Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kékes525


Kékes525
félisten

Nem kis összeg, de mire jogerős lesz addigra lehet, hogy a Google is megszűnik.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2) tom5598


tom5598
senior tag

(a google a) saját szolgáltatását preferálta.
uram isten mik nem történnek.... :))

(#3) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Ezt nem egészen értem. Ha valaki Google-ban keres akkor Google-nak nincs meg az a lehetősége, hogy saját ár összahasonlítását ajánlja fel?
Az ő rendszere ez van, ennyi erővel webshopokat is meglehetne bírságolni, hogy más oldalak árait nem tüntetik fel a termékeik mellett.

- nem mellesleg ennyi erővel minden keresőszóra hivatkozó weblap beperelhetné a Google-t, hogy nem ők szerepelenek az első oldalon.

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#4) Воланд válasza NandorHUN (#3) üzenetére


Воланд
titán

Olvasnivalo.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5) UnA válasza NandorHUN (#3) üzenetére


UnA
Korrektor

"Az ő rendszere ez van, ennyi erővel webshopokat is meglehetne bírságolni, hogy más oldalak árait nem tüntetik fel a termékeik mellett."

A különbség, amit keresel, az a piaci erőfölény: a Google a régióban 95% felett van, emiatt a szolgáltatásait nem azonos módon kell értékelni, mint Mari néni webshopját. Igazából mindenki a legnagyobb akar lenni a piacon, de ez szükségszerűen hátrányokkal jár hosszú távon fogyasztói szempontból.

(#6) jonnyjoker01 válasza NandorHUN (#3) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Webshopokat nem látogatják emberek százmilliói nap mint nap (3,5 milliárd keresés/nap, átlagosan egy fő kb. 8 keresést végez egy nap (forrás: google :DD )). Alapból nem lenne gondom azzal, hogy egy szolgáltatás amit ingyen igénybe veszel a saját szolgáltatásait ajánlja, de itt már hatalmas befolyásról beszélünk és igenis korlátozni kell valamilyen szinten a "varázspálcát" (algoritmust).

Üdv. Johnny

(#7) Béééla válasza NandorHUN (#3) üzenetére


Béééla
őstag

A Chromeban például hiába látogatok m betűvel kezdődő oldalakat napjába ezerszer, akkor is a maps.google.com az első amit felajánl.

Bélabá

(#8) NandorHUN válasza Béééla (#7) üzenetére


NandorHUN
addikt

Azt nem tudom hogy csinálod.
Nekem maps első 6ban sincs benne (-csak 6ot ajánl fel). :)

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#9) UnA válasza Воланд (#4) üzenetére


UnA
Korrektor

+1 - az egy elég részletes cikk.

(#10) joey04 válasza Kékes525 (#1) üzenetére


joey04
titán

fogadunk?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#11) Kékes525 válasza joey04 (#10) üzenetére


Kékes525
félisten

Hogy nyerjél? :N

Az esetleg megnyert összeg mire fordítódik? Az unió közös kasszájába kerül és az uniós országok támogatására használhatják?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#12) joey04 válasza Kékes525 (#11) üzenetére


joey04
titán

tehát te sem hiszel abban amit leírtál. ez k*rva jó. :C

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#13) Kékes525


Kékes525
félisten

A Google büntetése nyomasztja Amerikát

Még azt is eltudom képzelni, hogy Trump ezt nem fogja szó nélkül hagyni.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#14) SunyaMacs válasza Béééla (#7) üzenetére


SunyaMacs
aktív tag

Shift+Del

(#15) joey04 válasza Kékes525 (#13) üzenetére


joey04
titán

ez akkor szerinted annyira tuti, mint a google megszűnése? :D

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#16) anulu


anulu
félisten

jópár dolog miatt meg lehetne még csapkodni őket.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#17) Kékes525 válasza joey04 (#15) üzenetére


Kékes525
félisten

Eltudom képzelni, ezt írtam. Ez messze van a tutitól. :D

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#18) Diokhan


Diokhan
addikt

Nem hinném, hogy ez az összeg annyira megterhelő lenne a Google-nek. Ez csak nekünk, kisembereknek tűnik nagy összegnek.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#19) cami][us válasza Kékes525 (#13) üzenetére


cami][us
senior tag

Az az ember egy vicc.

(#20) Kékes525 válasza cami][us (#19) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen, de nem nevetünk rajta. :(

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#21) UnA válasza Kékes525 (#13) üzenetére


UnA
Korrektor

Ez nem állami szerződés / ügy, Trumpnak nincs sok köze hozzá.

(#22) Kékes525 válasza UnA (#21) üzenetére


Kékes525
félisten

Mikor zavarta az Trumpot, hogy semmi köze hozzá? :D

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#23) dabadab válasza Diokhan (#18) üzenetére


dabadab
titán

"Nem hinném, hogy ez az összeg annyira megterhelő lenne a Google-nek"

Hárommillárd dollár?.... De. Húszmilliárd az éves nyereségük, ez több, mint a tíz százaléka.

DRM is theft

(#24) Kékes525 válasza Diokhan (#18) üzenetére


Kékes525
félisten

Ennyi pénz a világ bármely vállalatának megterhelő lenne. Még az amerikai részvénypiacokra is hatással volt ez a büntetés. Csúnya véget ért az amerikai kereskedési nap

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#25) Diokhan válasza dabadab (#23) üzenetére


Diokhan
addikt

Legfeljebb majd kevesebbet fizetnek ki a jutyubosoknak...

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#26) Kékes525


Kékes525
félisten

Elképzelhető, hogy ennek a büntetésnek nagy hatása lesz a jövőre is. Ezután talán jobban megfogják az ilyeneket gondolni a nagy cégek. Ez szerintem abban az esetben is fenn fog állni, ha végül is lényegesen kevesebb lesz a büntetés.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#27) Sinisi


Sinisi
senior tag

Ki tudja, hogy nem-e így fizet a cég "legálisan" az államnak egy bizniszért... ;]

(#28) NandorHUN válasza Diokhan (#25) üzenetére


NandorHUN
addikt

Egyébként már őket is szivatják rendesen. Gyakorlatilag a legjobb csatornákat nyírták ki a legutóbbi rendeletükkel - minen ami kicsit is nem "polkorrekt" meg szerepel benne trágár szó az nem kap semmi pénzt.

Ez csak azért vicces, mert kics csatornákat érni leginkább PewDiePie meg többi SJW csatorna kapja ugyanúgy a lóvét rendesen. :W

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#29) dabadab válasza Diokhan (#25) üzenetére


dabadab
titán

"Legfeljebb majd kevesebbet fizetnek ki a jutyubosoknak..."

Mert szerinted most hobbiból direkt többet fizetnek nekik, mint amit a számításaik szerint kellene?

DRM is theft

(#30) Kékes525 válasza NandorHUN (#28) üzenetére


Kékes525
félisten

Le vagy maradva, már nem divat az antiPC a Fidesz szerint, most a politikai korrektség a menő. :D

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#31) Diokhan válasza dabadab (#29) üzenetére


Diokhan
addikt

Nem tudom, hogy abból amit írtam miért pont ez a kérdés fogalmazódott meg benned. Szerintem értelmezd újra amit írtam, és ha akkor is van kérdésed, akkor tedd fel újra.

Egyébként arra gondoltam, hogy majd változtatnak a kifizetés módján vagy ilyesmi, hogy legalább egy részét megspórolják a kiesett összegnek...

(#28) NandorHUN : Igen, mert azok bevételt is termelnek bőven. Akit említesz (pujdujpáj vagy ki) azt hiszem a legnézettebb csatorna az oldalon.

[ Szerkesztve ]

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#32) Lacok


Lacok
őstag

És hány cég tönkrement ez alatt az idő alatt.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.