Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#72) .mf válasza RPZ (#71) üzenetére


.mf
veterán

Azt hittem, csak trollkodsz, de ezek szerint tényleg klinikai eset vagy... Kissé el vagy tájolódva a fejlődés sebességének tekintetében, és a forrásaid is felületesek ill. tévesek. Igen, a kvantum-számítógépek lesznek majd a következő nagy ugrás -- mondták ezt már 20-30 éve is. Már az én egyetemista-koromban, több, mint 10 éve elkészült az első, nem csak papíron működő darab. Ismétlem, több, mint 10 éve. Mégsem váltotta meg a világot azóta. S még amiket itt linkeltél meg beraktál, azok sem tükrözik azokat a számokat, amikkel dobálózol.
S közben elfeledkezel arról, hogy bár rengeteg szép új ötletet hallani mióta világ a világ, ezek gyakorlatba ültetésnél döntő többségben elbuknak, s ami mégis továbbjut, az sem úgy és olyan tempóval.
Aztán ott vannak a társadalmi tényezők is. I.e. 2500-ban már léteztek olyan fejlett civilizációk, ahol mértanilag tervezett város-felépítés, ivó- és (fedett) szennyvíz-csatornázás, közösségi épületek (köztük templomok, kulturális-, fürdő-), adó-, és jövedelem-újraelosztó rendszer volt, csúcsán több tízezer fős lakossággal (amikor a világ össznépessége még csak 15-20 milliós volt). Aztán leigázták őket barbár pusztai nomád törzsek. Legközelebb erre a fejlettségi szintre közel 2000 év után jutott az emberiség.

Aztán még tetézed ilyenekkel:
"Az első ezer évet élő ember már köztünk van. Az első 150 évet ill. első 1000 évet élő között kb. 10 év korkülönbség lesz. Tehát a ma született ember már tuti él 1000 évet, a 10 éve született csak 150-et fog"
:))
Nem tudom elmesélték-e már a szüleid, hogy nem a Jézuska hozza Karácsonykor az ajándékot. Meg a mesék sem valósak. A várható élettartam ábrád olyan kamu, mint annak a rendje, viccnek is rossz. Itt abba is hagytam, túl sok mesét olvasol.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.