Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) blackman01


blackman01
csendes tag

Végre valaki rájött, hogy erre még ma is van igény. De mi ez az ár? :(

b.b.

(#2) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Hát ezen most meglepődtem...végree.

Egy új Nokia 3310-est ez porrá zuzza
Legyen sikere

(#3) sBc válasza aprokaroka87 (#2) üzenetére


sBc
aktív tag

+1

Minimum ez az alap.
Egy kicsivel jobb kamera plusz Opera Mini és nem kellene több vagy ha igen akkor hotspottal táblagépet vagy laptopot használnám. /uh még egy navi is jó lenne/ :D

(#4) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Kagylós teló külső kijelző nélkül számomra egy érthetetlen koncepció.

(#5) jupp008 válasza sBc (#3) üzenetére


jupp008
senior tag

Kagyló forma miatt nem tudom mennyire lenne életképes navigációra használni ...

(#6) sBc válasza jupp008 (#5) üzenetére


sBc
aktív tag

:DD

(#7) #78693120


#78693120
törölt tag

"Már önmagában az is érdekes tény, hogy manapság ez a termékkategória magyarázatra szorul, holott néhány éve még nem is létezett másfajta megoldás."

Pot itt MA-n nem emlékeznek a Nokia S60, régi Windows Mobile és hasonló rendszerekre?
Ezekhez képest a mostani okostelefonok buták, csak több rájuk az app, meg könnyebb ezeket letölteni.

(#8) aprokaroka87 válasza #78693120 (#7) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Hát igen...van az úgy hogy az ember azt hiszi okosabb a telefonjánál, de aztán hamar rájön hogy a telefon csak játsza az okost.

Ezért kell okoskodó butatelefont venni.
Vagy butuló okostelefont.

Vagy csak buta telefont, mert az butább már úgy sem lesz, max akkor ha okos ember használja.

(#9) r3dsnake válasza #78693120 (#7) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

12 éve vettem a Motorola MPX200-as telefont (13 évesen) Windows Phone 2002 rendszerrel, amit nagy megelégedéssel használtam 4 évig. Havi 30MB netem volt rá, ami teljesen elég volt msn-re, meg e-maileket olvasni, és fórumra felnézni. Még registry editorral is mászkáltam benne. Még mindig teljesen működőképes amúgy, ott csücsül a fiókomban. :)

[ Szerkesztve ]

(#10) #78693120 válasza r3dsnake (#9) üzenetére


#78693120
törölt tag

Nekem az S60 volt a kedvencem és még a touch időszakból az 5800 is járt nálam.

(#11) r3dsnake válasza #78693120 (#10) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Symbiant sosem szerettem (ugyanaz volt a véleményem róla, mint az androidról), bár volt két Symbianos telóm is (SE P990, SE P1i), de utána visszatértem WM-re.

iPhone 4 óta meg nem is érdekel a többi rendszer/márka.

(#12) Tomi_Ohl


Tomi_Ohl
veterán

Évek óta az első butatelefon, ami nem számít visszafejlődésnek a régebbiekhez (2007-2010) képest.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#13) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Idáig sem értettem, h miért nem lehet butafónt kihozni wifi-vel és 4g-vel. Az áron meg fölösleges fennakadni. USA, ennyi. Ott ez aprópénz. Kb, mintha vennénk itthon egy 3e ft-os telefont.
Ha már butafón, 1000x inkább ez, mint a vicc új 3310.

(#14) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Nem tudom miért .. de valami olyan fura "megérzésem" van, hogy nem írtak erre külön rendszert csak megfogta az LG az androidot vagy webOS-t (ha már házon belüli, eredetileg telefon os), és alaposan kipucolt belőle mindent, csak a minimumot meghagyva ráhúztak egy felületet és alap alkalmazásokat..

Na de ha már feature phone .. JAVA van benne? :)

De tény, hogy szerintem mai napig lenne piaca a minőségi feature telefonoknak.. de sajnos csak a legalja kategóriát tartották meg a gyártók (annál sincs fejlesztés, csak pár évente kis újracsomagolás... ügye nokia 3310 (2017) ... egy újracsomagolt Nokia 230 .. picit tovább butítva)

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#15) helixP válasza #78693120 (#7) üzenetére


helixP
nagyúr

Ezekhez képest a mostani okostelefonok buták
'Sajnos' van, aki emlékszik a Symbianra és tudja, hogy ez nem így van :)

Azóta is görcsberándul a gyomrom egy egyszerű Exchange fiók beállítástól, vagy szignózott nem szignózott alkalmazások, különböző felbontásokkal való szopás, nem volt optimalizálva az alkalmazás érintős felületre.. Huh. Jó, hogy vége van :)

S40 megint más: attól legalább semmit nem vártál. 5310-et de szerettem!

[ Szerkesztve ]

(#16) RaveForce válasza helixP (#15) üzenetére


RaveForce
veterán

Az idő sok mindent megszepit, de en se sirom vissza a symbit..

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#17) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Na:

1: amcsi $ ár nettoban értendő! itthon már € lesz belőle; netto ár + vám + á.f.a.; ha működne itthon, se érné meg

2: only LTE; itthon bukó mindenhol a stabil only 4G.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#18) Sebhelyes válasza #78693120 (#7) üzenetére


Sebhelyes
senior tag

Pot itt MA-n nem emlékeznek a Nokia S60, régi Windows Mobile és hasonló rendszerekre?
Ezekhez képest a mostani okostelefonok buták, csak több rájuk az app, meg könnyebb ezeket letölteni.

:C Valami stand-up fellépésre gyúrsz?

(#19) HUNNIA1920 válasza r3dsnake (#9) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Én is pont 12 éve vettem az MPX200-asomat. :)

A kollégiumba nem akarták elhinni, hogy Windows fut rajta és egyszerűen csak rámásolok egy .avi filmet, amit minden gond nélkül lejátssza. Hát igen, akkor ez nagy dolognak számított. :)

Emlékszem nagyon nézegettem az MPX220-ast is, mert az némileg fejlettebb volt (pl.: CPU 133MHz helyett már 204MHz-et tudott, WinMobile 2002 -> WinMobile2003), de jóval drágább is volt, így nem vettem sosem. Na meg akinek már Nokia kommunikátora volt, az már maga volt a király. :D

Sajnos el is adtam én hülye kemény 20eFt-ért még 2008 környékén, pedig 2005-ben még használtan is olyan 50-60eFt körül mentek.

[ Szerkesztve ]

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#20) ChuckyCheese válasza Sebhelyes (#18) üzenetére


ChuckyCheese
tag

Haha! 😂 na igen.. Tudom szépülő emlékek stb.. De ennyire? Vannak még vicces emberek, na... 😎

Sokan vagyunk, de nem kevesen! - k@bdb3t3pötch

(#21) Pot$imanu$


Pot$imanu$
tag

6131 alternatíva

Potsimanus

(#22) DS39


DS39
nagyúr

Ez illetve ilyen kell európai verzióban is.

(#23) r3dsnake válasza HUNNIA1920 (#19) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

2005 januárjában kereken 40e-ért árulta a media markt. Szerintem még a számlája is megvan valahol. Kihagyhatatlan ajánlat volt. (Gondolom a magyar menü hiánya miatt nem vitte a nép, de én is simán elboldogultam vele kölyökként.)

(#24) SkyLine3000 válasza Pot$imanu$ (#21) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Nekem még van 6131-em vésztartaléknak.

(#25) gepardlacee


gepardlacee
tag

Ha ilyen specifikációval jött volna ki az új 3310, akkor már egy itt virítana az asztalomon

radioPLAY - online rádió - www.radioplay.hu

(#26) Cultus válasza r3dsnake (#9) üzenetére


Cultus
tag

[link]
Nekem 12 éve egy kagylós NOKIA N71 -em volt! Dögnagy, rohadt nehéz, ÉS IMÁDTAM! A kisvárosban ahol akkoriban laktam a csodájára jártak! :)) Arra már akkoriban elég sok app volt... :C

[ Szerkesztve ]

"Ha valakinek több boldog perce volt, mint ami fájt, az álljon elém, és árulja el a titkot, amit talált."

(#27) #78693120 válasza Sebhelyes (#18) üzenetére


#78693120
törölt tag

Ez válasz a többieknek is, akik nekem válaszoltak.

Volt valódi multitasking, valódi rendszer alkalmazások (pl.: teljes értékű file manager), stb.
A WinMo-ban a registry-t lehet módosítani, ahogy lejjebb is írták.

Az alkalmazásokat sem lehetett csak úgy telepíteni, hanem utána kellett járni, így a legtöbb buta usert eleve kizárta a rendszer.

Ma meg van vagy egy bármikor feltörhető bughalmaz (Android), vagy agyonkorlátozott, de biztonságos környezetek (iOS, W10M) vannak korlátozott multitaskinggal (nem fut az a háttéban lévő alkalmazás, csak "pihen"), meg látványos, de buta és a legtöbb esetben csak neten működő alkalmazásokkal. Sehol egy valódi rendszerbeállítási lehetőség, a root/jailbrake meg inkább veszélyes. Ha belenyúltam egy S60 telefonba, attól még megbízhattam benne.
Mindezekért cserébe "Mari néni" is tudja telepíteni az FB appot...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.