Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Drughi


Drughi
addikt

Régen is ez ment... Csak dobálóztak a gyártók a nagyobb számokkal, egymást licitálták túl mégsem volt érdemi előre lépés, mert úgyis el kell adni a régi szemetet is. Meg persze a még direktbe fényképezőt gyártó cégeknek is meg kell hagyni a piaci rést.

(#2) Graphics válasza Drughi (#1) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Régen nem ez volt, régen kamu interpolált dolgok voltak.

Nem említhető a kettő egy lapon.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#3) GoldhandRent válasza Graphics (#2) üzenetére


GoldhandRent
őstag

azért mikor a 64mpx szenzor 16mpx-en fotóz optimálisan, akkor szvsz az erősen elgondolkodtató.. :U

-

(#4) kalanchoe


kalanchoe
senior tag

a szenzor mérete sokkal fontosabb lenne, ez így csak f...méregetés. kinek több megapixel

(#5) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Csak engem zavar ez a sok szar macskás kép? Miez? Az összes redmi női telefon? :DDD

(#6) Chaser


Chaser
titán

Huha...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7) kalanchoe válasza INGJOKE (#5) üzenetére


kalanchoe
senior tag

a macskás képekkel simán eladják. :P

(#8) #16514048


#16514048
törölt tag

Amikor megláttam a cikk címét, akkor már sejtettem, hogy a kommentekben ismét az ilyenkor szokásos nyavalygás fog menni ahelyett, hogy utánaolvasnának ennek a technológiának...

De ja, mennyivel jobb lenne egy hagyományos Bayer-szűrős megoldás, hiszen 16 megapixelen az sem adna rosszabb eredményt.
A normál meg a tele lencse képe közötti átmenetben pedig lehetne a jó öreg digitális nagyítást alkalmazni.

[ Szerkesztve ]

(#9) Blizzardking


Blizzardking
őstag

Lehet gyúrni az újabb felhőszolgáltatásra, mert valahová tenni is kell majd a sok igénytelen ferde bemozdult csücsöri kanálfejű képet * napi 200 * emberiség száma

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#10) #16514048 válasza Blizzardking (#9) üzenetére


#16514048
törölt tag

Miért is?
Ezek alapból negyed felbontáson készítik a képeket, az átlagfelhasználó meg nem szokott ilyeneket állítgatni, ők nem fognak 64 megapixelen fényképezni.

Akit pedig érdekel annyira a fényképezés, hogy a beállításokkal szórakozzon, az meg valószínűleg hallott már róla, hogy 16 megapixelen érdemes fotózni vele.

(#11) #24536576 válasza INGJOKE (#5) üzenetére


#24536576
törölt tag

Csak nőknek lehet macskája, ahogy Dzsunka mix2s is csak ***** khm "férfiaknak"?

[ Szerkesztve ]

(#12) noPublicFG


noPublicFG
senior tag

Macskamera :D

plus ça change, plus c'est la même chose

(#13) DrKapocs válasza #16514048 (#8) üzenetére


DrKapocs
őstag

Én speciel örülök minden fejlesztésnek a felsőbb kategóriákban, mert az előbb-utóbb, de inkább előbb, lecsorog hozzám is, a közép kategóriába.

[ Szerkesztve ]

(#14) ates válasza INGJOKE (#5) üzenetére


ates
aktív tag

Férfi és kutya párosa sem mindig jön be, lásd V.G. :D

(#15) fuze


fuze
őstag

Slowmo kamerázást 4k-ban hangfelvétellel együtt is ígérhetne. Vagy minimum FullHD-ban. Érdekes ez mindig kimarad... a specifikációk között mindig ott van, hogy videófelvétel 1080p 30 fps. Közben a hardver 4K-t tud. Nem igazán értem ezt az igénytelenséget.

adms.hu | UI Designer

(#16) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szuper, lehet kukázni a GFX 100-asokat meg A7RIII-IV-eket :DD

Viccet félretéve: A nagyobb szenzorméret (szokásos 1/3-1/2.3" helyett 1/1,72" dícséretes, az más kérdés, hogy mire megyünk a tengernyi pixelel :F? Tudom, bsi meg minden, de ennyi töménytelen pixel kiolvasása rengeteg hőt termel, illetve nem vagyok biztos benne, hogy nem pocséklódik több érzékelőfelület mintha megelégedtek volna (a 4k videózáshoz is bőven elég) 16MP-lel.

Illetve ha már videó, arra lennék még kíváncsi, hogy számolja a fullHD (=2MP) képet? TFLOPS-nyi számításigénnyel pontonként átlagol 20+pixelt és tényleg szuperjó minőséget tesz le az asztalra, vagy a 20ból kukáz 19 (jobb esetben 14-15) pixelt és gagyibb képet ad majd, mint az 5éves gopro-m kisebb szenzorral?

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#17) Blizzardking válasza #16514048 (#10) üzenetére


Blizzardking
őstag

Lehet hogy átsiklottam efölött, de azzal promózzák hogy 64Mpx-es kamerája van, és közben default 16-on készít képet? Akkor fogjuk fel egy jó minőségű 16Mpx-es kamerának és oké.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#18) t72killer válasza Blizzardking (#17) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kíváncsi leszek a független, nem DSLR-rel kamuzott tesztekre (tudom, az a másik kínai...), hogy tényleg jobb-e egy ilyen pixelözön, mint egy 1/2.5"-os szolid 12MP-eles. Dinamikában, zajban, este, videóminőségben...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#19) Ezekiell válasza INGJOKE (#5) üzenetére


Ezekiell
veterán

Macskával és/vagy csöccsel el lehet adni (majdnem) mindent. :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#20) INGJOKE válasza #24536576 (#11) üzenetére


INGJOKE
veterán

Téged is idefújt a szél? Már majdnem (nem) hiányoztál... :)

(#21) #16514048 válasza t72killer (#18) üzenetére


#16514048
törölt tag

IMX 586 szenzoros (48 megapixel) telefonokról van már sok teszt, lehet nézelődni.

Nyilván a képfeldolgozó szoftvertől is sok függ, viszont a raw fájlok alapján szerintem dinamikában jobbak, mint a hagyományos szenzorok, zajban nem.

Összességében 12 megapixelen nincs nagy különbség a hagyományos szenzorokhoz képest, azt semmiképp nem lehet mondani, hogy rosszabbak lennének.
Csak még mindig ott van a nagy felbontás, ami miatt lehet használni zoom-hoz.

[ Szerkesztve ]

(#22) Blizzardking válasza #16514048 (#21) üzenetére


Blizzardking
őstag

Valami azt súgja, hogy ahogy belezoomolsz, ugrik a dinamika. Mert nem tudja szoftveresen összegezni 5 pixel képét. Mondjuk zoomos témáknál lehet hogy ez nem is annyira nagy baj. Csak hangosan gondolkodom.
Ha így megoldják hogy nagy dinamikát igénylő, nagy látószögű képekkel 12Mpx-en jó legyen, zoom képeknél is éles legyen, a dinamika némi feláldozásával, és mellette a fájlméret is értelmes (a kép minőségével arányban álló) legyen, akkor - :R

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#23) atike


atike
nagyúr

Mennyi ígéret volt már... És papíron mennyi minden megvalósult. Utána meg mindig csak néztünk, hogy valahogy nem az lett a végeredmény (képminőség), mint amire számítottunk... Csak nehogy itt is így legyen... :)

(#24) t72killer válasza #16514048 (#21) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Már a 12MP is túlzás, egyszerűen nincs optika, ami ilyen apró pixeleket kirajzolna látható fényben (Rayleigh-limit).

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#25) #16514048 válasza t72killer (#24) üzenetére


#16514048
törölt tag

Akkor mi lenne a megoldás? 3 megapixeles kamerák, és a 4K-s monitornak a negyedét kitevő képek?

Érdekes amúgy, hogy mennyire más véleménye van erről egy másik fotós kollégának, aki próbált is már ilyen 48 megapixeles telefont: [link]

(#26) Atomgeszi válasza INGJOKE (#5) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ez a legnagyobb tévhit szerintem ami létezik, hogy kutya=férfi, macska=nő.

Elég végig futnom a fb ismerőseimen. Nőknek inkább van zsebkutyájuk és férfiaknak van macskájuk otthon.

(#27) t72killer válasza #16514048 (#25) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

1/2.3" körüli szenzorméretnél 8-10MP (=4k) bsi. Ez még valamennyire indokolható, és van annyi pixeled, mint a kijelzőn.

Ennyi erővel paintben is felméretezhetsz egy 3MP-es képet 56MP-re, több infó nem lesz rajta.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#28) Blizzardking válasza #16514048 (#25) üzenetére


Blizzardking
őstag

A lencsékről írnak valamit? Mert ezt ki is kell rajzolni ezt a felbontást. Ami képet linkeltél, az ász, ezt nem vitatom. De azért van ebben egy kis marketing bullshit. Más kérdés, hogy ha tényleg jó képe van, nem érdekel hogy mitől, de totál értem amit t72killer feszeget.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#29) Harsányi Cs


Harsányi Cs
csendes újonc

"A technológia sajátosságai miatt a képélesség és dinamikatartomány jóval alacsonyabb felbontáson éri el az optimumot, így a 48 megapixeles szenzorok esetében 12 megapixeles beállítással érdemes fotózni" szóval átbaszás az egész, így bármire rá lehet írni 4-szeres felbontást

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.