Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zotya84


Zotya84
őstag

Hm, annyira ritkák azok a ramok, hogy a legolcsóbbak között is kapni, ezért is cseréltem a HyperX ilyen képességűjére, mikor ramot cseréltem ~3 hónapja, mert a 16G alkalmanként kevésnek bizonyult.
Egyébként meg ha ez tényleg igaz, akkor az bőven jó lesz, csak a késleltetése se legyen rossz. Ezért is szerettem a kezdetek óta ezeket a ramokat a Ryzen mellé: már az elejétől kezdve JEDEC-ben tudták a rájuk írt órajelet, így szinte sosem volt semmi kompatibilitási probléma velük már az első perctől kezdve – míg sokan kínlódtak a ramkompatibilitással, addig ezeket elég volt csak bepattintani, és mentek a natív órajelen.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#2) Dr V válasza Zotya84 (#1) üzenetére


Dr V
őstag

JEDEC és XMP1 között nálad mi a különbség?

(#3) koko52 válasza Zotya84 (#1) üzenetére


koko52
veterán

Alap 1.2v-on kell tudnia 3200-at JEDEC szerint. Na ilyet a ritka. Minden más ami 1.35v-on tuda az már OC és nem szabványos.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#4) Taranti válasza Zotya84 (#1) üzenetére


Taranti
senior tag

És gondolom az alaplap QVL listáját is megnézted. ;]
(Egy ismerősöm kb. 2 hónapig szívott amiatt, hogy én, aki segített neki gépet összerakni, nem néztem meg. Aztán kiderült, hogy a B450-es alaplapja olyan, hogy vagy 2*8GB 2666MHz KIT elérhető áron, de hát a teljesítmény... vagy pedig 3200MHz Kit horror áron. Mind a 4 memória slotot kihasználni pedig kb. esélytelen, esetleg 2133-as RAMokkal. Tulképpen nem is az új procik lesznek ilyen szemponzból érdekesek, hanem az új alaplapok.)

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#5) Törzsúr válasza Taranti (#4) üzenetére


Törzsúr
senior tag

Nem értem, nálam a kezdetektől Geil ramok vannak a B350 lapban, ráadásul 4db, mindenféle QVL támogatás meg JEDEC meg énnemtudom micsoda nélkül mennek 2666/CL14-ben. SK hynix chippes modulok.

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#6) Zotya84 válasza Dr V (#2) üzenetére


Zotya84
őstag

A modul két profilja között semmi különbség, csak gondolom XMP1 azért van benne, hogy a nem natív támogatás esetén is be lehessen konfigolni.

#3) koko52: Tudom, pont ezért használtam ezeket a modulokat.

#4) Taranti: Persze. Amikor az eredeti ramokat vettem, még akkor sem volt benne. Azóta meg minek: megvettem mindent, összeraktam, bekapcsoltam, elindult, és onnan kezdve nem is érdekel. :P "De hát a teljesítmény." Ja, persze biztos ő is olyan munkára használja a gépet, ahol a natív órajel akkora hátrányt okoz a tuninrammal szemben, hogy mindenképp az kellett. Értem én hogy mindenki, aki Ryzent vett pont így használja, csak valahogy nincs látszatja a dolognak. Én meg szépen csendben beüzemeltem elég sok gépet, legtöbbet B350/B450-nel, és procitól függően megkapták a JEDEC ramokat, és elsőre röffennek – és senki sem jöt panaszkodni, hogy lassú lenne a gép...

#5) roedie: QVL-lel az a bajom, hogy hasznos, de erősen hiányos, és sajnos a bővítés sem az igazi, pedig egy-egy deszka jellemzően meg tud élni több gen. ramot. AM4 esetére ez fokozottan igaz lehet.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#7) Dragon3000 válasza Taranti (#4) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az a horror ár kb semmi, egy aegis 3000res 16GB kit pár ezer forinttal drágább csak, mint bármelyik 2666os 16GB kit. 2933on minden gépben megy, ahol nem ott hibás ramot fogtak ki, sokaknak 3000en is megy és van olyan is, akinek 3200on. El kellene már felejteni a fél évvel ezelőtti árakat, mert nagyon sokat estek a ram árak január körül.

[ Szerkesztve ]

(#8) Anaren91 válasza Törzsúr (#5) üzenetére


Anaren91
senior tag

X370 es lapban hajtok egy 2400g t, legolcsóbb 2x4 GB-os Crucial 2400 MHz-es kittel, 3000 MHz en cl 16 al mindenféle gond nélkül teszi a dolgát.

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#9) Taranti válasza Törzsúr (#5) üzenetére


Taranti
senior tag

OK, lehetséges. Nézd meg az alaplap QVL-t, lehet benne vannak. Ismerősnek is inkább csak 2 program miatt volt problémás a dolog (quit to desktop, BSOD, minden volt), de úgy általában működött a rendszer.Viszont az a 2 érzékenyen érintette. Mióta lecseréltük a RAM-okat, semmi gond semmilyen szoftverrel. Szóval lehet, hogy szerencséd is volt/van.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#10) Taranti válasza Dragon3000 (#7) üzenetére


Taranti
senior tag

Én kb. 3 hónapja néztem meg két alaplapot, a tesztoldalak szerint nagyjából leginkább ajánlott típusok közül. Az árak természetesen már nem érvényesek, és hát a tuningról tudjuk, hogy vagy megy vagy nem... ;)

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#11) diegho válasza Zotya84 (#1) üzenetére


diegho
nagyúr

3200 cl18 az elég gyenge.

(#13) M@cika válasza Dragon3000 (#7) üzenetére


M@cika
őstag

Lehet, hogy sokat estek, de még nem eleget. Majd, ha 16 giga lesz 20k (3200-as), na akkor azt mondom, hogy normalizálódott a RAM ára.

8-as: Ja, ott az X370-es alaplappal már megfizetted a felárat mondjuk egy alap B350-hez képest.

[ Szerkesztve ]

Nasit a kis fehér medvének!

(#14) Dragon3000 válasza M@cika (#13) üzenetére


Dragon3000
veterán

Akik ezt szokták mondani, amikor 20e lenne a kiszemelt ram, akkor jön a következő, majd megveszem ha 15e lesz....

(#10) Taranti

Szerintem az asrock b450-ek nem igazán voltak itt ajánlottak, viszont az msi már igen.
A listádban meg pont ott van az ajánlott aegis 3000-res ram, ami olcsóbb vagy ugyanannyi, mint a listádban lévő akármelyik 2666-os kit, így alá is támasztottad azt, amit az előző hozzászólásban írtam.

[ Szerkesztve ]

(#15) M@cika válasza Dragon3000 (#14) üzenetére


M@cika
őstag

De én nem azt írtam, hogy akkor vennék, hanem hogy azt mondanám normalizált mem árnak.(Mert valamikor volt azon az árszinten). Amúgy most megtehetem, hogy várok. Amikor Ryzenre váltottam, akkor mindenképpen kellett RAM-ot vennem, mert az előző gépem még DDR3-mal üzemelt. Akkor "fű alatt" kaptam 3000-es Corsair Vengeance 8 gigát 23k-ért (de boltban 30 körül volt)

Nasit a kis fehér medvének!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.