Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) F_Gergely


F_Gergely
őstag

Respect a palinak, azért ez igen nagy harc lesz, plusz ha elveszti még a cég be is perelheti mert megpróbálta őket lejáratni. Magyarországon ez esélytelen lenne, de ott kint néha egy fecske is csinál nyarat. És tökéletesen átérzem, én annó samsung hdd-vel jártam úgy hogy egymás után mentek tönkre, hetente kaptam az újat és ugyan úgy bedöglött pár nap után az is. Aztán inkább visszakértem a pénzem...

(#2) kkf válasza F_Gergely (#1) üzenetére


kkf
aktív tag

ezért beszélek le mindenkit, aki desktop class Seagate winyót akar vásárolni :))
bár mintha az új 3TB és 4TB szériák már jobbak lennének...
remélem, a Canon ellen is elindították már a kollektív pert az otthoni multifunkciós nyomtatók ügyében ;]

"Vigyázzá, mer Vindózt rakok fel rád, aszt összeomlasz!"

(#3) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Backblaze alapján megint nem nyúlok mellé, mert a Hitachi mellett voksoltam..

IGaz azóta már a WD alá tartozik a HGST. De valahogy 5 év alatt nem sikerült megdöglenie intenzív használattal a 640GB-os notivinyónak... utód az 1TB-os és hamarosan a 2TB-os modell lesz

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#4) zetor2000


zetor2000
senior tag

Érdekes felvetés, hogy direkt rosszat készítenek.
Mellesleg meg kéne nézni, hogy a megmaradt merevlemez gyártók mennyi egységet gyártanak, és mennyi a meghibásodás, mondjuk lebontva termékvonalakra. (szerver/nas, asztali, laptop meg ilyen himi-humi, csak épphogy adattárolásra jó lemezek közt. Lehet, nem is kiugróan sok a Seagate meghibásodási aránya, fene tudja. Mindenesetre érdekes bizonyítani, 10-20 ember esetére alapozva, hogy mindegyik vacak.
Ha meg gy van, akkor a mérnökeinek fel kéne mondani, mert nem a garanciaidő+1-3 hónap után döglöttek meg a meghajtók, és ez tervezési hiba :-)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#5) doooo


doooo
veterán

Csak a frászt hozzák rám.. itt nyomorog egy 1 TB-os Seagate a gépben.. több mint két éves.. és tele van.. Nem lenne jó, ha fogná magát is bedöglene.. :o Igazából sok év alatt, egyszer sem volt HDD problémám, pedig pár darab megfordult nálam, de mostanában egyre többször jut eszembe, hogy melyik adattárolók lehetnek a legmegbízhatóbbak, a legtovább épen maradóak.. még mindig a HDD-k azok, csak lassúak, vagy tévedek?

(#6) nap


nap
addikt

Ennyi erővel mindegyik gyártót lehetne perelni, mert kivétel nékül mindegyiknek volt selejtes szériája. (Szerencsére nem egyidőben. :) )

doooo: A streamer a legmegbízhatóbb adattároló. De nem akarod kifizetni.
Szóval ami tényleg fontos, az jó, ha megvan 3-4 helyen egyszerre.

[ Szerkesztve ]

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#7) hemaka


hemaka
nagyúr

Akkor még mindig nem szedték össze magukat, parádés.

(#8) TheReal1


TheReal1
újonc

Nekem mindkét notimban megdöglöttek a Seagate vinyók, egyikbe SSD került a másikba pedig egy 4 éves WD.

Régen a 775-ös asztali gépemben 500-as Seagate vinyók voltak és azok mentek rendesen. 4 volt bent a gépben, abból 2 ismerőshöz került és tudtommal még mindig üzemelnek.

Respect amúgy az ürgének. :R

(#9) Zanik


Zanik
addikt

Ha jól értem ez csak desktop HDD-kre vonatkozik, szóval egy 320-as Freeagent Go-val és a nemrég vásárolt Momentus m9t-vel nincs okom aggodalomra. :F
Szerencsére desktop vonalon nálam csak WD és HGST van. :B

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#11) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Pedig milyen jók voltak régebben. A 7-8 évvel ezelőtti időszakban több mint húsz 750-2000 MB-os Seagate HDD-t vettem, azóta mindegyik napi használatban megy, hiba nélkül.

Nyolc éve pont március 1-jén füstölt viszont el egy tévedésből vett Samsung, abban az egyetlen műveleti pillanatban, amikor még éppen nem volt redundáns adattartalom. Az adatmentő cég embere ezután mondta, hogy van olyan ügyfelük, akinek a 32 Samsungból egy hét alatt az összes megsült, ugyanazzal a konstrukciós hibával: elégtelen volt a fej hőelvezetése.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#12) jerry311


jerry311
nagyúr

Az elmúlt 10 évben 1 Seagate vinyót vásároltam (2 éve), az meg is döglött garancián belül. Nem cseréltettem, nem kaptam vissza a pénzem. A WD-k mennek, Samsungok mennek.

(#13) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

A Seagate hulladék. Otthoni merevlemezeim között is csak azok rosszak. Pedig van Samsung, van WD, de egyikkel sincs gond. Nem mérvadó az én statisztikám, de egy ideje én követem a Backblaze statisztikáit, linkelni is szoktam a topikokban őket. Brutális a hibaaránya a Seagate merevlemezeknek.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#14) dtracer


dtracer
tag

Az első vinyóm 120 megás Seagate volt. Végül apám gépében kötött ki, és 10-12 évig bírta. Hát változnak az idők :D

[ Szerkesztve ]

(#15) ANOka válasza kkf (#2) üzenetére


ANOka
őstag

"bár mintha az új 3TB és 4TB szériák már jobbak lennének"

Most fogom visszavinni a második 3TB-st gariba... :(

[ Szerkesztve ]

(#16) #16939776


#16939776
törölt tag

Drukkolok az úrnak, és a per társainak.
Valamilyen QC-t kellene csinálni gyártás után, és nem a usernek a feladata lenne a terméket tesztelni.
Ne legyen hibátlan az összes termék, de legalább a versenytársak szintjét próbálja meg felülmúlni. :U

[ Szerkesztve ]

(#17) gerii


gerii
addikt

Elismerésem a csávónak, kitartást :R
Seagate vinyónál csak Samsungot vennék kevesebb mosollyal, pedig talán soha nem is volt Seagate-em, de a jó marketing elintézi hogy ne is legyen.

(#18) Duliee: Szóval erősítik egymást :DDD

[ Szerkesztve ]

(#18) Graphics válasza gerii (#17) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nincs mar Samsung... Megvette a Seagate... :U

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#19) helkis


helkis
addikt

ezt csúnyán be fogja bukni az arc.. tengerkapuék első kérdése az lesz, hogy milyen tápellátást biztosított a hdd-inek? bármit is mond, az nem lesz elég, mert pl az ottani eon se tud fullos szolgáltatást nonstopban.. +szomszédba bekapcsolt szoliról, pékségsütőkről nem is beszélve..

-aztán jöhet hogy milyen program alatt voltak használva, mennyiszer küldték a fejet parkolásba stb..

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#20) hallador válasza nap (#6) üzenetére


hallador
addikt

Igen ez pontosan így van, régebben emlékszem a WD vezette be a hdd-k esetén a tervezett elavulás fogalmát, 3 - 9 hónap után garantáltan kuka volt a hdd :D Ekkor jöttek a Seagate Barracuda-k ,amik meg agyonverhetetlenek voltak (2002 - 2004), ma is mennek a 40 - 120 GB-os-ok otthon.
most éppen a WD megy jobban relatíve.
Bár a WD green-ek között azért van egy kettő ami nem kellene ment el pár belőle.

Arról nem beszélve, hogy a professzionális vagy nagyvállalati HDD gyártásban a Seagate a legnagyobb, szóval annyira nem lehet rossz szerintem.

(#17) gerii

Az megvan, hogy a segate megvette a samsung hdd gyártó részlegét. kb 2011-ben.

(#19) helkis

Ez pontosan így van, még emlékszem a Quantum fireball sztorira, a végén annyira rosszak voltak, hogy felvásárolta a maxtor, a vékony 40 - 80 GB-os maxtorok annyira rosszak lettek, hogy felvásárolta a seagate, egyiket sem perelték be, pedig lehetett volna.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#21) Jim Tonic válasza helkis (#19) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Erre hiába hivatkozik, ha a többi gyártónál nem jelenik meg.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#22) Zanik


Zanik
addikt

A felvásárlásokról egy jó ábra: [link]

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#23) Taranti


Taranti
senior tag

Na, én meg pont SG hívő vagyok, sosem volt gondom egyik termékkel sem. Én speciel pont a WD vinyóktól idegenkedek, HGST meg sosem volt. De ahogy a hozzászólásokból látom, valahogy mindenkinek ilyenek vagy olyanok a tapasztalatai, aztán kialakul 3 halmaz (SG-WD-HGST) és metszéspontok nincsenek. Szóval valszeg az a jó tanács, hogy vedd amit eddig is, aztán majd meglátod... :))

Egyébként PH! Régen jelentkeztetek HDD teszttel! Nem lenne esetleg pont most érdekes egy ilyen?

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#24) Taranti


Taranti
senior tag

Nah, pont eszembe jutott ez a cikk:

Elromlott merevlemez [link]

Anno hatalmas respekt volt részemről a Samsungnak, mert valamennyire ütésálló műanyag tokban szállították a HDD-ket. Aztán ez eltűnt, pedig legalább a szállítási sérülés veszélyét csökkenthetné...

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#25) kromatika


kromatika
veterán

Elismerés és sok sikert.Érdekes mert van aki leírta itt hogy évek óta több Seagate vinyóval nincs gondja.Én 3 kollégámnak cseréltem a régi core 2 notijába. 500GB Seagate vinyót.Mind a 3 be halt 1 év alatt.Garis cserénél már hitzachit vettünk helyettük.(eredetileg is azt akartam,csak nem voltak készleten,és gyorsba kelett).2 éve nincs velük semmi gond.Nálam vinyó terén Seagate soha.Hitachi,vagy WD.

(#26) #16939776 válasza helkis (#19) üzenetére


#16939776
törölt tag

A szóban forgó "termék" egy külső 3,5"-os HDD, amihez a gyártó ad tápot, kábelt.
A tápnak van valamekkora hold-up time-ja és a szolgáltató meg tudja pontosan mondani hogy volt-e adott utcában áramingadozás tól-ig.

Szóval ha nem gömbvillám ment rajta keresztül(ezt a meterológia/geográfiai intézet tudja kizárni), 2x is, akkor bizonyítható hogy a "termék" hibás.

Ha bizonyítható, hogy a hdd táphiba miatt ment tönkre, akkor is a gyártó a hibás, mert ő adta a tápot hozzá...

[ Szerkesztve ]

(#27) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Ezelőtti időkben nekem is ilyen 120 GB ig Seagatek voltak zéró problémával. Ellenben egy éve vettem egy terrás Toshibát... No comment. Hulladék. Na azokat kéne perelni. WD Bluem van és álom... Hajrá az emberkének :)

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#28) sh4d0w válasza Lalikiraly (#27) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Minek rakattal bele foldet?

https://www.coreinfinity.tech

(#29) Zotya84 válasza doooo (#5) üzenetére


Zotya84
őstag

Én nem aggódnék a helyedben. Nekem a legutolsó vinyóm (ST2000DL003), ami tőlük bedöglött, az ~4,5évnyi működési idő után adta meg magát szektorhibák miatt - és az adatok mind lejöttek róla még így is. Ja, és az elhelyezése miatt folyamatosan az ajánlottnál magasabb hőmérsékleten ment 24/365-ben. Az előtt egy 500-as WD blue (WD5000AAKS) volt abban a gépben, ami szintén 3+év után adta meg magát hasonló okok miatt...

De attól függetlenül a fontos adatokról sosem árt egy másolat.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#30) bteebi válasza helkis (#19) üzenetére


bteebi
veterán

Hááát... azért ez kényes téma. Ha sehol sincs leírva, hogy milyen speciális körülmények között kell használnod (pl. agyonzavarszűrt UPS-ről), akkor erre nem hivatkozhatnak. A megadott követelmények (hőmérséklet és páratartalom tartomány) pedig kellően széles. Ez konzumer cucc, nem pedig hímestojás... Mintha azt mondanák a szériahibás autódra, hogy azért kopik el gyorsan a fékje, mert 10°C alatt is használtad. Na ne má' :U. Ráadásul az egy viszonylag jó érv lehet a Seagate ellen, hogyha a gyakorlatilag fix körülmények között tárolt HDD-k esetében (Backblaze) magasan vezeti a meghibásodási statisztikákat...

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#31) junior11


junior11
veterán

Nekem eddig nem volt gond velük, viszont WD már elromlott pár hónappal a gari után, egy másik WD pedig már 8 éve hiba nélkül dolgozik. Samsungokkal sem volt eddig gondom. HGST-hez, Toshibához még nem volt szerencsém.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#32) Zolee11 válasza helkis (#19) üzenetére


Zolee11
senior tag

Ezt azért nem lehet kijelenteni erre alapozva. Itt nem egy gépről van szó, és nem egy tápegységről.

Egy példa: sok évvel ezelőtt egy barátom csönget be hozzám, hogy tudnék-e segíteni, mert a gépe nem indul el, ha leköti a hdd-t akkor elindul, átvitte egy hozzá közelebbi barátjához is, de ott sem indul a gép ha rákötik a hdd-t. Oh, mondom mi a túró, megnézem a 250 GB-os Maxtor csodát, egy kis szagmintát is veszek semmi látható, szagolható sérülés.
Rákötöm a gépemre, gép indul, felpörögnek a HDD-k, bootol a win, és közben elkezdett ömleni a füst a Maxtorbol... azonnal rángattam ki a tápkábelt a lemezből, ami érezhetően elkezdett melegedni, de közben ment a gép probléma nélkül... akit érdekel a táp egy 350-es Sirtec volt, utána sok évig működött még, kis teljesítménye miatt lett végül nyugdíjazva. :)
A hdd nyákja megégett, egy FET volt ami eldurrant ha jól emlékszem, persze először a garanciáztatásnál probléma volt, hisz égési sérülés, de azt nehéz volt kimagyarázni, hogy csak ez a hdd égett le, és produkálta a túlterhelést másik két táppal... így végül 2 perces előadásom után, átvették, és végül cserélték.

Tehát hasonló vagy azonos működési körülmények között egy adott típus jelentősen nagyobb aránnyal hibásodik meg, akkor ott az adott típussal van a baj és nem a működési feltételekkel.

no brain, no problem

(#33) Feketelaszlo válasza helkis (#19) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

A tápellátásra nem nagyon lehet hivatkozni, ugyanis az szabványosítva van, +/- eltérés megengedett a névleges feszültségtől. Ideális esetben pedig minden táp - legyen az külső vagy belső - képes szabványnak megfelelő, határértékeken belüli feszt/áramot szolgáltatni. De áramkimaradás esetére még pufferkondi is van a HDD-ken, tehát hacsak nem valami vadkínai vagy ezeréves tápra köti az ember a HDD-t, akkor normális üzemállapotról beszélhetünk. Szóval nem tud a Seagate arra hivatkozni, hogy az ő mérnökei hisznek a mesékben, a tökéletes AC színuszhullámban és 100%-ig stabil DC jelalakban.
Az extrém fejparkolás meg szintén gyártói hiba, mert nem a felhasználó mondja a fejnek, hogy na Bodri sipirc az óladba, hanem a firmware. Nem állítom persze, hogy vitathatatlan a téma, mert tényleg vannak olyan programok, amik előídézhetik azt, hogy a fej sokat menjen parkolni, de mikor a WD Greenekkel volt ez a gond, akkor ők bevállalták, hogy "Sorry srácok, mi vagyunk a hibásak, tessék így tudjátok javítani a problémát".

[ Szerkesztve ]

(#34) core2trio válasza Zolee11 (#32) üzenetére


core2trio
tag

Ez a napnál is világosabb. Ettől függetlenül valahogy elég ipari hangulatú a blackbaze említett winyó üzemeltetési megoldása. Kíváncsi lennék, raknak-e valami extra rezgéscsillapítást a rögzítésnél a winyó és a rackszekrény közé? Lehet egymást rázzák szét/sütik meg idő előtt a cuccok :F

[ Szerkesztve ]

(#35) kriszbácsi


kriszbácsi
csendes tag

Nekem elsőnek, WD volt 80Gb-os, utáltam, mert nagyon hangos volt, ventilátort elnyomta néha.
Azóta csakis egytányéros Seagate-et veszek, hangtalan szinte és megbizhatóak is.
Ha itthoni viszonylatban, mondjuk árukereső vélemények közt szétnéz az ember, látszik, hogy a Samsung és Toshiba HDD-k, közül milyen sok a meghibásodott vagy erősen megbizhatatlan vinyó, szerintem egyértelmű, hogy vagy WD vagy Seagate. Áraik is normálisak. Nekem most egy darab 1Tb egytányéros Seagate-em van.
A rendszer is azon van, talán annyi, hogy némelyik játéknál kicsit talán lassú. Fogyasztásban a legjobb, és zajszintje is szerintem a legjobb. Kölcsön WD-vel hasonlítottam össze. Hőmérsékleben soha, nem megy 35C fölé, csak ha kánikula van :)
Szerintem Samsung-t és Toshiba-t sokkal hamarabb belehetne perelni a szarjaik miatt.

(#36) Exodius


Exodius
őstag

Érdekes, hogy milyen rohadt régi technológia a HDD. Ismerik a mérnökök kívül belül, nem is nagyon tudják már hova fejleszteni, azt erre mégis milyen okádék és milyen gyorsan romlik, holott ennek az alkatrésznek kéne a legbiztonságosabbnak lennie a tápegység mellett. Elég vicc...ennyire azért ne aknázzák már ki a fogyasztókat.

Nekem egy Samum halt be 1,5 év után, egy WD Blue-m van jelenleg, de remélem az még bírni fogja elég ideig.

(#37) Reggie0 válasza gerii (#17) üzenetére


Reggie0
félisten

Mondok egyet: Toshiba.

(#38) Zolee11 válasza core2trio (#34) üzenetére


Zolee11
senior tag

Jobban megnézve, a rezonancia csökkentésre nem sokat költöttek. A fémkeretek helyett valami keményebb gumiból is vághatták volna a a keretet ami a hdd-ket választja el egymástól, csak az meg éghető anyag, egy tűz esetén nem jó, és lehet tiltott megoldás lenne, de így semmi rezonancia csökkentés nincs. Igaz sok mai HDD olyan simán jár, hogy meg se lehet mondani a seek mozgás kivételével, hogy működik a a HDD, ezek kevésbé rezonálnak össze, mint pl. egy régebbi típus, ott elég soknak olyan mértékű rezonanciája van, hogy egymaga is rezonáltat egy fémházat, főleg ha más HDD kerül mellé... Itt persze azt is felhozhatjuk, hogy ha a HDD rezonál, akkor miért is teszi, ha ez a rezonancia tönkreteszi. Sehol nincs leírva, hogy csak egymagában a saját rezonanciáját képes elviselni.
A 3-3 ventilátor elég légmozgást kelt, nem hiszem, hogy túlmelegednének, de van a google-nek saját hasonló statisztikája, ahol egyértelmű, hogy a hőmérséklet nem befolyásolja az élettartamot mérhető, kimutatható mértékben. (Legalábbis erre én így emlékszem, most nem túrtam elő, így a tévedés jogát fenntartom. :) )

no brain, no problem

(#39) exedoc


exedoc
senior tag

Nálam kettő 1 TB-os Seagate megy most is gond nélkül, előtte volt 500-as, 250-es, egyiknek se volt baja, már másnál teljesítenek szolgálatot. WD meghalt 2 is, meg egy Samu. Ezzel nem azt szeretném mondani, hogy baromi jó a Seagate, inkább azt, hogy nekem van vele jó tapasztalatom, vagy szerencsém.

(#40) borg25 válasza Exodius (#36) üzenetére


borg25
senior tag

Tény hogy régóta vannak merevlemezek, de a 4TB-s HDD nem 20 éves technika, más a tányér anyaga, a fej mérete, csak hogy a leglényegesebbet mondjam.

Kíváncsi lennék egy olyan statisztikára, hogy melyik gyártó HDD-je milyen hibával hal meg?
Gondolom ha a Samsung a túlmelegedésre hajlamos, a Seategate meg nem bírja a rezonanciát, akkor egyértelmű, hogy egy olyan házban ahol nincs rendes hűtés melyik fog elhalálozni, és melyik ott ahol negyed magával van összezárva mindenféle rezgéscsillapító nélkül.

Részemről mindig is a hűs 5400-as fordulatú HDD-ket preferáltam, számítógépház nyitva, hogy jó legyen a hűtés, a hdd-k sem mindig voltak becsavarozva, tehát rezeghettek kedvükre, és sosem voltam szorosan egymás alá rakva, nem is nagyon haláloztak el az elmúlt 20 évben, csak egy 120GB-s valami lehelte ki a lelkét szektorhibával 2-3 hét alatt.

(#41) core2trio válasza Zolee11 (#38) üzenetére


core2trio
tag

Elég ritkán jelzik a felhasználók felé, hogy bizony nem ártana hűteni a 7200-as winyókat, nem is teszik csak kevesen. Nekem van ilyen seagate külső cuccom ami csak egy sima csatlakozó mint a backbaze-es sata csatlakozó, ha egy ilyen módon csak ráteszem függőlegesen, még minimális keményhab kitámasztásnál is olyan hangja van mint bármelyik 200-as Ikarus hátsó tengelyének 60 km/h feletti tempónál... nemhogy simán mint a képeken. Mai modern winyók nagyon finoman járnak... ha alaposan kipárnázzuk és aktívan hűtjük is akkor végképp sokkal tovább bírnák. Gyanítom kissebb lenne az ökolábnyoma a backblaze-nek ha figyelnének, hogy ne pusztítsák el magukat a winyók ezekben a teszkógazd..os kínzókamrákban " sajátmárkás rackszekrényekben" :DDD

Tegyük hozzá, sokan gagyi táppal hajtsák a gépet, amiben a winyó elég érzékeny a feszültségingadozásokara, "áramtüskékre". És egymás után több cucc is elhal, de nem tudják mitől. Rossz kábel is előfordul (a mai 2-300 forintos kábelek hírből sem ismerik a rezet pl.)

A kedvencem mégis a nagybetűs "STATISZTIKA"..... volt pl 5 winyójuk életük során egyeseknek és ebből már le is vonják a messzemenő következtetést, rossz ez vagy az a gyártó... de a harmadik csak tökéletes lehet, Mint mikor egy kézilabda meccsen a szpíker elkezdi kiszámolni 3 lövésből kettő bement, tehát 66%-os lövőhatékonyság. Máris jobb mint tavaly ilyenkor, szép fejlődés :DDD
Ezért jók ezek a sok adatból összeálló hosszú tesztek, de itt meg láthatóan nem figyelnek az általános winyó-közérzetre :U ( Asszem új szóösszetétel született by én :D )

[ Szerkesztve ]

(#42) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Ez lesz a seagate-gate, röviden csak seagate.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#43) core2trio


core2trio
tag

:DDD

(#44) pepeno1


pepeno1
tag

Nekem van otthon két 1TB-os 5400 RPM-es Samsungom egy NetGear Stora-ban már vagy 4 éve. Illetve most vettem egy Zyxel NSA320S-t két 3 TB-os Toshibával (DT01ACA300). Mindkettő NAS és a merevlemezek is köszönik szépen, de jól vannak. :)) :DD

Azért mert a kacsa nem tud úszni, még nem a víz a hülye.

(#45) twollah1976


twollah1976
őstag

Ennyi erővel az ég egy adta világon mindenkit be lehetne perelni.

Ha már garanciális volt a HDD akkor minek sír?
Kapott helyette újat és a továbbiakban kerülnie kellett volna a Seagate márkát.

Minden gyártónak vannak jobban, rosszabban sikerült HDD szériái.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#46) King Unique


King Unique
titán

A Seagate Backup Plus Destop 3TB belseje vsz ST3000DM001 lehet, mint a korábbi sorozatnál [video]. A cikk alapján tehát nem éppen a legmegbízhatóbbak, itteni merevlemez topikban sem ajánlják ezen gyártó konzumer merevlemezeit...
Amúgy a 2,5" külső vinyóik nem rosszak, mert a belsejük még a korábbi Samsung Spinpoint M8/ M9T, amiket ugyan átcímkéztek, de jónak mondhatóak.

(#26) Duracellm...: igen, ők adják hozzá a tápot is, így ezt nem kérhetik számon. Max akkor vegzálhatnák a fogyasztót, ha nem rendeltetésszerűen használja, vagy nem várt természeti jelenség (villám) teszi tönkre. Mert ezekre a garancia nem vonatkozik. Illetve, ha nem a gyártó által ajánlott és hitelesített tápegységet használ. De, ha odafigyel az áramértékre (12V | 2A), valamint a polaritásra, akkor az sem szokott gondot okozni. Viszont esetében a HDD volt alapból xar a belsejében, az a nagy helyzet... A házon vannak szellőzőnyílások, tehát még azt sem lehet ráfogni, hogy megfőtt volna a zárt, műanyag burkolatban.

(#45) AzEgyetlen1:
"A vádirat szerint a vállalat adott HDD-i rendszeresen meghibásodnak még a garanciaidőn belül, ráadásul képtelenek hibátlan cseredarabokat szállítani, amelyek megfelelnek a garanciális feltételeknek, mivel azok is gyárilag hibásak."
Tehát a cseredarabok is rendre hibásak voltak, ha olvastad a cikket. Ezért reklamált a vásárló, ami teljesen jogos.

[ Szerkesztve ]

(#47) borg25 válasza twollah1976 (#45) üzenetére


borg25
senior tag

Azért azt ne felejtsd el, hogy a garancia arra vonatkozik, hogy ha leadot a hibás HDD-t akkor kapsz másikat.
Ha adatok voltak rajta, akkor pech, azt állíttasd helyre saját költségen.
Ha már helyreállítás, akkor pedig, a garid csak akkor marad meg, ha olyan szedi szét, aki szerződésben van a céggel, különben a gari ugrott, mert te szedted szét a hdd-t. Jó mi? :P

(#48) lionhearted válasza King Unique (#46) üzenetére


lionhearted
őstag

Az itteni merevlemez topikban kb ugyanazok írnak, mint most ide. Backblaze meg mehet a viharba, összeállít egy ST desktop, WD Red (meg régi Green) és olyan HGSTket, amik 2x annyiba kerültek, mint az előző kettő. Igazán aranyos összeállítás, és ezt még itt is reklámozzák...

Egyébként mindig ST mellett voltam, sosem okozott csalódást, idő előtt elhalálozást, vagy bármit. Momentán pont a Blackbaze alapján az is látható, hogy az új (ami nem a 3TB, hanem a 4TB+) szériái még a WD RED vonalnál is megbízhatóbb eredményeket mutattak... ezt valahogy abban a topikban is elhallgatják, csak erre a fancy képre futja. Pontosan ezért nem nézek már többet oda.

Tegnap még működött...

(#49) King Unique válasza lionhearted (#48) üzenetére


King Unique
titán

Azért nem egészen azok, illetve a Backblaze tesztre sem mondanám, hogy a megállapítása annyira téves lenne. Az itteni topikban pedig általában tapasztalat alapján szokták ajánlani / leminősíteni az egyes típusokat. Az összefoglalójának is hitelt adok és 3,5" USB 3.0 külső házba inkább tennék HGST / WD Red, mint Seagate merevlemezt. Persze, aki szerint utóbbi a jobb és a megbízhatóbb, használja. Én inkább előbbiekre bíznám a fontos adataimat. :) Illetve megbízni egyikben sem lehet 100%-osan, ezért okos user eleve több helyre ment és készít biztonsági másolatot.

(#50) Gladiator124 válasza Zolee11 (#38) üzenetére


Gladiator124
csendes tag

Több mint 20 év tapasztalata alapján szerintem (otthoni felhasználásról van szó, saját és ismerősök, barátok) nem lehet kimondani egy márkáról, hogy jobb, vagy rosszabb. Egyes szériák jobbak, mások rosszabbak és megfigyelésem szerint a gyártás helye és a forgalmazó sem mindegy. Ezenkívül az egyes modellek gyártónként más hibajavítási megoldásokat alkalmaznak.
Elektronikával is foglalkozom hobbi szinten és sok ismerős szokott segítséget kérni tőlem PC-s dolgokban.

Megfigyeléseim:

- Belső hiba: Seagate-nél 2 eset van, vagy lezáródik a lemez és soha többé nem lehet hozzáférni, vagy SMART bejegyzés készül és megy minden tovább. A WD ilyenkor elkezdi tolni maga előtt a hibákat. Ha gyorsan kikapcsolom akkor vagy minden elszállt, vagy néhány hibát javít és bizonytalanná válik az olvasás. A HGST Kattogni kezd és vége.

- Elektronika hiba: Samu és Seagate (az egyesülés előtt is) leggyakrabban valamelyik táp védődiódája válik zárlatossá. Csere után megy minden tovább. Motorvezérlő füstöl el (a nyomtatott áramkör mindig sérül a hőtől), panelcsere után egyes darabok tovább mennek, mások kattogni kezdenek. HGST nem javítható házilag... WD-nél ritkább, de akkor a motorvezérlő a leggyakoribb.

-Rezgések: Pár éve nagyon sok vinyó volt a gépemben (21 db). Amíg sok WD volt (WD400YR, később green széria darabjai, rendszeres volt a meghibásodás. Az YR-ből mind a 6 tönkrement 2 éven belül és a greenek fele is. Mellettük mindig egy fura mély vammogó hangot lehetett hallani. Közben a Seagate-ekkel semmi gond nem akadt! Minél több St volt a gépben annál kisebb volt a vammogás (fordulatszám ingadozás? rezgés?). Azután egyszer csak 2 évvel ezelőtt az összes vinyót függőleges helyzetbe átszereltem (eddig egymás fölött voltak párhuzamosan) és a zaj és az összes hiba megszűnt! Azóta csak egy SATA kábel döglött meg 74 adatkapcsolati hibát okozva az egyik azóta is hibátlanul működő ST3000DM001-en.

Ennyi... Bocs ha hosszú volt.

[ Szerkesztve ]

Minimális célunk a maximum....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.