Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) R a y


R a y
senior tag

wtf?

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#2) Thulcandra


Thulcandra
senior tag

Hasonló baromság épp most bukott meg Svédeknél, kíváncsi vagyok Angliában mekkora tömegek és milyen kitartóan fognak ez ellen tüntetni...

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#3) shtml válasza Thulcandra (#2) üzenetére


shtml
őstag

Szerintem a folyamat megállíthatatlan. Előbb-utóbb - és inkább előbb, mint utóbb - megvalósul a totális megfigyelés. Az emberek eleinte tiltakoznak, de az államhatalom kitartóbb lesz náluk, a lakosság meg beletörődik.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#4) Thulcandra válasza shtml (#3) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Lehet, hogy előbb utóbb rákényszerítik a teljes megfigyelést az emberekre, de szerencsére az emberek egy része nem birka és jó hatással tud lenni a birkákra, egész biztos vagyok benne, hogy egyre több mindenki fogja titkosítani az adatforgalmát, ilyen törvények mellett még a teljesen egyszerű weboldalak is befogják vezetni ezt a lehetőséget.
Erre való tekintettel hatalmas pénzkidobás, annyi pénzünk úgy sem lesz, hogy minden egyes titkosított hívást, emailt, akármit kikódoljanak.
Ilyen hülye törvényekkel csak nehezebbé teszik a harcot a terrorizmus ellen, nem egyszerűbbé.

Maximum kommunista, demokrata rendszerekben nyomható le ez az emberek torkán, demokratikus országokban lehetetlen.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#5) ddekany válasza Thulcandra (#2) üzenetére


ddekany
veterán

De miért nevezed baromságnak? Amúgy természetesen előbb-utóbb megunják a tiltakozás, megszokják a szituációt... sokadszorra a Svédeknél is át fog menni.

(#6) shtml válasza Thulcandra (#4) üzenetére


shtml
őstag

Nem is tudom. Az USA, Svédország, Franciaország, Németország és Ausztria eddig a legdemokratikusabb államoknak számítottak. Mégis ezekben törekszik az állam leginkább a totális megfigyelésre.

Amit írsz, az csak addig marad helytálló, amíg az államhatalom illegálissá nem nyilvánítja az összes olyan titkosítást, amelynek a kulcsa nincs meg az állami szerveknél. Az USA-ban már vannak erre utaló jelek, tudtommal büntethető az az ember, aki felszólításra nem adja meg a kulcsot a hatóságnak.

Egyetértek veled abban, hogy az efféle törvények éppen a bűnözőket és a terroristákat nem tartják vissza, na de komolyan azt gondolod, hogy e törvényeknek a bűnözők és a terroristák megfigyelése a céljuk? Ez csak az ürügy.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#7) ddekany válasza Thulcandra (#4) üzenetére


ddekany
veterán

Ja, hogy azért baromság, a "házi" titkosítás miatt... Na az jó kérdés azzal mit fognak csinálni, de hát gyakorlatilag be lehet tiltani. Azaz, ha valamelyik megfigyelő doboz olyat csíp el tőled, amit nem tud visszafejteni, akkor máris el lehet kapni terrorizmus gyanújával, mondván ugyan miért titkosítanál úgy. Az mondod, pl. üzleti titok, stb... nos erre az esetre csatolni kell a visszafejtéshez szükséges kulcsot a hatóságok kulcsával titkosítva (ami egyébként idegilenes kulcs, tehát 1 óra múlva már más lesz). Effélék... Ja, hát nehéz ügy, de nem lehetetlen, és apró lépésekben lehet csak haladni. Ha ez átment (minden lehallgatható), utána érdemes csak folytatni a titkosítás problémájával.

"Maximum kommunista, demokrata rendszerekben nyomható le ez az emberek torkán, demokratikus országokban lehetetlen."

Na, ezen azért már had röhögjek itt a nagy publikum előtt: :DDD

(#8) #64791808


#64791808
törölt tag

1 9 8 4

(#9) VaniliásRönk válasza #64791808 (#8) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nem kellett volna ötleteket adni nekik. :DDD

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#10) Thulcandra válasza ddekany (#5) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Azért baromság, mert a terrorizmus megszüntetésére nem a teljes lakosság megfigyelése a válasz. Az erre fordított hatalmas összegek indokolatlanok, és arra való tekintettel, hogy ha nyilvános és törvényes lesz a mindenkire kiterjedő megfigyelés, akkor egyértelműen azok fognak először titkosítani, "lebújni a radar alá" akik valami rosszat, illegálisat akarnak csinálni.
Végeredményként ottmarad egy gépezet, aminek a beüzemelése milliárdokba került, az üzemeltetése is milliárdos teher és az egész azt a populációt monitorozza akik közül senki nem fog részt venni semmilyen komolyabb bűncselekményben.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#11) bambano válasza #64791808 (#8) üzenetére


bambano
titán

1984 v2.0= Fahrenheit 451.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12) VaniliásRönk válasza Thulcandra (#10) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Eleve nem a terrorizmus vagy a bűnözés felszámolása a cél (előbbi nagyon is jól jön nekik, utóbbiból meg ők is tevékenyen kiveszik a részüket), csupán a kisemberek megfélemlítése.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#13) ddekany válasza Thulcandra (#10) üzenetére


ddekany
veterán

"Azért baromság, mert a terrorizmus megszüntetésére nem a teljes lakosság megfigyelése a válasz."

Bizonyos értelemben de... ;]

(#14) copin válasza VaniliásRönk (#12) üzenetére


copin
őstag

Megfigyelnek, de nem veszem észre a hétköznapokban. Akkor hol itt a megfélemlítés? Nem félek, mert nem vagyok bombagyáros. Egyszerű nem? Ez akkor lesz baj, ha háborút akarnak indítani ilyen ürüggyel (pl.: Irak). De az közvetlenül nem érinti a hátországot.

(#15) shtml válasza Thulcandra (#10) üzenetére


shtml
őstag

Csak nem akarod megérteni! Nem a terrorizmus megállítása a cél, az csak ürügy. A cél a lakosság totális megfigyelése és megfélemlítése.

A dolog csak annyiban érdekes, hogy ezzel nagy valószínűséggel még azok sincsenek tisztában, akik a megfigyeléseket kezdeményezik és támogatják. De ez egy öngerjesztő folyamat, amelyről más most látszik, hogy függetlenedni fog a kedeményezők eredeti szándékától.

Ennyiben tévednek azok, akik 1984-et vagy Fahrenheit 451-et emlegetnek.

[ Szerkesztve ]

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#16) Thulcandra válasza VaniliásRönk (#12) üzenetére


Thulcandra
senior tag

A háttérrel én is tisztában vagyok amennyire lehet, tudom, hogy a terrorizmus most jó kifogás mindenre, az emberek félelemben tartása csak egy dolog, a lényeg az, hogy ennek a félelemnek köszönhetően hatalmas összegeket mozgathatnak a kívánt helyekre, emberek zsebébe.
Jómagam nagyon kíváncsian várom melyik állam vezetése milyen erősen fogja erőltetni ezeket a dolgokat, és ez emberek hogyan reagálnak ezekre.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#17) bambano válasza shtml (#15) üzenetére


bambano
titán

Hát nem is tudom, én emlékszem az 1984-ből totális megfigyelésre és besúgó rendszerre...

Ha az "ennyiben tévednek" kitételt arra érted, hogy az 1984-ben tudták a vezetők a megfigyelések valódi természetét, itt meg nem, akkor ok.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#18) shtml válasza bambano (#17) üzenetére


shtml
őstag

Pontosan így értettem, csodálkoztam is azon, amit először írtál.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#19) Thulcandra válasza shtml (#15) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Tisztában vagyok a dolgokkal ne aggódj, csak gondoltam először tárgyaljuk ki, miért is nem működhet ez arra, amire mondják, hogy csinálják, aztán utána beszélgethetünk a hátteréről is...
Nem olyan ember vagyok aki indokok nélkül gyanúsítgat, ha valami nem stimmel, először fejtsük ki, hogy mik a problémák a teóriával, aztán próbáljuk megkeresni a valós indokokat!

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#20) tzimash válasza VaniliásRönk (#12) üzenetére


tzimash
őstag

szerintem az előbbiből is kiveszik a részüket :((

(#21) Vladi


Vladi
nagyúr

Ó de nagyon el vannak eresztve pénzel és erőforrással. :DDD
Viszont sokat késtek ezzel. Úgy 24 évet. :U

De most komolyra fordítva: ilyet lehet?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#22) edward2


edward2
addikt

Szánalmas és borzalmasan felháborító. Történik 10 évente egy szutykos terrorcselekmény és erre bevezetnek minden mocskos mod idegesítő szabályzást. A reptéri üggyel kezdődött de látom totál fel akarják az embereket bosszantani. Tiszta szánalom már hazarepülök akkor figyelj hogy pakolsz. A sarki boltban vett 100 forintos colat nem viheted fel mert több mint 100ml... nem hanem meg kell venned a reptéri 5 euros vagy a repülőtársaság 10 euros fosát. Aztán mostmár a cipőjét is levetetik az embernek a legtöbb reptéren. Majd a kapu nem csipog de mégis teljes alakos motozással basztat egy rendőr. Már várom mikor vezetik be a teljes alakos röntgent és korlátozzák az éves maximális repülések számát.

(#23) alien24


alien24
tag

tovabbra sincs rejtegetni valom
nem bunozok, fizetem az adot, doglozom
figyeljenek meg ha akarnak
engem mint becsuletes kisembert egyaltalan nem felelmlitettek ezzel meg...
ti miret feltek?

http://ahapc.hu kiraly webaruhaz: reszletes es pontos leirasok, alacsony arak

(#24) Thulcandra válasza edward2 (#22) üzenetére


Thulcandra
senior tag

[ Szerkesztve ]

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#25) ddekany válasza Thulcandra (#16) üzenetére


ddekany
veterán

De nem mindenki olyan ostoba, rövidlátó mint a pórnép, vagy mint tömeghivatalnok. Akik nem azok, tövényszerűen azok kerül legeslegfelülre, a lentiek meg pl. az általad említtet pénzosztásokkal irányíthatóak, vagy mégleglejjebb gumibottal.

(#26) Pötyi


Pötyi
őstag

Nem feltétlenül a titkosítás lehet az egyetlen válasz arra, ha az összes elektronikus levelet szűrni akarják...

A szűrőprogramok bizonyos kulcsszavakat keresnek, pld:

"nukleáris" meg "terrorizmus"

Bevetném az elárasztásos módszert. Bizonyos kifejezéseket kerestek? Kaptok annyit, hogy belegebedtek! Az összes üzenetem végére, amelyek mellékesen a legártatlanabb dolgokról szólnak, odabiggyesztek egy-két olyan kifejezést, ami tutti fennakad a szűrőn.

[I]Címzett: Launcser

Találkozunk délután ötkor a mozi elött.

Pötyi
(digitális dzsihád)[/I]

A világ összes e-mail feladóját és címzettjét akkor se tudnák leellenőrizni a nemzetbiztonsági szervek, ha napi 24 órában dolgoznának! Fejlett demokráciában olyanról meg még nem hallottam, hogy bizonyos szavak kiejtését vagy leírását betiltanák.

[ Szerkesztve ]

QNX is cool!

(#27) Pötyi válasza Pötyi (#26) üzenetére


Pötyi
őstag

Na! Most meg mi van? Nem működik a formázás!

QNX is cool!

(#28) Ariadne


Ariadne
őstag

Nem tudom, miért olyan nagy meglepetés ez, hiszen néhány éve már minden EU tagállamban, így nálunk is rögzítik és ha jól emlékszem, 2 évig tárolják is minden(!) mail, sms és telefon kommunikáció követési adatát (tracking data). Vagyis azt, hogy hol, mikor, honnan, hová, mennyi ideig történt a kommunikáció. És ezt az irányelvet az EU tagállamai elfogadták, megszavazták és kötelezővé tették mindenhol.
Felháborító, nem tudom, mi jöhet még, tényleg az 1984 világa lesz itt pár évtized múlva, attól tartok. :U És itt nem arról van szó, hogy én nem bűnözök ezért nem érdekel, hanem alapvető emberi jogokról. Arról, hogy a világon senkinek semmi köze ahhoz, hogy kivel mikor miről beszélek, e-mailezek, smsezek, mert az az én magánéletem. Ha gyanúsítanak valamivel, akkor bírói engedély alapján persze, hallgassák le minden kapcsolattartásomat a külvilággal, de amíg nincs alapos gyanú bűncselekmény miatt, addig semmi közük hozzá.
Szerintem.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#29) ddekany válasza alien24 (#23) üzenetére


ddekany
veterán

Jól van, jó kutyus! ;]

(#30) Ariadne válasza Pötyi (#27) üzenetére


Ariadne
őstag

Ha kihagysz sort közte, akkor nem működik. ;)

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#31) ddekany válasza Pötyi (#26) üzenetére


ddekany
veterán

Kulcsszavas zavarás ide vagy oda, ha tudod hogy utólag talán visszanézhetik, hogy mitl leveleztél, hol jártál, stb (pl. akkor amikor valami összeütközésbe kerülsz a renddel), akkor úgy általában kevésbé mersz pattogni. Már maga a tudat sokat számít. Arról meg nem is szólva, hogy elég csak bizonyos kulcsszemélyekre koncentrálni -- a kulcsszavas szűrés szerintem nem túl érdekes államvédelmi szempontból. A legérdekesebb része a gépi szűrésnek talán a kapcsolati gráf (ki kivel tart kapcsolatot), az meg már most is engedélyezett, mint valaki itt említette itt. Na most persze mindenre lehet modani, hogy de így-meg-úgy kicselezhető, na de vajon hányan mennek át szuper ügynökbe, hogy pampogjanak az ismerőseiknek valamiről...

[ Szerkesztve ]

(#32) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Egyesek marhára megszedik magukat hála a "folyamatos terrorveszélynek". :(

(#33) Alukard


Alukard
senior tag

Érdekes, hogy néhány elborult agyú barom marhasága mennyire feltudja borítani a világot és elérni, hogy nem lesz senkinek sem magánélete... és ami főleg érdekes, hogy mindez a "szabadság hazájában" már bevett szokás...

Már csak az hiányzik, hogy a kulcsszavakat kiegészítsék olyan irányokba is amelyek céges érdekeket szolgálnak (álá lemezkiadók...).

https://blackfyre.ninja

(#34) Pötyi válasza ddekany (#31) üzenetére


Pötyi
őstag

Hááát, ha valaki terrorista, az lehetőleg ne kezdjen iwiw-ezni, mert ott már kész is van a kapcsolati gráf...

:D

Nézd, van még pár módszer, pld. mi van akkor, ha egyáltalán nem használsz telefont, számítógépet, mobilt? Ibn Ladin is cetlikékre írt üzenetekkel tartja a kapcsolatot a külvilággal. Post-it címkéket nem tudsz lehallgatni az Echelonnal...

Vagy emlékszem, volt egyszer egy amerikai hadgyakorlat valahol Szaúd-Arábia környékén, az ellenséget alakító öreg, rutinos tábornok egyáltalán nem használt rádiót, az üzeneteket a napi ötszöri müezzin-énekekbe építette bele. Fel sem tűnt senkinek, olyan általános dolog. A harmadik nap végén már a Pentagonból szóltak rá, hogy ugyan forgalmazzon már rádióval is valamit, hadd legyen mit lehallgatni a jófiúk csapatának, hadd győzzenek ők...

QNX is cool!

(#35) tzimash válasza alien24 (#23) üzenetére


tzimash
őstag

még nincs rejtegetni valód, de lesznek ennél keményebb idők is, amikor a sok kisember tenni szeretne valamit, akármit, csakhogy akkor már fingani sem lehet anélkül, hogy ne tudnának róla... nemhogy szervezkedni, mozgalmakat létrehozni...
lehet ez most kissé "összeesküvéselméletesen" hangzott :)

(#36) #64791808 válasza shtml (#15) üzenetére


#64791808
törölt tag

Na várjál. Kik a kezdeményezők? Azért 1984, mert azon túl, hogy megfigyelnek, soha, soha nem derül ki, hogy ki van a háttérben.

Mert arról szó nincs, hogy emögött a brit kormány, az MI5/MI6, a Rotschildok, vagy ki a fene áll... :)

Arról nem beszélve, hogy bizalom elvű rendszer a mai világban? Mi a biztosíték arra, hogy az én személyes adataimmal nem élnek vissza?

(#37) Vladi válasza alien24 (#23) üzenetére


Vladi
nagyúr

Szoktam e-mailezni, meg msn-en fecsegni barátaimmal, meg barátnőmmel. Személyes dolgokról. Néha intim dolgokról. Ezt ne olvasgassa senki, akire nem tartozik!

(#27) Pötyi!

Mi lenne, mi lenne? Már rád is álltak. :))

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#38) shtml válasza #64791808 (#36) üzenetére


shtml
őstag

Megint nem értesz, pedig pár hozzászólással később bambanoval megbeszéltük.

De mindegy, nem akarlak újra megbántani, ezért inkább hagyjuk.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#39) Bici


Bici
félisten

Miért jelentik be, hogy mindenkit le fognak hallgatni? Nem lenne hatékonyabb, ha az egészet titokban csinálnák?
Egyébként szerintem is a teljes kontroll a cél, és nem a politikusok a főgonoszok, ők csak bábuk.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#40) ddekany válasza Pötyi (#34) üzenetére


ddekany
veterán

"Nézd, van még pár módszer, pld. mi van akkor, ha egyáltalán nem használsz telefont, számítógépet, mobilt? Ibn Ladin is cetlikékre írt üzenetekkel tartja a kapcsolatot a külvilággal."

Igen, csak épp ezek sokkal kevésbé hatékonyak. És épp arról van szó, hogy az Internet és a mobil lehetővé tette, hogy akár alulról indított üzenetek (tehát ami mögött nincs nagy pénz) rengeteg embert elérjenek. Eddig erre technikailag nem volt lehetőség, most meg hirtelen az átlagembernek ilyen technika van a kezében. Persze lehet mondani, hogy úgyis hülyék hozzá, hogy célt érjenek vele... de ez akkor is egy kockázati tényező, és ugye minek kockáztatni ha nem muszáj. Arról nem is szólva, hogy ez a technika az "állam" kezére játszhat, hiszen ha nem vagy "terrorista", akkor is sok érdekes infó kinyerhető rólad, aminek segítségével garantálható hogy nem is fogsz azzá válni.

(#41) alien24 válasza ddekany (#29) üzenetére


alien24
tag

nem hiszem,h en beszoltam volna neked csak mert nem ertek egyet a velemenyeddel. tudod felnott viselkedes, oott a guli olvasgass rola tedd magadeva.
ez erveid viszont feledhetetlenek voltak majdnem meg is gyoztel veluk

http://ahapc.hu kiraly webaruhaz: reszletes es pontos leirasok, alacsony arak

(#42) alien24 válasza Vladi (#37) üzenetére


alien24
tag

valoszinuleg (99.99999999999999999999999999999%) soha nem is fogja, egyszeruen azert mert nem erdekli.
jobban kellene felned msn es email eseten a titkositas hianyatol, azaz unatkozo 12 eves hujegyerekek viszont olvasgatjak. es ok bizony arra mennek amitol feltek
intim dolgot meg amugy is csak szemelyesen, attol intim

http://ahapc.hu kiraly webaruhaz: reszletes es pontos leirasok, alacsony arak

(#43) bambano válasza alien24 (#23) üzenetére


bambano
titán

És annak örülnél, ha feljegyezné a reptéri motozóbrigád meg a nagy állami lehallgató társaság, hogy pairos népszabadság van a táskádban meg népszabi onlime-t szoktál olvasni, akkor következő választásokkor a nyakadra járnának a fideszes aktivisták? Ha ellenkező pártállású vagy, nyugodtan cseréld fel a neveket. És ha nyer a másik párt és nem kapsz többet munkát, mert otthonról nekik nem tetsző oldalakat böngésztél?

Hogy szólsz két rossz szót pl. a 25 milliárdos szoftverbeszerzésről és kirúgnak az állásodból?

Te csak azt HISZED, hogy semmi olyasmit nem csinálsz, amiért ne kaphatnál az arcodra egy orwelli országban.

Másik oldal: attól, hogy te tisztességes vagy, még nagyban megkönnyítheti egy ellened irányuló informatikai támadás kivitelezését, ha pontosabban tudják, hogy merre jársz.

Vagy jobban tudhatja választási kampányban egy pártvezér, hogy éppen mit kell hazudozni, hogy nyerjen. Utána meg jön az arccal hárítjuk a murvát... Obama most mikrotargeteléssel viszi el a kampányt, halom matematikus és spss dolgozik neki.

Van értelme a security by obscurity dolgoknak...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#44) edward2


edward2
addikt

Alapvetően aki azt írja hogy jo vagyok nem érhet semmi az azért gondolkodjon el pár dolgon. Leveledben hazaírsz hogy ma a főnököd egy rohadt tetü volt és legszivesebben megölném. Majd a script-> megölnémre kikattan és 3 perc mulva a kommandosok kopogtatnak hogy emberölési kisérlettel biroság elé koszálhatsz. Most persze ez egy kisarkitott példa, de mennyi hasonlo lehet.

(#45) ddekany válasza alien24 (#41) üzenetére


ddekany
veterán

Az emberek véleményei nem egyenértékűek. Én nekem volt okom beszólni a tiedre, neked nem volt az enyémre. De... kellemes további "felnőtt viselkedést", fogadj szót! :DDD

(#46) Vladi válasza edward2 (#44) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ajánlott néznivaló a témában: Különvélemény című film. Vajon a szándék is büntetendő? :K

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#47) Pötyi válasza Vladi (#46) üzenetére


Pötyi
őstag

Nyilván büntetendő, különben a magyar BTK-ban nem lennének olyanok a különös részben, hogy terrorcselekmény előkészülete, vagy gyilkossági kísérlet... :D

QNX is cool!

(#48) Vladi válasza Pötyi (#47) üzenetére


Vladi
nagyúr

Előkészület és kísérlet esetén is tettél konkrét dolgokat. :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#49) WonderCSabo válasza bambano (#11) üzenetére


WonderCSabo
félisten

v3.0= Equlibrium. Nekem is rögtön 1984 jutott eszembe. De ha jól tudom nálunk a régi rendszer alatt se volt túl nagy gond bárkit lehallgatni. (Már ha volt telefonja.)

(#50) kem


kem
addikt

Én azt mondom inkább olvasgassa egy processzor az e-mailjeimet amit a kedvesemnek küldök, mint hogy "szénnéégve landolajon valahol amikor hazafele repül"... Annyi pénzük meg úgysincs,h kiküldjék a kommandósokat mert 2 füves msnezik egymással és kiderül,h kábítószerfogyasztó bűnöző mindegyik...

Köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.