Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) balaaazs


balaaazs
senior tag

A Force touch fícsörön kívül (ami nélkül azért meg lehet élni), sok újat nem tudtunk meg...

Egyébként ez a force touch is érdekes kérdés. Most is azon kapom magam néha, hogy egy-egy app/játék esetén úgy gondolom, hogy ha erősebben nyomom a kijelzőt, attól jobb lesz, majd rájövök, hogy barbár vagyok. A forsztáccs erre csak ráerősít. Képzeljük el egy 6Plus méretű telefon reakcióját arra, amikor a halandó két kezében fektetve fogja a telefon, és hüvelykujjával a telefon közepén, egy ponton igyekszik minél nagyobb hatást kelteni. :Y

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#2) VIBO


VIBO
őstag

Na végre most tényleg okosabbak lettünk ;]

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#3) dikan válasza balaaazs (#1) üzenetére


dikan
tag

Jó, de az emberek többsége a távirányítót is erősebben nyomja, ha merül benne az elem. :)

Mate20, S10, 🍏XR, mi9SE, 1+7

(#4) balaaazs válasza dikan (#3) üzenetére


balaaazs
senior tag

Valóban :DD

¯\_(ツ)_/¯

(#5) Simi87


Simi87
senior tag

Mi köze az Apple-nek ahhoz, hogy a zte, meg a huawei is hasonló megoldással készül?

(#6) Paul119 válasza Simi87 (#5) üzenetére


Paul119
addikt

Apple folytatja a jó szokását csak ennyi ;]
tudok de ...na mind1 :) amúgy van szerkesztés gomb is :)

[ Szerkesztve ]

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#7) Simi87 válasza Paul119 (#6) üzenetére


Simi87
senior tag

Tudsz jobbat is? :U

(#8) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Huuu mennyi újdonság! Forsztács! Erre még Steve Jobs is a homlokára csapna, hogy : "B+ nem jutott eszembe!" :DD

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#9) szupermacs válasza dikan (#3) üzenetére


szupermacs
veterán

Az emberi primitív ösztön. Ezt sose fogják kiűzni belőlünk, bele kell építeni a legfejlettebb technológiai eszközökbe is. Egyszer majd a tévét is ütögetéssel, a számítógépet rugdosással fogjuk bekapcsolni. Nincs mit tenni ez ellen. :D

(#10) balaaazs válasza szupermacs (#9) üzenetére


balaaazs
senior tag

A TV ütögetése annak reményében, hogy az ettől megjavul, klasszikus és tagadhatatlanul bevált művelet. Minderre a technológia hajnalán jöttünk rá és egy ilyen őstudást már nem felejt el az ember :)

¯\_(ツ)_/¯

(#11) Wapmester


Wapmester
senior tag

feltalálják a rezisztív kijelzőt? ennek a force touch-nak mi értelme? több hátránya lesz mint haszna, még azzal is szerencsétlenkedjen az ember, hogy figyeljen arra mennyire nyomja az ujjaival a kijelzőt?

(#12) Simi87 válasza Wapmester (#11) üzenetére


Simi87
senior tag

Remélem ki lehet majd kapcsolni, nekem nem szimpi.

(#13) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

A rózsaszínért kár. ;)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#14) dreamdancer válasza Wapmester (#11) üzenetére


dreamdancer
őstag

Semmi köze a rezisztív kijelzőkhöz, se technikailag, se funkcionálisan. És csak ott számít, hogy mennyire nyomod, ahol értelme van. Gyakorlatilag pótolhatja az egér jobb klikkjét, ami a mobil OS-ekben sokszor hiányzik, de játékban is jól jöhet.

Ez is olyan, mint az érintőkijelző, még emlékszem, 2007-ben hányszor hallottam, hogy mi az, hogy nincsenek gombok, mennyire hülyeség már a kijelzőn az ujjunkkal maszatolni stb.

Nem a lényeg a fontos.

(#15) Cyberpunk válasza Wapmester (#11) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Jellemző mentalitás. Még ki sem próbáltad, de már tudod hogy szar. :F

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#16) aprokaroka87 válasza dreamdancer (#14) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

szerintem a jobb egérgomb funkció érintőképernyőn az ha hosszan nyomod.

(#17) #40359168


#40359168
törölt tag

Imádom az iPhone pletykák alatt felbukkanó troll-kommenteket. :U

(#18) Luck Dragon

Én örülök a dupla memóriáért ,de jobb lenne egy nagyobb akku is :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#19) Stanlee


Stanlee
őstag

Igazabol meg mindig nem hozott lazba, hogy olyan sok penzert megvegyem ezt a telefont majd, amennyiert arulni fogjak.

Emlekszem amikor megjelent a 3G, nagyon baszta a csorom, hogy sem nekem, sem a cegnek nem volt annyi penze, hogy legyen egy iPhone-om.

Ez a forcetouch amugy szerintem egy jo funkcio, ha a jobb egergombot lehet vele helyettesiteni. Ha nem lenne ertelme, a tobbi gyarto sem kezdene el fejleszteni a sajat valtozatat.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#20) joey04 válasza Wapmester (#11) üzenetére


joey04
titán

biztos sokat próbáltad a macbookot meg az órát hogy ilyen véleményed van

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#21) cashzoli válasza #40359168 (#17) üzenetére


cashzoli
aktív tag

+1 :C

+20 piros pont a régi oldalról. || Makulátlan, persze. No de mi az a makula?

(#22) no more


no more
addikt

2 GB RAM? Minek, ha az iOS jól fut 1GB-tal is? ;]

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#23) Zoja™


Zoja™
őstag

Itt mindenki egérrel használja a telefonját? :F Csak mert rendre azt olvasom, hogy olyan mint a jobb egér gomb?

De mindegy is. Biztos jó lesz ez a ficsőr játékoknál, de ennek teljes kihasználásához az egész rendszert hozzá kéne szabni. Mondjuk nekem teljesen mindegy, hogy erősebben, vagy hosszabban kell nyomni a kijelzőt egy-egy funkció eléréséhez, utóbbi ráadásul évek óta adott.

Az Apple-ből mondjuk ki nézem, hogy rendszer szinten hozzáad egy sor hasznosabb opciót a force touch kihasználása miatt, de a többi, ezzel a technológiával most megjelenő készülékre kíváncsi leszek.

(#24) no more válasza Zoja™ (#23) üzenetére


no more
addikt

Force Touch. Teljesen egyértelmű annak, aki beszél egy alap angolt. Játékokra jó lesz (talán), minden másra ott a hosszan nyomod és kész (én semmi fantáziát nem látok benne, biztos van, aki egyetért, van, aki nem).

Viszont, ami sokkal érdekesebb, az tényleg a 2GB RAM. Én meg merem kockáztatni, hogy alázni fogja az Androidos csúcsokat multitaskingban az iPhone... Legalább is, a jelenlegi 3GB RAM-os telefonokat mindenképp.

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#25) Simi87 válasza Luck Dragon (#18) üzenetére


Simi87
senior tag

Tudsz mondani olyan telefont, ami jobban bírja a 6 Plus-nál?
De nem papíron, hanem komolyan.

(#26) Touch-ko válasza Wapmester (#11) üzenetére


Touch-ko
őstag

Ha tudod es erzed a kulonbseget az erintes es a nyomas kozott, akkor nem nagyon lehet problemad a force touch hasznalataval sem 😉

(#27) Zoja™ válasza no more (#24) üzenetére


Zoja™
őstag

Ahogy Lollipop óta bánik a memóriával az android, nem is csodálkoznék rajta ha alázná multitasking-ban.

Jó dolog lehetne ez a Force Touch, de személy szerint nem látom értelmét ekkora kijelzőméreten. iPad méretben már biztos én is el tudnék vele szórakozni, de így kevés lesz az üdvösséghez.

[ Szerkesztve ]

(#28) no more válasza Simi87 (#25) üzenetére


no more
addikt

Sony Z2, Z3, Z3c pl.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#29) Quasi_modo válasza Zoja™ (#27) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Ahogy Lollipop óta bánik a memóriával az android, nem is csodálkoznék rajta ha alázná multitasking-ban.
Rosszul tudod. 5.1.1-nél nincs gond.

[ Szerkesztve ]

valami

(#30) Zoja™ válasza Quasi_modo (#29) üzenetére


Zoja™
őstag

5.1.1-et használok, ez sem az igazi...

(#31) Wapmester válasza dreamdancer (#14) üzenetére


Wapmester
senior tag

tudom, hogy nem rezisztív csak azt az időt idézi elő, amikor még erővel kellett nyomni az érintőkijelzőt és szerencsétlenkedni vele, hogy működjön is, amiről beszélsz az egér jobbklikk az maradjon az egér jobbklikkje, a képernyőben mi értelme lenne, ha ott a hosszan nyomás az ami a jobbklikket jelenti vagy esetleg a dupla koppintás? Az érintőkijelző sosem volt hülyeség, aki úgy gondolta nagyot tévedett.

(#26) Touch-ko: hozzá kell szokni az tény, mert ha ideges vagy és jobban nyomod a kelleténél furcsa dolgokat művelhet :D

(#15) Cyberpunk: ilyesmit nem is akarok kipróbálni, zavaró lenne számomra főleg ha egy nagyobb készülékről van szó, fél kézzel akarom irányítani aztán a képernyő legtetején kell valamit jobban nyomni a kelleténél ,kényelmetlen, nagyon el kell találják a megfelelő érzékenységet.

(#20) joey20: óra nem érdekel, még mindig felesleges kütyünek tartom , viszont ott a kis kijelző miatt a gyorsabb funkció elérése miatt hasznos lehet a force touch , ha meg a macbook-ról van szó, akkor feltalálták az egeret amivel minden sokkal gyorsabban és pontosabban megy :)

(#12) Simi87: remélhetőleg igen, vagy csak bizonyos esetekben fog működni

[ Szerkesztve ]

(#32) Luck Dragon válasza Simi87 (#25) üzenetére

Lenovo P70-P90 vagy még irhatok még többet, de felesleges, de azért te sem húznád a szád ha picivel nagyobb akkut kapnál ugyan abban
a készülék házban. :U

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#33) Touch-ko válasza Wapmester (#31) üzenetére


Touch-ko
őstag

"
(#26) Touch-ko: hozzá kell szokni az tény, mert ha ideges vagy és jobban nyomod a kelleténél furcsa dolgokat művelhet :D
"

Az ilyen esetekre kell letolteni a 'Xanax' nevu alkalmazast :)

(#34) joey04 válasza Quasi_modo (#29) üzenetére


joey04
titán

:Y :C :D

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#35) Simi87 válasza no more (#28) üzenetére


Simi87
senior tag

Ne fárasszál. :))
Luck Dragon: tapasztalat? Én nem tudom elhinni.

[ Szerkesztve ]

(#36) no more válasza Simi87 (#35) üzenetére


no more
addikt

A Sony telefonok 2-3 napokat elmennek azzal a használattal, amivel az "átlag" telefonokat legalább egyszer töltöd egy nap. Tudom, hogy az i6+ üzemidőbajnok, de nem hiszem, hogy fel tudja venni a versenyt a Sonykkal ilyen téren (más téren sem, de ez más tészta).

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#37) Wapmester válasza Touch-ko (#33) üzenetére


Wapmester
senior tag

:DDD Xanax alkalmazás

(#38) #40359168 válasza no more (#36) üzenetére


#40359168
törölt tag

"...nem hiszem, hogy fel tudja venni a versenyt a Sonykkal ilyen téren (más téren sem, de ez más tészta)." Mesélj! :) Rendszer, alkalmazások, kamera, kijelző, Touch ID, iWork például? Ezekre gondoltál?

(#39) DithenS válasza Wapmester (#11) üzenetére


DithenS
senior tag

Tegyük fel ott egy reklám a fejlécben,ha csak épp hogy hozzáérsz akkor megjelenik egy új lapon,ha picit erősebben nyomod na akkor mondju több infó megjelenik,vagy megfelezi a kijelzőt vagy bármi.Ki kell próbálni majd,nem is láttad de szarozod.
Amúgy azt olvastam hogy nagyobb akku lesz benne,bár nem sokkal szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#40) Wapmester válasza DithenS (#39) üzenetére


Wapmester
senior tag

valamire jó lesz de nem ilyeneken kellene dolgozzanak mint a force touch, a nagyobb akku már jóval hasznosabb és ha kamera felbontás meg ram növelés lesz az új procinak kelleni fog az energia :)

(#41) szupermacs válasza DithenS (#39) üzenetére


szupermacs
veterán

Ez fantasztikus lenne.

(#42) Crafter32


Crafter32
őstag

Az alapvető LED értesítést vagy bővíthetőséget feltalálták már vagy még fejlesztés alatt az Apple -nél?

(#43) Touch-ko válasza Crafter32 (#42) üzenetére


Touch-ko
őstag

Meg valoszinuleg dolgoznak rajta szoval nyugi :)
Bar a LED-es ertesito kb evek ota mukodik, egyszeruen a kamera LED-jet hasznalja, bar en sosem hasznaltam..

Bovithetosegrol meg annyit, hogy ahogy anno a FLASH tamogatast (amit mar kb 2 eve nem) mar a bovithetoseget is egyre kevesebb Androidos telefonnal lathatjuk. Pl az Android ref. modellnel a Nexus-nal mar evek ota nincs.

Azert nezz korbe a Google Play-ben, hatha Androidra is megjelent mar a "XANAX" nevu app. Toltds le es hasznald, mert mar sokszor lattalak iPhone hirnel hasonloan okos kommenteket firkalni.

(#44) Quasi_modo válasza Touch-ko (#43) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

mar a bovithetoseget is egyre kevesebb Androidos telefonnal lathatjuk.
Néhány gyártó elhagyta néhány modelljénél, de a feltörekvő kínai márkák nem. És azokból egyre több van.

valami

(#45) Touch-ko válasza Quasi_modo (#44) üzenetére


Touch-ko
őstag

Idovel ok is el fogjak.

(#46) szupermacs válasza Touch-ko (#45) üzenetére


szupermacs
veterán

Ebben miért vagy olyan biztos? Fülest kaptál?

(#47) Wapmester válasza Touch-ko (#45) üzenetére


Wapmester
senior tag

azért erről nincs szó, a jövőben az sd kártyák sebessége is növekedni fog, szóval talán még népszerűbb is lesz, mint most.

(#48) no more válasza #40359168 (#38) üzenetére


no more
addikt

Touch ID-n és iWork-ön kívül mindenben simán, igen.

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#49) Joachim21


Joachim21
senior tag

Jó lenne, ha gyorsan beállna az ára, és a 64-es lenne a legkisebb, legolcsóbb változat (álom). Mióta párom 5S-ével babrálok este, egyre inkább érzem, hogy elhagyom hamarosan a Google féle rendszert az IOS-ért.

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#50) #40359168 válasza no more (#48) üzenetére


#40359168
törölt tag

Ilyen érvek előtt meg kell hajolnom, meggyőztél. :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.