Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Teszt nem lesz?

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#2) Ми-8 válasza Blindmouse (#1) üzenetére


Ми-8
csendes tag

Hát valamiért senki sem akar a rendelkezésemre bocsájtani egy működő példányt, amelyet kipróbálhatnék... nem is értem, hogy miért nem :D

De kárpótlásul, itt egy videó, amelyben Migekkel repkednek: [link]

(#3) beefjeez


beefjeez
senior tag

Apám mikor katona volt (1980's) akkor ilyeneket szervizelt, pont tegnap beszéltünk róla. :)

(#4) Ми-8 válasza beefjeez (#3) üzenetére


Ми-8
csendes tag

Biztos nagyon jó lehetett. Én repülőgép-műszerésznek tanulok jelenleg, bár nem kifejezetten vadászgépes területre készítenek fel, hanem egy ilyen általános képzést kapunk. :K

(#5) beefjeez válasza Ми-8 (#4) üzenetére


beefjeez
senior tag

Hát neki muszáj volt... :DDD

(#6) Ми-8


Ми-8
csendes tag

Most már itt is nagyíthatóak a képek. :B

(#7) Csoffadalom


Csoffadalom
tag

VÉÉÉÉÉÉGRE! Egy repülő buzi kolléga! Makettezel is? Mert én igen.

Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják.

(#8) beefjeez válasza Csoffadalom (#7) üzenetére


beefjeez
senior tag

Én repülő makettet egyszer csináltam, többet nem fogok :(

(#9) Ми-8 válasza Csoffadalom (#7) üzenetére


Ми-8
csendes tag

Részben. Nagyon nem mélyedtem még el a dologban, majd talán ha dolgozni kezdek. Jelenleg egy 1:20-as arányú F-16 van a polcomon, de azaz egyetlen. :K

[ Szerkesztve ]

(#10) Csoffadalom válasza beefjeez (#8) üzenetére


Csoffadalom
tag

Kár, hasznos idő töltés. Én már 20 éve csinálgatom.

Ми-8: 1.20? Nem 1.24 inkább? Csak a ruszki gépekről fogsz írni? Mondjuk én imádom az Orosz repülőket, de az amcsik meg a franciák se kutyák.

[ Szerkesztve ]

Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják.

(#11) beefjeez válasza Csoffadalom (#10) üzenetére


beefjeez
senior tag

Csak a repülőt hagyom abba, autókat imádom :)

(#12) Ми-8 válasza Csoffadalom (#10) üzenetére


Ми-8
csendes tag

Nem, nem. Ez 1:20-as.

Mindenféle gépről fogok írni, amihez éppen kedvem lesz. Meg helikoptereket is tervezek bemutatni, köztük a kedvencemet is(Ми-8)

(#13) Csoffadalom válasza beefjeez (#11) üzenetére


Csoffadalom
tag

Nekem is van egy-két autó makettem. Ford Focus WRC 2000-2001, Peugeot 206 WRC 99-00-01, McLaren MP4-20.

Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják.

(#14) Csoffadalom válasza Ми-8 (#12) üzenetére


Csoffadalom
tag

Fura, 1.20-as repülő makettekről még nem nagyon hallottam, azért kérdeztem. Én 1.48-as méretben gyűjtőm, már vagy 15 éve. Nem vagyok profi, csak hobbi szinten csinálom, magamnak. Egy valag pénz van bennük, de megérte. Az utóbbi két évben csak egy Rafale-t építettem. Repülő napokon voltál, amíg voltak?

Minyó a kedvenced? Nekem a helikopterekből a MI-24-es, 28-as meg a KA-50, a repülőkből meg az A-10, F-15E, F18E, Szu-27 és változatai.. Ezekből bármennyit tudnék építeni, ha lenne annyi zsetonom.

Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják.

(#15) Ми-8 válasza Csoffadalom (#14) üzenetére


Ми-8
csendes tag

Maléves repülőnapokon voltam. Nem minden persze, de elég sokon. A Li-2-es egyik első nyilvános repülésén is voltam, ahol lehetett vele menni egy kört. Kecskeméten is voltam egy repülőnapon, azt nagyon szerettem.

Igen, az öreg Minyó. :) Ezt szeretném majd makettben is megépíteni egyszer. Valahol azért vált a kedvencemmé, mert a suliban ahol tanulom a szakmát, ott van egy, aztán sokszor abban tevékenykedünk, meg a tetején mászkálunk. konkrétan ez: [link]

A MI-24 sem rossz, egyik repnapon kint volt egy, a hadseregtől. Lényegében csak bemutatták a földön, aztán elrepültek vele, de érdekes volt.

(#16) Csoffadalom válasza Ми-8 (#15) üzenetére


Csoffadalom
tag

Faja kis gép!

Annak idején pont Kecskeméten voltam katona. Nagy repülő buziként gondolj bele mekkora élmény volt a valóságban MIG-29-eseket látni! Ráadásul pont ahhoz a századhoz kerültem ami repülésre készíti elő a gépeket. A zónába vontatják, feltöltik levegővel stb, mindezt ezeréves URAL és ZIL teherautókkal. Hatalmas élmény volt vontatni a Nagyvast, hát még beleülni. Egyszer a 2. századnál voltunk kiálláson és az egyik csőrmester a haverom megengedte hogy beüljek a pilóta fülkébe amíg kivontatják a zónába. Persze nem nyúlhattam semmihez, de akkor is kurva nagy élmény volt. Ezek a szaros Gripenek sehol sincsenek a MIG-29-hez képest. Inkább modernizálni kellett volna a 29-est, vagy modernizált F-16-ost venni, nem ezt a fos Gripent lízingelni.

Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják.

(#17) Ми-8 válasza Csoffadalom (#16) üzenetére


Ми-8
csendes tag

Húú a MiG-29-esek. Mikor voltam a kecskeméti repülőnapon, akkor még azok voltak, és gripen egy darab sem. Volt egy félreállítva, aztán azt meglehetett lesni közelről is. Hát szép egy jószág. :K

Biztos nagyon jó lehetett benne ülni, ráadásul úgy, hogy még vontatták is közben.

(#18) Csoffadalom válasza Ми-8 (#17) üzenetére


Csoffadalom
tag

Életre szóló élmény volt, csak sajnos pont azok a képek kaptak fényt, így még megmutatni sem tudom. Ugyan így jártam a 2000-es, A-10 pilóta fülkéjében készült képekkel, azok is fényt kaptak. Sajna 12 éve még nem csak digitális géppel lehetett fotót készíteni.
Leszerelés után csak a 09-es repülő napon nem voltam. Idén nem lesz a válság miatt. Vagy csak erre hivatkoznak.

A 29-es örök makett téma, volt is jó pár nekem, csak sajnos lezuhantak anyám takarítási láza miatt. Érdekes, mindig úgy esett a földre hogy javíthatatlan sérüléseket szenvedett. És mindig a legszebb makettem törte össze. Azóta elzárva tartom a makettjeim és nőt a közelükbe sem engedek.

[ Szerkesztve ]

Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják.

(#19) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Top 5 kedvenc gépem között van a mai napig.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#20) Csoffadalom válasza hoffman_ (#19) üzenetére


Csoffadalom
tag

És mi a másik 4?

Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják.

(#21) hoffman_ válasza Csoffadalom (#20) üzenetére


hoffman_
nagyúr

SR71 az örök és abszolút kedvenc, az vas egy csoda. Az F117 még gyerekkori fellángolás miatt nagy kedvenc, F14 és MiG 29 fér még be ebbe az ötbe. De van jó pár vas, amit szeretek, a Concorde is szuper gép szerintem, néhány személyszállító, leginkább magángép is oda tud pörkölni, ott főleg a luxus tetszik. A C5 Galaxy is előkelő helyen van, az se kutya masina, és még sorolhatnám, szeretem a gépeket :DDD Kölökként nagyon rájuk voltam kattanva, mostanában már nem kísérem figyelemmel őket annyira, de persze még mindig csípem a témát.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#22) Csoffadalom válasza hoffman_ (#21) üzenetére


Csoffadalom
tag

Nálam a pénz az akadály a makettezéshez. Még rengeteg építeni való lenne, csak nincs zsetonom. Helyem az van, vagy ha nincs, csinálok nekik. Annyi mindent szeretnék még össze rakni, hogy a lista végtelennek tűnik. Csajozás helyett ebben élem ki magam. :D

Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.