Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kymco


kymco
veterán

Babonából nem 13... vicces és elszomorító egyben...

www.refujvaros.hu

(#2) Geller72


Geller72
veterán

hűűűha..
Igazából én már a 32 bites Vistát sem nagyon értettem. A Sevenről nem is beszélve.

(#3) alonso64


alonso64
csendes tag

2007-ből volt 16 Bites ?! :Y

(#4) k. válasza Geller72 (#2) üzenetére


k.
őstag

Hát figyelj.Az én notimban egy core duo van.Az 32 bites.Nagyon sok laptopban van ilyen(2007ben pl telivoltak ilyenekkel a boltok) csomo noti ma is pentium dual core-al érkezik.Ezek mind 32bitesek.Tehát van egy elég szép réteg akinek kell még csinálni.

(#5) fatal` válasza k. (#4) üzenetére


fatal`
titán

Ez hülyeség, az összes mai pentium dual core, de még az atomok is 64 bitesek (a saját P DC-m is). De valóban sok core duo-t adtak el, ami nem tudott 64bitet, így megértem, hogy lesz 32 bites a windows 7ből.

(#6) t72killer válasza k. (#4) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

így van, elég gáz, hogy ilyen sokáig az új notikba is olyan procikat tettek, ami nem képes 64 bitre. A felhasználók idővel koppanni fognak - majd 3-4év mulva nézegetik a gépüket, hogy ejnye, ha 64bites lenne benne a proci, menne rajta ez-az. Lassan már a netbookok is 64bitesek lesznek, ha ez megtörténik, akkor nemigen fejleszt már senki 32bitre még csetprogit sem.

#5 az atomokból tudtommal az N és Z szériánál még nem megy az x64, de a nettop verzióknál (230, 330) már igen.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#7) BiP


BiP
nagyúr

A lényeg, hogy mindenképp üdvözlendő, hogy végre lesz 64bites Office.
Már csak Opera és Total Commanderből kell 64bit, és teljesen elégedett leszek :)

(#8) k. válasza fatal` (#5) üzenetére


k.
őstag

Az rendben van de nem kifejezetten a maiakról beszéltem.Szóval amikor még én vettem ezt akkor még azok is kőkeményen 32 bitesek voltak.Mindez volt 2007ben.És ez a noti még elég sok mai progit elfuttat szoval nem annyira elavult(játékok kivételével) és ezért nem akarom azt hogy most rögtön pofáraessek amiért még nem akarok uj notit.

(#9) t72killer válasza k. (#8) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az én notim 2004-es modell, és 64 bites proci duruzsol benne:)) (a64 3000+) már akkor érveltek a 64bit mellett és ellen, pedig akkor még nem sok értelme volt a 64nek (512RAM, 1mag, a progik 99%-a még 32bites volt).

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#10) max-pain válasza k. (#4) üzenetére


max-pain
senior tag

Megis ezek kozul mennyi akar majd frissiteni Win 7-re? Mennyire eri ez meg a Microsoftnak, hogy ket verzioval kell szenvednie (mar maga a terjesztes is qrva szopas, lasd Vista)? Nem fog tobb gondot okozni ez a megosztottsag akar mar rovidtavon is (a piacnak is)?
Mi lett volna, ha a Microsoft Vista elkeszultekor bejelenti, hogy a kovetkezo Windows (a 7-es) 64 bit only lesz. Szerinted a hardvergyartok az utobbi 2 evben mar nem csak 64 bites CPU-val felszerelt gepeken toltak volna? Szerinted peldaul az Atombol akkor kijott volna a 64 bites reszt letiltott verziok (mert maga az Atom 64 bites)?

[ Szerkesztve ]

(#11) FTeR válasza kymco (#1) üzenetére


FTeR
addikt

nem redmondban babonásak, hanem az átlag usákok. a legtöbb szállodában nincs 13-as számú szoba és sok toronyházban nincs 13. emelet, mert ezek értékesítése sokkal nehezebb.

#2
én azért nem bánom. 2006 végén vettem a notim és az még épp 32bites volt és nem tervezem, h 1 éven belül újat veszek.

#9
core duo-ból 2007 januárjában jelent meg a 64 bites változat és a notikba még későb került...

#10
azért 2007 nem volt olyan régen. egy felső/közép kategóriás notinál teljesen normális a 2-3 év használat, ebbe simán belefér egy os firssítés.

[ Szerkesztve ]

(#12) Gregorius


Gregorius
őstag

Remélem ez egyúttal azt is jelenti, hogy a mindenféle Ofiszos dokumentumhoz lesz rendes 64-bites data provider. Jelenlegi tényállás szerint excelt, access mdb-t, stb kegyetlen körülményes 64-bites SQL Serverbe/-ből importálni/exportálni a 64-bites JET provider hiánya miatt.

Már csak Opera és Total Commanderből kell 64bit, és teljesen elégedett leszek
Total Commanderből a fejlesztő állítása szerint már régen megcsinálta volna a 64-bites verziót, csak egy apró pici problémája van: a Borland (illetve CodeGear) b***ik kiadni egy rendes 64-bites Delphi compilert.

(#13) max-pain válasza FTeR (#11) üzenetére


max-pain
senior tag

Az atlagfelhasznalok tudjak, hogy hanyas verzio az aktualis Office (vagy barmelyik)? Ketlem....

[ Szerkesztve ]

(#14) kymco válasza FTeR (#11) üzenetére


kymco
veterán

Tudom, de akkor is gáz....

www.refujvaros.hu

(#15) max-pain válasza k. (#4) üzenetére


max-pain
senior tag

2006 nyaranak vegen jelent meg a lapikba valo Core 2 Duo (ami ugye 64 bites). Ha 2007-ben nem ilyen laptopot vettel akkor nem neztel szet rendesen:)
Ez a Core Duo megjelenese utan volt 8 honappal...

[ Szerkesztve ]

(#16) max-pain válasza FTeR (#11) üzenetére


max-pain
senior tag

Na az is hulye volt, aki abban a kategoriaban Core 1 Duo-s lapit vett 2007-ben.
De meg mindig ott a kerdes, olyan szamban akarnak frissiteni, hogy az a mennyiseg megerte volna az egesz hercehurcat (ha azok a dolgok teljesulnek amiket korabban irtam)?

(#17) FTeR válasza max-pain (#16) üzenetére


FTeR
addikt

a 64 bites változatot 3 hónappal későbre ígértek a másik kontinensre. nem az a típus vagyok, aki addig vár az új technológiára, míg a végén semmit sem vesz.
64bites procikkal csak gyengébb gépek voltak és opcionálisan megmaradt a lehetősége, h ha nagyon fáj a dolog, akkor procit cserélek.
nyilván arra törekedtem, h 64es legyen, de nem volt kizáró szempont a 32-es...

(#18) t72killer válasza FTeR (#17) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

mobil procinál a csere kicsit macera, ott is váltogatják a foglalatokat, és jó eséllyel csak méregdrágán kap az ember régi foglalatba való cuccot (lásd még a sima DDR ramok sztorija: akinek régi gépe van, lassan érdemesebb egész gépet venni, mint egy régebbi RAM modult :()

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#19) FTeR válasza t72killer (#18) üzenetére


FTeR
addikt

azért egy fél+ millás notinál talán még nem olcsóbb újat venni. mondjuk ha holnap egy varázsütésre eltűnne az öszes 32bites app, akkor már így 2+ év után nyilván inkább új gépet vennék, de akkoriban még a vista is csak a küszöbön volt.
core-nál nem volt foglalat váltás.

(#20) moonman


moonman
titán

"a csomagot nem kell majd 64 bites Windowson emulált környezetben futtatni"

itt mondjuk érdemes megemlíteni, hogy ez kb. azt jelenti, hogy ugyanúgy elindítod és ugyanúgy fut. :)

belehúztak mostanában MS-nél, Exchange 2010-ről nem lesz hír?

[ Szerkesztve ]

(#21) Penge_4


Penge_4
veterán

Végre. Már mióta vártam.

BiP: Operából és TC-ből sem lenne rossz, bár TC-ék már akartak, csak állítólag a fejlesztői készletet nem adták még ki 64 bitre, anélkül meg nem tudnak.

(#22) Penge_4 válasza moonman (#20) üzenetére


Penge_4
veterán

ugyanúgy elindítod és ugyanúgy fut.

Az lehet, de a procinak plusz munka és memóriából is max csak 2 gigát tud használni, mintha 32 bites rendszeren futna, hiába van egy 64 bites gépben 8 vagy 16 giga.

(#23) moonman válasza Penge_4 (#22) üzenetére


moonman
titán

"a procinak plusz munka"

hú, azért ezt kifejthetnéd.

"memóriából is max csak 2 gigát tud használni"

arra is kíváncsi lennék, mikor dolgozol olyan Word vagy Excel fájllal, ami 2 GB-nál több memóriát igényel. még a 3 Exchange fiókot kezelő, 3 GB-os ost-vel rendelkező Outlook-om is 55 MB-ot eszik jelenleg.

(#24) WonderCSabo válasza kymco (#1) üzenetére


WonderCSabo
félisten

USÁban mindenhol így van ez: repcsihelyek, emeletek, stb.

Sztem nem sokat fog gyorsulni, de azért örülök neki. :)

(#25) ^Clown válasza kymco (#14) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Windows 7 a gáz, ami valójában 6.1 :)

Penge_4: elég a 2 giga oda. Oké, vannak kilóméter x kilóméteres excel-táblák extrém esetekben, de szerintem azok sem zabálnak fel ennyi memóriát.

[ Szerkesztve ]

(#26) fordfairlane válasza Penge_4 (#22) üzenetére


fordfairlane
veterán

Olvastam, hogy 32 bitre is létezik valamiféle memórialapozás szisztéma, ami a leírás alapján a 16 bites korszak szegmenscímzésére emlékeztetett. Hogy hogyan tudják használni az alkalmazások, arról gőzöm sincs, még a neve sem jut eszembe. Szerintem a 64 bitre változatlanul alacsony az igény. Enyhén szólva igen kicsi a komparatív előnye a 32 bites rendszerekkel szemben, viszont rengeteg problémát okozhat.

x gon' give it to ya

(#27) bobsys válasza moonman (#20) üzenetére


bobsys
addikt

Mar letoltheto a beta

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#28) moonman válasza fordfairlane (#26) üzenetére


moonman
titán

"Enyhén szólva igen kicsi a komparatív előnye a 32 bites rendszerekkel szemben, viszont rengeteg problémát okozhat."

évek óta probléma nélkül 64 bitezek. támogatás kell a hardvergyártó részéről és kész.

(#29) moonman válasza bobsys (#27) üzenetére


moonman
titán

tudomtudom, csak itt még nem volt hír róla. :)

(#30) bobsys válasza moonman (#29) üzenetére


bobsys
addikt

gondolom egy exchange hir onmagaban nem eleg

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#31) Penge_4 válasza moonman (#23) üzenetére


Penge_4
veterán

hú, azért ezt kifejthetnéd.

Mivel a WoW32-nek emulálnia kell. Nem számottevő, főleg az erősebb gépeknél, de azért plusz munka.

arra is kíváncsi lennék, mikor dolgozol olyan Word vagy Excel fájllal, ami 2 GB-nál több memóriát igényel.

Lapozófájl nélkül (mivel 8-16 gigánál max csak lassít) 500 000 soros 10 000 oszlopos excel táblák azért okozhatnak apróbb fennakadást. Bár igaz, ha ilyen gépem lenne ez le lenne a legnagyobb problémám, csak érdekességképpen írtam.

(#32) bobsys válasza Penge_4 (#31) üzenetére


bobsys
addikt

500 000 soros 10 000 oszlopos excel táblák azért okozhatnak apróbb fennakadást
ilyet hol lattal?
meg mar kitalaltak az adatbazisokat

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#33) D1Rect


D1Rect
félisten

Hurrá, haladjunk az átállással.

(#34) Penge_4 válasza bobsys (#32) üzenetére


Penge_4
veterán

ilyet hol lattal?

Céges kimutatások, ilyesmi. Nem túl gyakori, de előfordul.

meg mar kitalaltak az adatbazisokat

Az egy külön szakma.

(#35) fordfairlane válasza moonman (#28) üzenetére


fordfairlane
veterán

Valami oka csak van, hogy ilyen döcögősen halad a 64 bites átállás. Proci már régóta van 64 bites, most már a Core mobil is teljesen 64 bites lett, illetve most az Atom csempészett vissza egy kis 32 bites vonalat. 64 bites oprendszerek is vannak már jópár éve, viszont az alkalmazásfejlesztők egyértelműen kivárnak. Mint ahogy látszik, még maga a Microsoft sem siette el a dolgot az Office vonalon.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#36) BiP válasza Penge_4 (#21) üzenetére


BiP
nagyúr

Már 2006 vagy mióta mondogatják, hogy a natív x64 Delphi compilerre várnak. Remélem év végére, mire a Win7 kijön, lesz már belőle valami.
Ha a Microsoft is képes x64-es Officet csinálni (mondjuk azt hittem, már a 2007-ből is lesz 64-es), akkor a Borland/Codegear is összekaphatná magát :)
Adobe-ot már felesleges is megemlíteni ...

(#37) moonman válasza Penge_4 (#31) üzenetére


moonman
titán

x86-64 architektúrán semmiféle emulációt nem végez a wow64. ahol emulálni kell, az az Itanium, ott a wow64 kapcsolgatja a cpu-t a natív 64 bites és 32 bites kompatibilitási üzemmódok között.

az AMD64/EMT64 utasításkészlet lényegében egy kiegészítés, mint anno az SSE volt, szó nélkül futtatják a 32 bites kódot is.

"Lapozófájl nélkül (mivel 8-16 gigánál max csak lassít)"

áácsi. miért lassítana? ugyanannyit lassít, mint 1 vagy 2 gigánál, lapozófájlt mindig használ a rendszer, az nem azért van - mint ahogy elterjedt a tévhit - hogy "ha kifutna a ramból."

"500 000 soros 10 000 oszlopos excel táblák azért okozhatnak apróbb fennakadást"

életszerű. :)

(#38) moonman válasza fordfairlane (#35) üzenetére


moonman
titán

"Valami oka csak van, hogy ilyen döcögősen halad a 64 bites átállás"
ugyanaz, amiért az XP még mindig húzza. :U

"még maga a Microsoft sem siette el a dolgot az Office vonalon"
Exchange 2007 már x64 only.

[ Szerkesztve ]

(#39) Geller72 válasza k. (#4) üzenetére


Geller72
veterán

#4: @k. Hát, ez a te bajod, és a hardvergyártók szégyene.
Plusz aki ma 32 bites notit vesz, azt simán meg lehet arról is győzni, hogy a Dévó tikó simán megjárja a Dakart is, ezért annál jobb autó nincs is. Az ilyen emberek veszik meg a X kompatibilis fényképezőhöz az Y típusú memóriakártyát, és verik az asztalt a tescóban, hogy át lettek verve.

#6: @t72killer:
Hát ez az, még a mai napig árulnak ilyen gépeket, ez a szopás.
..3-4 év múlva 10 éves lesz a 64 bites architektúra. Szép lenne, ha még akkor is vissza akarnánk sírni a 32 bitet.

Nagyon nem bánnám, ha a szoftverfejlesztők is 64 bitben gondolkodnának. Mi a francnak a fejlett technológia, ha nincs kiaknázva? A másik fájdalmam a többszálúság támogatottságának a hiánya. Alig van pár program, ami multiprocesszes.
Hiába van 8 mag a gépben, ha csak 2-őt támogat max..esetleg négyet. Ez ügyben is léphetnének valamit.

Üdv:
Geller

(#40) max-pain válasza fordfairlane (#35) üzenetére


max-pain
senior tag

IMHO blame MS.

[ Szerkesztve ]

(#41) Penge_4 válasza moonman (#37) üzenetére


Penge_4
veterán

ugyanannyit lassít, mint 1 vagy 2 gigánál, lapozófájlt mindig használ a rendszer

Igen, tudom, hogy mindig használ, de 1-2 gigánál erőforrásigényesebb szoftver esetén stabilitás szempontjából jó, ha van.
Vagy a "mindig használ"-t úgy érted, hogy ha kikapcsolod, akkor is? Mert az úgy gáz lenne. Ilyen brutális mennyiségű ramoknál meg már tényleg nem lényeges bekapcsolni, legfeljebb opcionálisan, ha valakinél gyorsabb a lapozófájl+superfetch kombó, mint anélkül, amikor a RAM még akkor sem fogy el, ha PS-ot + Virtuális rendszert futtatsz és HD videót is kódolsz egyszerre.

az nem azért van - mint ahogy elterjedt a tévhit - hogy "ha kifutna a ramból."

De azért IS van, mert amikor Vistán kikapcsoltam tesztelésképp 2 giga rammal már 1200-1300-nál dobálta a buborékokat, hogy nem-e akarom mégis visszakapcsolni, aztán kiírta xy szoftver nevét, amire hivatkozott, hogy szeretne az adott sw többet használni. Ezt aztán le lehetett tiltani group policy-ben, utána már csak 1900 körül szólt, hogy közeleg a vég. :D Úgyhogy a 2 giga néha kevésnek bizonyult, de érezhetően gyorsult tőle a gép.

életszerű

Nem azt mondtam, hogy életszerű, de azért megnyugtató, hogy már ez sem okoz gondot így, hogy átlépték a 32 bit által felállított korlátokat. :K

(#42) moonman válasza Penge_4 (#41) üzenetére


moonman
titán

úgy értem, hogy a közhiedelemmel ellentétben nem csak akkor kezd el lapozófájlt írkálni, ha elfogy a ram, hanem akkor is, ha semmi nincs betöltve. amolyan másodlagos tár a ram mellett, hogy ha baj van (gyorsan indítani kell valami nagy memóriaigényű dolgot), legyen felszabadítható hely, kidobálva a ramban figyelő adatokat. ha kikapcsolod, természetesen ez a mechanizmus nem működik.

ki lehet kapcsolni, de csak saját felelősségre és lám, még szól is, hogy baj lesz belőle. én legalábbis biztos, hogy 8-16 GB-nál sem fogom kikapcsolni.

(#43) Penge_4 válasza moonman (#42) üzenetére


Penge_4
veterán

a közhiedelemmel ellentétben nem csak akkor kezd el lapozófájlt írkálni, ha elfogy a ram

De éppen azért érdemes ennyi ramnál kikapcsolni, mert minek írjon feleslegesen a lassú winyóra, amikor ott a gyors ram? Felesleges háttérmunka.

ha kikapcsolod, természetesen ez a mechanizmus nem működik.

Nem. 4 gigáról hirtelen felugrik 7-re a memory usage és villámgyorsan betölt az alkalmazás, mert nem fogja előtte üríteni a ramot.

(#44) Geller72 válasza moonman (#42) üzenetére


Geller72
veterán

Én nem tudom, de anno az XP esetében 2 gigánál, ha kikapcsoltam, semmi gondom nem volt vele, sőt, ha már használtam az adott programokat, sokkal gyorsabb(nak tűnt) volt a szoftverhasználat. Talán nem swappelt annyit a vinyó. Ezt nem állítom határozottan, de én így éreztem. Mondjuk Vista esetében nem tudom, mennyi lenne az a ram, amennyivel ezt biztonságosan meg merném csinálni. Talán a mem kezelés a Sevenben is jobban meg lesz csinálva, mint ahogy a két eltérő VGA támogatottsága. Mert a Vistából sajna az is kimaradt (érdekes módon az XP-ben még megvolt).

Geller

(#45) rootkiller


rootkiller
őstag

Ideje x64-re rágyúrni, haver is sokat szenved miatta, kevés rá a progi, codecek hol mennek, hol nem találja őket, meg ilyenek.

Artengo TR 990 Pro

(#46) moonman válasza Penge_4 (#43) üzenetére


moonman
titán

"minek írjon feleslegesen a lassú winyóra, amikor ott a gyors ram?"

mert "mi van ha". és jól mondtad: háttérmunka, tehát magát a rendszer működését nem lassítja. akkor meg miért ne?

"villámgyorsan betölt az alkalmazás, mert nem fogja előtte üríteni a ramot"

ömm, tudod milyen sebességgel írnak, olvasnak a ramok? ;)

(#47) moonman válasza Geller72 (#44) üzenetére


moonman
titán

ja csak XP-n kikapcsolt lapozófájllal ne próbálj meg nagyobbat másolni, mert úgy szétfagy az egész, hogy öröm nézni. :))

(#48) moonman válasza rootkiller (#45) üzenetére


moonman
titán

"kevés rá a progi"
minden program* elmegy 64 biten.
(*ami nem 16 bites)

"codecek hol mennek, hol nem találja őket"
http://www.codecguide.com/klcp_64bit.htm egyébként alapból 32 bites WMP működik 64 bites Windows-ban is.

(#49) Geller72 válasza moonman (#47) üzenetére


Geller72
veterán

#46: azért nagyon nem mindegy, hogy hdd-ről sweppel, vagy a ramból dolgozik, mert nagyságrendekkel gyorsabb az utóbbi. de ezzel te is tisztában vagy. Régen sem vicc volt a ramdisk.
#47: Hát, 4-5 gigás isókat gond nélkül másoltam vele.
#48: "minden program* elmegy 64 biten." - ezt konkrétan mire értetted? Gondolom, nem úgy nagy általánosságban, minden szoftverre...

[ Szerkesztve ]

(#50) D1Rect válasza moonman (#47) üzenetére


D1Rect
félisten

Akkor ez a baja muterom laptopjának :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.