Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) stranger28


stranger28
addikt

Vicc...

(#2) rudi válasza stranger28 (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

Igen. Főleg úgy, hogy a világ nagyobbik fele meg válságban van...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#3) zetor2000


zetor2000
senior tag

Irigylem a problémáit...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#4) .mf


.mf
veterán

Arab? :U
"De hisz válság van!"... Ezek talán a polgárpukkasztásra mennek, hogy ekkora összegeket, amik nekünk, átlagembereknek szinte felfoghatatlan, életünkben nem keresünk ennyit, csak úgy lazán elszórnak ilyen semmikre, mintha csak fillérek lennének.
Az árához képest alig látok benne valami extrát. Mindjárt körbenézek a pincében, hátha én is találok valami régi vackot.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#5) Csepe


Csepe
aktív tag

Nekem azért tetszik. :)

Nihil Novi Sub Sole /::\ https://bit.ly/2R7gwB2

(#6) ViiiiktorOC


ViiiiktorOC
senior tag

Mennyi? o.O

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#7) Cyberpunk válasza stranger28 (#1) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ugyan miért? Ne csak azt lássuk, hogy mit tud ez a gép.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#8) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Az ilyen ember inkább miért nem adja a szegényeknek a pénze egy részét?! :W

(#9) Cyberpunk válasza KaiotEch (#8) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Te odaadnád? Egyébként túl sok a szegény, nincstelen ember nem létezik az a vagyon, mivel sokra mennének szétosztva egyenlő arányban.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#10) KaiotEch válasza Cyberpunk (#9) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Én most is adok, ha tudok...

(#11) Cyberpunk válasza KaiotEch (#10) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ezt öröm hallani.:)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#12) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

tényleg drágák a milcek

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#13) Runner_fxr válasza KaiotEch (#8) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Honnan tudod, hogy nem adott már a szegényeknek? :) Azért mert valakinek sok pénze van és mellette gyűjti a régi tárgyakat, még nem feltétlenül rossz ember.
Persze Magyarországon élve az embert elfogja az irigység, hogy másnak mennyi pénze van, nekünk meg semmi, de akár csak pár száz km-rel arrébb, mondjuk Ausztriában élve kb le se sz@rja az ember. :)
Engem konkrétan nem érdekel.

(#14) rudi válasza Runner_fxr (#13) üzenetére


rudi
nagyúr

Nem az ember a rossz, hanem a rendszer. Azért bízom benne (de nagy pénzt nem mernék rá tenni), hogy két generáció múlva az unokáid ezt a postot látva "osztrák szemlélettel" azt fogják mondani, mennyire okos volt a nagyfater és nem azt, hogy bakker, ez az összeg ma az egész megye havi keresete lenne...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#15) stranger28 válasza Cyberpunk (#7) üzenetére


stranger28
addikt

Ne csak azt lássuk, hogy mit tud ez a gép.

Ez azért vicces, mert szerintem ez már semmit nem tud. :D Első darab, blabla, de attól ez még egy vasdarab. Felőlem a szűzmária első könnyeiben fürdetve is készülhetett volna, 200+ millió? 70-80-ért olyan házat veszel, hogy megszólal. És minden munkás átvert, ugye. Tudom, akinek van erre ennyi, házra 10 csilliója van, de nem erről beszélek. Ezt ezek nem értik, csak az, aki volt már _igazi_ szarban.
Eszmei értéke lehet, persze, de nem ennyi... Ahogyan a festményeket meg a többi unaloműzőt is mérik gazdagéknál... Ismerek pár ilyen kőgazdag embert itthon is, és mindig, amikor találkozom velük egyre helytállóbb, hogy a pénz nem boldogít. Kell egy szint, hogy meglegyen mindened, de ennyi. Ha kicsit naivabb vagy, akkor kicsit több persze.
Az is bejátszik persze, hogy mi a pénz? Manapság már csak nyomtatnak valamennyit, ha elfogyott valahol, és akkor az most pénz. Józsi kitalál valamit, 1 évre rá annyi pénze van, hogy utat építhet belőle, ő nyilván leszarja. Ha ilyen könnyen jön, valóban van értéke?
És engem is sznoboznak sokan, mert erre-arra többet költök, mint kéne. Úgyhogy vigyázzatok az irigységgel való vádolásnál. :D

+ az örök klasszikus: Világ tele van problémával, ilyen-olyan kutatásra nincs pénz, valaki meg abban fürdik és 100 millióért vesz gyufát. Itt meg arra akarok kilyukadni, hogy valami nagyon el van baszva. Minek gyűjt valaki össze ennyi pénzt? Nyilván kódolva van belénk, gyűjtsd a kaját, mert jön a tél, de ennyi kaját? És milyen tél?

Ennyi pénzem lenne, mindenből megvenném a legjobbat, talán kettőt is, vagy akár több fajtából kettőt. De abból, ami kell. Aztán megmaradna kb. a 80%-a, annak a jórészét én odaadnám másnak. Persze felügyelve, mert a sok mohó - feleslegesen :U - elkapkodná. És nem csak azért, amiért manapság menő, mert reklám meg lópipilő, meg ezzel kompenzálja, hogy amúgy családokat tesz tönkre, vagy azért, mertakkormennybejutsz, hanem, csak úgy, mert ők is megérdemlik talán...

[ Szerkesztve ]

(#16) enginev3.0 válasza Runner_fxr (#13) üzenetére


enginev3.0
félisten

Egy olyan nép akiktől szinte mindent elvettek/vesznek, nem csoda hogy irigy :(((

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#17) Lord Dragon


Lord Dragon
senior tag

jó tudni hogy mások is szenvednek a válságtól nem csak mi :D

ennek az ősrégi fos fényképezőnek az árával vajon hány (jó esetben további) embert menthetett volna meg az éhhaláltól afrikában? :U (hogy épp csak 1 értelmesebb dolgot mondjak a sok közül amire költeni lehetne, ha annyi van hogy nem tud vele mit kezdeni, mert ugye aki ilyenekre szór 210 millákat annak értelem szerűen annyi van, hogy nem tud vele mit kezdeni...)

röhejes...

[ Szerkesztve ]

(#18) Cyberpunk válasza stranger28 (#15) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nos ez is olyan mint egy vagyont kiadni egy festményért. Aki gyűjtő és van pénze nyilván annyit ad amennyit megér neki.:)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#19) stranger28 válasza Cyberpunk (#18) üzenetére


stranger28
addikt

De ne legyen gyűjtő, amikor problémák vannak. Sírjon 'zmeg, hogy így él a világon mindenki, ne gyűjtögessen.. Ne a péniszét növelje ilyen hülyeségekkel, ne magával foglalkozzon csak, stb.

1x voltam nagyobb hasonló közösségben, te, amit ezek művelnek élet néven... Hányni tudok.

[ Szerkesztve ]

(#20) Cyberpunk válasza stranger28 (#19) üzenetére


Cyberpunk
félisten

"Egyébként túl sok a szegény, nincstelen ember nem létezik az a vagyon, mivel sokra mennének szétosztva egyenlő arányban."

Természetesen nem vagyok én sem közönyös, csak kissé racionálisan gondolkodok.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#22) aram01


aram01
nagyúr

facebookra pózolós képet csinálni jó lenne :D

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#23) stranger28 válasza Cyberpunk (#20) üzenetére


stranger28
addikt

Nem arra gondolok, hogy ossza szét. Az valóban butaság lenne. Támogasson értelmes dolgokat, amikre nem telik valami miatt. Volt az az orosz milliárdos, aki valami rászoruló űrprogramot támogatott. Na, így gondolom én, hogy ne hülye pótcselekvéseket csináljon, mint pl. a gyűjtögetés... :U

Nem a tünetet kell enyhíteni, hanem a kórt meggyógyítani. Ez a bölcsesség jutott most eszembe. :D

Engem a mérhetetlen pazarlás dühít, meg, hogy annyira odavannak néhányan a pénzükkel. Egy intelligens ember túlléphetne már ezen... Vicc, ami folyik, de mindenhol, nem csak itthon. :)

[ Szerkesztve ]

(#24) Pocok77


Pocok77
tag

Túl sok embernek van túl sok pénze...

(#25) matyi012345 válasza aram01 (#22) üzenetére


matyi012345
őstag

az tuti. Főleg ha még veszel hozzá egy 100.000.000 Ft-s ősöreg scannert, amivel a papírképet gépre viszed :DD

(#26) Jimmy66 válasza matyi012345 (#25) üzenetére


Jimmy66
senior tag

Nagyfater felejthetett volna egy ilyet a padláson! ;)

(#27) tacsk0


tacsk0
aktív tag

Hat ezt nem en utottem le a vateran:)

(#28) Cyberpunk válasza stranger28 (#23) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ez fejben dől el.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#29) stranger28 válasza Cyberpunk (#28) üzenetére


stranger28
addikt

Így van. Ezért kéne az ilyenek fejét megkoppintani. ;]

(#30) spanyoll


spanyoll
addikt

Kövezzetek meg, de én máshogy gondolom ezt az egészet.
Amíg a mai anyagi világ fennáll, és ennyire pénzközpontú minden, addig lesznek ilyenek.
Amíg a pénz mint fogalom létezik, addig létezik az is, hogy gazdagok és szegények. Márpedig aki gazdag, egyedül szintén nem válthatja meg a világot. Nagyon sokat tehet érte, de meg nem válthatja általában az sem. Tegyük fel, van 10milliárd fontja, vagy több, mindegy. Ha szétosztogatja a 90%,át a maradék 10ből még mindig bőven megél kényelmesen, akkor a világ főgazdagjai közül csak egy tette meg ezt, és mondjuk pártízezer, százezer éhezővel kevesebb, de még mindig van nagyon sok. Persze az a "párszázezer" máshogy vélekedik erről, de ha valakinek ennyi pénze van, akkor bizonyára tökéletesen leszarja, hogy mennyi az éhező. Maximum adakozik néha, hogy az egoja új képet aggathasson magára, mint a nagy adakozó, aki igen is foglalkozik másokkal...
Ha szétosztanák a világ összvagyonát, esetleg végre megbukna ez a pénzközpontú rendszer, akkor máshogy lenne az egész, nem lenne ilyenekre gond.
De ez csak az én véleményem, egy szubjektum a sok szubjektív vélemény között, anélkül, hogy valótlanul objektív valóságnak tekinteném... Más szavakkal : I didn't start the flame war! :N

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#31) KisTopi95


KisTopi95
aktív tag

Irigylem az ilyen embereket, valamit nagyon tudhatnak.

Mit is kéne ide írni?

(#32) Hobbbyt


Hobbbyt
őstag

Az igazi magyarázatra még nem gondolt senki?

Szerintetek miért gyüjtik a képeket az igen tehetősek?

Befektetés! A pénz értéke romlik. Egy kép, egy ritkaság értéke az idő előre haladtával csak nő.
Az aranyrudak sem a legjobb befektetés, hisz a tegnap kibányászott arany pont úgy néz ki mint a 100 éve felszínre hozott. Viszont egy ilyen tárgy... egyedi. Persze biztosan van olyan is, hogy maga a képet veszi meg, mert tetszik neki. De nem ez a jellemző..

Én is ezt tenném, ha lenne ennyi pénzem.. Képeket vásárolgatnék, és a magyar nemzeti galériának adnám kölcsön... évekre. 5-10 év után pedig eladnám sokkal többért... és woala.

Ez a gép 5 év múlva már 260 millióért fog elmenni... és 5 év alatt kerestél 50 milliót anélkül ,hogy bármit csinálnod kellett volna (persze az, hogy a tőkéd miből van már más dolog..)

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#33) aram01 válasza Hobbbyt (#32) üzenetére


aram01
nagyúr

nekem az aranyrúd szimpatikusabb lenne

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#34) Hobbbyt válasza aram01 (#33) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Az arnyrúd sem rossz, de annak az értéke csak egy fix pont. Viszont az ilyen cuccok értéke nő, még az aranyrudakhoz képest is..

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#35) spanyoll válasza Hobbbyt (#34) üzenetére


spanyoll
addikt

Abban az esetben ha valaminek az értékét anyagi oldalról közelítjük meg. De mivel te a pénz romlásáról beszélsz, ezért az értékéről beszélni szerintem ilyen értelemben értelmetlen.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#36) aram01 válasza Hobbbyt (#34) üzenetére


aram01
nagyúr

az a fix pont elég stabil pont,ezért tartják az országok is a tartalékukat abban,nem régi gépekben ;]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#37) somogyib


somogyib
őstag

Érthetőek és érdekesek a hozzászólások.

Nekem a csúcs dolog Paganini hegedűje. De ha milliárdos is lennék akkor sem venném meg (még ha milliárdosként meg is tudnám venni). Talán (nagyon talán) fizetnék 1 milla eurót, hogy a kezembe foghassam, azután kb. 5-10 évenként ha arra járok elmennék megnézni. De, hogy otthon a vitrinben legyen egy ilyen tárgy azt nem tudom elképzelni/megérteni, és nekem nem is kellene, hogy ott legyen.

És az összes ilyen dolognál így gondolom. (Hendrix Stratocasterét is szívesen a kezembe fognám egyszer :) )

Az ilyen dolgokban szerintem az a varász, hogy egy múzeumban van, és elmehetek megnézni. Ha otthon lenne elveszne a varázs.

Szerintem...

(#38) Hobbbyt válasza spanyoll (#35) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Nemhiszem, hogy ezt a kettőt a mai világban külön lehet venni.
Akinek ennyi pénze van, nyilván van pár milliója a bankban.. viszont tökéletesen elégedett a jelenlegi helyzetével, tehát újra befektetni nem akar olyan dologba ami rizikós ( pl új gyáregység.. vagy fejlesztés.. )
Viszont van annyira anyagias, és épeszű hogy a már megszerzett pénzt hem hagyja állni 1 helyben.. az infláció hatásának kirakva. Tehát befektet ilyenekbe.. Magasabb hozam mint amit a bankok adnak, és szinte kockázat mentes.. hisz a cucc már bizonyított. Ezért is nehéz betörni a festmény piacra.. hiába van meg a nagyon magas fokú művészet, ha az alkotás még nem bizonyított, semmit nem ér.

(#37) somogyib Az ilyen hegedűket rendszerint oda szokták adni az aktuális stár művészeknek.. :)

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#39) aram01 válasza somogyib (#37) üzenetére


aram01
nagyúr

én azért a batmobilt megvenném bevásárló kocsinak :D

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#40) spanyoll válasza Hobbbyt (#38) üzenetére


spanyoll
addikt

Ezért van az emberek hozzáállásával a baj. Nekem ha ilyen lehetőségem lenne, ennyi pénzzel, akkor csinálnék egy kis saját lakást, egy nyugis helyen, önellátó gazdálkodást, 1-2 dolgot amire vágyok, egy nagyon kevés pénztartalékot ami kell ha baj van, amúgy meg a maradék pénzt szépen elosztogatni / charity. Ha mindenki így tenne, és nem halmozná a szarokat, máshol tartanánk, de ez persze más kérdés...

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#41) somogyib válasza aram01 (#39) üzenetére


somogyib
őstag

Én nem. Ízlések és pofonok. :DDD :DDD :DDD

(#42) rudi válasza Hobbbyt (#32) üzenetére


rudi
nagyúr

És itt szólnék bele, mert szerintem pontosan ezen a ponton hibás a rendszer. Hogy engedi lényegében anyagtalan, alaptalan dolgoknak egekbe kúszni az eszmei értékét. Mert miért van értéke egy ritka Picasonak? Azért, mert évtizedek-századok alatt kifejlődött köré a kultúra. Barbárság ilyet mondani, de ha az összes Picaso és egyép kép kiveszne a világból és cserébe okosan, lobby és egyéb érdekektől függetlenül befektetnék az értékét, akkor eléggé durván meg lehetne nyomni a komplett emberiség életminőségét, nem csak a felső 1%-ét. Ugyanez érvényes a "minőségi" szórakoztatóiparra is, drogos-díleres zene "művészekre", film "csillagokra", celebekre stb.

Valamelyik egyetemi (de simán lehet, hogy középiskolai) előadáson mondta a tanárom, hogy egy kultúra előrehaladottsága azon mérhető, hogy az emberiség milyen hányada kell az alapvető létfentartáshoz (mezőgazdaság, termelés). Amikor ez a szám nagyon kicsire csökken le és előrétbe kerülnek a "másodlagos anyagi javak" vagy hogy is mondta, ekkor kipukkad a lufi. Kíváncsi vagyok, hogy a fogyasztói társadalomba még hány generációnyit lehet "belefújni" mielőtt kipukkad...

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#43) ati3x válasza enginev3.0 (#16) üzenetére


ati3x
senior tag

Nàlad a pont... Ha belegondolok, szinte aprópénz mondjuk egy Picassohoz képest.. Szàmomra pl az értelmezhetetlen kategória. Ràfest egy piros négyszöget, benne egy fekeye pontal pl, a kompozíció címe mondjuk: "Anyàm"... és mondjuk ezekért elkérnek millió dollàrokat.. Csak az a különbség, hogy elismerem, hogy bennem van a hiba... Nagyon valószínü, hogy pl Picasso nagy müvész volt, csak én nem értem meg... Szóval ne íyélkezzetek elhamarkodottan...

(#44) spanyoll válasza rudi (#42) üzenetére


spanyoll
addikt

Amíg a pénz képviseli a legnagyobb értéket, és nem az emberek jóléte, addig ez így lesz. Amint rájönnek az emberek, hogy a pénz nem a legnagyobb érték, hanem a saját életminőségük, az ilyen és ehhez hasonló baromságok megszűnnek automatikusan szerintem.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#45) aram01 válasza rudi (#42) üzenetére


aram01
nagyúr

túl egyszerű lenne az élet, előbb vagy utóbb többet akarna valaki,nagy viszályok háborúk lennének belőle(oké tudom most is vannak)

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#46) somogyib válasza spanyoll (#40) üzenetére


somogyib
őstag

Nem mindenki hippi. :DDD

(#47) Lewzke


Lewzke
őstag

SD kártya foglalat hol marad, kösz, de nem kell. :DDD

(#48) stranger28 válasza rudi (#42) üzenetére


stranger28
addikt

+1

(#49) McDog


McDog
aktív tag

Eltekintve hogy iszonyúan drága, szép, jó állapotban van, elgondolkodtató mi mindenen mehetett keresztül, mennyi helyen járhatott.

(#50) spanyoll válasza somogyib (#46) üzenetére


spanyoll
addikt

Ez itt a baj kérem szépen

"Super perfundo on the early eve of your day."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.