Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Hajrá!

(#2) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Az LG Velvet-ről is és most a Nokia-ról rebesgetik a kijelzőbe épített selfie kamerát. Most már kíváncsi vagyok ki lesz az első.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#3) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Legalább nem múlt évi hardverrel jöhet, mint az elődök. Csak az árazással ne szálljanak el a szokásos módon + legyen jó az optimalizáció.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#4) joey04 válasza pusszycat (#2) üzenetére


joey04
titán

Az fontosabb kérdés, hogy kié lesz kevésbe kezdetleges.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#5) BiP válasza pusszycat (#2) üzenetére


BiP
nagyúr

Úgyse használnám, legalább nem lenne notch vagy kameralyuk. :)

De ha még csak most agyalnak a színeken, akkor azt jelenti, még semmit nem gyártottak belőle.

(#6) pusszycat válasza BiP (#5) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Az viszont jó jel, h már csak a szín a legnagyobb probléma. Engem sem érdekel túlságosan a selfie kamera csak annyiban, h ne lássam. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#7) Postas99 válasza ghiottone (#3) üzenetére


Postas99
senior tag

Ismerve a HMD-t sajnos ez a hardver sem lesz optimalizálva.. nem arról híresek még egy ANdoridONE esetén sem..
Csúfos bukás lesz megint..

Amúgy várom hogy mikor fogják a BL nyitást engedélyezni a N7+-on.

(#8) K0vasz


K0vasz
aktív tag

na, végre valami hír a kijelző mögé rejtett szelfikameráról. ha az egyik gyártó megjelenik vele, akkor utána nyomban követni fogják a többiek. addig úgyse veszek új telefont, amíg ezek a lyukas szarok vannak

(#9) #64371968


#64371968
törölt tag

jó lenne ha végre megemberelnék magukat kamera fronton is , nem szívesen látom a huawei-t az első helyen .

(#10) rigoberto


rigoberto
őstag

Elölről azért nem mutatják mert vélhetően csúnya notchos és vastag kávás lesz? :F

(#11) kat válasza rigoberto (#10) üzenetére


kat
tag

Ez a tavalyi 9-es... nem az új..

3210, 3310, 3330, 6610, 6230, 6600, 6630, 5700, N95, n97, n8, lumia 610, 920, k-touch Nibiru, kingzone k1, sony xperia z ultra, lenovo a369, Sony xperia z2, Sony Xperia z3, sams s7 edge, sams note 8, Huawei p30Pro, sams note 10p, sams s21 ultra . A fejlődés megállíthatatlan, de vannak mérföldkövek

(#12) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Hihetetlen mennyit szaroznak a színekkel! :W
Erre volna egy pofonegyszerű dolog. Felviszik táblázatba, ki milyen színt ad ki fekete és fehéren kívül.
Ha ez megvan már meg is tudják, hogy százalékosan ki melyikre teszi le a voksot.
Ezek után el kell dönteni, hogy ezt a sémát követik a színekkel
Vagy ettől homlokegyenest eltérőeket készítenek, hogy nehogy véletlenül azonosak legyenek és másokkal összekeverhetők.

Túlképzettek, szűklátókörűek és görcsösek, hogy ennyit szaroznak vele??
Javaslatom: lila és padlizsàn, olajzöld, (egyáltalán zöld mobilt is ritkán látni!) narancsos, zsirkréta színek és citrom pl ma már alig van.
Mivel a felsoroltak a Nokiánál voltak, elő kell szedni ezeket újra.
És a plusz egy: faerezet minta, vagy fa alkalmazása! :R

De kurva nagy dolog színeket rátenni a mobilokra. Mintha allergiásak lennének a gyártók ma ezekre.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#13) toth_janika válasza #64371968 (#9) üzenetére


toth_janika
őstag

Akkor ne nézd :D
Nem úgy tűnik, hogy bárki még csak megszorongatni is képes a HUA-t :DDD Ez a telefon még a tervezőasztalon van, addig nem kevés HUA fog kijönni és szerintem nem kicsit fel fogják tenni a lécet, már csak a GMS hiánya miatt is :U

[ Szerkesztve ]

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#14) #64371968 válasza toth_janika (#13) üzenetére


#64371968
törölt tag

Majd meglátjuk .

(#15) waverider


waverider
senior tag

inkább tegyék vissza a most már licenszektől megszabadult Pureview 808 kamera- és audió rendszerét (aminek mai napig nincsen párja) android alapokra és mindjárt tarolnának vele :D

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#16) joey04 válasza BiP (#5) üzenetére


joey04
titán

volt már linkelve valamelyik topikban, hogy mennyire zavaróan látható bizonyos fényviszonyok között a jelenlegi kezdetleges megoldás. szóval nem lenne notch vagy lyuk, de látnád így is. még szarabb.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#17) tha_answer válasza waverider (#15) üzenetére


tha_answer
őstag

? hh nem csinaljak meg? miert nem 1020-et?

[ Szerkesztve ]

(#18) Polarstar válasza tha_answer (#17) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Mert a PureView 808 nagyobb érzékelős volt.
Itt lehetne a nagy lehetőség, hogy a jelenlegi modernebb technikával szinte egy az egyben megcsinálják a 808-ast. Nagyon javult közben a optika fényereje és jobb is az optikai stabi.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#19) rnyk válasza Polarstar (#18) üzenetére


rnyk
tag

Hat az szinte kizárt, hogy a 808 kamera rendszere visszatérjen. Egyrészt baromi nagy ezért nagyon vaskos lenne a telefon, másrészt hiányzott az optikai képstabi. A 1020 meg járhatóbb volna talán...

Modern az, ha látsz valami szépet, ami nagyon drága és nincs pénzed megvenni.

(#20) vadászcsiga válasza rnyk (#19) üzenetére


vadászcsiga
félisten

De ezek még akkor voltak amikor a Nokia a Microsoft tulajdona volt nem?

(#21) Dhampir


Dhampir
félisten

"több hátránya volt a Nokia 9 PureView hátlapi kameraötösének, mint előnye"

Ettől függetlenül örülnék, ha olyan kamerarendszer lenne a mobilomban, ráadásul nagyon jól néz ki azzal együtt, hogy nem lóg ki a hátlapból. :)

(#22) BiP válasza vadászcsiga (#20) üzenetére


BiP
nagyúr

A 808 még Symbianos volt. Kb.az utolsó Symbianos teló. Ezt nyíratta ki a MS. De akkor még csak együttműködés volt. A 1020 meg valamikor az átvétel környékén jött ki, de a Microsoftnak még nem volt semmi köze hozzá az OSen kívül.

[ Szerkesztve ]

(#23) waverider válasza rnyk (#19) üzenetére


waverider
senior tag

lol nagyon vaskos :))
szerencsétlen 808 mobil még akkoriban sem számított nagynak, a mai monstrumok mellett meg szinte majd fele széltében.
szóval ha megnőne a teló akkora (kép)méretre mint a maiak és nem egymásra pakolnák a technikát benne ha nem a megnőtt területen arányosan elosztva egymás mellé a mai gyártástechnológia és nanométerek mellett szinte biztosra veszem, h nem lenne vastagabb mint a mai csúcskamerás megamobilok vagy phabletek
a Pureview 808 gyengéje és aztán halála a baromi lassú és kihalóban lévő későbbi támogatás nélküli Symbian alap volt. próbálták hegeszteni gyorsabbra meg Androidra is később, de nem annak szellemében és alapjaiban készült, így abból is csak nyűg és fagyások lettek.
viszont most is tudok vele olyat fotózni ideális körülmények mellett, h csak az álkoppanás van csak utána és bármilyen hangos v szabadtéri koncertet jó vele felvenni és visszahallgatni, nem torzít cseppet sem. jómagam ezért örülnék ha ilyen alapon készülne vmelyik gyártó mobilja végre, mert szenzorban és audió tulajdonságokban nem sok minden közelíti meg a mai napig.
a 1020-al és Lumiás társaival meg az volt a gond h abba már nem a 808 alapjai kerültek sem szenzorilag sem audióban nem hozta azt a szintet, hiába hívták mikrofosék csúcsmobiljuknak.
kiváncsi leszek mi sül ki a samu/zeisz/sziájomi tervezetből az év végére... lehet kapunk vmi fincsit végre?

[ Szerkesztve ]

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#24) BiP válasza waverider (#23) üzenetére


BiP
nagyúr

Az a Nokiának egy nagyon sötét korszaka. Baromi jó telefonokkal, jó tervekkel a fiókban, de baromi szar döntésekkel. Pedig azokból sokkal többet ki lehetett volna hozni, a mai napig a Nokia lehetne a "fotós telefon". Persze máshogy alakultak a dolgok.

(#25) pusszycat válasza Dhampir (#21) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Úgy emlékszem lassú volt mint a csiga, a fókusz is majd elaludt közben.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#26) Dhampir válasza pusszycat (#25) üzenetére


Dhampir
félisten

Mintha azt olvastam volna, hogy a frissítések sokat javítottak rajta, de azt megelőzően a szoftveres "képösszerakás" lassú volt.

(#27) rnyk válasza BiP (#24) üzenetére


rnyk
tag

Nyilván nem széltében gondoltam :))
inkább maga a kamera modul volt vagy egy centi magas. Igazából most már semmi szükség arra hacsak nem akarsz jó nagy pixeleket... de ha egy pillanatra eltekintünk attól és mondjuk csak hozzáadunk egy sima minőségi 40mp-s ois kamera modult akkor bőven fogja tudni hozni a 10eves cucc raw minőségét.
És ezzel el is érkeztünk valszeg a HMD legnagyobb problémájahoz ami a software. A 808 esetében a nagy újdonság az oversampling volt amit meg kellett támogatni az akkoriban durva kamera modullal de ez ma már nem kellene mert fejlődött annyit a technika, h megy már fele akkora vastagságban is.

Nem tudom, hogy ezekből az algoritmusokbol mennyi maradt meg a hmd-nek... Az MS meg mindig használja őket pl a Windows kamera app-ban :) Van valakinek erről infoja?

Modern az, ha látsz valami szépet, ami nagyon drága és nincs pénzed megvenni.

(#28) BiP válasza rnyk (#27) üzenetére


BiP
nagyúr

Én sem úgy gondoltam a sötét korszakot, hogy ezek rossz telefonok lettek volna. Baromi jók voltak, szerintem a mérettel sem volt gond. Csak az MS miatt hoztak nagyon-nagyon rossz stratégiai döntéseket, így a nagyon jó kamerás vonal sem folytatódott. (N8, 808, 1020), pedig ha az elmúlt 8évben továbbra is tudtak volna ezen a vonalon dolgozni, akkor ma a Nokia lehetne a fotós mobilmárka.

(#29) rnyk válasza BiP (#28) üzenetére


rnyk
tag

Egyetertek alapvetően sőt teljesen. E52, N95 amiket nagyon szerettem a végén.
Van egy régi történet arról, h amikor Elop megpróbálta kijelölni az utat a részlegvezetők gyakorlatilag egymásnak estek és nem tudtak egy normális prezentációt osszehozni (meego, symbian). Szoval mit tehetett volna? Megszabadult a koceraj nagyreszetol és az MS mellett tette le a voksát (gondolom az a 1.2 milliárd dollár is segített amit fizettek marketing hozzájárulás címen).

Modern az, ha látsz valami szépet, ami nagyon drága és nincs pénzed megvenni.

(#30) tha_answer válasza rnyk (#29) üzenetére


tha_answer
őstag

""Na, Elop őket kérdezte, meg, hogy akkor mi is a helyzet. Hát szegények képben nem voltak. Mutogatták Elopnak az Ilmatart meg magyaráztak minden hülyeséget. Csak azt nem mondták meg neki, hogy itt van a kapuban egy Maemo6 platform ami alatt csak be kellene gyújtani a rakétákat és az simán pariban lenne az iPhone és a Samsung csúcsmodelljeivel. Elop nem hitte el nekik (na ebben tökéletesen látta a helyzetet) hogy a bemutatott platformkeszeskuszaságból képesek évente 2 divájszt kihozni.""

https://hup.hu/comment/1638954#comment-1638954

(#31) Yeffy válasza BiP (#28) üzenetére


Yeffy
veterán

egyetertek, sajnaltam, mikor lehuztak a WC-n a WinPhone-t a Nokiaval egyutt kb, meg az egesz folyamatot, remek kis OS lehetett volna a ket nagy mellett.
az N9 meg anno eszmeletlen keszulek volt, azert kulon seggberugast adnek mindenkinek, aki miatt nem epitettek ra.

irom ezeket ugy, h nem volt a WinPhone nekem celpont, tul korlatozott volt, de igen is meg volt benne a potencial. a Meego-ban meg plane. :W

es igen, ha vittek volna ezt tovabb, meg appokat/fejlesztoket tamogatni, stb, siman lehetnenek kameras "istenek" a Pw-val. eszmeletlen, foleg mai szemmel nezni ezt a balfaszkodast, amit vegigvittek a szemunk elott az elmult evtizedben... :(

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#32) BiP válasza Yeffy (#31) üzenetére


BiP
nagyúr

Én a hibás döntéseket nem is a WinPhone szériára értettem, (mondjuk a mobilos Win10 egy nagy szeméthalmaz volt), hanem a WinPhone előtti lehetséges Symbian utódokat, amik ott voltak majdnem készen, és kukázták a WinPhone miatt. (Maemo, Meego, Meltemi), az Android teljes elutasítása, no meg hogy a Symbian alól az egyik-napról a másikra húzták ki a szőnyeget. Pedig simán ki lehetett volna futtatni mondjuk fél év alatt.
Mert így a boltokban már nem volt Symbian, de nem volt helyette még piackész Win telefon, szóval volt egy komoly üresjárat, minuszos negyedév, sok elpártolt vásárló. Szóval sokkal szebben is meg lehetett volna oldani az átmentetet.
Aztán meg amit utána csináltak (főleg az MS bénázása), szintén no comment kategória.

[ Szerkesztve ]

(#33) Yeffy válasza BiP (#32) üzenetére


Yeffy
veterán

igen, erre is ertettem, csak nem epp a legjobban fogalmaztam, egyetertek!
szerintem sem volt valami jo a WinPhone, de ott volt benne a potencial! a masik ket nagy sem egy csapasra lett olyan, amilyennek ismerjuk oket ma.

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.