Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) simonzé


simonzé
addikt

Ez az Digi, fingasd meg a sxggnyaló kxcsxgxket!

I don't fit in. I fit out.

(#52) Komplikato válasza fornettisuti (#44) üzenetére


Komplikato
veterán

Mivel 5G-re gyúrtak, a hírek alapján hiába és 5G bevezetése egyben a 3G kivezetése is, még ha a szokásos módon (lásd DVB-T) ezt nyújtani fogják mint a rétest.

Amúgy nekem eléggé tragikomikus a dolog, mert ronda pletykák szerint a DIGI tulajdonosa a hazai kábel kínálatból azért kukázott hírcsatornákat, többek között a SAJÁTJAIT is, hogy ha nem közölnek ők SEM valós híreket, akkor kegyes lesz hozzá a NER vezérlő szelleme az 5G pályázaton. Erre a cég "amit nem is vett meg Mészáros Lőrinc" beteszi nekik a küllök közé a bicikli pumpát? Roppant kínos. Vajon ha nem sikerűl a jogi betámadás, akkor visszateszik bosszúból a hircsatornákat? :D

P.S. Az ügy külön pikáns része, hogy a DIGI-t a versenyhivatal annak az Invitelnek a megvásárlásáért büntizték, aki az országban a legmocskosabban nyomta a drága és sz*r szolgáltatását a MONOPOLIUMA okán.

[ Szerkesztve ]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#53) Viktor77 válasza Komplikato (#52) üzenetére


Viktor77
titán

" Roppant kínos." Kinek? Az országnak max, hogy errefelé így megy.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#54) ralfee106


ralfee106
tag

Azért hangzik szarul, mert nem biztos hogy meg fogja érni a diginek maradni Mo. -n ha a mobilos részlegüket elkaszálják. Féltem a gigabitem....

Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos!

(#55) lvb


lvb
aktív tag

Várható volt, hogy a Digit kitúrják. A kormány a közműcégekkel szedet be nem elhanyagolható adót. A Digi ez alól kihúzza magát. Pár éve néztem a Telekom árbevételét - bárki megnézheti a beszámolóit, Nyrt. Meglepett, hogy a havi bevétele ~50 milliárd forint volt, aminek ~70%-a (10 éves viszonylatban) ment az államkasszába (már amennyiben jól emlékeszem).

Akkor az állam a falusi netszolgáltatáson szedte be formálisan az adó jelentős részét (közműadó, ~100Huf/méter/hó a lefektetett kábelekre, ahol egy falusi porta ~25m, frekvenciaértékesítések, stb.) A kormány nem fogja engedni, hogy a Digi letarolja Budapestet (+Szeged, Debrecen), és cserébe a vidéki internet 10-100x drágább legyen, mint Budapesten a Digié.

Most nem tudom adózás szempontjából mi a helyzet -több hétvégét erre nem fogok rászánni-, de csak akkor lenne verseny, ha az internet és mobil szolgáltatás egyetemleges szolgáltatás lenne, és csak országos szolgáltatók lennének Magyarországon, amelyeknek az egész országban ugyanannyit kellene elkérnie ugyanazért a szolgáltatásért. Tehát, ha valaki mondjuk Paradicsompusztán Digi netet akar, akkor a Diginek (Telekom, Voda...) kötelessége lenne ott szolgáltatnia, kerül, amibe kerül. Ha kell, akkor kihúz 3km kábelt, és ez után fizet pl. havi 300000Huf adót erre a kábelre, és van rajta 3000Huf bevétele. (Nem kérhetne többet ugyanolyan gyors netért, mint pl. Budapesten)

Mivel ekkora az adótartalom, ezért nagy verseny nem lenne így sem (kb. mint a benzinkutaknál).

[ Szerkesztve ]

(#56) joey04 válasza kbyte1024 (#49) üzenetére


joey04
titán

Ahogy már írták, kit érdekel a morális része?

Én már pedig erre reagáltam. Vagy pl 51-es komment. Nem győzöm hangsúlyozni, hajrá digi, de nem azért, hogy "megfingassa a seggnyaló köcsögöket". Nevetséges. A diginek is vannak aljas húzásai, olvasni kell a tpikokat. Pl. sok olyan hiba van náluk ami nagy spórolásra vezethető vissza...

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#57) joey04 válasza Viktor77 (#50) üzenetére


joey04
titán

Neked nem is fog átmenni. :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#58) Viktor77 válasza joey04 (#57) üzenetére


Viktor77
titán

A hülyeség nem is. :)

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#59) joey04 válasza Viktor77 (#58) üzenetére


joey04
titán

:R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#60) kymera válasza zzola (#28) üzenetére


kymera
senior tag

Igen , én is tudom hogy van "mobil" adó ( ami cca 2 Ft/perc ) , sőt ! Hajlamosak vagyunk elfelejteni hogy van chips-adó , "szappan"-adó , csekk-adó és napelem-adó (!!!) IS .

[ Szerkesztve ]

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

(#61) Tikakukac válasza joey04 (#56) üzenetére


Tikakukac
titán

Pl. sok olyan hiba van náluk ami nagy spórolásra vezethető vissza...

Akkor kapd elő a kakaódat és dőlj hátra, élvezd a fűtést-villanyt és vizet, amíg van. Minden rezsicsökkentett szolgáltatás ára a lakossági szinteken van a hálózatból és karbantartásból szétspórolva. A net lesz a legkisebb gondod rövidesen :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#62) wwenigma válasza Tikakukac (#61) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

"Sok olyan hiba van naluk" :D Nemtom hány éve van fullos csomag tőlük, egy kezemen meg tudnam szamolni a hibakat és abbol egyse a spórolás miatt vót.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#63) Tikakukac válasza wwenigma (#62) üzenetére


Tikakukac
titán

Hozzájuk nem értek. Villanyhoz annál többet. Az meg a nethez is kell. Na ott barátaim a rezsicsöki már betette a kaput. Mikor a nénik magyarázzák, hogy ez mennyire jó szoktam mondani, hogy majd amikor a fagyó és hűtő totál leolvad és tönkremegy minden, meg télen ülnek a hideg szobában ahol villanyos a kieg. fűtés, majd akkor a kis narancssárga csekkrészekből lehet villanyt termelni. Mert, hogy ki fogja a tákolt hálózatot javítani ha beüt a sz@r, azt nem tudom.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#64) DrBubo77 válasza joey04 (#56) üzenetére


DrBubo77
addikt

Mivel a Digi is és a 3 nagy is üzleti alapokon működő cég, ezért nem meglepő, hogy keresni akarnak a szolgáltatáson, amit nyújtanak.

De a 3 nagy esetén elég nagy a kartellezés gyanúja. Feltűnő, hogy mindegyiknél teljesen hasonló az árazás. Például amikor megjelentek a korlátlan csomagok szinte egyszerre, az árazásuk is teljesen egy kaptafára ment.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#65) nevemfel válasza DrBubo77 (#64) üzenetére


nevemfel
senior tag

"De a 3 nagy esetén elég nagy a kartellezés gyanúja."

Nem is biztos, hogy kartelleznek. Még az is lehetséges, hogy mivel ők hárman vannak a piacon nagyjából 1x éve, hasonló részesedi arányokkal, ezért egyszerűen figyelik egymás árazását, akcióit, és csak akkor lépnek, ha a másik is, és kábé ugyanannyit. Egyikőjüknek sem érdeke, hogy merészet lépjen. Túl sok a vesztenivaló, túl nagy a rizikó.

Szóval tényleg jó lenne már, ha egy új szereplő kicsit felkavarná ezt az állóvizet. Sajnos a mobilpiac nagyon zárt, nincs nemzetközi verseny.

[ Szerkesztve ]

Forget your troubles, c'mon get happy

(#66) Snoop27 válasza kymera (#24) üzenetére


Snoop27
őstag

Ez pontosan így van, én is ezt használom s meg vagyok vele elégedve. Eleinte gondok voltak a hálózattal, nem mindenhol volt jel, de már az is megoldódott, s ebben az árban idehaza sincs konkurenciája, meg is bolygatta a piacot rendesen.

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#67) szipipeti válasza nevemfel (#65) üzenetére


szipipeti
csendes tag

Azért, hogy egy új tarifacsomag kikerüljön a vevők elé, hónapokig (talán másfél évig is) folyamatosan dolgoznak az előkészítő és döntéshozó emberkék, statisztikák, piackutatás, hatásvizsgálatok... ect..
Érved szerint:
egyszerre kezdték a piackutatást,
egyforma technikai és vásárlói bázissal rendelkeznek
egyforma eredményekre jutottak...
Ez ugyan az, hogy amikor a Coca-Cola emeli az üdítő árát 30 Ft-al, akkor 3 napon belül a PEPSI-is...
Szerintem a kartellezés simán megáll.
Ugyan ezek a szolgáltatók a németeknél, osztrákoknál, hollandoknál ect. nem csak a magyar csodaáfával olcsóbbak... Miközben tudjuk, hogy a magyar munkaerő olcsó... Ergo: külföldön drágábbnak kéne lennie...

(#68) nevemfel válasza szipipeti (#67) üzenetére


nevemfel
senior tag

"Szerintem a kartellezés simán megáll."

Jóvanakkó simán megáll. Csak amíg nem szivárogtat ki valaki egy terhelő emailt vagy hangfelvételt, addig csak gyanú marad.

Én továbbra is azt gondolom, hogy nem feltétlenül informális egyeztetés megy a háttérben minden akcióról. Egyszerűen csak árgus szemekkel figyelik a vetélytársakat, és egymáshoz igazítják a csomagokat és árazásokat. A piackutatásokat már előre, és rendszeresen elvégzik, hogy adott esetben gyorsan tudjanak lépni.

[ Szerkesztve ]

Forget your troubles, c'mon get happy

(#69) Béééla válasza joey04 (#40) üzenetére


Béééla
őstag

Olcsóbbak, ÉS képesek voltak induláskor azokat a szolgáltatásokat aktiválni, ami k...ra menne a másik háromnál is, csak csesztek bekapcsolni! VoLTE és VoWifi ugyebár...
A másik három nem kicsit, hanem nagyon mesterségesen tartotta vissza a technológiai fejlődést és tartották magasan az árakat...

Bélabá

(#70) LK válasza nevemfel (#68) üzenetére


LK
addikt

Régen is már kaptak büntetést kartellezés miatt (NER előtt). És nálunk ez egyik utca Digi, a másik HWR és UPC. Nálunk csillagpontos van, az jön aki akar. Ahol régen laktam, ott is le volt zsírozva, ki milyen területen van. Szépen le van osztva közöttük. Ügyfélszolgálat kerek perec megmondta, hogy nálunk nem fognak szolgáltatni. Már méért nem??? Nem a kartellezés a kérdéses, csak az milyen mély az együttműködés.
Nemrég kellett szolgáltatót váltanom, és szétnéztem. Alig volt bármilyen különbség, ezért inkább egy mobilflottához csatlakoztam.

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#71) Tikakukac válasza nevemfel (#65) üzenetére


Tikakukac
titán

Vannak ilyen véletlenek. Véletlenül egy 60000 soros Excel tábla is egyezik fillér pontosan akciókat levonva a 3 nagy alkatrész-kernél is. Ezt nagy véletlennek hívják. Valszámból én elég fosmos voltam, de aki profi, számolja már ki erre mekkora az esély :DDD

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#72) LK válasza Tikakukac (#71) üzenetére


LK
addikt

Wot-ban 17 loss in row, wows-ban 13 loss in row a csúcsom. Na annak mekkora az esélye? A Fehérorosz ügyfélszolgálatuk szerint ez normális :) Ha már esélyek.

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#73) nevemfel válasza LK (#70) üzenetére


nevemfel
senior tag

Az én utcámban van UPC és Telekom is. Tehát akkor nincs kartell? Értem én, hogy mindenkinek kizárólag a saját tapasztalata számít, de ennyire?

Forget your troubles, c'mon get happy

(#74) nevemfel válasza Tikakukac (#71) üzenetére


nevemfel
senior tag

Nem értem, milyen 3 nagy alkatrész beszállító exceljéről beszélsz, és azt sem, hogy ez hogyan jön a témához. A pékeknél feltűnően egyformák a kiflik ára, mégsem hiszem, hogy az összes pék informálisan lezsírozza egymás közt. És ez ugyanúgy nem számít semmit a távközléstechnikai piac szempontjából.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#75) LK válasza nevemfel (#73) üzenetére


LK
addikt

Már voltak büntetve kartellezés miatt. Az saját véleménynek számít?

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#76) nevemfel válasza LK (#75) üzenetére


nevemfel
senior tag

Az nem.

Egyébként te magad írtad, hogy nem a kartellezés a kérdés, hanem hogy milyen mély. Én meg azt írtam, hogy stabil piacon "áregyformaság" úgy is kialakulhat, hogy egyensúlyi árakra áll be minden szereplő, igazából nem tudjuk megmondani, mi az, amit előre leosztanak, mi az, amit egymásról másolnak. Szóval hasonló lehet a véleményünk.

De kartelleznek vagy sem, én osztom azt a véleményt, hogy egy új szereplő, bármilyen legyen is az alaptermészete, igenis jól jöhet abban, hogy felkavarja ezt az állóvizet. Szóval igazából csak a részleteken vitatkozunk (azt is minek :D )

[ Szerkesztve ]

Forget your troubles, c'mon get happy

(#77) LK válasza nevemfel (#76) üzenetére


LK
addikt

Csak rohadtul idegesít, hogy megálltak, és nem jöttek tovább. :DDD
És csak remélni tudom (40felett vagyok) hogy a mostani fiatalok fel tudják kavarni az egész ország állóvizét. Drukkolok nekik. Mert ennyi mutyiról még a szüleim és nagyszüleim sem meséltek ami most megy itt nagyban.

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#78) nevemfel válasza LK (#77) üzenetére


nevemfel
senior tag

Ez mindenhol így működik. Anno az Usában az AT&T-t, vagy még régebben a Standard Oilt sem véletlenül darabolták fel.

Egyébként az tényleg furcsa, hogy 3 nagy piaci szereplővel sem alakult ki igazán komoly versenyhelyzet. Minél többszereplős a piac, annál nehezebb leosztani a szerepeket és a szegmenseket. Látszik, hogy az utolsó (asszem a Voda a legfiatalabb) belépése is túl régen történt. Azóta náluk is alábbhagyott a lelkesedés.

[ Szerkesztve ]

Forget your troubles, c'mon get happy

(#79) Lauda válasza LK (#77) üzenetére


Lauda
félisten

ennyi mutyiról még a szüleim és nagyszüleim sem meséltek ami most megy itt nagyban.

Persze, mert nem tudtak róla. Ma bármi történik az akár percek alatt bejárja a világsajtót.

(#80) Tikakukac válasza nevemfel (#74) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem értem, milyen 3 nagy alkatrész beszállító exceljéről beszélsz, és azt sem, hogy ez hogyan jön a témához.

Te beszélsz itt véletlenekről. Én írtam neked egy széééép nagy véletlent. Mert hivatalos bünti nincs, de nyílt titok, hogy ott is egyeztet a 3 cég árakat. Így már átment?

A pékeknél feltűnően egyformák a kiflik ára, mégsem hiszem, hogy az összes pék informálisan lezsírozza egymás közt. És ez ugyanúgy nem számít semmit a távközléstechnikai piac szempontjából.

Ööö az albán pékségek mivel 1 hálózat valóban hasonló árakon fognak adni mindent. Nagy bevásárlóközpontok is meglehet, hogy a legolcsóbbra hozzák ki, de erre már egy százast sem tennék fel. Ha pedig úgy random a pékségek közül mazsoláznék nem nagyon lenne hasonló ár.

Ha pedig nem tudsz különbséget tenni ezek között, akkor valóban van baj. Nem kell ennyire naivnak lenni :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#81) nevemfel válasza Tikakukac (#80) üzenetére


nevemfel
senior tag

"Ha pedig nem tudsz különbséget tenni ezek között, akkor valóban van baj. Nem kell ennyire naivnak lenni :B"

Nem vagyok én naív. Egészséges arányban keveredik bennem a naivitás és a cinizmus. Igyekszem tartózkodni a szélsőségektől.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#82) LK válasza Lauda (#79) üzenetére


LK
addikt

A helyi szintű dolgokról mindenki tudott minden településen.

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#83) nevemfel válasza Lauda (#79) üzenetére


nevemfel
senior tag

Az egypártrendszer ne lett volna korrupt? Még elképzelni sem tudom. Sőt, inkább az ellenkezőjét látom. Akkoriban nem írhatta meg senki a véleményét csak úgy. Még azt sem, hogy ki mit gyanít ennek vagy annak a hátterében.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#84) Tikakukac válasza nevemfel (#81) üzenetére


Tikakukac
titán

Ugye? Ha tudnám basszus, hogy ki mondta azt az okosságot, hogy ha lopsz vagy bármit bűnözöl, akkor azt csináld iszonyat módon pofátlanul és hatalmas mértékben, tuti hamarabb fogják bevarrni a csokit lopó szerencsétlent, mint téged. És nézz körbe, tényleg így van. Nem egy ügyet tudok a környéken amikor 200 forint érték miatt kint szórakoztak a kopszok egy órát, viszont 1 percre kimész kocsival a bolttól a város tábláig és láthatod a nagy parlagot, ahol nincs semmi, pedig papíron ott áll egy pár üzem és csarnok meg a szomszédban is megy a sütiüzem. Na, jó, nem, nem megy, el sem indult soha :D
Ez itt a lényeg. Bármit csinálsz, csináld ordas módon nagyban és mások képébe tolva. Tutira közömbösek lesznek az emberek, mert ezt már úgysem hiszik el.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#85) Lauda válasza nevemfel (#83) üzenetére


Lauda
félisten

Arról nem is beszélve, hogy akármerre járt az ember, akárhol is dolgozott, szinte mindenki lopott. Gyakran hallom még most is azt, hogy a kommunizmusban mindenki lopott, mégsem hiányzott sehonnan. :U

(#86) nevemfel válasza Lauda (#85) üzenetére


nevemfel
senior tag

Viszont ha kinyitotta valaki a száját, annak komoly következményekkel kellett számolnia.

De az egyik fő ok az általad is említett technológiai átalakulás. Manapság szinte elönt az információ, aminek a feléről általában az szokott kiderülni, hogy semmi nem igaz belőle. Lásd a világsztárok által posztolt fotókról az amazonas ügyében. Ember legyen a talpán, aki képes kiválogatni ebből a szemétáradatból a valódi, vagy valódinak tűnő észrevételeket, kritikákat, leleplezéseket. Egy csomóan tényként tálalják a saját korlátos véleményüket, és sokan csak azt nézik, hogy az adott infó megerősíti-e az ő világnézetüket vagy sem.

Na mindegy, nem morgok többet ezen a szép napsütéses napon. :)

Forget your troubles, c'mon get happy

(#87) LK válasza Lauda (#85) üzenetére


LK
addikt

Ennyire pofátlanul sohasem csinálták, és ennyire következmények nélkül.
nevemfel: nem figyeled mire mit írt, itt arról van szó hogy nem tudtak volna a korrupcióról. Tudtak róla.

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#88) trec12 válasza enginev3.0 (#2) üzenetére


trec12
addikt

(#89) joey04 válasza DrBubo77 (#64) üzenetére


joey04
titán

Mondjuk szerintem valóban korlátlan csomag csak a telenornál volt, de már ott sincs.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#90) merqree válasza szipipeti (#67) üzenetére


merqree
őstag

Amikor jött a Vodafone, mindenki a kánaánt emlegette, hogy végre, a PannonGSM és a Westel olcsóbb lesz. Aztán nem lett.
Tehát, nem feltétlenül kell arra számítani, hogy DIGI gombokért fog szolgáltatást nyújtani.

(#91) DrBubo77 válasza joey04 (#89) üzenetére


DrBubo77
addikt

A korlátlan beszélgetésről írtam.
Erre a sztorira gondolta: Drágán megfizethetünk a korlátlan díjcsomagokért

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#92) hallador válasza LK (#87) üzenetére


hallador
addikt

Nem a francot nem, csak akkor senki nem volt előtérben, főleg a korlátozott média, és az internet/mobiltelefon hiánya miatt. Az embereket kollektív lopásra nevelték. Szerinted miért Magyarország az egyetlen ország a Balkánon, ahol az emberek mindig mástól várják a megoldást, és 100 esetből 99-szer nem hibás senki sehol semmikor? Ez mind mind annak a rendszernek a szemete.
És nem utolsó sorban a jó politikusok otthon pontosan abban a rendszerben szocializálódtak, ahol ezt meg lehetett tenni.
Aki meg nem akarja, hogy ilyen körülmények között éljen, azaz, nem akarja, hogy a gyereke a még ma is jelen lévő semmiről nem tehetünk, de amúgy nekünk minden jár (ingyen) mentalitás szerint nőjjenek fel, lehetőleg minimális munkával, az meg vagy nagyon szenved és sokat dolgozik, nyögvenyelősen halad. Vagy már nem Magyarországon él.

Félreértések elkerülése végett, persze mindenhol van lopás, csak nem mindegy milyen arányban, és stílusban. Meg az sem mindegy a kisember mit kap vagy nem kap. Na otthon semmit nem kap.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#93) Sinesol válasza hallador (#92) üzenetére


Sinesol
veterán

Magyarország nem éppen Balkán, de ne zavarjon..

[ Szerkesztve ]

(#94) merqree válasza Sinesol (#93) üzenetére


merqree
őstag

Ha Izrael Európa része, akkor én nem lepődöm meg már semmin sem....

(#95) Gyuri27 válasza Komplikato (#52) üzenetére


Gyuri27
félisten

2 de lehet 3 éve vették meg a mocskis invitelt. Azóta itt vidéken nem történt semmi. Ugyanaz minden. A 15 megàs szarra ugyanannyit fizetek mint hugom csabàn a gigàs netért. Persze ez a fos lassú de legalàbb nem is stabil. Évente min 2-3x jön a szerelö. Szóval ne àllitsuk már be öket fasza csàvóknak. 40km-el arrébb màsik faluban a falu központjàban (iskola, templom, müvhàz) 5 azaz öt megát tudnak adni. Múltkor a telefonos hibabejelentésem vagy 2 óra volt.

Amd - Radeon - Ryzen

(#96) Sinesol


Sinesol
veterán

Hát végülis Palesztinaban van Izrael, Palesztina viszont nem létezik...innentől kezdve szabadon választható melyik kontinensen nem létezik az adott terület, ez logikus.. :D

[ Szerkesztve ]

(#97) trec12 válasza Gyuri27 (#95) üzenetére


trec12
addikt

Hát nem egy sikersztori az Inviteles területek átvétele. Ezt a Voda fényévekkel jobban csinálja a UPC átvételével, kommunikációban biztosan. Persze a Diginek óriási probléma a legtöbb helyen elavult hálózat ezeket gyorsban kellene optikára átépíteni ami nem egy egyszerű történet....

(#98) Gyuri27 válasza trec12 (#97) üzenetére


Gyuri27
félisten

Apa volt rá 3 évük.
Azt is elhiszem, hogy a világ végi rézdrótos utcákban ez gond.
Oké ide az utolsó utcába ahol van 5 ház ebből 2 max 3-ban net ne húzzon optikát.
De akkor ez a 15 legyen már stabil. A feltöltés ne 1 alatt legyen.
Ami a legfontosabb, hogy ezért ne annyit fizessek mint a falu közepén a 30 megás optikások. És ne annyit mint hugom csabai gigás nete. Szóval ez csak hozzáállás kérdése. De konkrétan szarnak bele az inviteles területekbe.
Szóval adjon stabil 15/3-at (esetleg 15/5-t). Aztán ez kerüljön max 1000 forintba 2 év hűséggel.

Amd - Radeon - Ryzen

(#99) joey04 válasza DrBubo77 (#91) üzenetére


joey04
titán

Ja hang! Sorry, az nekem mindegy, nem nagyon telefonálok, pláne rendes hívással. Ezért nem is volt a fejemben ez az opció. :R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#100) hallador válasza Sinesol (#93) üzenetére


hallador
addikt

Észrevetted a lényeget! :) Na erről beszéltem.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.