Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#71) RPZ válasza .mf (#66) üzenetére


RPZ
tag

HalasKYO: nagyon frankó cikk volt (és baromi hosszú :D), köszi. Ebben szépen össze van foglalva minden, ezeket mindet vágtam is, ami új volt az a Nick Bostrom féle okoskodás a fajok "egyensúly sugarával", az tetszett. Én is berakok akkor pár szösszenetet.

.mf: Ha végigolvastad HalasKYO linkjét, akkor mostmár vágod, h idáig bősz tévedésben élted életedet, de ez a posztom is felnyithatja a szemedet :) .

Minden amit említettem a valóság kristálytiszta eleme, nem vmi képzelgés, v sci-fi . :DD .
A legfontosabb ábra, amely szemlélteti, hogy miként fog gyorsvontaként átszáguldani a valóság azokon, akik nem készültek fel rá, az ez:
[link]
70 évig semmit sem érzékelsz, majd 15 év alatt a "semmiből" hirtelen megtelik a tó.
Az alap példa erre az emberi genom feltérképezése, ami 15 év alatt 1%-ig jutott el, ekkor gondolták, h még bő száz év mire be tuják majd fejezni, Kurzweil papa egy évtizedet adott, 7 év után be is fejezték a másik 99%-ot!!!
KULCSMOMENTUM ebben, h nem csak a számítási teljeseítmény, hanem az algoritmusok minősége is sok nagyságrendet fejlődött eközben.

Most vagyunk a függvény könyökében, már hallani a "gyorsvonat" kürtjét! Kb. itt járhatunk :D:

A paradigmaváltásos függvény is alap:

15 évente 1000X-es teljesítménynövekedés, így 45 év alatt 1 milliárdszoros az alapelvárás, nem tudom, mi olyan vicces ezen.
A számítási telj. ki fogja ütni a plafont:

Az igazi virtuális valósághoz nem teraflopos, hanem petaflopos vga teljesítmény kell majd, és 16k-s kijelző! Ez kevesebb, mint 10 év.

Az önjáró autókat több éve minden hiba nélkül tesztelik, 4-5 év mire bevezetik őket a forgalomba, onnan 20 év, mire a teljes autópopuláció lecserélődik rájuk (2 md autó van jelenleg, 100 mill/év a gyártási kapacitás a világon).

A 3D nyomtatástól szét fog robbanni az elménk, 5 év múlva már ruhákat is lehet nyomtatni, a mikromm-es pontosság szépen halad a nm-es ig, minden házban lesz ilyen nyomi.

Az első ezer évet élő ember már köztünk van. Az első 150 évet ill. első 1000 évet élő között kb. 10 év korkülönbség lesz. Tehát a ma született ember már tuti él 1000 évet, a 10 éve született csak 150-et fog, de kis szerencsével ez eltolásban is lehet a javunkra. Lehet, h a ma 40 éves már fog 150-et élni, és a ma 30-as megélheti az 1000-ret. Szellemes ábra: élettartam szökési sebesség :D.

A radikális élethossznövekedés itt van a kapuban, éppen ebben az évben van szárbaszökkenőben a "rejuvenation biotechnology industry", kezdik önteni a pénzeket a dologba, ide tartozik a Google Calico projektje is.
Az ipari forradalommal brutálisan meglendült a várható élettartam:

Ezt Kurzweil papa szuperül mutatja be egy csili-vili mozgó grafikon segítségével, brutálisan jó!!!
(tudom, hogy egy ember átlagos összpontosítási képessége kb. 2 perc, így oda állítottam a videót, kb. 1,5 perc a lényeg):
[link]

Az egy dolog, hogy gyorsul a folyamat, de ha a nanotechnológiai forradalom tényleg bekövetkezik/lezajlik a következő 20 évben (márpedig 2025-től be fog robbanni), akkor egy szakadás is bekövetkezhet az élettartam hosszában, és hirtelen megugorhat pl. 10-20 évvel az egész, és onnan gyorsulna tovább.
Ezt alátámasztja, hogy a nanotechel kapcsolatos tudományos cikkek ill. bejegyzett szabadalmak száma is exponenciálisan emelkedő mozgást mutat (mint minden ami a tech-el kapcsolatos).

Ha tényleg most tartanak a területen felfedezendő dolgok 0,5-1%-ánál, akkor bő 10 éven belül elérhetik a "100%"-ot, tehát a forradalom mostantól nézve néhány ugrásnyira van!

A biotechnológia most tart ott, hogy digitalizálódott, ergo már nem csak találomra próbálkoznak, hanem képesek tervezéssel, célzottan létrehozni dolgokat, brutális eredmények várhatóak.

Az öregedésben 7 db folyamat játszik közre, ezek mind megoldhatóak, még csak nem is kell mesterséges intell. hozzá, akár anélkül is összejöhet.

Ha az AI összejön (és BARÁTSÁGOS lesz), abból alapból következik minden és még annál is több.

Az automatizáció, robotizáció itt dübörög a nyakunkon:
Asimo 20 évnyi fejlődése :Y :

És ami várható :Y :

A D-wave kvázi-kvantum számítógépe itt dübörög (nem véletlenül vett belőlük a Google)!
[link]
"Recently we released a 512 qubit processor. If we look at the performance roadmap of that hardware, where performance in solving these problems relative to the state of the art, we saw that between that 128 qubit and 512 qubit, a 300,000x improvement in performance . //EZ 2 ÉV KÜLÖNBSÉG VOLT// That kind of performance gain is really unprecedented."
De az már rég volt, már itt is van az 1000 qubites :D!:
[link]
SŐT! Már az asztalon van a 2000 qubites-ük is!
Ki fogják majd szervezni egy "kvantumfelhőbe" a felfoghatatlan számítási teljesítményt, és akár te is használhatod az ötleteid, kísérleteid kivitelezésére potom áron. Látható, h minden önmagára visszahatóan a még őrültebb gyorsulás irányába hat.

A szakmák eltünedezéséről:
Humans Need Not Apply
[link]

AVATAR program (kicsit nagyot akarnak fogni, de próbálkoznak, és előbb utóbb...) :O
[link]

A városok sok helyen megapoliszokká folynak össze (megacity-k összeolvadása):
[link]

Shanghai fejlődése 20 év alatt:
[link]

Kis apró hírecske, talán meg sem jelent sok helyen:
A Kerr hatás kiküszöbölésével 2-4x-ezik az adatátviteli kapacitást, a latencia ÉS a költségek csökkentése mellett!
[link]

Stb, stb....
Sok volt??? Tessék emésztgetni :D! Asszem pár hónapra kiírtam magamat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.