Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) atike


atike
nagyúr

Teljesen jó lenne ha valahogy meg tudnám nézni natívan (azaz valami 8K megjelenítőn) - mert egy így "csak" egy valóban szép videó... :)

De amúgy durva, tény. Már itt tartunk... Még a 4K "sincs sehol" és már a 8K kezd nyomulni... Wow!

[ Szerkesztve ]

(#2) moleculez


moleculez
veterán

Azért ezen van még mit dolgozni. Nem találja a fókuszt, framedrop, fehéregyensúly csak úgy találomra, rengeteg zaj, gyurjanak még ezen egy kicsit. Bár itt szerintem szenzor kevés, a chip meg teszi ugyan a dolgát, de milyen anyagból dolgozik...

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#3) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Megint csak a felbontás, holott az a legutolsó dolog ami érdekel egy kép/felvétel minőségén. Bicskanyitogató ami manapság marketing címszó alatt megy. 48 meg 108 megapixeles szenzorok de egy értelmes algoritmust nem sikerül írni hozzá (tisztelet a kivételnek). Én kérek elnézést.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#4) moleculez válasza Plazmacucci (#3) üzenetére


moleculez
veterán

A múltkor a családi videót vágtam össze, a forrás persze 10 különböző teló. Note 9 egy stabil 30 fps fHD is olyan gány minőségben hozta, rossz volt nézni. Persze, nem Cannes Film Fesztiválra készült, családnak, export után TV-n laikusnak szép, csak mikor Final Cutban boncolgatja az ember, ezek szembetűnő problémák.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#5) Plazmacucci válasza moleculez (#4) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Még jó, hogy nem vávejjel csinálták :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#6) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Egy előnye lesz ennek a 8k dolognak jelenleg, a 4K-dolgokat vélhetően kb 40-50%-al kevesebb erőforrásból oldja meg.

(#7) joey04 válasza aprokaroka87 (#6) üzenetére


joey04
titán

+1

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#8) moleculez válasza aprokaroka87 (#6) üzenetére


moleculez
veterán

Plusz jobb minőségű lesz a 4k, ha minden 8k ready lesz a láncban. Akár lekonvertálva (8k->4k).
A valóság az, hogy ezen videók 90% az adott teló kijelzőjén lesz visszanézve, szaturáció, HDR után, azt minden szépen mutat.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#9) atike


atike
nagyúr

A videóban a 20 másodperc utáni pár másodperc az ilyen brutális framedrop vagy csak nekem nem bírja lejátszani a gép rendesen....? Konkrétan szaggat és ugrál a kép...

(#10) aprokaroka87 válasza atike (#9) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Hát úgy tudom a 8k lejátszáshoz jelenleg még elég erős gép kell.
Ha nincs hardveres gyorsítás, cpu-ból lehet eléggé izzasztó dolog megoldani, jelenleg.

(#11) ghiottone válasza moleculez (#2) üzenetére


ghiottone
nagyúr

A szenzor lesz gyenge ide - a hivatalos terméklapján csak 4k támogatást írnak: [link]

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#12) forgonati


forgonati
őstag

Mobilba 8K bakker, a normális 4K-t ugorják már meg előbb. Szánalom. Hamarabb megnézek egy tényleg minőségi FHD videót, mint egy retek 4K-t. Persze tudom, én vagyok a Grincs aki a fejlődés ellen van, ha rajtam múlna még mindig a kőkorszakban élnénk, stb.

Keelah Se'lai!

(#13) benike1999


benike1999
tag

i5-8300H-ról nézve elég gyenge minőségű a felvétel: a processzorom bírja de egyszerűen ennél zajosabb és minőségtelenebb 8K-s videót még életemben nem láttam! Egyébként kb. minden készülékemben Snapdragon volt (S600, S800, S801, S835) de mindben jól tette a dolgát az algoritmus és a chip de itt valószínűleg még nem 100%-os az optimalizálás vagy ha ez már közel jár a véglegeshez akkor gondok lesznek.... :(

(#14) #16514048


#16514048
törölt tag

Köszönjük a mintavideót, Qualcomm! Majd 10-15 év múlva, ha lesz 8K felbontású eszközöm, akkor majd megnézem és elmondom a véleményem róla. Addigra talán lesz rá annyi tartalom gyártva, hogy érdemes legyen beszerezni egyet.

1080p monitoron visszanézve csak annyit látok, hogy nem tűnik túl magasnak a bitrate...

[ Szerkesztve ]

(#15) leslien válasza forgonati (#12) üzenetére


leslien
nagyúr

ha rajtam múlna még mindig a kőkorszakban élnénk,

van egy pár üres barlang ha gondolod... ;]

egyébként én örülök mert akkor a 4k60fps végre jó lesz droidon is..

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#16) jacis válasza #16514048 (#14) üzenetére


jacis
nagyúr

10-15 év.... ne irkálj már hülyeségeket.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#17) kalimist


kalimist
aktív tag

#10 aprokaroka87:

Mindegy milyen minőségűre van állítva a youtube video, mindenhogy szaggat vagyis a SD865 harmatgyenge a feladatra.

[ Szerkesztve ]

(#18) aprokaroka87 válasza kalimist (#17) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Vagy a youtube cseszte el, amikor elkezdte "konvertálni"

A nyers fájl kellene, az lehet jobb lenne, plusz gondolom a vp9 kódolás miatt is lehet eltérés.

(#19) #16514048 válasza jacis (#16) üzenetére


#16514048
törölt tag

Nem írok.

Legtöbb youtube content még mindig 1080p-s, TV adásokról ne is beszéljünk inkább, csúcs MILC kamerák nagyrésze max 4K@30fps-t tud rögzíteni a mai napig. Streaming szolgáltatásoknál 4K szokott lenni a max, ráadásul úgy tudom az sem elég magas bitrátával.

Nagyon messze vagyunk attól még, hogy széles körben elérhetőek legyenek jó minőségű, natív 8K tartalmak (felskálázottnak meg sok előnye nincs). 10 évig nekem 4-6K felbontásúnál nagyobb eszközöm biztos nem lesz, felesleges.

[ Szerkesztve ]

(#20) MarkCsiha461 válasza jacis (#16) üzenetére


MarkCsiha461
junior tag

5-10 év biztos.De inkább 10.Jelenleg a Netflixen az alap előfizetés (ha jól emlékszem) 720p-ben jeleníti meg a tartalmakat.YouTube videóból is van 30-ból 3 ami 4k 30fps, aztán 60-ból 5 ami 4k 60fps.De lehet sok embert mondtam.És itt még 4k-ról beszéltem... :DD

(#21) jacis válasza #16514048 (#19) üzenetére


jacis
nagyúr

Amilyen ütemben fejlődik biztos, hogy 10 éven belül mindenkinek lesz legalább egy 8K képes eszköze. Az, hogy Neked nem lesz az egy dolog.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#22) atike


atike
nagyúr

A FullHD-nek kellett mondjuk 15-20 év mire "alap" lett és annyira elterjedt amennyire... A 4K-nak erre már elég lesz 10-12 év... Ez alapján a 8K-nak sem fog kelleni túl sok.

Nem csak a felbontás nő hanem a fejlődés üteme is... Ma még én is azt mondom, hogy minek, meg úgy sem tudom semmivel kihasználni és drága is... De 2 év múlva mondjuk....? Tuti lesz rá tartalom is, millió eszköz ami tudja használni... Rá 2 évre meg már megfizethető kategória is lesz nem csak kuriózum.

Ha belegondolunk, hogy az utóbbi két évben mennyit nőtt a telefonok teljesítménye akkor mi lesz 2 év múlva...? A 865 "csak" az első fecske.

(#23) jacis válasza atike (#22) üzenetére


jacis
nagyúr

+1

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#24) spawn21


spawn21
veterán

Nem valami jó ez a videó. Erre gyúrni kellene

iPhone 13p

(#25) #16514048 válasza jacis (#21) üzenetére


#16514048
törölt tag

Persze hogy lesz, mert megveszik divatból, nem is tudják mit jelent a 8K, csak "nagyobb=jobb".

Értelme meg annyi lesz, mint most 4K okos TV-n nézni az 1080p-s youtube videókat, HD-ban a Sípler TV-n a meccset, meg az alacsony bitrátájú Netflixet. :C

(#26) laci_csk válasza MarkCsiha461 (#20) üzenetére


laci_csk
senior tag

a Netflixen vannak 4Kban is filmek, nem emlekszel jol vagy le vagy maradva,

Xperia XZ3

(#27) <Adamsky> válasza Plazmacucci (#3) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

+1
Addig míg csak ilyen minőséget tudnak, felesleges a nyócká. :W

(#9) atike
Nem csak neked, ill. nálad ilyen. Sajna ez ennyire gyatra minőség.

(#10) aprokaroka87
Le lehet (kell) venni FHD-ra a felbontást, és akkor rögtön kiderül, hogy ez bizony ilyen ... :(((

(#28) aprokaroka87 válasza <Adamsky> (#27) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Én értem, de mivel nem az eredeti fájlt adja vissza a youtube, ezért lehet hogy az ő rendszerükben is lehet bibi, amikor átkonvertálta, mondjuk eleve is fura nekem az a kb 322mb a 8k esetén.

Annyira nem vagyok benne így a videózás dolgokban, de szerintem ha egy videós képességet szeretnél be mutatni, nem biztos hogy a youtube a legjobb megoldás, felrakhatták volna valahova a telefon álltal készitett, vélhetően h265 kódolású fájlt is, ha ott is megvan a hiba akkor elismerem.

[ Szerkesztve ]

(#29) <Adamsky> válasza aprokaroka87 (#28) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Kizárt, hogy a Youtube cseszte el. De, ha mégis ... a Qualcomm-os srácok nem nézik vissza, hogy mit töltenek fel, mielőtt szétküldik a világba a "büszkeségüket"? :F
Nézzünk már meg egy rendes 8K-s kisfilmet mondjuk 2015-ből (!). De ezen kívül még mocsok sok, tényleg szebbnél-szebb - és hibátlan (!) - felvétel van fenn ...

(#21) jacis
" ... 10 éven belül mindenkinek lesz legalább egy 8K képes eszköze."
Na, ja. És minőségi tartalom is lesz rá? Nem hiszem, de a tévedés jogát fenntartom. ;)

(#22) atike
"A 4K-nak erre már elég lesz 10-12 év..."
Attól függ, hogy hol. Japánban pl. kevesebb is. Ott a 4K már akár általánosnak is mondható, míg itt pl. az EU-ban max. a FHD (mondjuk a TV-s műsorokat is ideértve).
Szerinted egyébként ebből a 10-12 évből mennyi telt el, és mennyi van hátra. Mert nekem sokszor az az érzésem, hogy még nagyon az elején járunk. Ehhez képest pedig kicsit izzadtság szagú a 8K erőltetése, amire az ilyen gyatra minőségű felvételek még jobban ráerősítenek.

(#30) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Nem tudni

Viszont kicsit most olvasgattam dolgokat, és ha esetleg h265-ben készül a felvétel, akkor nem is biztos hogy pl tárhelyileg megéri majd a dolog, elvileg valamikor idén nyáron mutatják be a h266-ot, ami 4-16K köztre van tervezve, és simán lehet hogy hatékonyabb lesz mint most a h265, 8K esetében.

Persze mivel még elvileg szinte semmi nem támogatja így 0 értelme lesz, Majd talán a következő Snapdragon 8xx generációban már benne lesz

Vagy nem, mint ahogy az av1 sincs benne a Snapdragon 865-ben.

(#31) Lami66


Lami66
őstag

FullHD-ban megnézve engem meggyőzött, hogy tényleg szuper dolog ez a fullhádé. :D

(#32) fRooStzzZ válasza <Adamsky> (#29) üzenetére


fRooStzzZ
senior tag

Azért ne akarjunk már egy 300 ezer Ft-os telefon képét és egy 8k rögzítésre képes KAMERA vagy fényképező gép képét összehasonlítani, ami kb 15M Ft..

(#33) morneo.it válasza #16514048 (#14) üzenetére


morneo.it
senior tag

7 éve azon viháncoltam a Media Marktban, hogy "Dikk mán, a 4k TV 3.000.000 Ft-ba kerül...!". Most, ugyanígy viháncolok a 8k felbontású TV-n, miközben már a sarki ABC biztonsági kamera rögzítőjére is 4k-s TV van kötve...

[ Szerkesztve ]

“The only way to do great work is to love what you do.” /Steve Jobs/

(#34) 2ofthem válasza laci_csk (#26) üzenetére


2ofthem
aktív tag

Alap előfizetést mondott, a prémiumban valóban van 4k tartalom.

(#35) laci_csk válasza morneo.it (#33) üzenetére


laci_csk
senior tag

ott a pont :C
csak szeretunk okoskodni vagy okosnak adni magunkat :F
nekem is uhdtv van mar vagy ket eve es eppen ezert gondolkozom hogy benevezek a netflixre, eppen a multheten beszeltunk errol a baratommal, hogy megeri. a vodafonon keresztul csak egy elofizetesrol tudok abban benne van minden

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#36) <Adamsky> válasza fRooStzzZ (#32) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Hasonlítsd akkor egy találomra kiválasztott FHD (tehát még nem is 4K) Youtube-os mobiltelefonos videóteszthez. Azok közül is szinte bármelyik tönkreveri ezt a förtelmet.
Én csak arra akartam rávilágítani, hogy hajadra kenheted a sok pixelt (4K, 8K) ha svenkelésnél darabos a kép, vagy a gyatra tömörítés és/vagy alacsony bitráta miatt pixeles, kockás a felvétel.

(#35) laci_csk
" ... benevezek a netflixre ... " - csak óvatosan. Nem minden eszközön (mondhatni elég kevésen) megy a Netflix 4K-ban. Ja, és ott sem minden film 4K-s ám ... ;)

(#37) fRooStzzZ válasza <Adamsky> (#36) üzenetére


fRooStzzZ
senior tag

Ok, én azt a részét értem, én sem etem hamyatt attól a felvételtől.
Én csak erre reagáltam:

Nézzünk már meg egy rendes 8K-s kisfilmet mondjuk 2015-ből (!). De ezen kívül még mocsok sok, tényleg szebbnél-szebb - és hibátlan (!) - felvétel van fenn ...

Én erre írtam amit írtam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.