Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zeratul


Zeratul
addikt

Remélem a "jogvédők" is mennek ezzel együtt a süllyesztőbe.

(#2) atike


atike
nagyúr

Csak idő kérdése volt.

#1: A jogvédők? Soha nem fognak eltűnni... Nagyon sok bőrt (és pénzt) le tudnak húzni az emberekről...

(#3) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Én azért csodálkoznék, ha ilyen gyorsan állnának át. Jobb lenne, ha lenne egy bejelentés, hogy mondjuk 5 éven belül leállnak. Jelenleg még sok audio elektronikai termékben van CD lejátszó és még kaphatóak a boltokban, miközben 1 év múlva leállnának a kiadók? Az is érdekes, hogy így pont ők terelnék azon kevés vásárlók egy részét a kalózkodás felé, akik eddig legális úton jártak. Az idősebb korosztálynak már az LP, kazetta, CD átállás is néha gond, a kötelező internet használat és az mp3 lejátszók szintén csak problémát jelentenének számukra. Aztán van egy szintén nagy réteg, aki nem fér az internethez, vagy nem ilyen szinten. Egyébként hosszútávon ez mindenképpen a felhős adattárolás felé mozdítja el az embereket, mert ha otthon adatvesztés történik, akkor nehéz pótolni a legálisan megszerzett zenéket. Felhőben tárolva pedig hozzá lehet rendelni az amazon accounthoz a megvásárolt accountokat. Azon mondjuk nem csodálkozok, hogy amazon és nem iTunes, pedig szerintem az utóbbinak nagyobb a kínálata. Az Apple tippem szerint túlságosan sokat csíp le magának és emellett jóval drágább is, mint az Amazon.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#4) dabadab


dabadab
titán

Csak nekem tunik ugy, hogy meglepo hirtelenseggel szamolnak le a CD-vel?

szerk: nem csak nekem :)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#5) Tigerclaw válasza Zeratul (#1) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Az internet díjába majd belekalkulálják az díjukat. Ha máshol nem is, de Magyarisztánban ezt simán átvinnék.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#6) floatr válasza dabadab (#4) üzenetére


floatr
veterán

Mire gondolsz? Az utóbbi időkben csak annyit láttam, hogy ultragyors tempóban zárnak be a lemezboltok.

(#7) DeFranco válasza dabadab (#4) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Gondolom most vetődött fel egy olyan modell, ami biztosítja számukra a még magasabb hasznot az on-line értékesítésből.

(és/vagy látják a 3 okostelefon marketen és a Steamen/Originen bonyolított forgalom számait)

(#8) dajkopali válasza dabadab (#4) üzenetére


dajkopali
addikt

ez még csak pletyka, még ha megalapozottnak tűnik is, a bevezetendő gyakorlatról nem tudunk semmit
pl. az már nem tenné olyan merevvé a váltást, és sokak igényét kielégítené, ha a leállás úgy történne, hogy új címeket nem adnak ki 2012-től CD-n, viszont a régieket még igen, valamilyen előre megállapított mértékben fokozatosan egyre kisebb számban
egy ilyen módszerrel a teljes leállás legalább öt évig, de talán tovább is eltartana

[ Szerkesztve ]

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#9) Youri


Youri
veterán

Tehát a közel studió minőségű CD után jöhet a veszteségesen tömörített, amúgy is DRM-mel ellátott digitális anyag? For a brighter future :U

RTX ON

(#10) #48613632


#48613632
törölt tag

gyakorlatilag még mindig az egyetlen formátum audio tárolásra, nem tudom mi ez a székrekedés a cikk kapcsán. a letölthető formátumok esetén pedig ki kell találni egy hordozót, ami lehetővé teszi a mozgatást a családi lejátszók között, vagy autó, munkahely ... stb viszonylatban.

(#11) DeFranco válasza Youri (#9) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Van egy rossz hírem. Ez 500-ból 499 embert nem érdekel / nincs alkalmas lejátszója / már a master minősége is sz*rabb, mint egy 320-as Mp3 / arra az egy nyárra, amíg hallgatja arra minek, legközelebb úgy is csak valami nosztalgiablogon találkozik vele.

(#12) GReddy


GReddy
tag

Hogy a francba lenne vége a CD-nek? Milyen ökörség ez? Például (merthogy nem csak a b*zi computerek léteznek ám) KOCSIBAN nem láttam még online állandó hozzáférést, bár biztos kivitelezhető. (Hulla felesleges) Amíg nekem a kocsiba alternatíva híján csak CD az audio forrás, addig biztosan nem megy "csődbe" a formátum. (És igen, az autós DVD-k is 99%-ban CD-ről játsszák csak vissza az MP3-at, DVD-ről nem. Analóg jelet másról meg nem is lehet egyelőre lejátszani! (ergo marad az audio cd)) Szóval vergődnek, hisztiznek, de bedőlni nem fog. Ez biztos. (egyelőre ofcourse)

Dominate the woods... The Bowhunter.

(#13) MarQs válasza #48613632 (#10) üzenetére


MarQs
senior tag

Azon túl, hogy én kifejezetten szeretem a CD-s audio adattárolást a dolog klasszikus mivoltából fakadóan - értsd: igényes borítók, mutatós CD-k, sajátos illatok, tapintás, minőségi hang, egyebek - az nem is villant be a cikk kapcsán, amit hozzászólásod végén taglalsz... de gondolom az ipar nagy agytrösztjeinek sem. Pedig elég alapkérdés!

És tényleg! Ha pölö, csak az autókat vesszük alapul, ma, az utcákon szaladgáló négykerekűek igazán elenyésző hányadában található USB port...
Az autóinkat meg általában nem 4-5 évre vesszük - hiába ezt preferálnák a gyártók.
Csak remélni tudom, hogy nem válik valóra ez a formátum mizéria!

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#14) atike válasza GReddy (#12) üzenetére


atike
nagyúr

Lehet kapni kb 8.000 Ft-ért olyan fejegységet az autóba, ami usb portról játszik zenét, kártyaolvasó is van benne, meg persze FM rádió...

Szerkesztés:
...és a hagyományosakban is egyre gyakrabban fordul elő USB port, nem beszélve az FM Transmitterekről...

[ Szerkesztve ]

(#15) DeFranco válasza GReddy (#12) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Hány 2005 után vásárolt eredeti audio CD-d van (ha kivesszük belőle az osanteszkó 499/db címeket)?

(#16) atike válasza atike (#14) üzenetére


atike
nagyúr

Lemaradt, de az emlegetett fejegységben nincs CD meghajtó...

(#17) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Az átállás mehetne úgy is, mint amit Blu-ray esetén találtak ki, a Double és Triple Play megoldások, vagyis ha megveszel egy CD-t a boltban, a benne lévő kóddal jogosultságot szereznél az Amazonnál, vagy a lemezkiadónál a digitális letölthető verzióra. Tehát első lépcsőben leállnának a sima CD forgalmazásával és double play kiadásban forgalmaznának tovább, vagyis beleraknák a kódot a CD-be. Aztán pár év múlva leállhatnának a CD-vel.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#18) floatr válasza GReddy (#12) üzenetére


floatr
veterán

A "raktárban" már sorban állnak az általános célú oprendszerek embedded változataival gyúrt média centerek, ha már csak az autós megoldás a téma.

(#19) eclipse006 válasza Youri (#9) üzenetére


eclipse006
őstag

+1.
Nem lenne jó ha ilyen hamar megszűnne. Én mai napig CD játszón hallgatok zenét... :U

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#20) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Mondjuk aki nem is szereti a zenét, csak ciripelést meg háttérzenét hallgat annak mindegy, de azért vannak akiknek a zene továbbra is ugyanolyan fontos (vagy mégjobban) mint eddig, azokkal mi lesz?* Majd még drágábban kapnak továbbra is CD-t? Gratulálok. Persze ezentúl majd mindenki a fizetős oldalakról fog zenét tölteni... Muhaha.

Kicsit olyan mintha kiadók a ~0 befektetéssel akarnának pénzt csinálni.. Már CD-t sem gyártanak inkább felteszik a netre fizetős tartalomként. Aztán ez nem hinném hogy "konkurenciát" teremtene az illegális terjesztésnek.

A nem legálisan zenét "terjesztő" oldalak száma pedig mindig is több lesz mint a legálisaké. Csoda lesz majd ha az emberek egyáltalán megtalálják a fizetős kiadói oldalakat... :U

*: Az mondjuk igaz hogy nem biztos meddig marad olvasható egy CD... de az mp3 eléggé gáz, és igen, a 320-as is. Lehet kevés ilyen van, de ha nem is bántja a fülem, de azért érezni hogy nem CD minőség. És ez metalban, jazz és komolyzenékben azért eléggé kijön.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#21) #51736960


#51736960
törölt tag

igazából a mai zenéknek mindegy is, milyen formátumban adják ki őket, ígyis-úgyis fosul szólnak :)

(#22) Cathfaern válasza GReddy (#12) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Senki se beszélt az írható CD-kről. Itt egyedül arról van szó, hogy audio CD-ket nem fognak kiadni többet. Ha te neked autóban csak CD lejátszód van, akkor megveszed online a zenét, majd kiírod magadnak audio CD-re.

(#23) atike


atike
nagyúr

A konkrét példa:

MNC

Az árban viszont egy picit tévedtem... :)

(#24) MarQs válasza #51736960 (#21) üzenetére


MarQs
senior tag

Ha kicsit megkapargatod a felszínt, nem is gondolnád mi minden jót találni alatta... ;)

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#25) MarQs válasza Cathfaern (#22) üzenetére


MarQs
senior tag

Kérdés, hogy milyen bitrátájú az az online letöltött tartalom, amit kiírna az embőr...

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#26) Zeratul válasza Youri (#9) üzenetére


Zeratul
addikt

Flac ról hallottál már? Igaz annyit foglal majd mint egy wav csak egy "picit" jobb minőségű. DRM-et meg nem röhögtess már melyik tartott ki pár hónapnál tovább?

(#27) Apollyon válasza Zeratul (#26) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Marhára nem jobb minőségű. Kicsit több mint a felére tömörít a FLAC mint a WAV, és ráadásul konténer is. De ott van még a Wavpack (hasonló sztori), APE (mégjobban tömörít) és ennyi.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#28) Cathfaern válasza Zeratul (#26) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"Igaz annyit foglal majd mint egy wav csak egy "picit" jobb minőségű."
Hogy mi? :Y
Ad1. A flac kb. fele annyi helyet foglal, mint a wav
Ad2. A wav a módosítatlan, tömörítetlen (digitalizált) jelfolyam. Annál jobb minőségű semmi se lehet :) A flac pontosan ugyanolyan minőségű, mint a wav.

MarQs:
Igen, ettől én is félek. De talán lesz annyi igény a tömörítetlen minőségre, hogy elérhetővé tegyék úgy is... igazából nem jelent különösebben nagy plusz költséget nekik.

(#29) #48613632 válasza atike (#14) üzenetére


#48613632
törölt tag

nem biztos, hogy a gyári hifi rendszert meg fogod bontani (biztos hogy nem fogod megbontani) egy pár ezer forintos vacak miatt, csak mert van benne CD olvasó/USB/akármi. persze nem a piros kockaladáról beszélek.
Az FM transzmitteres, vagy a kiírogatós, USB másolgatós buli pedig csak a PC usereknek természetes, de aki egy laptopon napi szinten max emailokat néz, annak már ez fakírkodás.

szóval marad az a CD, sőt, hozzáteszem, előbb fog a DVD eltűnni a piacról. Szerintem persze.

Zeratul a FLAC veszteségmentes tömörítés, ebből kiindulva kisebb, mint egy wav, ám ugyanolyan minőségű, szóval pont fordítva :)
Cathfaern beelőzött 25 mp.-el szóval csak ezüst jár

[ Szerkesztve ]

(#30) Zeratul válasza Apollyon (#27) üzenetére


Zeratul
addikt

Arra akartam célozni hogy az Audió CD szabvány 16bit 44Kb mintavételezéssel 2 csatorna, a Flack meg 24 bit 192Kb mintavételezéssel, akár 8.1 be is tárolhat. Nem kell siratni a CD elég elavult formátum már.

[ Szerkesztve ]

(#31) #48613632 válasza Zeratul (#30) üzenetére


#48613632
törölt tag

de azt értsd meg, hogy az újabb formátumok jóval kevésbé kompatibilisek mindennapos használatra, így az egységes elterjedésük még minden bizonnyal várat magára. vagy megint részünk lesz a cégek közötti fejlesztési versenyben.
szvsz a DVD előbb fog eltünni

[ Szerkesztve ]

(#32) misx válasza Cathfaern (#22) üzenetére


misx
senior tag

Már az autós CD lejátszók is olvasnak mp3-at, szóval már nem is kötelező audio CD-t írni. Még jó minőségben (min. 192kbps) is elfér úgy 80 szám egy 700 megás lemezen.
Otthon meg már a hifi-k és házimozik (TV-k is!) olvasnak USB-ről mp3-at. Szóval sokkal univerzálisabb a CD-nél (igaz abból is készíthetsz mp3-at, de akkor meg csak porfogónak vetted meg).

"igazából a mai zenéknek mindegy is, milyen formátumban adják ki őket, ígyis-úgyis fosul szólnak"

Köszönhető ez annak, hogy ma már bárkiből zenész/hangmérnök lehet, csak vesz egy laptopot meg letölti a kedvenc zeneszerkesztő progiját. :D

(#33) hemaka


hemaka
nagyúr

lassan a dvd is, ha tovább csökken a HDD-k ára.

(#34) floatr


floatr
veterán

Azért mókás látni a trendeket. Amikor a bakelitet vonták ki a divatból, akkor ment a nagy sírás, hogy vége a világnak elhal a minőség, mer a CD egy trágya. Most meglengetik a CD halálát, és megy a sírás, hogy hujjujujde jó minőségű a CD -- ezek szerint a minőség fanok is kezdik leadni a szintet, csak egy kicsit lassabban. 10 év múlva, amikor az mp3-ról áttér az ipar valami újabbra, akkor majd az mp3 sírjára véssük fel a balladákat a minőségről?

(#35) FRENK1988 válasza #48613632 (#31) üzenetére


FRENK1988
veterán

jogos. Szerintem a win7 se támogatja alapból... Addig meg fail a FLAC

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#36) Zeratul válasza #48613632 (#31) üzenetére


Zeratul
addikt

Anno volt fent a valamelyik filecserélő rendszeren a Nightwish Once lemez bemutató verziója. Ami azt takarta hogy a narrátor a szám bizonyos részén belepofázott hogy mit hallasz és vedd meg ha tetszik. Sokkal jobban szólt mint a gyári CD pedig csak 192Kbit mp3 volt.

(#37) #48613632 válasza floatr (#34) üzenetére


#48613632
törölt tag

valójában a bakeliteket sem vonták még ki a forgalomból, csak a házi felhasználás szűnt meg. Én nem igazán vagyok vitaképes partner a témában, de állítólag nevesebb DJ-k még mindig előszeretettel használják az akusztikája miatt.
De tény, hogy az otthonokban nemigen található meg ma már.

Zeratul: Az a kérdés, hogy mi volt a master hanganyag. Olyasmi ez, mint egy mai, mkv-t szembeállítani a DVD9 formátummal.

FRENK1988 No meg sok embernek füle sincs hozzá. (Úgy, mint nekem)

[ Szerkesztve ]

(#38) adalbert1


adalbert1
veterán

Évek óta nem vettem már Audio CD-t, de ennek ellenére nagyon furcsa lesz ha teljesen megszűnik.

(#39) Apollyon válasza FRENK1988 (#35) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ez nem a FLAC szempontjából FAIL hanem a Windowséból. De aki tudja hogy nem jó neki az mp3, feltesz egy foobar2000-t vagy akár egy winampot már az is tudja a FLAC-et. Az mkv sem fail, csak mert nem tudja natívan a windows... :U

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#40) GReddy válasza Cathfaern (#22) üzenetére


GReddy
tag

Ez a hír valójában nem erről szólt. Kb két éve, három éve folymatosan nyomatják, hogy nem éri meg CD-t gyártani, magával a CD gyártással akarnak leállni. Tehát nem lesz írható lemez sem, amire kiírnád otthon a zenédet. Abba már bele sem megyek, hogy mekkora minőségromlás egy normális audiofil rendszeren már a FLAC is, (mert igenis a tömörítés minőségromlással jár és pont. Ezen nem is kell vitatkozni.) hiszen "itten szagérdők linkeenek igazi emencé fejeket!" (sic!) Hát, biztos van aki megvesz ilyen szemetet, aki kicsit is hifizik, az nem adja egy szint (Mondjuk Nakamichi) alá... de nem vagyunk egyformák. Van aki a csiricsáré műanyag szemetet fogyassza, van aki a szolid audiofil cuccokat.

Szevasztok!

Dominate the woods... The Bowhunter.

(#41) #48613632 válasza GReddy (#40) üzenetére


#48613632
törölt tag

Persze, valahol igazad van. van, akinek a Sony a sz@r, van akinek a Tesco-s krumpli. De alapvetően a piac a tömegeladásokra gyúr, így az a pár ember, aki a "Nakamichi"-t veszi (nem is hallottam róla) nem tényező egy ilyen piacpolitikai döntésben

(#42) GReddy válasza DeFranco (#15) üzenetére


GReddy
tag

Nagyjából 50-60 db. Összesen mintegy 3000 lehet. (Mielőtt osztanál, adalékként - hangminőség versenyen néha autóhifit bírálok.)
Egyéb hülye kérdés?

Dominate the woods... The Bowhunter.

(#43) RyanGiggs


RyanGiggs
őstag

Ez egy baromság!!!
És akiknek nincs nete, vagy még gépe se, azokkal mi lesz?!
Mi lesz azokkal akiknek fogalmuk sincs arról mi az az mp3??!
Pl. itt van apám, akinek na nem mondanám meg milyen értékben vannak
eredeti lemezei (a zene a hobbija), ezentúl hol, és hogy fog vásárolni?
Én tudom!
Szól nekem hogy töltsem le, szerezzem meg.
De mivel Én igen csak tudom hol lehet ingyé bármit leszedni,
ezért Én ott fogom leszedni. Jó hogy nem már fizetek a gagyi mp3-ért.
Szóval akik itt rosszul járnak ezzel, azok csak is a kiadók!!!
Hisz azt nem tudom szabályozni hogy apám bemenjen egy lemezboltba,
és megvegye a cd-t több ezer Ft-ért, de azt igen hogy Én honnan töltöm le! :D
Apámnak meg nyilván mindegy, ha már úgy is írható cd-re írom ki.
De ez nem csak rám igaz, hanem a legtöbb haveromnál is így van!!
Szinte alig ismerek olyan szülőt, aki egyáltalán tudja hol van
a számítógépen a bekapcsoló gomb!! Nemhogy mp3, meg usb... (mi az?!) :DDD

(#44) DeFranco válasza GReddy (#42) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Barátom, a magas lóról lehet szállni lefele. Ez nem az a fórum :((

Egy szimpla kérdést kaptál, és még nem is a te hsz-ed stílusában, úgy hogy ne vergődj nagyon.

(#45) GReddy válasza #48613632 (#41) üzenetére


GReddy
tag

Van egy Sony tornyom, hát, mit mondjak. Egy Kenwood mégis jobb lett volna. A Nakamichiről annyit, hogy hangminőség versenyen nagyjából minden második autóban Nakamichi fej van. Abból is a Z sorozat. (NO MP3, CSAK ANALÓG CD) Hidd el, nem véletlen.
Nem az a piacpolitikai tényező, hanem az a nagyjából egymilliárd autó, amiben CSAK CD van, mint zeneforrás. (A rádió elenyésző ebből a szempontból)

A lényeg, amire ki akartam lukadni - Ez, hogy nem éri meg, meg leállunk, meg beszüntetjük, meg nem kapsz másikat, csak hiszti, a piac felpörgetésére. (Szerintem)

A média hatalma.

Dominate the woods... The Bowhunter.

(#46) GReddy válasza DeFranco (#44) üzenetére


GReddy
tag

Nem vagyok a barátod. Kérdeztél (arcoskodva) válaszoltam (arcoskodva). Csak hogy ne verd magad.

Szevasz.

Dominate the woods... The Bowhunter.

(#47) Isee


Isee
senior tag

Én azt hittem, hogy a cd már régóta el van temetve....
Legalábbis nálam igen :D

"...But, before your President decides, please ask him this: What if we leave... and you're wrong?" (Optimus Prime ~ TF2)

(#48) elistvan válasza #48613632 (#29) üzenetére


elistvan
senior tag

Meg kell cáfoljalak, az új latopok 90%-ában van kártyaolvasó a legolcsóbb Tesco gazdaságos laptopokban is (Acer, Fu-Si, Asus, Pacard Bell). Ergo a mozgatás megoldott. A konzolokon van usb port a dvd lejátszók nagy részén is a médialejátszókon, TV-ken szintúgy. Lassan már a kávéfőzőn is lesz. Akkor meg miről is beszélünk kéremszépen? :C

GReddy: Az erősen relatív azaz viszonyítás kérdése kinek mi a minőségi. Sokaknak eleve Realtek integrált hangkártyájuk van, gagyi hangfalszettel ehhez képest egy jobb Genius vagy Creative szett meg egy Audigy2 már bőven jó, de gondolom azt is szénné oltanád, hogy mekkora gagyi. Másik, ugye mindíg van prioritási sorrend átlagfizetésből biztos nem a 400k-s erősítőt meg a hifit fogom megvenni ahelyett hogy befizessem ha gázszámlámat. Az általad említett márkáról szerintem az emberek 70%-a nem is hallott még életében. A tesztek alapján az átlag emberi fül szerintem 192kbit felett már nem hallja ki a különbséget.

[ Szerkesztve ]

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#49) Franklin válasza hemaka (#33) üzenetére


Franklin
addikt

Nem nagyon néztél az utóbbi két hétben HDD árakat ugye? :-)

(#50) Raucher válasza GReddy (#40) üzenetére


Raucher
tag

"Abba már bele sem megyek, hogy mekkora minőségromlás egy normális audiofil rendszeren már a FLAC is, (mert igenis a tömörítés minőségromlással jár és pont. Ezen nem is kell vitatkozni.)"

Nincs min vitatkozni.
A FLAC veszteségmentesen tömörített állomány, mint például a ZIP. Bit pontosan állítható vissza belőle az eredeti tartalom.
Azonban a FLAC nem gátolja, az előzőleg veszteségesen tömörített adatfolyam (zene) tárolását.
Jelentős előnye, hogy jobb minőségben tárolható benne a zene, mint a CD-n, ha a jelforrás minősége megfelelő.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.