Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Morden24


Morden24
nagyúr

Good for them.
Nem mellesleg lenne még egy-két dolog, amiben mi is példát vehetnénk a csehekről :U

Sectumsempra - For Enemies

(#2) Narxis


Narxis
nagyúr

Szomorú dolog ez, nem kell nekik az ingyenreklám...

Thanos was right.

(#3) Penge_4 válasza Narxis (#2) üzenetére


Penge_4
veterán

Milyen ingyenreklám? Egy utazási ismeretterjesztő film, vagy egy nem gettóról és bűnözésről szóló hollywood-i film az ingyenreklám, a StreetView-ban viszont a valóságot látod, beleértve az omladozó épületfalakat, a csikkeket és a szétdobált szemetet az utcán és az archomályosított emberek pillanatnyi pozíciója alapján is következtethetsz.

Például, hogy ki hugyozik éppen a fal mellett, melyik feltételezhetően hajléktalan, melyik feltételezhetően prostituált és ritka esetekben még olyan pillanatképet is felfedezhetsz, hogy 5+ sötétebb színű, kiradírozott arcú emberalak áll körbe 1-2 világosabb színű, kiradírozott emberalakot.

Ez sajnos még az USA-ban sem reklám, mert ott sem a felhőkarcolókra fókuszál, hanem a minden sarkon lévő 50 reklámtáblára és a szintén retkes úttestre/járdára, ami kisebb államok kisebb városaiban még kátyús és igénytelenül foltozott, akárcsak nálunk.

(#4) WonderCSabo válasza Morden24 (#1) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem kell rettegni, itt sincs és valszeg nem is lesz.

Alig ismertelek meg a régi/új avataroddal. :P

(#5) Morden24 válasza WonderCSabo (#4) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem rettegek, viszont egyáltalán nem sajnálom, ha tényleg nem lesz a jövőben sem nálunk :K

Mondjuk ha már kérés nélkül jöttek be, és utána ki kellett ebrudalni őket, akkor igencsak elvárhatónak tartom, hogy a korábban összegyűlt adatokat bizony töröljék a picsába, vagy máskor akkor kezdjenek adatgyűjteni, ha tudják, hogy nem fogják a felénél kirakni a szűrüket.
Esetleg el se kezdjék.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#6) #16820480 válasza Morden24 (#5) üzenetére


#16820480
törölt tag

én nem bánnám, ha mondjuk lenne, ugyanis ezen hasznos utcarészleteket is meg lehet nézni. például azt, hogy egy adott kereszteződésben tudsz-e a kiszemelt irányba kanyarodni, vagy ilyesmi. ez a maps-en nem látszik egyáltalán. illetve megnézheted, hogy hol lehet parkolni a környéken, ahova mész (utcatáblákra gondolok, nem a szabad parkolóhelyre), ezt még navigáció sem tudja. és egész sok értelmes indokot lehetne még felsorolni, amiért hasznos lenne.

de tudom, ez maga a megtestesült gonoszság, és ki kell űzni az összes boszorkányokkal együtt! :U

(#7) arty


arty
veterán

A streetview hasznos és innovativ. A csehek meg ostobák.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#8) gandrus válasza arty (#7) üzenetére


gandrus
tag

Az első mondatoddal egyetértek, a másodikkal nyilván nem. Ettől függetlenül azért eléggé gusztustalan például, hogy a wifi adatokat gyűjtötte a Google.

(#9) WonderCSabo válasza gandrus (#8) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Vkit lefényképeznek az utcán, és mindenki láthatja a házát, a kocsiját, azt h. éppen vakarja a tökét a kertben.

Lényegtelen wifi adatot gyűjtenek, amit csak a Google lát, és eze alapján tuningoljaa geolocationt.

Melyik a gusztustalanabb?

(#10) #41133696 válasza WonderCSabo (#4) üzenetére


#41133696
törölt tag

Van helyette ,a Norc, ami nem amerikai hanem román cég, de ugyanígy utcai képeket csinál.

(#11) gandrus válasza WonderCSabo (#9) üzenetére


gandrus
tag

Igazad van, nyilván ezek a problémák is léteznek, bár ezeket (több-kevesebb sikerrel) próbálják orvosolni a képek módosításával.

[ Szerkesztve ]

(#12) Karma válasza #41133696 (#10) üzenetére


Karma
félisten

Ja, ha lehetne választani, akkor inkább a Google-nek engedném a fényképezést, mint a NORC taknyolásának... Főleg, hogy azok már túl is vannak rajta. Ők nem sértenek jogot?

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#13) WonderCSabo válasza #41133696 (#10) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Tom, csak arról nem tud az adatvédelmi biztos...

Karma: Mondjuk a NORCnak azért sokkal kisebb adatbázisa van, amiből profilt építhet, de én is inkább a Googlere voksolnék.

Vagy mindenki, vagy senki BTW szvsz...

(#14) #16820480 válasza WonderCSabo (#13) üzenetére


#16820480
törölt tag

apropó, google meg adatbázis, egy érdekes gondolat: (link)

(#15) ntomka válasza #16820480 (#14) üzenetére


ntomka
nagyúr

Hát igen, ez a Be Evil másnak is eszébe jutott már. :)

ツ Headphones on - World off

(#16) Morden24 válasza #16820480 (#6) üzenetére


Morden24
nagyúr

Értem, ha nagyon izzadok, akkor lehet rá indokot találni, hogy miért lehet esetileg hasznos. Egyébként meg csak kirakatapp.

A lényeg itt az, hogy a Google milyen engedélyeket kér az adott ország kormányától. És ameddig ők úgy gondolják, hogy semmilyet, addig menjenek a sunyiba, nem egy szupranacionális szervezet a Google, ne is próbáljanak úgy tenni.

Másrészt meg minden ilyen esetben a hibás fél vállalja az eredeti állapot visszaállítására vonatkozó tevékenységet. Az eredeti állapot ebben az esetben az, hogy nincsenek fotók. Azért ahhoz pofa kell, hogy bemegyek, fotózok, majd kiraknak a picsába, de nem baj, amit fotóztam, az marad.

Sectumsempra - For Enemies

(#17) Penge_4 válasza #16820480 (#14) üzenetére


Penge_4
veterán

Hát igen, az emberek csak a pénzre tudnak gondolni. Az Hitlernek, Mao-Ce Tung-nak, Rákosinak és még sorolhatnám hány embernek is volt...

De mi van a világuralmi törekvésekkel és az hatalom következtében keletkezett személyiségtorzulással?

Az egyetlen, ami miatt még nem vették át az uralmat a világ felett az a bizalmatlanság. A gondolataiban nagyon sok embernek megfordult már ez, de egyedül nehéz lenne véghez vinni és ahhoz túl bizalmatlanok, hogy egymással ezt megbeszéljék, mert nem tudhatják, hogy a másiknak mi jár a fejében és megbízhat-e benne. Nem fogja felvetni az igazgatótanácsnak, hogy:

"Te, figyelj már! Mi lenne, ha építenénk egy hangya társadalmat és uralnánk az embereket? Akikre nincs szükség azt kiiktatjuk, lecsökkentjük a számukat, minél kevesebben vannak, annál kisebb veszélyt jelentenek, az életminőségüket is növeljük azért kicsit, nehogy kamikaze akcióba kezdjenek, aztán a fejlett és egyre fejlődő megfigyelőrendszereink segítségével akikre nincs szükség vagy veszélyt jelent, mert terrorista azt kiiktatjuk. És hála a modern orvostudománynak és a technológiának ezt sokkal hatékonyabb eszközökkel tudjuk megtenni, mint elődeink. Okozhatunk egyszerű szívinfarktust, de akár még rákot is. Sőt, még besúgókra sincs szükség, mert már pillanatokon belül tudjuk, ha valaki veszélyt jelent a rendszerre a bolygó bármely pontján."

Ezeket a terveket még ők sem fogják megbeszélni egymással. Legalábbis nem úgy, ahogy azt az összeesküvés elméletes cionizmusos marhaságok többsége állítja.

Viszont az tény, hogy ez a probléma jelen van, mivel a rendszer magában hordozza. És a struccpolitika még soha nem oldott meg semmit.

(#18) #41133696 válasza WonderCSabo (#13) üzenetére


#41133696
törölt tag

Pedig nem ártana, ha tudna, mert egész Debrecen ,a legapróbb utcájával is le van kapva :D

(#19) WonderCSabo válasza #41133696 (#18) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Budapest | Balaton | Debrecen | Győr | Hajdúszoboszló | Miskolc | Szeged | Szentendre
http://www.norc.hu/street-view/

Bazzeg, Balcsin a nyaralónk is, ez beszarás. Mondjuk szar se látszik a fáktól.
Pesten az utcánkat pont kihagyták. :D

[ Szerkesztve ]

(#20) ClioRS válasza #16820480 (#6) üzenetére


ClioRS
őstag

Egyetértek. :K

Egyébként meg miért kell ennyire utálni ezt a street view-?. Látszik az utca, meg kocsi, meg mittomén? És? A Maps-on is lehet ilyet látni, igaz felülről.

Szerintem több haszna van, mint hátránya.

Annyit mondjatok meg még nekem, hogy miért is annyira rossz az, hogy szerepelek egy fényképen? Az én meglátásom szerint csak az parázik ilyenen, akinek van takargatni valója. Lefosom, hogy rajta vagyok, ha ezzel segítek mondjuk (sheratan példájánál maradva) egy kereszteződés feltérképezéséhez.

[ Szerkesztve ]

(#21) Depression válasza Morden24 (#5) üzenetére


Depression
veterán

Bezzeg a paparazzik meg nyugodt szívvel, kérés nélkül, mindenféle kellemetlen/kínos helyzetet fényképezhetnek, és kiadhatják újságokban. Hát persze, mert az újságért fizetnek, az meg adózik. A TV meg csinálhat riportot gyilkosokkal, vagy eltakart arccal mutathatja pl. a debreceni lakásában szemetet gyűjtőt. Gondolom tőle is kértek engedéyt. Vagy Szalacsi, aki a riport közben számtalanszor mondja, hogy "kérem kapcsolja ki".

Szóval hagyjuk ezt az álszent dumát, miszerint a google a főgonosz, és az utcáról készített képek sértőek bárki számára.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#22) Morden24 válasza Depression (#21) üzenetére


Morden24
nagyúr

Oké, te hagyhatod ezt az álszent dumát, és tőlem te a lakásodra is felhívhatod a Google-t, leszarom.
Én viszont úgy gondolom, hogy egy adatbázisban akkor fogok szerepelni, amikor én engedélyt adok rá (esetleg amikor az országom kormánya azt mondja, hogy oké, hadd szóljon; ebben az esetben majd rájuk fogok szülőzni, ha történetesen nem értek egyet vele). Picsog itt mindenki amiatt, hogy a "Faszbúkon" (amire önkéntesen kell regisztrálni) megadott eldobható e-mailje mármikor kikerülhet, de az meg álszent duma, hogy egy köcsög amcsi multi idejön, kérdés nélkül fotózgat, ezért természetesen sem engedélyt nem kér, sem pénzt nem fizet (igen, ő keresni fog ezen), sem semmi, de még neki áll feljebb, amikor kiebrudalják a frászba.

Mellesleg ha leadnak rólad a tévében egy interjút, és te ebbe nem egyeztél bele, akkor jogorvoslattal élhetsz.
Ugyanez igaz forgatási zónákra, ahol éppen ezért fel szokták tüntetni, hogy a környéken videorögzítés zajlik, ha nem akarsz ott lenni, akkor mennyafrancba.

És mellesleg nem az a bajom, hogy lefotózzák a kerítésemet. Sőt, az sem érdekel, ha az a retek Astra lefotózza a kerítés mögött száradó alsógatyámat. Az érdekel, hogy egy koszos amcsi multi ne játsszon államok felett álló szervezetet, és ne játssza a megsértett fürdősk_rvát, amikor emlékeztetik rá, hogy hol a helye.

szerk.: Nem mellesleg nem veszem be ezt az ócska műanyagdumát a turisztikai szempontból rendkívül jelentős Streetview-ről, ami miatt majd több tucat százalékkal emelkedik a hazánkba jó zsíros eurót költeni vágyó üdülgető. Lassan ideje lenne, ha a Google fizetne az ilyen dolgok miatt, mégpedig keményen. Mert az oké, hogy több piacot úgy basz éppen szét, hogy pár év múlva nagyon sokan fognak pislogni, mint hal a szatyorban, de nem kéne még tök ingyen, grátisz segítséget is nyújtani ehhez. Nehogy már én toljam az ő kurva szekerüket, amikor nem is akarom használni a vacak kirakatappjaikat.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#23) Karma válasza Morden24 (#22) üzenetére


Karma
félisten

Oké, és mi van a NORC-cal?
Õket nem utálod ilyen hangosan?

Csak a logikát szeretném megérteni.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#24) Morden24 válasza Karma (#23) üzenetére


Morden24
nagyúr

Logikusan ha az egyiket nem akarom az utcámban tudni, akkor a másikat sem.
Azért a Google-ről van szó a kommentemben, mert a cikk a Google-ről szól. És szólhatna bármilyen cégről, lehetne amcsi, román, magyar, akkor is ugyanezt mondanám.

Közröhejes, hogy ilyen tevékenységet lehet végezni úgy, hogy előzőleg állami döntés nem született az engedélyezéséről (hogy a döntés mi alapján történik, mennyire kompetensek a személyek és stb. az lényegtelen, mert akkor máris legitimnek tartanám a Google faszkodását, és utána max. a saját államomat ekézhetem, amiért nem reprezentál engem a döntésük. Bár reprezentálna, ha tudnám, hogy amit a Google csinál, az az is, amit mond. Nevezetesen az adott ország beleegyezésével, előre meghatározott útvonalakon és időben, a meghatározott felszereléssel azt rögzít, ami meg van határozva, mellé semmi mást, még használhatatlan wifi darabokat SEM, különben, hogy az Oszkárból idézzek, "Ott az ajtó!")...

szerk.: És itt nem "utálatról" van szó, hanem lassacskán félelemmé erősödő aggodalomról, amikor azt látom, hogy úgy ugrálhatnak országok, illetve orságok polgárai (nem egyes személyek, hanem egy teljes népesség) felett cégek, mintha egy Shadowrun kiegészítőt olvasgatnék...

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#25) Quasi_modo válasza Depression (#21) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Szóval hagyjuk ezt az álszent dumát, miszerint a google a főgonosz
Sajna ez nem álszent duma. Ha nem is A főgonosz, de az egyik főgonosz.
Lehet köveket dobálni rám.

valami

(#26) attila9988 válasza #41133696 (#10) üzenetére


attila9988
őstag

Van helyette ,a Norc, ami nem amerikai hanem román cég, de ugyanígy utcai képeket csinál.

Már gondolkodtam rajta hogy ez a norc nem -e valami google leányvállalat. :D Mindenesetre a norc -ot jobban szeretem mint a streetview -t. Az viszont biztos hogy ha rajtam múlna, csak gondosan beszabályozva, vagy sehogy sem engedném a paparazzi autókat az utcámba.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#27) WonderCSabo válasza attila9988 (#26) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Miért szereted jobban? Minősége szarabb, lefedettsége is.

(#28) lujó55


lujó55
őstag

Hát a szőrös, bibírcsókos, csúnya menyasszony sem engedi, hogy fotózzák :DDD

(#29) Narxis válasza Penge_4 (#3) üzenetére


Narxis
nagyúr

Inkább a valóságot lássam, amúgy amit leírtál az egyáltalán nem jellemző. Minden városnak vannak szép utcái, városnegyedei is, nem csak a kosz meg a hajléktalanok.

Thanos was right.

(#30) #16820480 válasza Morden24 (#16) üzenetére


#16820480
törölt tag

ugyanezt mondhatnám, hogy ha nagyon izzadsz, akkor ki lehet találni, hogy miért rossz (alsógatyában lefotóznak a kertedben, plíííz...), de ezek sem kevésbé erőltetett dolgok, mint amiket felsoroltam előny mellett (persze azért nem sír senki, hogy a szomszéd, vag yakárki járókelő simán lefotóz/videóz, és aztán milliókkal osztja meg faszbukon, flickr-en, youtube-on...).
viszont később ilyen streetview jellegű szolgáltatásra simán lehet majd építeni egy normális VR rendszert, ami megintcsak nem lenne olyan rossz, persze ha megtanulják az embrek használni.

amúgy persze igaz, hogy engedélyt kellett volna kérni, de mondjuk ezt is kicsit álszentségnek tartom a szabályozás részéről, mert közterületet bárki bármennyit fotózhat, nem kell külön fényképezős vízumot kiváltani, meg 10 millió papírral igazolni, hogy mire használod fel. most akkor amikor a százezrek végigfotózzák az utcákat, beltereket (!), és aztán gátlástalanul teleszórják vele az amlített flickr, faszbook, youtube és hasonló oldalakat, akkor miről beszélünk? simán össze lehetne rakni egy kültéri és beltéri streetview-t is már lassan egy ilyen szolgáltatónak a feltöltött képek alapján, és akkor nem arról fog szólni a mese, hogy 3 milisec teljesen irreleváns wifi adatodat ellopták, hanem hogy szépen ott van kiterítve a teljes világod. hacsak nem szereltél kameradetektoros géppuskákat a tetőre és a szobádba :)

amúgy UP a shadowrun-os párhuzamnak, imádom azt a játékot! :D

(#31) Morden24 válasza #16820480 (#30) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ezt mind adom, csak éppen ne legyen már kettős mérce. Megy a Faszbúkolás meg a Flikkerezés meg butajúzer meg méosztod meg és egyébként is neteggeldafotómköcsög, viszont ezeken a honlapokon van lehetőségem töröltetni az önkényesen felrakott képeket, amihez én nem járultam hozzá. A Google úgy tűnik, még állami szóra sem hajlandó ezt megtenni. Nem baj, ha nekik ez kell, majd az Eu őket is kipofozza a bugyijukból, aztán pisloghatnak, mint hal a szatyorban. Meg is érdemelnék több jópofa húzás miatt.
És a félreértések elkerülése végett: az, hogy sokak szemében a Google a főgonosz, az nem azért van, mert ő az ügyeletes Dr. Genya, hanem mert 1. bulldózer módban szed szét online piacokkal kapcsolatos ágazatokat 2. senki ne higgye, hogy ezek az appok a cég szívjósága, hogy húdejó, mennyit keresünk, hát visszaadunk valamit a népnek. Volt a rizsa anno, hogy a Gugli mekkora arc, veszteségesség ellenére is fenntartja a YouTube-ot. Mekkora arc... a mostani GTV-s törekvésekkel fel lehet készülni, hogy mire is lesz jó az egész, és ez csak egy példa. A Streetview is csak egy eleme egy hosszútávú stratégiának, aminek én speciel nem látom a végét, de lehet inkább nem is szeretném, mert nem tetszene (és most nem Skynetre, meg alsógatyás fotózásra gondolok természetesen, hanem puszta üzletpolitikai precedensre, miszerint egy nagy multi lazán játszótérnek tekinti az egész világot). Annak örülök, hogy nem az ő kezükben van a Facebook meg hasonlók, mert már csak az kéne.

És azért van különbség, hogy köztéren fotózgatok, vagy bedigizem a komplett várost. Ha jól tudom, műholddal sem lehet csak úgy durrogtatni, bár ebben lehet, hogy tévedek. Ettől függetlenül mivel láthatóan nemzetvédelmi, üzletpolitikai, társadalmi és jogi kérdéseket is felvet a dolog, szerintem minimum lenne a teljes transzparencia és a szabályozva dolgozás (a transzparencia is csak úgy-ahogy van meg, miután pofán lettek csapva).

A másik, ami a bajom, a kötelező jellege. Ez nem egy állami vagy szupranacionális törekvés, hanem egy vacak cégnek a kinek hasznos, kinek nem hasznos szolgáltatása, én pedig egyéni döntésemtől függetlenül, kötelezően szereplek rajta (vagy a tulajdonom). Ez kb. olyan, mintha a Zuckerberg végigmenne egy városon, és mindenki adatait felvéve kérdés nélkül csinálna egy-egy accountot a Facebookon, hogy de tök jó lesz ez, meg ingyen is van, és egyébként is. Erre mondom azt, hogy tisztelt Google, a f_szom nem kéne? :))

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#32) Morden24 válasza WonderCSabo (#27) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem baj, majd megveszi az adatbázisát a Google, aztán feljavítja.
Nem lepődnék meg, ha sok efféle cég konkrétan erre játszana.

Sectumsempra - For Enemies

(#33) Dark Archon válasza #16820480 (#30) üzenetére


Dark Archon
addikt

Ez az "alsógatyában lefotóznak" dolog persze most poén, míg valakit le nem fotóznak, ami tényleg kínos és azzal lesz tele a net. Nyilván ilyenek már most is történtek, de egyszer lesz majd, aki nem bírja ki, hogy ne küldje el a haverjának, az meg felrakja a netre poénból...

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#34) WonderCSabo válasza Morden24 (#32) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem hiszem, nagyon szar a minősége, a Google nem vállalná fel.

(#35) #16820480 válasza Morden24 (#31) üzenetére


#16820480
törölt tag

nézd, lehet, hogy sok dolgotól kellene félni, meg így meg úgy szed szét iparágakat a google, csak én mint végfelhasználó azt látom, hogy eddig az adott iparágban gyakorlatilag nullához konvergált a fejlődés, aztán beteszi oda egy elképzelésekkel rendelkező multi a lábát, és megcsinál olyan dolgokat, amit mások is megtehetnének, csak nekik kényelmes volt, hogy ne tegyék meg. rengeteg google szolgáltatás magával vonja a konkurens cégek válaszlépéseit, ami jó, mert így fejlődik az adott terület. nézd meg mennyit fejlődött az msn/live/bing, amíg nem volt konkurenciája, vagy a wimo/symbian, vagy mennyire nem fejlesztettek az appletv-n, amíg nem volt más, vagy mekkora hajszát indított a böngészőjével, és így tovább.
az, hogy egy cég erőszakosan és a határokat döngetve akciózik, számunkra sok előnye is van, mert ez folyamatosan kényszerhelyzetben tartja a konkurenciát. és a hiedelmekkel ellentétben nem mi tudjuk befolyásolni igazán ezt, hanem a nagy cégek egymás ellen lejátszák. bizonyos területeken pár éve alig volt fejlődés, most meg elszabadul a pokol. majd szépen be fog állni néhány nagyobb cég harcára.

ha végignézel a google szolgáltatásain, akkor ha kicsit összefésülnék és egységesítenék, gyakorlatilag eddig nem látott konkurenciát tudnának simán állítani a facebook-nak (de egyébként ez igaz valószínűleg lassan az ms-re is). ott a levelező, a buzz, latitude, stb. simán, ráadásul rengeteg userrel, akik jelenleg nem használják ki ezeket, mert a fele funkcióról nem is tudnak szinte. persze, ha megcsinálnák, akkor jöne a lázadozás meg a skynetes szövegek, meg mittomén. de nem biztos, hogy rossz lenne a dolog, mert egy színvonalas szolgáltatás állítanak konkurenciát egy jelenleg egyeduralkodónak, és ezt talán követné több másik cég is.

a kötelező jellegre azt tudom mondnai, hogy ha a többség úgy gondolja, hogy jó, akkor ennyi a véleményednek. demokrációban (a hiedelmekkel ellentétben) nem a "mindenkinek jó" elv van életben, hanem a "többségnek jó". a mindenkinek jó rendszert utópiának hívják :D amúgy erről kisit elkanyarodva: a legtöbb ember nem képes vagy nem akar utánagondolni, hogy mi a jó neki, és annak már végképp nem, hogy mi a jó a többieknek(!), ezért igazából a többség nem is képes igazán felelősségteljes döntést hozni. egyedül a tálaláson múlik az egész. ha azt olassa az újságokban, hogy milyen jó és szuper dolog ez a streetview, mert így meg úgy meg amúgy megkönnyíti az életünket, akkor tapsolni fog neki a legtöbb ember, még ha nem is tudja mi az, vagy nem is használja. ha meg azt hallja, hogy gonosz adatgyújtés, meg leszedik a wifidről a banki jelszavadat, akkor (is) teljesen mindegy az igazságtartalma, de fellázadnak.
ezért is tartom igazából értelmetlennek a transzparenciát, mert csak bizonyos mértékig (hozzáértőkig) lenne jó, ha belelátnának a dolgokba az emberek. mivel nem tudják hogy hogyan kellene működni, nem látják át az ok-okozat összefüggéseket, és úgy egyáltalán nem értenek hozzá.

Dark Archon: volt nem olyan régen valami sorozatban, talán az IT Crowd-ban, de nem vagoyk benne biztos, hogy az ilyen videóknak, meg ciki dolgoknak pár nap a lefolyása, és kész. aztán jön az újabb szenzáció, és senki nem fog emlékezni erre.

[ Szerkesztve ]

(#36) Penge_4 válasza #16820480 (#30) üzenetére


Penge_4
veterán

"most akkor amikor a százezrek végigfotózzák az utcákat, beltereket (!), és aztán gátlástalanul teleszórják vele az amlített flickr, faszbook, youtube és hasonló oldalakat, akkor miről beszélünk?"

És ezt hogyan kívánod megakadályozni?
1: Betiltod a kamerákat és a kamerás telefonokat?
2: RFID-et ültetsz az emberekbe?
3: Megtiltod az internetes jogosultságkezelést, és/vagy egy mindenek felett álló csapat ellenőrzi a netre feltöltött képeket, hogy tartalmaznak-e olyan személyeket, akiknek nem lenne indokolt rajta lenni a fotón?

Ha utóbbit bizonyítod, úgy értem egy publikus fotón rajta vagy, akkor élhetsz jogorvoslattal, attól függetlenül, hogy
1: Ezt sokan nem tudják.
2: Szerintem ezt már az ügyvédek többsége is szarrágásnak tartaná, már ha nem Szalacsi, Polgár Jenő és Köcsög Pityu szinten megy a célzott megalázás, hanem egyszerűen csak ott virít az arcod egy koncertfotón, vagy egy újságban akár, ahol egy emlékművet fotóztak, amikor éppen ott mentél el mellette és maximum az ismer fel róla, aki az életben is ismer, nem lesz belőled emlékezetes személy.

De melyiknek a nagyobb az esélye? Hogy egy direkt erre a célra tervezett alkalmazásban belebotlik valaki a házadba, autódba, akármibe, vagy hogy valaki végigkutatja az összes közösségi oldalas adatlapot, hogy valakinek a fotóján nem-e vagy ott a háttérben?

Mellesleg egyik esetben sem fognak megállítani az utcán, hogy
"Hé, nem ez az a srác/csaj, aki rajta volt a két évvel ezelőtti Subbás postban xy-nak a fa tövében b***ós/hányós/rajoskodós képén a háttérben éppen a buszmegállóban?"

De a Google egy multi, ebből él és virtuális 3D képeket készít az egész bolygóról. Szóval hadd ne vegyük már egy kalap alá azokkal a suttyókkal, akik ha már önmagukat kirakják a kirakatba nem satírozzák ki az emberek arcát, akik nem akartak rajta lenni a képen és még meg sem kérdezték őket.

Mert más ha elmész egy koncertre, Szigetre, vagy szórakozóhelyre és akármilyen képen rajta leszel és megint más az, ha az utcán kénytelen vagy valamelyik tömegközlekedési eszközhöz egy olyan útvonalon menni, ahol a semmiből egy gyökér az arcodba tolja a kamerát és kérdezget különböző politikai faszságokról bekapcsolt kamerával.

És az is más, ha egy emlékművet úgy tesznek be egy újságban, hogy a grafikus nem tudja lefotóboltozni róla az embereket. Ha emberekkel akarják, akkor kérjenek fel statisztákat.

Kicsit néhány téren eltorzultak a dolgok. Régen fizettek a statisztáknak, ma az emberek önként és ingyen, akár saját költségen vállalják. Sőt, még olyanokat is felhasználnak, akik nem egyeztek bele!

De például az a kérdés is megérne egy komolyabb okfejtést, hogy miközben egyesek komoly összegeket fizetnek a reklámért, addig a fogyasztók miért vállalják önként, hogy még ők fizetnek azért, hogy xy terméket a rányomott logóval kvázi-reklámozzák.

Mikor a csöves az aluljáróban feszít a kukázott Nike pulóverben, miközben ha a cég kifizette volna a rá eső marketingköltséget, lenne hol laknia, ott valami nagyon nincs rendben.

(#37) Dark Archon válasza #16820480 (#35) üzenetére


Dark Archon
addikt

Valóban pár nap a lefolyása - ha nem ismered az illetőt. Ha viszont valaki egy ilyen fotóból jön rá, hogy csalja a párja vagy szeret a szabadban önkielégítést gyakorolni fényes nappal, vagy simán csak nem ott volt, ahol mondta, neki többet fog jelenteni egy 2 perces hírnél. Azaz ezek a fotók beavatkozást jelenthetnek az emberek magánéletébe, ha nem megfelelően kezelik, míg egy turista képeire nem kiváncsi több millió ember. Úgy tudom, nálunk is leállították a fényképezést. Ha a paparazziknak meg magánnyomozóknak, stb. engedély kell, ne legyen a Google sem kivétel. Videofelvétel sem készülhet senkiről, csak ha tájékoztatva van, hogy ennek meg van az esélye, még, ha a saját biztonságáról is van szó, ld. automatáknál.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#38) ClioRS válasza Morden24 (#31) üzenetére


ClioRS
őstag

Én nem értem ezt a negatív hozzáállást. Értem, hogy mit mondasz, de nem tudok vele azonosulni. Persze, lehet mondani ellenérveket, de ezek elég gyengék. Például a képen való szereplés. Mert, hogy te nem engeded. Miért? Ennyire zavar, hogy rajta vagy? Úgyse téged fognak nézni, nem azért készülnek a képek....

"üzletpolitikai, társadalmi és jogi kérdéseket is felvet a dolog"
Mondanál pár konkrét dolgot, ami tényleg akkor probléma, hogy érdemes lenne foglalkozni vele?

Dark Archon
Bocs, de a tilosban járó hazudozó emberek miatt ne legyen jobb a többinek? Nemár.... :U

Tehát én azért ne tudjak meg infót az egyik kereszteződésről, mert valaki fél, hogy kiderül, hogy 2 családja van egyszerre, csak nem tudnak egymásról?

[ Szerkesztve ]

(#39) Penge_4 válasza #16820480 (#35) üzenetére


Penge_4
veterán

"de nem biztos, hogy rossz lenne a dolog, mert egy színvonalas szolgáltatás állítanak konkurenciát egy jelenleg egyeduralkodónak, és ezt talán követné több másik cég is."

Ne verjük már más emberek f***ával a csalánt. Nem írom inkább le kinek a mijét fésülgesse össze a Google. A közösségi oldalak addig nem érdekelnek, amíg nem a kényszer visz rá a regisztrációra és nem egy jogi passzus véd a visszaélések ellen, hanem valami kézzel fogható. Golyó, börtönrács, beton. Ilyesmi. Materialistaként ezekben jobban bízom, mint a tintával írott papírlapokban, aminek még a fűtőértéke is gyenge és káros anyagot bocsát a levegőbe a nyomtatás miatt.

"a kötelező jellegre azt tudom mondnai, hogy ha a többség úgy gondolja, hogy jó, akkor ennyi a véleményednek. demokrációban (a hiedelmekkel ellentétben) nem a "mindenkinek jó" elv van életben, hanem a "többségnek jó"."

A demokrácia a zömében tájékozatlan többség véleményének túlsúlya a zömében tájékozott kisebbség felett. Semmi köze ahhoz, hogy kinek jó. Nem azt választják, ami jó nekik, hanem ami tetszik nekik/jó a marketingje.

Ehhez még hozzá jön az, hogy egyre tájékozatlanabbak az emberek, egyre kevesebb dologhoz értenek, széleskörű tudás nulla, nem tudja a jobb kéz mit csinál a bal.

Ha a többség tisztában lenne a dolgokkal, akkor senki nem menne el szavazni. Még a kutyának is van annyi esze, hogy ha 3x megrugdossák akkor nem megy oda negyedszer.

"aztán jön az újabb szenzáció, és senki nem fog emlékezni erre."

Azért alakult bikicsunáj nevű releaser csapat is és csináltak egy rakat remixet, mert az emberek elfelejtik.

Szalacsi már nem ma volt, de szerintem igencsak megállítanák az utcán és a svájcisapkáról is sokan rá asszociálnak. :D

(#40) #16820480 válasza Dark Archon (#37) üzenetére


#16820480
törölt tag

hát, biztosan régimódi vagyok, de ha valakit csal a párja, akkor ott szerintem nem az a nagyobbik gond, hogy kikerül a netre :U
amúgy meg akár fotózzák az utcákat, akár nem, én biztosan nem mennék bele ilyen jellegű elfoglaltságba külterületen. ez egy kicsit olyan, hogy kilógatom a f.om az utcán, aztán fel vagyok háborodva, hogy lefotózzák, és kikerül a netre...
amúgy szép dolog mondhatom, hogy így védjük a magánszférát meg minden, és akkor állami(?) engedéllyel lehet mellette lesifotózni (nyilván, mert iparág épül a bulvársajtóra). tudod, nem szabad erkölcstelen dolgokat tenni, csak ha kiváltod hozzá az igazolványt :D

amúgy nem tudom, de úgy tűnik nekem, mintha mindenki úgy kezelné ezt az egészet, hogy a streetview autók éjjel nappal az országot járják, és folyamatosan filmeznek. egy helyen 1-2szer elmegy a kocsi, és kész, le van tudva évekre is talán a nagy fotóhadjárat. ehhez képest ha a belvárosban laksz, vagy sétálsz, akkor naponta fotóznak le turisták, meg fotózhatnak be véletlen az ablakodon.

Penge_4: köszi a hosszú választ, de már belefáradtam, hogy a csapongó képzelgéseid közül megpróbáljam kibogarászni az értelmes mondanivalót. az első bekezdésed egy hatalmas facepalm, a többit már nem is néztem.

(#41) Penge_4 válasza ClioRS (#38) üzenetére


Penge_4
veterán

"Bocs, de a tilosban járó hazudozó emberek miatt ne legyen jobb a többinek? Nemár...."

Mert te egész életedben soha nem követtél el sem hazugságot, sem semmit. Ilyenkor több szituációban kéne szemlélni a dolgokat, nem csak egy egyszerű megcsalás szemszögéből.

"Tehát én azért ne tudjak meg infót az egyik kereszteződésről, mert valaki fél, hogy kiderül, hogy 2 családja van egyszerre, csak nem tudnak egymásról?"

1: Ahhoz, hogy infót megtudj egy kereszteződésről, nem kell fénykép. Elmondják, hogy melyik úton merről lehet bekanyarodni.
2: Ha balesetet szenvednék, vagy valamelyik családtagom, ismerősöm, én sem örülnék neki, ha sáskaként gyűlnének az emberek, akik üveges tekintettel tátognának, mint a hal, mert a TV a köldökzsinórjuk és már nem tudnak különbséget tenni valóság és fikció között.

(#42) #41133696 válasza attila9988 (#26) üzenetére


#41133696
törölt tag

De egyébként ez nem olcsó mulatság. Szóval jó kis dellát fektettek bele a Norcosok is.

(#43) #41133696 válasza Narxis (#29) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nekem az az álláspontom, hogy ilyen fotózást csak állami engedéllyel szabadna csinálni, sőt népszavazást lehetne róla rendezni, melynek költségét a kérvényező cégnek kellene állnia, esetünkben a Google... kétszer is meggondolná, hogy megéri e, főleg ha elmeszelnék a szavazók :D

Ha meg megszerezte az engedélyt, akkor ne szelektálhasson, tehát az utolsó tanyát is fényképezze le, hogy ne érjen senkit se hátrányos helyzet, ha már a turisztikai dumával jönnek :D

(#44) ClioRS válasza Penge_4 (#41) üzenetére


ClioRS
őstag

De, követtem már el ilyet. De egyik se volt akkora súlyú, hogy valamiért is izgulnom kéne, mivel inkább a másik fél kímélése miatt tettem. Viszont aki direkt hazudik azért, hogy takargassa egy titkát, na az nem normális dolog.

1. Ha van fénykép, akkor jobb, pontosabb infót ad. Meg ha már lehet, akkor miért ne legyen fénykép?

2. Hogy mi? Ez most hogyan jött az utcafényképezéshez? :U

(#45) ClioRS válasza #41133696 (#43) üzenetére


ClioRS
őstag

Ha tudnád, hogy hány ember keres Ndrive-hoz Magyarország 3D képeket, akkor nem biztos, hogy ez lenne az álláspontod.

(#46) #41133696 válasza ClioRS (#45) üzenetére


#41133696
törölt tag

Szerintem nem változna, mert megsúgom, a lakosság döntő többségének lövése sincs mi az az ndrive, nekem sem volt ,amíg a Google segítségével rá nem kerestem ::D

(#47) Morden24 válasza ClioRS (#38) üzenetére


Morden24
nagyúr

Például a képen való szereplés. Mert, hogy te nem engeded. Miért? Ennyire zavar, hogy rajta vagy?

Nem, nem az zavar.
Még csak az sem zavar, hogy nem a konkrét beleegyezésemmel, hozzájárulásommal készül el.
Az zavar, hogy KÖTELEZŐEN részt kell vennem valamiben, ami számomra sem nem hasznos, sem nem vonzó, és SEMMILYEN módom nincsen rá, hogy ez ellen tegyek, mert pofán röhög egy koszos amcsi multi, akivel én semmilyen (jog)viszonyban nem vagyok, és "engem" használ fel, hogy gyarapítsa magát.
És itt a legfontosabb, hogy vétó nincs, mert a Google jön és fotóz, fogd be a pofád. Ha nem tetszik, akkor biztos azért, mert kicsi a faszod, vagy gandzsát termesztesz a kerítés mögött.

Mondanál pár konkrét dolgot, ami tényleg akkor probléma, hogy érdemes lenne foglalkozni vele?

Adatvédelmi aggályok (az eltárolt, nem cenzúrázott infók esetén), transzparencia teljes hiányaként felmerülő adat- és nemzetbiztonsági aggályok, személyiségi jogok erős megsértése az egyéb, előre nem tisztázott természetű adatok gyűjtésével (pl. wifi adatok, amikről saját bevallásul alapján a Google sem tudott, mert "valahogy" bennmaradt a rendszerben), a nemzetállamok biztosainak, illetve általánosan az állam semmibevétele, negatív kritika az esetlegesen részt nem vevő államok, közösségek felé, és még ezer olyan probléma, ami majd a szolgáltatás életútja során bukkan a felszínre.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#48) Morden24 válasza #16820480 (#35) üzenetére


Morden24
nagyúr

Érdekelne, hogy milyen többség az, amiről beszélsz.
Mert ez valami képzelt többség lehet.

Az nem többség, hogy a többség, aki magánszemélyként foglalkozik a témával, az mit mond. Semmilyen tömeg nem áll a Streetview mögött, max. indifferens vagy a témát nem is ismerő emberek, azokat pedig elég erős húzás támogatónak bélyegezni.

Egyébként éppen azért, amit írsz, a transzparencia az ellenőrzés miatt fontos. Egy ilyen léptékű projektet bizony ne lehessen kellő állami fennhatóság nélkül levezényelni. Főleg ne úgy, ahogy a Google kitalálta, nevezetesen "nekem ez szabad, mindenkinek kuss".

Amúgy a szösszenet, amit a versenyről és a fejlődésről írtál, tényleg jó, csak éppen a Google nem versenyez, hanem tönkretesz. Ez hatalmas különbség. Itt nem egy erős vetélytársról van szó, hanem (hogy példával éljek) dömpingár alatt kínált vietnámi papucsról.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#49) #41133696 válasza Morden24 (#47) üzenetére


#41133696
törölt tag

Arról nem is beszélve, hogy most ugyan béke idő van, de simán feltérképezik a katonai bázisokat satöbbi...

És még valami az igazságos az lenne ha még lenne engedélyük akkor is, hogy minden utcalakótól megkellene kérdezniük, hogy hozzájáruljanak ahhoz, hogy a házuk stb fent lehessen. Persze ez macerás, na de az igazság már csak ilyen.

(#50) Morden24 válasza Morden24 (#48) üzenetére


Morden24
nagyúr

Dömpingáron kínált, szóval értsd jól :K

(#49) GoodSpeed: Nem is feltétlenül az, hogy utcánként vagy házanként megkérdezni, de az lenne a minimum - miket beszélek, ez nem minimum kérdése. Szóval az lenne a alapvetően elvárandó eljárás, hogy a projekt megkezdése ELŐTT kell kikérni az adott közösség véleményét, eloszlatni az aggályokat, megfelelni az elvárásoknak, nem utólag hápogni, aztán meg visszatartani az adatokat.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.