Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #16939776


#16939776
törölt tag

Vezeték nélküli átvitel a hangszórók felé ebben az árkategóriában?! Neeeeee :DDD

(#2) nismoka: Honnan tudod, hogy nem ezen csinálták a masteringet?!

[ Szerkesztve ]

(#2) nismoka


nismoka
addikt

Na azokból a tejfölös dobozokból aztán kijön a DTS HD Master... :)

(#3) wolfman válasza #16939776 (#1) üzenetére


wolfman
veterán

Már 20 évvel ezelőtt is idegrohamot kaptam az ilyen reklám újságoktól, ahol így van beállítva a moziszoba, hogy egy darab vezeték nem megy sehová. Majd az éterben dzsal a muzsika meg az a sok adat, aha, igen.

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#4) nismoka válasza wolfman (#3) üzenetére


nismoka
addikt

Csak jó eldugták, kivan fúrva meg vájva a padló és a szekrény amiben csatorna megy a vezetékeknek. :D

(#5) gianni85


gianni85
veterán

50k HUF-ot még talán megérne

(#6) Garada válasza gianni85 (#5) üzenetére


Garada
őstag

Annyiért biztosan de 80k semmi féle képpen sem.

(#7) Lacok válasza nismoka (#2) üzenetére


Lacok
őstag

Ez a szett a házi-mozi karikatúrája. Azokból a " tejfölös dobozokból" csak szenvedés jön ki más nem. :DDD

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#8) Kékes525


Kékes525
félisten

Tudásához képest drága. :(

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#9) BSOD


BSOD
senior tag

Falat kenyér... :U

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#10) #72042496 válasza wolfman (#3) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem tudom, néhány éve nálam így nézett ki a mozizós rész, és mégsem kaptam tőle idegrohamot (bár tudom, hogy a készülékek is alsóbb kategóriásak, és az elrendezés is rossz - de ez egy külön dolog). Mindenesetre festéskor nem egy nagy kaland elrendezni a kábeleket.

Teljesen rendben vannak ezek a marketinges képek.

[ Szerkesztve ]

(#11) ALBY válasza #72042496 (#10) üzenetére


ALBY
senior tag

Szép a szobád, gratula. Úgy látszik te igényesen állsz hozzá, átgondolod mit is szeretnél valójában és a hogy hogy valósítsd meg.

Akik ezt a hirdetett holmit vásárolják, azok meg nem épp ilyenek.
Már a hátsó egypálcás-tejfölösdobozokat se akarják/képesek elhelyezni,
főleg nem így, (a kábelek nélküli kamu reklámképet már említették a többiek :) )
Vagy amúgy is többet cirkuszolnak egy kábel miatt mint a bármi másért.
Eltapsolnának egy hangfalkonzolra, állványra tízezret, másik tizet a kőművesnek hogy elássa a cérnaszál kábelt, amígy a hangfalkájuk közben ér 3 rugót. Igényesnek hívott és büszke igénytelenség...

4K meg DTS HD ezzel, parasztvakítás, de ezeket lehet lehúzni.

Ahogy írtátok, ez a házimozi paródiája.

Megjegyzem most láttam ma használtan Marantz SR7400 erősítőt 50eFtért! Az gép igazi gép, mégha nem is tud semmilyen HD képet vagy hangot, de még ma is százszor jobb mint ezek a kacatok.

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#12) #72042496 válasza ALBY (#11) üzenetére


#72042496
törölt tag

Köszi, igyekszem kihozni a lehetőségeimből, amit ki lehet. De ez már nem az aktuális állapot, éppen most váltok sztereó rendszerre álló hangfalakkal.

Persze, értem amit írsz, de ettől még el lehet dugni a kábeleket, és szerintem abszolút érthető, hogy a merketinganyagon is eldugják (nem kötik be) őket, ha el akarják adni a rendszert. Engem ez billentyűzetnél sokkal jobban zavar. Rákattintok, hogy háhá, vezeték nélküli, aztán utána látom hogy a frászt, csak a képen látszott annak.

Igen jó vétel lehet egy használt felsőkategóriás AVR, de azoknak nagyrészt más a célcsoportja, mint az ilyen egybeszetteknek. A "kompakt házimozi" (=bögreszett) megnevezés nálam egyébként belefér. :)

[ Szerkesztve ]

(#13) ALBY válasza #72042496 (#12) üzenetére


ALBY
senior tag

Persze el is kell rejteni ésszerűen és ízlésesen a kábeleket, ahogy te is tetted.
de nem feláldozni, ahogy sokan.

Nekem egy tömbben van minden eszköz, így alapból nem látszanak igazán a készülékek kábelei,
ami igen az meg nem baj, hátsó hangfalak és egyebek (utp stb) miatt meg körbe fut egy kábelcsatorna a parkettaszegély felett, az csodásan elrejti amit kell. De az nem pálya hogy nem kötök be a hátsó hangfalakat, vagy csirke kábelt veszek amiatt hogy jaj hogy néz ki a kábelezés. (sokan tesik ismerőseim is sajnos)
Száz más dolog rondább tud lenni a kábeleknél egy szobában, ezek legalább meg igazán hasznosak is.

Itt talán csak valami félreértés volt a vezetéknélkülivel, (nincs a cikkben elírás, nem úgy)
szerintem ez itt ebben egy pár dolláros bluetooth vevőt takar,
a hangfal meg nem megy kábel nélkül.

Marketinganyaghoz meg el lehet rendezni szépen, ne adj isten össze lehet állítani rendesen egy rendszert, nem egy lehetetlen állapotot kell összefotosoppolni, mert az szerintem gázabb. (sok ilyen képet láttam, ez a mostani nem kiugró)
Ha bírnak egy rendszert összelapátolni, (tán ki sem próbálták éles környezetben) akkor meg inkább megtenné egy üres fehér hátteres katalógusfotó is, a kamuszoba helyett.

Amúgy szerintem a Pio biztos kihozta ezekből a bigyókból amit lehet, pláne egy noname közértes márkákhoz képest, bár így se tudok olyan helyzetet hogy ilyet vennék.
Nem az apró sat-sub rendszerekkel van gondom, van abból jó is, meg vannak helyek, helyzetek ahova az való, csak tartok tőle hogy ezeket meg egész más helyzetekhez fogják eladni, csak hogy gyorsan legombolják a kis pénz a tájékozatlan vevőről. Pont a képen felrajzolt nappaliba szerintem nagyon rossz választás.
Mondjuk egy tini szobába el lehet képzelni számítógép mellé, szigorúan csak, játékra, alkalmi filmezésre, zenére nem. Persze ott is el lehetne tapsolni a pénz célravezetőbben. Egy nappaliba csak bénázás.

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#14) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Nem tudom értelmezni a látottakat.
A sub reflexcsöve az erősítőbe van építve? Vagy egy elb*szott nagy hangerőszabályzó van oda"ragasztva"?
A cikk 5.1-et említ.

(#15) nismoka válasza Fr3eWar (#14) üzenetére


nismoka
addikt

Az maga a sub, egy polcon "remek" lehet... :C

(#16) wolfman válasza Lacok (#7) üzenetére


wolfman
veterán

No nem kell lenézni ezt a méretet hangfalakban. Ezek szerint még nem hallottál BOSE hangfalakat. Volt hozzájuk szerencsém. Tenyérben elférnek a szatelitek, de a fejemet majdnem leszede az ereje (persze a SUB ami igazán odabaszott). De volt egyszer a Házimozi HiFi Shown egy Panasonic álló cső hangfal. Na ezeken is meglepődtem, hogy egy ilyen kis semmiségből milyen iszonyat erő ki tud lépni és nem mellesleg baromi tisztán is szóltak.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#17) Fr3eWar válasza nismoka (#15) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Tutihótziher, hogy jót tesz az elektronikának, ha valami agyas skrillexet hallgat naphosszat rajta.

(#18) #72042496 válasza wolfman (#16) üzenetére


#72042496
törölt tag

A BOSE-nak alig van közepe és mélye (nem basszusa), és ami hangot reprodukál, az sem túl pontos. Persze, a méretéhez képest így is meglepő amit tud, de az ára miatt még sokkal szigorúbb is lehetnék vele. Ezek kirakatszettek, rettentő drágán.

Ha fontos a dizájn, és egy rendes házimozi nem jöhet szóba, akkor szerintem/számomra inkább egy ilyesmi, mint ez a Panasonic. Nekem a hírben levő Pioneer is tetszik. (Kelleni nem kellene, de az más tészta.)

[ Szerkesztve ]

(#19) wolfman válasza #72042496 (#18) üzenetére


wolfman
veterán

De itt most az volt a lényeg, hogy a méretéhez képest a BOSE iszonyat mit tud. Minőségre meg egy rakás hangfalat lealáz. Persze egy normális álló hangfal szett ugyan abban az árban (és nagyobb méretben) jobb hangminőséget képvisel, ez igaz.

Amit én hallottam BOSE, annak mindene volt, magasa, közepe, mélye, nem panaszkodhattam.

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.