelítenie is úgy, hogy még a Chrome elérhető Windows mellett Androidra, Linuxra, addig az Edge csak Windowsra. Az már csak hab a tortán, hogy 2 év alatt nem sikerült olyan szintre felhozni tudásban ezt a böngészőt, hogy Kaspersky , Norton stb beépülő legyen alá. A kiegészítők száma is megmosolyogtató ...

(#13) #41133696 válasza Syl (#9) üzenetére


#41133696
törölt tag

Az meg a másik, hogy még Windowson belül is szűkül a dolog :)

(#14) Syl válasza #41133696 (#13) üzenetére


Syl
nagyúr

Az Edge nem-terjedésért az MS a leginkább felelős. Nem akarnak tudomást venni arról, hogy a világ elment mellettük. Még ha valaki Win10-et is használ az asztali/laptop gépén, mobilban tuti Androidot vagy iOS-t és ezzel meg is szűnt a szinkron lehetősége. Miből tartana kiadni az Edge-t Linuxra, OSX-re, Androidra stb? De neeem, ők fullba nyomják a kretént ezzel a win10 only logikával...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#15) hemaka


hemaka
nagyúr

Csak foglalja a helyet minden gépen. :D

(#16) Dave™ válasza Syl (#14) üzenetére


Dave™
nagyúr

Mobil Win10-en van Edge, azzal (gondolom) tud szinkronizálni, így le is fedte a piac kb. 0,2%-át, problem solved.

(#18) #41133696 válasza Syl (#14) üzenetére


#41133696
törölt tag

Pontosan, Internet Explorer esetében még azzal érveltek, hogy annyira a Windows része, hogy :

- lehetetlen portolni más rendszerekre
- ha mégis lehetséges technológiai szempontból, egyszerűen nem éri meg, olyan irdatlan költség.

Az Edge esetében viszont pont azt hangsúlyozta a vállalat, hogy az egy teljesen új, az alapoktól eltérő böngésző az elődjéhez viszonyítva.

Szerencse, hogy az Internet Explorer Smart Screen szűrő megmaradt benne, így anyum 12 éves gépén, 3 GB RAM mellett ez lesz az alapértelmezett böngésző újra amint a Windows Defender újból aktív lesz védelmi területen, tekintve, hogy nem használ PC-n kívül mást.

Az esetleges elgépelésekért kérem szíves elnézéseteket, de mivel fogászati rendelőben ülök, így ez a post is az Android operációs rendszert futtató Huawei MediaPad M3 8.4 táblagépen íródott Chrome böngésző alól SwiftKey segítségével.

A SwiftKey tudtommal már a Microsoft tulajdona. Androidon egyébként a OneDrive a kedvencem a Google Drive nincs aktívan használva, így legalább azon a téren teljes a szinkronizálási élmény.

(#19) fordfairlane válasza #20749568 (#17) üzenetére


fordfairlane
veterán

Hát pedig de. Egyplatformos, méghozzá annyira, hogy Win7-re sem adják ki. Kizártnak tartom, hogy ennek technikai okai lennének.

x gon' give it to ya

(#20) Narxis válasza #41133696 (#18) üzenetére


Narxis
nagyúr

Megírhatnád a szék márkáját és típusát is amin ülsz csakhogy teljes legyen az összkép.

Thanos was right.

(#21) Syl válasza fordfairlane (#19) üzenetére


Syl
nagyúr

Persze hogy nem technikai, csakis üzleti. Csak azt nem látják, hogy amíg az ilyesmit az Apple megteheti, addig ők nem.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#23) fordfairlane válasza #20749568 (#22) üzenetére


fordfairlane
veterán

Egyik sem jelentős abból a szempontból, hogy miért nem terjed. Még az IE 11 is megelőzi.

x gon' give it to ya

(#25) #41133696 válasza Narxis (#20) üzenetére


#41133696
törölt tag

Az otthoni kell, vagy az itteni?

Az egyik, ez de be lehet fejezned a trollkodást :U. Az elmúlt 5-6 évben csak trollkodsz mindenkivel.

(#21) Syl: Mondjuk akiknek bírja a hardverük a Windows 10-et - és nem egy olyan eget rengető hardverigényről beszélünk - annak ott volt az ingyenes váltás lehetősége a Windows 10-re. Nálunk minden PC-n Windows 10 van, a Windows 7-nél nincs MS fiók szinkronizáció, és 3 év múlva harangoznak a biztonsági frissítéseknek is.

[ Szerkesztve ]

(#26) Syl válasza #41133696 (#25) üzenetére


Syl
nagyúr

Félreérthettél.
Persze, bírja a hardver meg ingyen frissíthetett. De. Ha a többi eszköze (főleg a mobilja) nem w10, akkor nem fogja szívesen használni az Edge-t, mert nincs meg a szink, ahogy te is leírtad.
Ezért mondom azt, hogy az MS-nek nem szabadna ilyen csökött agyúként hozzáállnia a témához. Igenis el kellene készítenie a böngészőjét más platformra (ahogy az Office, Mobil Office, OneDrive stb.) és akkor nagyobb eséllyel nőne az Edge piaci részesedése. Ami magával hozná a kiegészítők szaporodását is.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#27) alevan


alevan
őstag

Win10 óta Edge-t használok.

Low-end hardveren messze erőforráskímélőbb és folyamatosabb élményt nyújt, mint a FF/Chrome.

Tableton meg jobb touch kezeléssel, illetve jobb üzemidő érhető el vele mint a többi böngészővel. Az alulfeszelt Cube i7 Bookomon legalább 1.5-2 óra üzemidő előnye van.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#28) szupermacs válasza Syl (#9) üzenetére


szupermacs
veterán

Tönkretennéd az Ubuntut? ;]

(#29) #41133696 válasza Syl (#26) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja, pontosan így gondolom én is.

(#30) janeszgol


janeszgol
félisten

Most már én is elégedett vagyok az Edge-dzsel. Kijavították a memóriakezelését (egy idő után elfogyott a ram és bugos lett, bezárás utáni megnyitásnál rendbe jött), ami a legdühítőbb volt. (Ez gyakorlatilag Memory Leak volt.)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#31) User64476 válasza Fred23 (#2) üzenetére


User64476
őstag

Nekem semmi bajom vele, mindig azt használom. :D

(#32) Nagymelák


Nagymelák
aktív tag

Én szívesen használnám,de van egy gondom vele,több oldal van megnyitva nálam állandóan,viszont hiába van bejelölve hogy folytassa ahol abbahagytam, állandóan elfelejti az oldalakat. Mi a megoldás?

(#33) NandoXXL válasza adamssss (#10) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Be kell jelentkezni store-ba egy adblock letöltéséhez :W

(#34) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

alakul ez. pdf olvasónak pl. jobb mint a chrome, gördülékenyebb a hosszabb dokumentumok tekergetése. sok tab egyidejűleg se tölti úgy fel a ramot, könnyű kis browsernek tűnik. az ilyen nagy frissítések után mindig kap pár hét esélyt, egyszer talán még maradok is mellette.

/s

(#35) Fred23 válasza NandoXXL (#33) üzenetére


Fred23
nagyúr

Én anno bejelentkezés nélkül tettem fel valami béta blokkolót, de egyébként még így is ciki; kábé másfél év alatt jutottak el odáig, hogy legyen egy béta adblock / ublock a böngészőhöz. Mi ez?!

Látom, soroltak már pro és kontra is dolgokat, én csak annyit mondhatok, hogy nálam több gépen is befagyott, néha el sem indult, bővítmények szinte nincsenek, mega.nz letöltés megállt hibával, némely oldalt nem ette meg, könyvjelzőkkel is volt valami gebasz, a design se jött be nagyon, és "nem állt kézre", youtube-on volt, hogy kockásodott a videó, meg még egy halom borzalom, amit már el is felejtettem. Mintha egy béta böngészőt használtam volna a megjelenés után talán egy évvel. Mindez pedig kizárólag a kipróbálásra szánt egy-egy napon, mikor úgy 3 havonta kapott egy esélyt. Én ebből nem kérek már, tehát 3 havonta már nem fogom feltenni, viszont még így sem zárom ki, hogy majd még idén valamikor megint kipróbálom (decemberben). De tudom, velem van a baj, én vagyok szélsőséges, amiért töröltem a rendszeremből!

[ Szerkesztve ]

(#36) Pierre75


Pierre75
senior tag

"Edge még mindig több erőforrást használ fel, mint a konkurens böngészők"
Két különböző notebook alapján ez nálam biztosan nem igaz, sőt! Az Edge a FF-hoz mérten egy Dell 7559-en közel 1 órával bír többet akkuról. Elég a cpu használatot megnézni, az Edge megnyitva az oldalt, nyugszik, míg pl a FF kapar még pár mp-et 30-50%-on terhelve a procit.

(#37) janeszgol válasza Fred23 (#35) üzenetére


janeszgol
félisten

A kedvencek kezelése nekem sem tetszik. Mindenképpen előjön a jobb oldali függőleges menü, ha bármit csinálsz a könyvjelzőknél. Könnyebb lenne FF módra, ha fent az állapotsoron vagy mi a bánaton (url sor alatt) törölni, átnevezni, mappár létrehozni.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#38) #83685760 válasza NandoXXL (#33) üzenetére


#83685760
törölt tag

Nem kell bejelentkezni, ahogy az appokhoz sem (feltéve ha nincsenek összekötözve valamelyik szolgáltatással).

(#39) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Én is az EDGE-et használom a mindennapokban egy 17-es Acer notin Pentium N3710 es társaságában... Nekem bőven jó. a Chrome persze jobban kezeli a Youtube ot ilyesmit, ill gyorsabb, de nekem így egyszerűbb. Egyébként kíváncsi leszek, mert most fog SSD re váltódni a noti HDD je így valószínű a böngésző is gyorsul némileg. Különösebb bajom nincs vele.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#40) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Én csak és kizárólag akkor használom az Edge-t, ha Youtube-ra feltöltöm a videót, mert a FF reggelire megeszi a 8GB memóriát. Bár az Edge sem rossz, de a FF-t szoktam meg. Mást meg nem akarok használni.

(#2) Fred23

Ha nem tetszik, nem kell használni, ha meg zavar, hogy benne van, akkor meg nem kell W10-et használni, használhat régebbi Windows-t, vagy bármely Linux kernelre épülő disztribúciót.

(#41) janeszgol válasza Lalikiraly (#39) üzenetére


janeszgol
félisten

Jó hogy említetted. Az is idegesítő, hogy a youtube-nál az első 2-3 sec után a keresősáv elejére ugrik a kurzor. Ha közben gépelt az ember, szívás.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#42) #11563776 válasza consono (#4) üzenetére


#11563776
törölt tag

Én 1 GByte RAM-os gépen is azt tapasztaltam, amiről néhányan 2-nél írtak, meglepően gyorsan teljesít - ott a többi böngészőt már megnyitni is kínszenvedés, nem hogy azon belül még valami nagyobb weboldalt. Az megint más kérdés, hogy 1 és 2 GByte RAM-os gépeken manapság már nem nagyon érdemes netezni (sem), a sok RAM-igényes szoftver miatt. Én eddig Chrome-ot használtam fő böngészőnek, tucatnyi bővítménnyel, aztán rájöttem, hogy kb. mindössze 1 db bővítmény használata bőven elegendő. Ez nem más mint egy normálisan működő reklámblokkoló. Továbbá van még egy jó és hasznos alaptulajdonsága még az Edge-nek, a weboldalakhoz való gyors jegyzetkészítés.

Ráadásul aki mobilon is Windows 10-et használ annak különösen hasznos még PC-n is az Edge böngésző használata - a gyors adatszinkron miatt.

[ Szerkesztve ]

(#43) #11563776 válasza Pierre75 (#36) üzenetére


#11563776
törölt tag

+1 Több régebbi számítógép esetén is ugyanezt tapasztaltam.

(#44) #11563776 válasza janeszgol (#37) üzenetére


#11563776
törölt tag

"(url sor alatt) törölni, átnevezni, mappár létrehozni." -> Nálam ez mind lehetséges.

(#45) janeszgol válasza #11563776 (#44) üzenetére


janeszgol
félisten

Hogy? Jobb gomb kattintasra nekem nem jon elo menu. Amiota elerheto volt a W10 Pre, azota elesben hasznalom (minusz 4 honap Linux, bloaa).

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#46) #11563776 válasza janeszgol (#45) üzenetére


#11563776
törölt tag

Megnéztem egy friss telepítésű Windows 10-es számítógépen és ott is működik.

A Kedvencek sávra gondoltál, igaz?

(#47) noPublicFG válasza #11563776 (#42) üzenetére


noPublicFG
senior tag

LoL! Remélem a blokkoló nem olyan, mint a nyelvtan mutatja... :))

[ Szerkesztve ]

plus ça change, plus c'est la même chose

(#48) noPublicFG válasza #20749568 (#22) üzenetére


noPublicFG
senior tag

Nekem pont az benne a pozitív, hogy ha egyszer beállítom a 150%-os zoomot, akkor utána egy új lapon nem kell megint, és megint, és megint...

plus ça change, plus c'est la même chose

(#49) #11563776 válasza noPublicFG (#47) üzenetére


#11563776
törölt tag

Ezt nem is figyeltem. De azt észrevettem már, hogy a programok magyarításai sok esetben helyesírási hibákat vagy félregépeléseket tartalmaznak. Így ezen a mostanin már nem is csodálkozok. :)

Egyébként nagyon szépen blokkol, eddig jól teljesített nálam.

(#50) #41133696 válasza noPublicFG (#47) üzenetére


#41133696
törölt tag

Remek, eddig csak Firefox, Charme, Opera alá volt, fel is tettem :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.