Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Pferi


Pferi
senior tag

Nagyon helyes, remélem sikerül elérniük amit akarnak, és megszorongatják a Telekom-Telenor-Vodafone-t.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#2) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Remélem föld döngölik a nmhh-t európai szinten és megszégyenítik végül

Tetű pénzéhes korrupt köcsög egy ország ez

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#3) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Hajrá DIGI!

Nem ártana kicsit felrázni a mobilos piacot is, drukkolok, hogy sikerüljön nekik. ;]

B.Cs.

(#4) J.J. András


J.J. András
őstag

én kíváncsi lennék, miért zártak ki egy a mobil piacra betörni akaró (itt Európában már multinak számító) céget .... valóban nem feleltek meg valami elvárásnak, követelménynek ? Meg kellene mindkét oldalt hallgatni....

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#5) zzola


zzola
félisten

Anno a Sláger rádió is nyert pert, és mire ment vele? Utólag nem kapott frekvenciát...

(#6) ace05 válasza zzola (#5) üzenetére


ace05
senior tag

Pontosan, majd elhúzzák évekig a pert, és végén majd lesz egy papírjuk, hogy igazuk volt, de nem mennek majd vele semmire.

(#7) szipipeti válasza J.J. András (#4) üzenetére


szipipeti
csendes tag

Az előzetes pályázatbeadást követően (melyre mind a 4 szolgáltató jelentkezett) a hatóság utólag betett egy + feltételt (azt követően, hogy a kékpropelleres nagygóré "súgott") - és ennek alapján eleve nem vette figyelembe a regisztrációt a hatóság..
A gond:
1 db utólagosan ,módosított versenyfeltételek
- a módosítás csak a DIGI-t érintette a másik 3 szolgáltatót nem...
(volt korábban egy "büntetésük")...
Érdekesség, hogy nem a "megbüntettet" DIGI magyar székhelyű leányvállalata, hanem egy hollandiai cége pályázott... (az pedig nem volt büntetve...)

(#8) Zuzer


Zuzer
csendes tag

A felhasználók csak nyernének, ha visszavonnák a döntést. Verseny kéne nagyon...

(#9) adamssss


adamssss
veterán

Tudom h eleg naiv 5let de kellene valami peticiot inditani mert szemely szerint nagyon orulnek ha meg lehetne torni a 3 szolgaltato egyeduralmat es kartellezeset.
Hatha ezzel nyomast lehetne gyakorolni.

Egyebkent ha jol tudom a Telenor beadvanya miatt zartak ki a digi-t, vagy legalabb is az o kezuk volt benne valamilyen modon.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#10) martonx válasza J.J. András (#4) üzenetére


martonx
veterán

hwsw-n ott van a konkrét ok, hogy miért zárták ki őket. Más kérdés, hogy ez mennyire valós, mennyire állja meg a helyét, vagy csak azért erre hivatkoztak, mert nagyon hivatkozni akartak valamire :D
Majd a jogászok eldöntik, én addig is a DIGI-nek szurkolok.

Én kérek elnézést!

(#11) gabor7th


gabor7th
addikt

Gondolják meg, hisz Viktor haverjai nagyon akarják ezt az 5G projektet. Viktor az amerikai nagykövet miatt azt hiszi ez fontos:

Ezt mondta Orbánnak az amerikai nagykövet, arról hogy kínaik csinálnák meg nálunk az 5G-t:

"miután magukkal hozzák az új 5G-technológiát, ők fogják irányítani annak felhasználását is. A kínai kormány kezére akarja játszani a saját és gyermekei jövőjét? Én aggódnék emiatt."

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#12) Feketelaszlo


Feketelaszlo
senior tag

Pedig mekkora poén lenne egy mobilhálózat, ami kizárólag a nagy népsűrűségű kerületekben fogható. Ha átmégy az utca másik oldalára ahol "csak" 2 emeletes épületek vannak ott már nincs lefedettség. :DDD (az 5G egyébként kiválóan alkalmas lesz az előfizetők ilyetén módon történő szívatására).

(#13) Narxis


Narxis
nagyúr

Hajrá DIGI! Remélem jól megszivatják a médiahatóságot.

Thanos was right.

(#14) Pferi


Pferi
senior tag

Gondolom a kormányzatnak túl sok érdekeltsége van a 3 nagy mobilcégnél, nem akarnak bukni, ezért túrják ki a feltörekvő 4. céget.
A vagyonvédelemben is ez van. Csak azok a cégek buknak le, akik konkurenciát jelentenek VALAKINEK.

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#15) joey04


joey04
titán

Jó lenne, ha elérnének valamit, de nem értem ezt a hajrá digizést. pont akkora pénzéhes, gerinctelen banda, mint az összes többi.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#16) Fred23


Fred23
nagyúr

Remélem, végül nyerni fog a DIGI! Ez lenne a lakosság közös érdeke.

(#17) zzola válasza Fred23 (#16) üzenetére


zzola
félisten

Ez a NER-ről szól, nem a lakosságról...

(#18) Lauda válasza Narxis (#13) üzenetére


Lauda
félisten

Itt akik szívhatnak, az két eset lehet. Az egyik a digi, a másik mi, felhasználók.

Ilyenkor eszembe jut a sláger rádió esete. Azt is a politika ölte meg.

[ Szerkesztve ]

(#19) hemaka


hemaka
nagyúr

Majd 3-4 év múlva a bíróság rábólint, hogy hát na, ez tényleg csúnya dolog volt, akkor meg már minek 5G-t építeni? :DDD

(#21) vmarci21 válasza #32839680 (#20) üzenetére


vmarci21
tag

Az Index cikke szerint a 2016-os pályázat előtt is benne volt ez a feltétel a kiírásban. A 2016-osból valamiért kimaradt, majd most 2019-ben a Telenor javaslatára, utólag visszakerült. Úgy hogy akár még számíthatott is volna erre a pontra előre a Digi, mert nem volt teljesen újdonság. Persze az is érdekes kérdés, hogy miért hagyták el ezt a pontot 2016-ban, majd hozták vissza hirtelen.

>> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

(#22) TESCO-Zsömle válasza vmarci21 (#21) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Látszólag számítottak rá, hisz nem a büntetett magyar Digi pályázott, hanem a holland, ami nem volt büntetve.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#23) simauser


simauser
tag

A hazai viszonyokat ismerve nyugodtan kijelenthető, hogy ha a Digi fejenállva kiiszik egy pohár vizet, akkor se nyert volna. Kotmányos dolgok & things . . .

Are you threatening me, Master Jedi?

(#24) kymera


kymera
senior tag

Azért az ugye megvan nektek hogy Romániában a DIGI csomag egyszerűen felfoghatatlan.
Egy 3 SIM kártyás csomag havidíja 10 EUR !!! ( azaz kb 3200 Ft havonta a 3 kártyára összesen ! )
- korlátlan mobilnet mind a 3 SIM kártya esetében.
- korlátlan beszélgetés bármilyen hálózatba mind a 3 SIM kártya esetében .
- az EU , az USA és Kanada területére 3000 (!!!) ingyen perc .
- az egyetlen dolog ami nincs benne a csomagban , az az SMS. Viszont egy darab SMS 1 EUR cent :) . ( azaz kb 3,2 Forint / SMS ! )
- roaming díj VAN , DE a fogadott hívások esetén 1 perc 1 EUR centbe kerül ( azaz kb 3,2 Forint / perc ) , a hívás indítás 0,0223 EUR / perc ( azaz kb 7,2 Forint / perc ) és az adatforgalom 0,0026 EUR / Mb .
Hogy is van ez ????

[ Szerkesztve ]

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

(#25) wwenigma válasza kymera (#24) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ne feledd, megmondták. Mocskos pénzéhes banda!

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#26) daninet


daninet
veterán

Valaki világosítson fel, már most is van lefedettségük 4G technológiával amit folyamatosan fejlesztenek. Persze az 5G versenybe nem tudnak azonnal beszállni a fentiek miatt, de van akármi más ami gátolja őket a további terjeszkedésben? Hiányzik nekik bármi amivel a Románhoz hasonló konkurenciát lemosó csomagokat tudnak létrehozni?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#27) DS39 válasza daninet (#26) üzenetére


DS39
nagyúr

országos 2/3/4G hálózat. más semmi.

hosszú évekbe telik ennek kiépítése.

(#28) zzola válasza kymera (#24) üzenetére


zzola
félisten

Megvan. De az adó miatt itt nem tudná ezt a csomagot ilyen alacsony áron adni...

[ Szerkesztve ]

(#29) Eugene Roe válasza adamssss (#9) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Polgárháborúnak hívják azt a petíciót, ami valamit is el tudna érni :)

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#30) Tikakukac válasza zzola (#28) üzenetére


Tikakukac
titán

Mekkora és milyen adókat kell tenni a fentebbi csomagra, hogy megkapjuk ugyanezt itthon? 1000%-ost? 2000%-ost? Mert kb. itt tartunk. Kartelezés van ezerrel meg mutyizás. Ennyi a titok. Az adó grátisz.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#31) Eldo válasza Tikakukac (#30) üzenetére


Eldo
csendes tag

Kötelet az illetékesnek... ;]

(#32) Viktor77 válasza Fred23 (#16) üzenetére


Viktor77
titán

Lakosság? Mióta érdekli O1G-éket a lakosság?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#33) Tikakukac válasza Eldo (#31) üzenetére


Tikakukac
titán

Azért az tényleg elég durva, hogy egy mindent összevont, nagyon keményen összekuncsorgott Magenta1-be rakott pakkban is olyan feltételekkel hívhatok hálózaton kívül másokat, hogy elgondolkozom nem-e egyszerűbb városon belül robogóra ülni és elmenni oda, akit hívnék.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#34) hallador válasza Fred23 (#16) üzenetére


hallador
addikt

Ezeket nem érdekli a lakosság. Egy érdekli Őket, hogy azok az emberek akiket lehet hülyíteni megválasszák őket, majd tovább tudjanak csalni.
Ennyi. Mindenhol van lopás, csalás, lehúzás, csak máshol a lakosság is kap valamit, Magyarországon elég a nemzeti öntudat, meg, hogy 1000 éve a világ szívcsakrája Magyarország. Enni, nem kell, arra ott van Május elseje... :(((

(#24) kymera

Erre Magyarországon nem lenne igény, ha nem vagy jó magyar, ugye megmondta bajszos barátunk, akkor meg minek is. Aki megszavazza ezt a tolvaj bandát, az nem ismeri annyira a mobiltelefont, hogy el is használja, a többiek, akiknek meg igényül lenne erre, meg le vannak tojva, nincs haszna ov-nek belőle. Jobb ellopni, mint adni...
Aki meg nem így gondolja, meg el lehet menni. Én már el is jöttem.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#35) DonMaster válasza daninet (#26) üzenetére


DonMaster
addikt

az 5G versenybe előbb betudnak szálni mint a telenor telekom. mivel a digi-nek évek ota van már 5G képes frekije 20mhz-es blokk.
akár holnap is beviloghat 5G-vel mint első szolgáltató, addig a telenor telekom csak jövö év ösztöl használhatja a frekiket amiket szerezhet,
a Voda más mivel ök is akkor szereztek 5G képes frekit mint a digi tehát ök is durranthatnak akár holnap vagy ma. Nyilván egyikse fog de van rá frekijük, hogy akár megtehetnék.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#36) martonx válasza joey04 (#15) üzenetére


martonx
veterán

Az lehet, de érezhetőbben olcsóbbak.

Én kérek elnézést!

(#37) Lauda válasza kymera (#24) üzenetére


Lauda
félisten

Igaziból ezzel itt mi magyarországon mit kezdjünk? Németországból a kilós nutellát 4 euróért hordtam haza a családnak. Pont. Ettől még itthon a 40 dekás marad ezer forint.

[ Szerkesztve ]

(#38) Narxis válasza Lauda (#37) üzenetére


Narxis
nagyúr

El kell gondolkodni a miérteken.

Thanos was right.

(#39) nevemfel válasza martonx (#10) üzenetére


nevemfel
senior tag

Én nem találom a hwsw-n sem az okokat. Nekem úgy tűnik, hogy csak feltételezik az okot, egy konkrét pályázati feltétel megszegését.

"A most meghozott határozat ugyanis nem egyezik meg a pályázati kiírás feltételeivel, nem konkrét tényekre és alapos elemzésekre támaszkodik, feltételezéseken és olyan történéseken alapul, melyek csak hipotézis tárgyát képezik."

Csak sajnos magát a határozatot nem tudom, hol lehetne elolvasni. Engem érdekelne, hogy miféle feltételezések és hipotézisek szerepelnek a határozatban. Ugyanis ha a 61 n ponton hasaltak el, a versenyjogi részen, amit utólag tettek bele a telenoros fószer javaslatára, akkor nem értem, mi ebben a feltételezés vagy hipotézis.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#40) joey04 válasza martonx (#36) üzenetére


joey04
titán

Olcsóbbak, ezért önös érdekből drukkolhatunk nekik, de semmivel nem jobbak mint a többi, csak ott spórolnak minden ahol tudnak, ezért tudnak olcsóbbak lenni. Tehát nem kell nekik objektív okokból drukkolni.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#41) nevemfel válasza joey04 (#40) üzenetére


nevemfel
senior tag

Egy negyedik szereplő megjelenése a mobilpiacon nagy valószínűséggel kedvező lenne. A mostani 3 elég régóta itt van, meglehetősen kényelmesen berendezkedett.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#42) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Görények ezek. KB az ügyfelek felét elveszitenék ha a Digi kapna frekit. Én drukkolok nekik!

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#43) hallador válasza joey04 (#40) üzenetére


hallador
addikt

Ez pont nem érdekli a vásárlót, hogy miért tudnak olcsóbbak lenni. Engem sem érdekelne. Olcsóbbak? Igen. Legalább annyira megbízhatóak tudnak lenni (a netszolgáltatásvól tudjuk, hogy igen, Én is egy ideig nem szerettem a Digit, váltottam is máshoz, de mióta bejött az optikával, azóta nincs semmi baj a BP-i lakásban velük, vissza is mentem hozzájuk). Szóval sztem senkit nem érdekel hogy miért olcsók, ha azok.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#44) fornettisuti válasza DS39 (#27) üzenetére


fornettisuti
veterán

3G nincs nekik és nem is lesz, 2G/4G van.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#45) martonx válasza joey04 (#40) üzenetére


martonx
veterán

Nem érdekel, hogy hol spórolnak, amíg a szolgáltatásuk semmivel nem rosszabb, mint a konkurenseké, sőt.
Emellé még érezhetően olcsóbbak is, szóval drukkolok nekik.

Én kérek elnézést!

(#46) DS39 válasza fornettisuti (#44) üzenetére


DS39
nagyúr

tudom. de ez elég nagy szívás, mert ahol nincs 4G lefedettségük, ott 2G-n jó ha telefonálni lehet. (mást meg ugye nem lehet, na nem mintha GPRS-szel ki lennénk segítve)

[ Szerkesztve ]

(#47) joey04


joey04
titán

na akkor újra, mert páraknál lassan dolgoznak a tekervények: ha sikeres lesz a digi, annak örülni kell, de csak a saját, önös érdekünk miatt. így vagyok ezzel én is. de nem úgy, ahogy páran teszik, mintha ezzel győzne az igazság. igen, hajrá digi! de csak hogy nekem (ide mindenki képzelje oda magát) jó legyen.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#48) nevemfel válasza joey04 (#47) üzenetére


nevemfel
senior tag

Ha a digit a másik három szorította ki, és ennek ellenére a diginek lesz igaza, akkor bizony győz az igazság. A mondat elején ott van a "ha", én sem vagyok 100%-ig biztos benne.

Elsősorban az eljárásról van szó, nem magáról a cégről.

[ Szerkesztve ]

Forget your troubles, c'mon get happy

(#49) kbyte1024 válasza joey04 (#47) üzenetére


kbyte1024
addikt

Ahogy már írták, kit érdekel a morális része? Nekünk felhasználóknak legyen jó. Nagyon nem mindegy, mennyi az annyi, és abban mi van benne.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#50) Viktor77 válasza joey04 (#47) üzenetére


Viktor77
titán

Nálad sem túl gyorsan. Ha az egyénből már mindenki lesz, akkor az már objektív, hiszen mindenkinek jó.
Ha a Digi kap frekvenciát, olcsóbb lesz, ezzel árversenyt generál, akkor ez szintén objektívan jó, hiszen mindenkinek ez az érdeke (kivéve tudjukkiknek).

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.