Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12) ddekany válasza dajkopali (#11) üzenetére


ddekany
veterán

Az előfizetés nekem már csak azért sem hangzik reális megoldásnak a legtöbb oldal esetén, mert szinte soha sem egy adott orgánumnál keresem a nekem szükséges információt, hanem az összesen egyszerre. Amiket így megtalálok egy-egy oldalt, azoknál nyilván nem lesz előfizetésem. Egyszerűen nem igazodik ez a megoldás ahhoz a rugalmassághoz ami a web egyik fő erénye.

Ha az előfizetés nem reális, akkor jelenleg marad a reklám. De az is nagyon gáz, mert miért kell nekem a reklámosokat etetni ahhoz, hogy azoknak is cseppenjen valami, akik a nekem hasznos munkát végezték? Lényegében másokon élősködőnek, és nem hogy nem hasznosak nekem, kifejezetten idegesítenek is a reklámok.

Az jut eszembe, hogy legyen valami mérés a saját gépemen, hogy hol jártam az utóbbi hónapban, és aztán az alapján havonta eldönthessem, hogy ki mennyit kap egy havi fix adó jellegű összegből. (Lehet, hogy csak OK-t nyomok rá, hogy nem érdekel, ossza el a statisztika alapján.) Kb. mint valami közüzemi díj. Nyilván ebben sok hibát lehet találni, de azért elég sok más dolog van, ahol nem lehet a hasznos teljesítménnyel arányos bevételt termelni, és az ilyesmit általában az állam simítja ki. Persze, ez valamiféle nemzetközi szabályozást is igényelne, szóval tudom, hogy nem túl reális. De ennél, ami most van, sok minden jobb lehet...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.