Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mustaros


Mustaros
aktív tag

Ez teljesen érthető , mivel sokszor 20e Ft különbség van a smart fullhd és smart 4k tv között..
Meg mióta mindenki 4kban tölti fel a videóit youtubera , azóta a smart 4k tv is teljesen helyt áll a piacon.

(#2) #52588800


#52588800
törölt tag

Mivel a gyártók lassan kivezettek 50" felett minden olyan modelt, ami nem 4k. Ehhez még csak elemzőnek sem kell lenni.

(#3) GreatL


GreatL
őstag

4K TV... 120 cm alatt semmi értelme a cuccnak, 165-től szuper. Ehhez az is kell hogy közelről nézd. Ha pedig valós 1080-as tartalmat küldesz rá lelassul az egész. Nem értem egy képponthalmaz mitől lesz innovatív.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#4) Duddi válasza GreatL (#3) üzenetére


Duddi
aktív tag

Mert az innováció = "Szakmai fejlesztés, újítás létrehozása, egy új ötlet megvalósulása."
Ez alapján a piros TV káva is az.
És ki ne örülne ugyan azon a területen sokkal több pixelnek. Ha feleslegesnek érzed ezt az irányt javaslom próbálj ki egy 640x480 - 800x600 as 15" crt monitort ;)

[ Szerkesztve ]

(#5) Ren Hoek válasza GreatL (#3) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Mi az, hogy lelassul? :D

Egy 55 colos TV-t, 180 cm nézési távnál MÁR van értelme mert a FHD modellnél pl 55 coltól (ami egy elterjedt méret mostanában) megkülönböztethetőek a pixelek és pixelrács. 180 centi egyáltalán nem közeli.

(#6) #52588800 válasza GreatL (#3) üzenetére


#52588800
törölt tag

Mi lassul le :F

(#7) nemlehet válasza Duddi (#4) üzenetére


nemlehet
őstag

Ne legyünk már demagógok kérlek. Ez annyira gyenge..

A 4k-1080p közötti határ sokkal kevésbé egyértelmű mint a 640x480 és 1080 közötti..

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#8) Dilikutya válasza Mustaros (#1) üzenetére


Dilikutya
félisten

Filmelőzetesek, videóklipek sem mennek 4K-ban, a random telefonos, goprós marhaságok miatt meg nem érdemes tévét venni. Értelmes 4K tartalom elenyésző ott is, a streamszolgáltatóknál és lemezen is. Az egyetlen, ami a 4K tévé mellett szól, hogy alig drágább, és hamarosan nem is lesz más a belépő kategória felett, csak az.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#9) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Játékra, -az iszonyatos hardver áraktól függetlenül- sem kéne 4k. Teljesen jól elvagyok fullhd-n, monitorban meg 21:9-en.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#10) Gave


Gave
addikt

Tehát az 5 durván réteg termék felett fog teljesíteni az abszolút tömegcikk kövi lépcsőfoka?

Ki hitte volna :P

(#11) #72042496 válasza GodGamer5 (#9) üzenetére


#72042496
törölt tag

Mekkora kijelzőn és milyen messziről? Nekem a jelenlegi felállás mellett igencsak kéne a 4K egy nagy képernyőre, ami alatt 65"-t értek 2-2,5 méterről. (FHD-nál szerintem még a pixelrács is látszana. Ezt mondjuk meg tudnám szokni, mert a 40"-os FHD tévémen is látszott, amit egy méterről használtam monitornak. De a jelenlegi technikával szerencsére már nem kell ilyeneket megszokni.)

[ Szerkesztve ]

(#12) Bird


Bird
addikt

Jé anno ezt mondták a 3D-ről is. ;]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#13) vlevi válasza Bird (#12) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nekem is ez jutott eszembe.
Akkor 2-3 év múlva kihal a 4K is?
Mi jön helyette? 3D-4K-5R??? :DDD

Mindenesetre az UHD-nak kicsit jobbak az esélyei.
A HDR-t azért illett volna előre szabványosítani, mert azzal megint gond van. Illetve nincs gond, csak van asszem 3 (vagy 4???) féle HDR szabvány egyszerre.

(#14) GreatL


GreatL
őstag

Pár ember csak néz.... a 4K-s TV-re a natívan 1080p-ben kiküldött jelet skálázza a 4K panelhez, játék közben érzékelhető lassulást okoz, sokkal később reagál az irányításra.

Egyébként köszi, volt monitorom 640x480-nal, 800x600-zal stb. de maradok inkább 49"-on 4K-ban.

[ Szerkesztve ]

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#15) Bird válasza vlevi (#13) üzenetére


Bird
addikt

Ez megint egy vonat amire fellehet az embereket tömegével ültetni. Aztán majd 4-5 év múlva szépen lassan ez is lekopik, mint a festék. Ezek a TV-k is egyszer csak nem támogatottak lesznek és még egy rohadt youtube sem fog elindulni rajtuk. Számomra ez az üzletpolitika vérlázító... Aztán jön az átlaguser felismerés: Vennem kell egy másikat.... ;] A 3D ugyanígy járt, itt miért lenne ez másképp?! A VR lufit nem is említve....

Jaaa és hol vannak a 4K-s tartalmak hozzá? :D 3D-s közvetítést is egyszer láttunk erőssen limitálva.... Még 2012-ben a Londoni Olimpián. ;)

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#16) #52588800 válasza vlevi (#13) üzenetére


#52588800
törölt tag

FHD sem halt ki. Még az SD is éli világát. A 4k ideje meg még el sem jött.

(#17) Duddi válasza nemlehet (#7) üzenetére


Duddi
aktív tag

név felbontás pixel
VGA 640x480 307.200
SVGA 800x600 480.000
1080p 1920x1080 2.073.600
4k 3840x2160 8.294.400

A 4K pontosan 4 szer több pixelt tartalmaz mint a 1080p
A 1080p 4,32 szer annyi pixelt tartalmaz mint az SVGA és 6,75 szö annyit mint a VGA

Az egyértelműség amiről beszélsz az a képernyő méretével együtt lehet igaz.
Az általam említett kijelző 15" ezen a 640x480 = 53.33 PPI, pixeltáv = 0.4762mm
ugyan ezen a kijelző méreten a 800x600 = 66.67 PPI, pixeltáv = 0.381mm
az a 165cm 65" tv a fenti felbontású 4K mellett ezt tudja: 67.78 PPI, pixeltáv = 0.3747mm
sok sikert a különbség kiszúrásához
Ami azt illeti egy 22" 1080p monitornak a PPI értéke 100 körül van (Pixel Per Inch)
persze ha 65" on megy a 640x480 az más 12.31 PPI, pixeltáv = 2.0637mm ez majdnem olyan lehet mint a led kijelző egy sörfeszten.

És hogy nem mondhasd hogy az egész csak hasra ütés DPI PPI calc
A saját ignoranciád ne az én demagógiámnak fesd le. Kösz.

(#18) #72042496 válasza Bird (#15) üzenetére


#72042496
törölt tag

Valószínű hamarabb is jöhet az új, egyrészt a HDMI 2.1-gyel megnövelt sávszlélesség miatt (4K@120, illetve 4K@60, 10 bit, full RGB jelhez kevés a HDMI 2.0, HDR játékhoz pedig ez kéne), másrészt az eARC is egy nagyon kényelmes dolognak ígérkezik.

[ Szerkesztve ]

(#19) Bird válasza #72042496 (#18) üzenetére


Bird
addikt

Én nem erről beszéltem. A jelenségről és az új "felesleges", később értelmetlenné váló trendekről amit ránk kényszerítenek úgy, hogy utána a technológia nincs rendesen kiaknázva. Lásd 3D. Az analógiai ugyanaz, mert ez így egy sikeres, gyártói oldalról kockázatmentes üzletpolitika. Minek legyen 4K-s tv-m ha a szolgáltatóm FHD-ban ad... Persze összerakok egy HTPC-t 1030 videokarival és némi nkór fifikával lesz tartalmam is. ;] De ez már nem átlaguser felhasználás szvsz és még ez is erősen limitált.

A kezdetek kezdetétől van 3D-s tévém és imádtam addig a pillanatig amíg volt rá tartalom. ;)

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#20) Taranti válasza Mustaros (#1) üzenetére


Taranti
senior tag

És a Youtube-bal kb. le is fedted a jelenlegi használhatóság 90-95%-át. Játékra (xbox-ps 4K?) alkalmatlan, TV adások még nagyon messze (van, tudom, de alig) filmek is éppenhogy. Persze meg lehet venni, ha ki tudja használni az ember, de egyelőre nincs túl sok lehetőség.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#21) s:zozo


s:zozo
aktív tag

"Ez utóbbi talán meglepőnek tűnhet, hiszen egy-két éve rengetegen arról beszéltek, hogy a VR majd nyugdíjba küld mindent és mindenkit"

Ez elég nagy hiba volt kijelenteni, hisz még kényelmetlen, idegen és új technika, tartalom is kevés bizonyos területeken (film, videó). Csodálkoznak, hogy még nem terjedt el. Bocsánat, de úgy gondolom, hogy azok az emberek, oldalak akik, amelyek ezt jósolták fingjuk sincs a tech piacról.
Aláírás:
1 Oculus tulaj.

(#22) nemlehet válasza Duddi (#17) üzenetére


nemlehet
őstag

Remélem ekkora arc mellé a muszkli is megvan, hogy a fellengzős stílusod ne üssön vissza.

Az átlagos TV nézési távolság 2,5-3 méter. (Igen, tudom van aki 40"-t monitornak használ, meg 65"-t néz 1 méterről.) Most nem találom a cikket, de ezt egy UK és USA-ra kiterjedő átlagos nappali méretekből levezetett felmérés alapján mondom.

Senki nem tagadja, hogy a 4k-ban több pixel van mint a 1080-ban és hogy pusztán technikai adatok alapján jobb. Itt jön a felhasználás kérdésre, amikor is a felhasználók döntő része 2,5-3 méterről nézi a TV-t. Tudtommal 40-55" között adják el a legtöbb készüléket ezeken pedig a 2,5-3 méteres nézési távolság esetén nem észrevehető a különbség. Főleg, hogy a lakosság legnagyobb részének nincs 20/20-as látása.

A VGA/SVGA-ról való fellépés azért volt sokkal szignifikánsabb, mert ott szó sem volt olyasmiről, hogy átlagos felhasználás mellett biológiai korlátokba ütközünk.

Szóval igenis demagóg dolog behányni a beszélgetésbe a "akkómennyévissza640-be". De parasztnak biztosan paraszt.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#23) #72042496 válasza Bird (#19) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az átlagnak (nem feltétlenül a magyar átlagnak, hanem úgy általában az átlagnak) olyan szolgáltatások szólnak, mint például az Amazon Prime, Netflix, Hulu, előbbi kettőn nálunk is on-demand elérhetőek a 4K tartalmak. A stream nyilván tömörített, de számomra meglepő, hogy milyen jól néznek ki.

Gondolod, hogy a 4K tartalmak gyártása egyszer csak megáll, mint a 3D-seké? Én erre nem látok reális esélyt. Ha párhuzam, akkor a 3D mellé én a HDR-t tenném oda. Ezzel nem temetem a HDR-t, de tűzbe se tenném a jövőjéért a kezem.

[ Szerkesztve ]

(#24) Bird válasza #72042496 (#23) üzenetére


Bird
addikt

Próféta szóljon belőled és kívánom, hogy egyszer mi magyarok is tapasztaljuk meg a 4K adta örömöket, otthon a tévénk előtt, a szolgáltató kínálatából magyar nyelven. ;] Sajnos szkeptikus vagyok, mert ez utópia... Kis ország, kis piac, kis biznisz.

A 3D is hasonlóan kezdett mint a 4k. Meg akarta váltani a világot... Nem jött össze. Ami nekünk magyaroknak anno bejött az a VHS, de az nagyon. :D

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#25) Cifu


Cifu
nagyúr

A CES szervezői cirka 10 éve az OLED TV-t tekintették a "feltörekvő" technológiák királyának. Azóta is csak törekszik.

A CES szervezői cirka 7 éve a 3D TV-t tekintették a "feltörekvő" technológiák királyának. Azóta az már el is bukott.

Jajj neked 4K tévé... :DDD :DDD :DDD

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#26) Duddi válasza nemlehet (#22) üzenetére


Duddi
aktív tag

Csak bonyolítod.
Az ideális nézéstávolság a felbontás és képátló függvényében értelmezhető [link] nem abból jön hogy kinek mekkora nappalija van.
Minél nagyobb a felbontásod egy adott kijelzőméreten annál közelebbről nézheted, és fordítva minél nagyobb a kijelződ egy adott felbontás mellett annál messzebbről kell nézned. A te példád szerinti távról egy 20" 480p-s tv is megfelelő képet ad a 4K meg overkill.
Már megint kihagytad a kommentem minden tartalmát és csak dühöngesz.
Gondolom túl sok volt a szám benne és átálltál TL;DR módba elolvastad az elejét meg a végét és leszűrted hogy ez egy lekezelő "paraszt"
Hát csak gratulálni tudok.
De mivel nem kívánok ezen túl sokat vitatkozni elnézést kérek!
Amiért olyan kommentet tettem ami elrepült egy őstag feje felett (mivel a 15" 480p s monitor pixelsűrűsége majdnem megegyezik a 65" 4k-s tv jével így ideális nézési távból nézve nincs nagy különbség köztük)
És azért is mert megpróbáltam megmagyarázni.
Szóval bocsi.

(#27) Fairplays válasza nemlehet (#22) üzenetére


Fairplays
aktív tag

:K Küldenék egy lájkot, vagy nemtudom mit, de teljes mértékben egyetértek veled. Senki nem mondja szerintem hogy rossz dolog lenne a 4k. Viszont hiába négyszer annyi a pixelszám, de nem adja vissza azt az különbséget mint amikor leváltasz egy "dobozos" tv-t, full hd-ra.
Egyébként nyilván az a céljuk a gyártóknak hogy cserélgesd szépen pár évente a készülékeket, nem véletlen van annyi "újítás" Ne is azon gondolkozzál hogy lecseréld-e a mostanit, hanem hogy milyen újdonságra a sok közül, amit megszoksz két nap alatt, és kb semmi gyakorlati előnye... hdr, 3d, ívelt kijelző. Nem baj a fejlődés, de ez beteges... 8K-ról ne is beszéljünk :D

(#28) Sinesol válasza Cifu (#25) üzenetére


Sinesol
veterán

Az OLED szerintem már eléggé befutottnak tekinthető és az is igaz, hogy jelenleg a legszebb képet adja a piacon. Az igaz, hogy kicsit drága, de azért annyira nem vészes már a helyzet, na meg valamelyest indokolt is a szebb kép okán.

(#29) zorrokalap


zorrokalap
tag

Ma mar szinte csak 4k-t kapsz szoval nincs mirol vitatkozni. Ameddig meg megy a mostani nem kell valtani es kesz, aki olyan "meno" hogy megis az meg is erdemli.

(#30) vlevi válasza GreatL (#14) üzenetére


vlevi
nagyúr

"játék közben érzékelhető lassulást okoz"
Szerencsére nálam nem. Nem szabad a felskálázást választani, akkor a TV az 1080p jelet jelenítni meg.
Szerintem minden TV-ben nagyjából alapfunkció a "játék" üzemmód, amikor ezeket a képjavító algoritmusokat kikapcsolja, ezzel rengeteget csökken az input lag.

(#31) #72042496 válasza vlevi (#30) üzenetére


#72042496
törölt tag

Valamiféle skálázás mindenképpen van, különben az FHD kép a 4K tévé negyedét töltené csak ki. PC-n be lehet állítani, hogy a GPU skálázzon-e, vagy ne. Utóbbi esetben a tévé skáláz, én is így állítottam be, és nem vettem észre semmiféle lagot vagy lassulást emiatt (Samsung KS8000). Távolról sem vagyok pro játékos mondjuk.

[ Szerkesztve ]

(#32) Ren Hoek válasza GreatL (#14) üzenetére


Ren Hoek
veterán

"játék közben érzékelhető lassulást okoz, sokkal később reagál az irányításra."
Milyen készülék? Mennyi input lag? Milyen beállítások... ez így rettentő tág.

Mert nem mindegy, hogy egy 21 ms input lagos B7 55 colos OLED csinálja ami fél millió, vagy egy 120 ezres olcsó 4K TV.

(#33) komi77


komi77
senior tag

Fogyastói társadalomban élünk. Itt nem tartós fogyi cikkeket vásárolunk hanem pár évente megújuló készülékekre kényszerülünk. Kb. ennyi az új szabvány bevezetésének és felfutásának az ideje és közben már egy újabban dolgoznak. Csak így tartható fenn a fogyasztói kereslet. Az minden esetre meglepő, hogy a tv mint eszköz már jó ideje temetődik a felmérések szerint míg a vr előretörésére számítanak sokan. Ezek szerint továbbra is marad a tv szárnyalása és a vr vergődése. Még az is előfordulhat, hogy gazdaságtalanná válik idővel a vr további fejlesztése, egyszerűen nem fogy eléggé ez a termék. Sajna nincs hozzá kellő tartalom sem. A 4K tv-n ezzel szemben nézhető a kisebb pixel számú tartalom is - igénye válogatja. Minden esetre érdekesnek tűnik ennek a két termék vonalnak az alakulása.

Szegény ember kézzel nőz.

(#34) Steve_Brown


Steve_Brown
aktív tag

4K TV Hmm...
Jó jó de milyen vas kell ha ilyenből akarunk eyefinity-t csinálni? :Y

(#35) Ren Hoek válasza komi77 (#33) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Jó lesz a VR, de kicsit rétegtermék marad szerintem. Nehézkesen vehető fel, nem lehet benne szabadon mászkálni, ha tényleg PC-re van kötve...

A TV-nek sokkal nagyobb piaca van, mert közösségileg is nézhető, tudsz mobilozni filmnézés alatt :D

A 4K pedig abszolút reális fejlesztés szerintem, mert egyértelmű, hogy elkél a nagyobb felbontás nagyobb átmérőre. 40 col alatt monitornak is jó. 55 col felett meg értelmes nézési távról már megéri.

A 8K, na az az ami megkérdőjelezhető erősen... mert nem nyújt semmi pluszt az emberi nézési távokon. Ezt nehéz lesz megindokolni, mert még a 4K is sok esetben overkill.

(#36) komi77 válasza Ren Hoek (#35) üzenetére


komi77
senior tag

Egyet értünk. A sorok között én is hasonlóra gondoltam. Pusztán a prognózist állítottam szembe a korábbi felmérések megállapításaival. Azok szerint a tv használat kihalóban van ellentétben a feltörekvő új technológiákkal pl. vr. A mostani prognózis érdekes módon nem sok sanszot ad a tv-vel szemben. Mivel feltételezhető, hogy piac kutatás áll mögötte kicsit az az érzésem, hogy vr alatt inog a léc. Pedig komoly nagy cégek ölnek bele halom pénzt és nem akar beindulni. Lehet pár év és sokan kivonulnak erről a piacról ha nem lesz érdemi változás. Talán olyan lesz mint a 3d. Időnként elő veszik, igazából soha nem tűnik el de nem is durran nagyot. Gondolj bele hány éve mondogatjuk, hogy a vr még új, kiforratlan, stb, de majd nemsokára meglódul. Hát sajna eddig ennek nyoma sincs a temetett tv szektorral szemben. Szóval érdekesen alakul a helyzet. Az okos otthon technológiát szándékosan nem keverem ide szerintem az kicsit más kategória. Viszont érdekes, hogy elég gyorsan terjed és fejlődk. No mindegy majd meglátjuk mi lesz. :)

Szegény ember kézzel nőz.

(#37) Sinesol válasza komi77 (#36) üzenetére


Sinesol
veterán

Szvsz az a baj, a VR-el, hogy túl körülményes az egész, a valósághoz képest nagyon limitalt környezetet ad, emellett egyszerűen nem tudsz több dologgal foglalkozni mellette, kizárja a külvilágot. Ráadásul akármennyire is fejlődnek az iranyito eszközök, nem lesznek ezek sosem igazán kényelmesek, természetesek.

Amiben én egyértelműen a jövőt látom az az AR, mivel az a VR-el szemben a már meglévő világot egészíti ki és igen széles körben használható, nem zavarja a mindennapi életet, szerintem simán elképzelhető, hogy nemsokára mindennapi élet része lesz.

[ Szerkesztve ]

(#38) Ren Hoek válasza Sinesol (#37) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Próbáltam a Hololenst, elég zsivány, ahogy jön ki a hologram szörny az iroda falából, amin kirobbantottál lukat és látni a csöveket :D

Ugyanakkor egy kalap szar a FOV, a fedés is... nagyon messze van még a valódi AR élmény. Talán átlátszó OLED és egy fejlett lencserendszer, de ez a projectoros cucc elég béna szerintem.

A VR sokkal előrébb jár ilyen téren. A nemsokára itt szerintem 5-10-15 év technológiában

[ Szerkesztve ]

(#39) Bird válasza Sinesol (#37) üzenetére


Bird
addikt

VR ugyanolyan lufi, mint a 3D anno. 3 év múlva a kutya se fog emlékezni rá....

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#40) Ren Hoek válasza Bird (#39) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ez biztosan nem igaz. Rengeteg zseniális alkalmazás van, akár iparban, egészségügyben, akár szórakoztatásban. Viszont technikailag kell még fejlődnie. A vas még mindig gyenge alá.

A 3D egy pusztán szórakoztató valami, ami sokakat zavart inkább. A VR lehetőségei szinte korlátlanok.

Nem is értem minek összehasonlíatani a kettőt? Alma és körte.

[ Szerkesztve ]

(#41) #52588800 válasza Ren Hoek (#40) üzenetére


#52588800
törölt tag

Arra gondolt szerintem, hogy a háztartásokban nem lesz jelen, mint mainstream termék.

(#42) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

A 4K még nem sok, de a 8K már igen. Előtte a 4K volt az. Egyébként tényleg sok, mert a legtöbben maximum DVD minőséget néznek.
A VR szerintem is simán kihalhat.

A funkcióitól nem lehet különvenni, hogy miért van rá igény, kereslet.
Szerintem a 4K tv-t a legtöbb esetben simán a magasabb szám adja el, tehát a gyártók azt használják ki, hogy a "több a jobb" felfogásban a sok zombi ezt is megveszi. Ezek az emberek tökéletesen megelégszenek a DVD minőséggel, csak késztetést éreznek, hogy birtokolják az új technikát.
Maga a részletesebb kép igazából réteg igény, csak pár %. A laikus usernek pedig csak annyi jön le 4K-ból, hogy "szebb a kép", az, hogy ahhoz olyan tartalom is kell, és nem szebb, csak lehetőséget ad részletesebbre, az már mindegy.

A VR-re és a 3D-re pedig alapból csak réteg igényt lehetett várni, szóval a 3 nincs olyan messze egymástól.

Szerintem ezek alapján a 4K előnye, hogy jobban tűrhető csalódottság esetén. Ez a legnagyobb előnye a 3D-vel és a VR-el szemben, mert azokat megfogják, és berakják a fiókba, hogy hát ez nem is olyan marha jó, vagy ráun pár hónap után.

A tapasztalataim is ezt igazolják. Amikor rátesszük az SD TV adást a 4K TV-re, meg keresik a valós 4K tartalmat rá, aztán nem nagyon van. Aztán elkezdenek 1080p bluray minőséget nézni rajta, és vége is a csalódottságnak. A HTC Vive-t meg felveszik, aztán meglátják a pixel rácsot stb. és a kezdeti mániához képest szépen egyre kevesebbet használják, már akinél nem okoz függőséget.
Ők átlagos userek, csak rajonganak ezekért a cuccokért, viszont nincs meg az ismeret hozzá. Csak használni akarják, és innen ált. nem egyezik az elvárás a valósággal. Pl.: azt hitték, hogy, ha van 4K TV, akkor van rá 4K tartalom. A Vive-re pedig, hogy olyan lesz, mintha benne lenne a játékban vagy akár közel, mint a valóság.
Ennél valamivel elfogadóbbak, akik tudják, hogy nem szabad sokra számítani a VR kapcsán, mert nagyon kezdetleges, valamint, hogy nem nagyon vannak 4K tartalmak, ne nagyon számítson jobb minőségű képre a 4K TV-től, de mondom a 4K-t az is elfogadja a jelen formájában, aki nem tudja kihasználni.

Ez a youtube tele van 4K videóval témához: Én kérnék egyetlen 1db linket, amin a videó szélessége 3840 pixel.
Hivatalosan lehet, hogy az 1440p is 4K, de ahhoz elég 1440p kijelző is.
Attól, mert a videó címében ott van, hogy 3840x2160, az a videó 2560x1440-es. Ott azért testvérek között is hiányzik egy 4.608.000 pixel, ami nem elhanyagolható a részletesség szempontjából. Az majdnem csak a fele, az gyíkf**s.
Lehet, hogy én keresem szarul a 4K-t anyagot, de én még youtubeon egy 3840 körülit sem találtam.

(#43) Ren Hoek válasza [CS]Blade2 (#42) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Akinek 4K (HDR) TV-je van, az úgy is rá van kényszerülve, hogy keressen ilyen anyagokat és talál is. 4K szerintem gombamód szaporodik, amit csak erősít, hogy lassan nem árulnak FHD kijelzőket. Ahogy a HD is, a 4K is elég hamar elterjed...

Nyilván logikus, hogy előbb legyen valami, amin a tömegek is tudják nézni. Akkor fog elterjedni.

(#44) #52588800 válasza Ren Hoek (#43) üzenetére


#52588800
törölt tag

4k HDR TV -m van, és abszolút megfelel nekem a FHD tartalom is. A 4k demo anyagok szépek, a (felkonvertált) filmek meg nem annyival jobbak, hogy megérje foglalkoznom velük.

[ Szerkesztve ]

(#45) Ren Hoek válasza #52588800 (#44) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Persze jó az is, de azért van pár elég bitang 4K HDR, ami főleg OLED-en brutálisan jól néz ki és tényleg hozzáad az élményhez :K Ez már előrevetíti, hogy van értelme a dolognak.

(#46) #52588800 válasza Ren Hoek (#45) üzenetére


#52588800
törölt tag

Én úgy mondanám, hogy határeset. Szóval mindkét oldallal egyetértek.

(#47) Janesz1981 válasza [CS]Blade2 (#42) üzenetére


Janesz1981
tag

Regngeteg 4k videó van youtube-on. Ha megnézel 1-et és azon jobb klikk statisztikát nyomsz ne a viewport értékét nézd. Ez az aktuális videóablak mérete ami ha 4k tévén nézed valóban 1440p ha nem tolod ki teljes képernyőre. Alatta ott van "Current/Optimal res" első az a stream folyam felbontása amit választottál a második pedig a natív felbontása a videónak amin ajánlott nézni. Remélem segítettem. x)

Nekem nincs bajom 4k-val. Ha fhd tartalmat néz az ember fhd-hez ajánlott távolságból legalább nem látja a pixeleket és a részletesség megmarad. Filmeknél amúgy sincs idő elveszni a részletekben amit a 4k pluszban ad fhd-hez képest szerintem.

(#48) Piftuka


Piftuka
veterán

Egyértelmű, hogy a televíziózás jövőjének egyik "pillére" a felbontás növelése.

A képátló is folyamatosan növekszik, illetve pár év, és az extrém nagy tévék (~70-80+ col) is egyre szélesebb körben terjednek, egyre megfizethetőbbé válnak majd.

Kiegészülve a HDR technológiával igazán pazar képet tudnak ezek a készülékek megjeleníteni.

Ráadásul számos, 4K-ban, vagy nagyobb felbontásban filmet rögzítőeszköz érhető el már nagyobb tömegek számára, nem beszélve a digitális fotóapparátusokról...

Az ezekkel készült felvételeket, nagy méretben, eredeti felbontásukban csak egy ilyen tévén lehetséges megjeleníteni.

Van azért már bőven, elérhető tartalom a Youtube videókon kívül is.

A "Full HD" felbontás miatt pedig a 4K ellen ágálni badarság, tekintettel arra, hogy hamarosan nem lesz Full HD felbontású tévé. (Vagy csak a tényleg nagyon belépő szintű kategóriában.)

Aki pedig azt mondja, hogy nincsen különbség egy jó minőségű Full HD tartalom, és egy hasonló kvalitású 4K HDR anyag között, az biztosan nem látta még az utóbbit.

"Aquila non captat muscas."

(#49) Bird válasza #52588800 (#41) üzenetére


Bird
addikt

Ott a pont.... :R

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#50) Dilikutya válasza Piftuka (#48) üzenetére


Dilikutya
félisten

A telefon 4K rögzítése nem azonos azzal, amit a filmipar használ. Utóbbi kvadrága, maguk a filmstúdiók is bérlik a kamerákat. És a CGI részeket jelenleg nem is 4K-ban renderelik. A brutál nagy tévékkel az a baj, hogy dobhatod ki a bútoraidat is, egy 80 colos tévéhez már a szobát is át kell gondolni. Már az 55 colos tévé is hatalmas, és az még csak 55 col, nem 80.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.