Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jacis


jacis
nagyúr

A 24 FPS iszonyatosan zavaró a szemnek.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#2) BlueSteel válasza jacis (#1) üzenetére


BlueSteel
tag

Tehát ezek szerint bármely film látványvilága zavar.

(#3) jacis válasza BlueSteel (#2) üzenetére


jacis
nagyúr

Tehát ilyet nem mondtam, de az S20U 8K videói egy kalap sz nem érnek úgy szaggatnak. Remélem így érted már.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#4) DonToni


DonToni
aktív tag

Láttál már S20 Ultrával felvett videót? Vagy bármilyen filmet....?
Értem én, hogy érezhető a különbség a framek között (24,30,60,90,120, stb..) de nekem pl. egy 60 fps-es film olyan, mintha fel lenne gyorsítva... természet ellenes.... (interpolárra gondolok)

-Anti-

(#5) szenesember válasza DonToni (#4) üzenetére


szenesember
aktív tag

Az a helyzet, hogy itt nem csak a képkocka/másodperc számít, hanem az is, hogy a képkockák milyen sebességgel készülnek (záridő). Minél gyorsabb a zársebesség, annál "szaggatósabb" a videó. Ez a probléma az én telefonom videófelvételével is. Szép a képminőség full hd-n, de szaggat 30 fps-en. Hosszabb zársebnél minden képkockánál lenne egy kis motion blur, és úgy simább hatást keltene.

(#6) rigoberto


rigoberto
őstag

Köszönjük, érdekes volt. :P

(#7) Roadhammer válasza jacis (#3) üzenetére


Roadhammer
tag

Régen ment az a duma, hogy nincs értelme, hogy 30 FPS-nél gyorsabban menjenek a játékok, mert a szem nem képes észlelni az ennél gyorsabb képmozgást. Most meg jönnek a 120 Hz-es telefonok, mert kiderült, hogy még a 60 Hz sem elég folyamatos, és tényleg látszik a különbség...
Az LG tévémben is van valamilyen technológia, ami a 24-26 fps-es kódolású videókat feljavítja 60 fps-re, és látványosan nagy a különbség. Régen valóban a felgyorsított jeleneteken lehetett csak ilyen folyamatos képmozgást látni a TV-ben is.

(#8) jacis válasza Roadhammer (#7) üzenetére


jacis
nagyúr

+1

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#9) Örni válasza Roadhammer (#7) üzenetére


Örni
senior tag

Ja, olyan lesz tőle bármilyen film, mintha a barátok köztet nézném... Idegesítő.

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#10) Roadhammer válasza Örni (#9) üzenetére


Roadhammer
tag

Nálam az LG-n a 60 FPS nem hozza elő Vili bácsit. Tényleg idegesítő lenne.

(#11) FattyDove válasza Örni (#9) üzenetére


FattyDove
őstag

Akkor rakj egymás mellé egy 60fps-es meg egy 24fps-es jelenetet és rájössz, hogy a 24 akadozik és egy rakás dologról lemaradsz. Jó lenne, ha minden filmet minimum 60fps-ben vennének fel

[ Szerkesztve ]

(#12) Örni válasza FattyDove (#11) üzenetére


Örni
senior tag

Te még sosem voltál moziban? Pont a 24fps hozza a klasszikus film fílinget. 60fps focihoz biztos jó... Szappanoperát nem kívánok nézni.

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#13) FattyDove válasza Örni (#12) üzenetére


FattyDove
őstag

Ez puszta igénytelenség. Akkor már miért nem fekete-feherben nézed?

Egyébként azért nem erőltetik a 60fps-t, mert sokkal nehezebb abban filmet forgatni, sokkal jobb kamerás emberek kellenek.

(#14) Örni válasza FattyDove (#13) üzenetére


Örni
senior tag

Direkt nem érted miről beszélek... Az akciokamerámat én is 60fps-re állítom, de egy film az más dolog.

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#15) FattyDove válasza Örni (#14) üzenetére


FattyDove
őstag

Igazából te nem érted, mert nem tudsz kimozdulni a komfort zónádból és egy megszokott de cserébe rossz dologhoz ragaszkodsz

[ Szerkesztve ]

(#16) #24536576 válasza FattyDove (#13) üzenetére


#24536576
törölt tag

Igénytelenség IMAXben egy Nolan filmet nézni, amit IMAX kamerával vett fel? Szegény én. :(

(#17) FattyDove válasza #24536576 (#16) üzenetére


FattyDove
őstag

A szoveg ertelmezese nem az erosseged ugye?

(#18) spawn21 válasza FattyDove (#17) üzenetére


spawn21
veterán

Uram, ha nem értesz hozzá akkor illene nem is beszélni róla. Pláne nem akkor ha butaságot hordasz össze :)
Csinálj magadnak otthon 60 FPS-es mozit és élvezd.

iPhone 13p

(#19) FattyDove válasza spawn21 (#18) üzenetére


FattyDove
őstag

ok

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.