Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) fogtunder válasza #20749568 (#1) üzenetére


fogtunder
nagyúr

néha kicsit sajnálom is már őket.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#3) Narxis


Narxis
nagyúr

Csodálkoztam volna ha ebben a témában az igazság oldalára áll a magyar bíróság, nagyon sok pénzről van szó, védeni kell a "nemzeti" vagyont.

Thanos was right.

(#6) fogtunder válasza #32839680 (#5) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ezen amúgy én is csodálkoztam, biztos megoldották úgy, hogy az eljárás kezdetét veszik figyelembe. ha úgy se ment volna, akkor meghatározzák 12 hónapban, vagy 18-ban és kész, nem tart sokból.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#7) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Éljen a TeleVodaKom triumvirátus, Magyarország fejlődik! :R

:W

Üdv. Johnny

(#8) joey04


joey04
titán

Na egy újabb digi sirató topik :DDD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#9) Narxis válasza joey04 (#8) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nem a Digit siratjuk hanem az igazságot bár azt mondják az Mátyás királlyal együtt halt meg Magyarországon...

Thanos was right.

(#10) Fred23


Fred23
nagyúr

"részvétele sértette volna az árverési eljárás tisztaságát"

Jah.

(#11) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Remélem nem lépnek le...
Továbbra is kell nekem az olcsó net/mobil.

(#13) Busterftw


Busterftw
veterán

Tehat ha jol ertem itt az volt a gond, hogy nem a Digi Kft jelentkezett a palyazatra, hanem az anyaceg Digi Communications?

(#14) nicu71


nicu71
addikt

Az indoklást olvasva az ember keze ökölbe szorul.Mocskos , aljas banda.

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#15) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Brüsszelt kiáltók: 3...2...1...

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#16) fogtunder válasza Busterftw (#13) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nem, ez csak az indoklás. a probléma az volt, hogy túl sok mindenkinek az érdekeivel ütközik egy negyedik, erősen agresszív árazással operáló piaci szereplő megjelenése.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#17) Yeffy válasza fogtunder (#16) üzenetére


Yeffy
veterán

pontosan.

mily meglepo, h ellene dontottek. nem is ertem... :U

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#18) trec12 válasza joey04 (#8) üzenetére


trec12
addikt

Az senkiben fel nem merül még véletlenül sem, hogy esetleg a Digi is tehet a helyzetről. :O

[ Szerkesztve ]

(#19) Rick4 válasza nicu71 (#14) üzenetére


Rick4
félisten

Jogos, mekkora aljasság kell, hogy nekifogjanak megtéveszteni a hatóságot..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#20) Narxis válasza trec12 (#18) üzenetére


Narxis
nagyúr

Teljesen mindegy mivel a Digi nem a Vodafone-nal és Telenorral versenyez hanem az állammal. Ezt kéne megérteni. Innentől kezdve meg a van rajta sapka, nincs rajta sapka tipikus esete.

Thanos was right.

(#21) fogtunder válasza trec12 (#18) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ez egy olyan dolog, hogy ha nagyon akarja, a GVH bármelyik operátort meg tudja vágni. nyilván a DIGI se maszületett bárányok gyülekezete, de ők most tényleg keményen szopatva vannak.

legjobban a Telenornak fáj jelenleg, ha konkurenciájuk lesz, náluk csak a mobil láb van, aminek a nyereségességét látszólag a Vodán kívül senki nem akarta az utóbbi időben veszélybe sodorni, és azért ők se annyira mint a DIGI. és egész véletlenül az Antenna Hungária nemrég vette meg a Telenor jelentős hányadát. nem vagyok egy nagy konteo hívő, de ezen a képrejtvényen egy óvódás is össze tudja kötni a pontokat.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#22) janeszgol válasza trec12 (#18) üzenetére


janeszgol
félisten

Akkora bajt nem csináltak, hogy így büntessék őket. Hogy mit csináltak volna... versenytorzító árakat hoztak volna. Legalábbis a többi résztvevő szemszögéből. A fogyasztó szemszögéből meg pont versenyhelyzetet teremtettek volna.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#23) nuke7


nuke7
veterán

"jogszerű"


Amikor a formai/jogi követelmények úgy vannak megírva, hogy bele lehessen kötni bárkibe... ismerős. :)

https://youtube.com/user/nuke7

(#24) zzola


zzola
félisten

RIP.

(#25) Egon


Egon
nagyúr

Remélem hogy az EU bíróságon folytatódik az ügy.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#26) Zuzer válasza joey04 (#8) üzenetére


Zuzer
csendes tag

Igazából a felhasználókat siratják. Mindenki jól járt volna ezzel, kivéve a 3 multit. Vajon mekkora nokiás dobozok cserélhettek gazdát?

(#27) lomposfarkas


lomposfarkas
tag

"Bárándy jogi alapvetését – azt, hogy lehet valami erkölcstelen, de jogszerű – átvették mások is."
Nagy elődök nyomdokában...

(#28) beastars


beastars
tag

Miért is csodálkoztok ezen? Várhato volt. Vagyis inkább boritekolható volt . Irom ezt ugy hogy nem vwgyok digis. Otthon,Bp 10.ker. Flip ( telekom ) mobilra meg vodafont használom. Szivesen használnám a digi hálozatát mobil,internet,tv. Ha lehetne. Csak hát ugye ( Ó az telekomos körzet) rossz a üzletpolitikájuk :)

(#29) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Az indok az, ami eszméletlen felháborító.
2020.01 hó. ->a Telekomot 350 millával bünteti az versenyhivatal
2019 -> Telenor 1,8 M

(#30) nuke7 válasza joey04 (#8) üzenetére


nuke7
veterán

Mármint ahol a fogyasztok sírnak ..? :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#31) zoli62 válasza #32839680 (#12) üzenetére


zoli62
addikt

Lásd pl. UPC. 10 év óts a Digis területeken egyre nyomottabb árakat kellett alkalmazniuk.

(#32) zoli62 válasza trec12 (#18) üzenetére


zoli62
addikt

Dehogynem. A Digi is megérdemli a sorsát, mert nem kommunikál megfelelően, és ügyfélkiszolgálás színvonalában nem halad a korral, emellett elég vaskalapos.

(#33) cinemazealot


cinemazealot
addikt

Nyilván a DIGI sem jobb a deákné vásznánál. De hadd "termeljék már ki" az ügyfelek az elviselhető szolgáltatókat! :((( Ha tehát a DIGI vaskalapos és sz@r az ügyfélkiszolgálása, akkor majd az ügyfél eldönti, hogy lenyeli-e ezt a békát, ha cserébe olcsóbban juthat a szolgáltatásokhoz, mint ha a hármakhoz menne és cserébe magasabb áron, csak picivel kevésbé sz@r ügyfélkiszolgálásban részesül. Ez lehessen már minden júzer saját elhatározása, és ne egy összeesküvés elmélet révén legyen elkaszálva valami, ami még meg sem született!

Nálunk pl. tavasszal derült ki, hogy a DIGI mobil átjátszót létesítene a falunkban. Ki vagyok békülve a jelenlegi szolgáltatómmal (de csak egy jól sikerült flotta miatt), de jó volna, ha lenne helyben olcsó mobilnet szolgáltató alternatíva. Elvileg az önkormányzat már meg is egyezett velük a telek bérleti díjában, de ők csak akkor fognak elkezdeni építkezni, ha megkapják a szolgáltatásra az engedélyt. Nos, egyre inkább úgy látszik, hogy ezt buktuk. :(

(#34) g@bo válasza jonnyjoker01 (#7) üzenetére


g@bo
nagyúr

"Magyarország fejlődik! "

a digitális rádiózás kinyírása is tisztán a fejlődés jele. irány a középkor. :(

(#35) togvau válasza zoli62 (#32) üzenetére


togvau
senior tag

Mármint nem kommunikál nokiás dobozokkal, meg pártállami "elvtársakkal"? Aha

Szerintem nagyon jól ha belül ügyfélkiszolgálás színvonalában, mert jót ad, olcsón, ellentétben mondjuk a T-etveskommal, és a kartell másik 2 tagjával.

Vaskalapos? Hmmm ők építik a legjobban állami, és eu pénz nélkül az optikai hálózatot, náluk volt először alap a VoLTE, VoWIFI...

hitler, sztálin, micro usb

(#36) Dark Archon válasza zoli62 (#32) üzenetére


Dark Archon
addikt

Emellett a baromság mellett én sem tudok elmenni szó nélkül. Te tudod is, miről beszélsz? Mert itt figyel a padláson az optikai kábel a végén az ONT-vel, 1 gigás nettel, kártya nélküli HD adásos tévével, telefonnal, amin más Digisekkel annyit beszélek ingyen, amennyit nincs pofám. Igen, mobilosokkal is. Apropó mobil, több, mint 1 éve ingyen mobil netem van (ahol van), s jövőre is csak egy ezres lesz, 15Gb adatkerettel. Jól látod, 15Gb! A saját Telenoros 300 megám sírva is fakadt kínjában.

A Flipesek meg jönnek nekem ilyen külső dobozzal a tévé mellé... hát, elhajtottam őket a francba.

Hogy a 3 mobilszolgáltató kartellezik, az állam meg adja alájuk a lovat, az vajon mennyire jogszerű?

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#37) fogtunder válasza Dark Archon (#36) üzenetére


fogtunder
nagyúr

emellett a baromság mellett meg én se tudok elmenni szó nélkül. ha nem tudod, mi a kartell, vagy nem tudod, miről beszélsz, akkor ér csöndben maradni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#39) fogtunder válasza #20749568 (#38) üzenetére


fogtunder
nagyúr

akar a halál az lenni, és én se tartom korrektnek az eljárást a DIGI-vel szemben, annak ellenére, hogy konkurencia lettek volna, de a baromság az baromság.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#40) Medocsabi válasza zoli62 (#32) üzenetére


Medocsabi
addikt

Az ügyfél kiszolgálás, ügyfélszolgálat a Diginél azért olyan amilyen, mert Ti, kedves fopgyasztók, csak azt nézitek, hogy olcsó legyen minden. Azt magasról telibe sz@rjátok, hogy az adott cég éhbérért dolgoztatja napi 12 órában az alkalmazottait, nem költ semmire, ami kicsit is élhetőbbé tenné a munkakörnyezetet. És erről SZINTE KIZÁRÓLAG TI TEHETTEK, KEDVES magyar fogyasztók, mert nektek csak az ár fontos.
Jöhetnek erre a negatív kommentek nyugodtan, de aki erre panaszkodik, és Digije van "mert olcsó", az kussoljon és szégyellje magát. :K (írom ezt úgy, hogy egy konkurens cégnél dolgozom, de vannak Digis barátaim)

(#41) Egon válasza fogtunder (#37) üzenetére


Egon
nagyúr

Ha nem is óvodás szinten, de talán már egy általános iskolás is össze tudja kötni a pontokat az alábbi képrejtvényen (hogy téged idézzelek):
- kedvező terep a mobiltornyok számára (nincsenek hegyek),
- alacsony bérköltség (EU-s szinten mindenképp)
- legdrágább mobilnet [link]

Ha nem tetszik a kartell szó, tőlem lehet oligopólium is, vagy egyszerűen egységes pofátlan árazásnak is nevezhetjük: a lényeg az elkeserítő gyakorlat... :U

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#42) dabadab válasza fogtunder (#37) üzenetére


dabadab
titán

Oké, a beszólás megvolt, az viszont egyáltalán nem derült ki, hogy mi a bajod azzal, hogy kartellnek nevezte a kartellt.

DRM is theft

(#43) fogtunder válasza Egon (#41) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a valós helyzet ennél egy fokkal árnyaltabb. egyrészt nem 2016 van, sokat változtak azóta a mobilnet árak. másrészt több Nyugat-Európai országnál jobb állapotban van a magyar mobilhálózat (ez persze operátor és lokáció szerint mutathat jelentős szórást, de általánosságban elég jó a helyzet), aminek ára van, a bérköltség csak az egyik része a dolognak, a hálózat építése és üzemeltetése gyakorlatilag semmivel sem olcsóbb.
ettől függetlenül árazás szempontból, ha az átlagkeresetet nézzük, rohadt drága a mobiltelefonálás és KKE viszonylatban is. sajnos a hazai piac árazása tényleg beállt, de nem kartellezés miatt, hanem mert ha senki sem lép, akkor senki nem érdekelt abban, hogy árakat csökkentsen. ennek jót tett volna a DIGI aggresszív árazása, ugyanakkor a másik 3 operátor kiszolgálási szintje mellett azokkal az árakkal nem nagyon lehetne versenyezni, a kedves ügyfél meg olyan apróságokat nem vesz figyelembe, hogy ha nem tőlük vesz valamit, akkor van elérhető ügyfélszolgálat, valószínűleg pár kilométeren belül egy üzlet, ezek mind-mind rengeteg pénzbe kerülnek.
soha nem mondtam, hogy jogszerűnek tartom az eljárást, ami alapján a DIGI-t kizárták a tenderből, de a kartellezés azért egy elég durva vád, amiről a valóságban szó sincs. az oligopólium amúgy talán ráhúzható, de itt ugye az államnak lenne a szerepe, ha már közgazdászkodunk, hogy megteremtse a piacra való belépéshez szükséges feltételeket, amire láthatóan képtelen, mert az egész államigazgatás belülről rohad.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#44) fogtunder válasza dabadab (#42) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ízlelgessük a kartell definícióját [link]

ha van rá bizonyítékod, hogy írásbeli, vagy szóbeli árbeállítás történik a három operátor között, akkor folytathatjuk, addig viszont ez pont annyira valós vád, mintha én azt mondanám rád, hogy adót csalsz, holott valójában fogalmam sincs, hogy így van-e.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#45) astorre19 válasza fogtunder (#43) üzenetére


astorre19
aktív tag

Az emberek mindig mindent olcsóbban szeretnének megvenni,mert az jár.De még nem hallottam senkit aki így szólt volna: Figyelj főnök,csökkentsük egy kicsit a fizetésemet és így olcsóbban tudjuk adni a terméket,vagy hogy Főnök,ne fűtsünk télen csak 18 fokra az irodában és így olcsóbb lehet a termék.
az emberek természetesnek veszik,hogy az ő fizujuk az nőjön minden más ára az maradjon változatlan..

Battletag: SHADOWDRAGON#26677

(#46) Narxis válasza fogtunder (#43) üzenetére


Narxis
nagyúr

"mert ha senki sem lép, akkor senki nem érdekelt abban, hogy árakat csökkentsen. ennek jót tett volna a DIGI aggresszív árazása, ugyanakkor a másik 3 operátor kiszolgálási szintje mellett azokkal az árakkal nem nagyon lehetne versenyezni, a kedves ügyfél meg olyan apróságokat nem vesz figyelembe, hogy ha nem tőlük vesz valamit, akkor van elérhető ügyfélszolgálat, valószínűleg pár kilométeren belül egy üzlet, ezek mind-mind rengeteg pénzbe kerülnek."

Ez miért a Digi problémája? Meg honnan tudod te, hogy miért "álltak be" az árak? Ott ülsz az igazgatóságban, belátsz a színfalak mögé? Engem mint ügyfelet miért érdekeljen, hogy hány üzlet van? Kifejezetten irtózom attól amikor az ügyfélszolgálathoz kell fordulni amit az elmúlt 5 évben kétszer kellett megtenem, adategyeztetés miatt amikor még nem lehettt online megcsinálni és új SIM kártya miatt. Ezekért teljesen felesleges minden sarkon üzletet nyitni.

Thanos was right.

(#47) Norbertbull válasza Narxis (#3) üzenetére


Norbertbull
csendes tag

Milyen nemzeti vagyont???? A német telekomé a pénz!

(#48) dabadab válasza fogtunder (#44) üzenetére


dabadab
titán

Én nem látom a definícióban azt, hogy kartell csak akkor van, ha bizonyíték is.
Azzal meg szerintem te is tisztában vagy, hogy a kartellezést kifejezetten nehéz bizonyítani, meg azzal is, hogy a ráutaló jelek viszont elég látványosak.

DRM is theft

(#49) Egon válasza fogtunder (#43) üzenetére


Egon
nagyúr

Van újabb, EU-s összehasonlítás is, csak lusta voltam megkeresni (ha jól rémlik, 2019-es, korábbi Digis vitatopicban előkerült).
Nem csak az átlagkeresethez képest drága, hanem bérszínvonaltól függetlenül is.
Árcsökkentés akkor érdek, ha pl. a konkurenciától át akarsz csábítani előfizetőket. Ha a 3 szolgáltató közül ez egyiknek sem érdeke, akkor valóban fölösleges árat csökkenteni - ezek szerint mindenki tökéletesen elégedett a neki jutott tortaszelettel? Ez nekem elég fura... :U
Pár éve egészen véletlenül, pont 19 Ft-ra vitték le a feltöltőkártyás "akciós" percdíjat, érdekes módon mindhárom (de legalább kettő, erre határozottan emlékszem) szolgáltatónál. Ha ezt sem találod érdekesnek, akkor tényleg nincs miről beszélni.
A kettős mérce meg végképp nem szerencsés: amit a topic elején írtál, az óvodás által is megrajzolható képrejtvényről, arról milyen bizonyítékod van? Na ugye... :U

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.