Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Petykemano


Petykemano
veterán

Vajon az új konzolok közül mennyi ment bányászni?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#2) NightGT


NightGT
senior tag

Ingyen árammal bármi jó buli...

Speed is the only truly modern sensation

(#4) #02991104


#02991104
törölt tag

Gyerekek én nem értem. :(
Ha van pénze 3800 darab PlayStation 4-re! :Y
Az minek akar már bányászgatni?? :F :F
Ezerszer értelmesebb dologra is költhette volna azt a belefektetett pénzt.

(#6) anaqer válasza #32839680 (#5) üzenetére


anaqer
veterán

Arról nem is beszélve, hogy még ha nem is hozna akkora hasznot, hanem csak mosodaként üzemelteti "egyéb tevékenység" utáni lépcsőként, már akkor lazán megérheti sokaknak...

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#7) flexxx2 válasza #02991104 (#4) üzenetére


flexxx2
őstag

Vehette hitelre is (banki vagy "egyéb").

[ Szerkesztve ]

(#8) vaakuum válasza flexxx2 (#7) üzenetére


vaakuum
addikt

Tekintve, hogy az áramot is "önköltségen" intézték, nagyobb valószínűséget látok az ukrajnában (véletlenűl) eltűnt kamionról leesett raklapoknak, mint a kommersz vásárlásnak. :F

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#9) shteer válasza flexxx2 (#7) üzenetére


shteer
titán

0thm-es karácsonyi cetelem? :D

..szerintem jónak tűnik

(#10) Alchemist válasza #32839680 (#5) üzenetére


Alchemist
addikt

Amint a példa illusztrálja, ennek is van kockázata, akárcsak a még magasabb haszonkulccsal űzött kasszafúrásnak. :)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#12) direwolf


direwolf
őstag

Nem vagyok ebben otthon, de mennyi idő alatt lehet 50 ethereumot, vagy 4 bitcoint kitermelni? Mert a jelen árfolyammal kb. ennyit kellene a 3800 PS4-nek kitermelne a nullszaldóhoz.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#14) direwolf válasza #32839680 (#13) üzenetére


direwolf
őstag

Nyilván. Sőt, akár javítható hibásakat. Amúgy én sem új árral számoltam, és lehet, hogy így is alálőttem. Az a baj, hogy fogalmam sincs milyen hardverrel mennyi idő alatt lehet mennyi kriptodellát előállítani...

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#15) pechman8


pechman8
aktív tag

Nagyon nem tetszik nekem ez a "virtuális arany"... Mert a gyökere abból ered, hogy a bolygó le van szaralkálizva! Ezt a magatartást nagyon nem helyeslem.... Ugyan miért kellene hírnek lenni annak, hogy lelkiismeretlen emberek állítják elő... Hisz kizárólag ők állítják elő! "Nézz magadba a szíved tudja, hogy igaz!"A bolygónk élővilága az életével fizet ezért az illúzióért... Tőlük lopták az energiát, lopjátok mind.... Nincs ez rendben! Nagyon nincs. Barátaim: erről le kellene mondani! Ez akkor sem helyes ha ki tudod fizetni az áramot!

Saját korlátaimból nem léphetek ki, mások adottságaiba nem léphetek be.

(#16) Meridian válasza pechman8 (#15) üzenetére


Meridian
senior tag

pedig a "szép" új világ is ezt akarja használni... lásd, facebook is saját crypto-coint fejleszt. Készülve a Great Reset-re.

(#17) Semplar válasza pechman8 (#15) üzenetére


Semplar
őstag

Ez is az ördögi terv része, a fura fajzatoktól, akik káoszt akarnak a világban.

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#18) pechman8 válasza Semplar (#17) üzenetére


pechman8
aktív tag

Értem én, hogy az arany alapú pénz eltűnőben van.
Értem, hogy valami "pénznek" lennie kell továbbra is, hogy az emberek között különbséget lehessen tenni.
Azt is értem, hogy a crypto "pénz" kezd talpon maradni.
De ezt akkor sem szabad!
Egyszerűen nem szabad! Van olyan.
Mást kell kitalálni helyette.
A történelem folyamán az bizonyult maradandó értéknek amely mögött emberi munka és tehetség volt. Ez különbözteti meg számomra az értéket a szeméttől. Vagy az illúziótól...

ui: káosz elméletekkel nem foglalkozom. Csak aggaszt ez az egyre nagyobb lesz***m magatartás ami számomra érthetetlen. A crypto pénz előállítása akkor lehetne elfogadható ha külső (bolygón kívüli) viszonylag korlátlan energiaforrásból származna a kiszámításához szükséges energia. Most azonban ezt a sok energiát máshonnan veszik el. Ott pedig hiányzik.

[ Szerkesztve ]

Saját korlátaimból nem léphetek ki, mások adottságaiba nem léphetek be.

(#19) joey04


joey04
titán

vélhetően lopott cuccal, ingyen árammal még nagyobb buli a bányászat.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#20) nemlehet válasza joey04 (#19) üzenetére


nemlehet
őstag

Az alapján amit a netem találtam lopott áram nélkül nem éri meg bányászni PS4-el. Ha megérné akkor annak is elszállt volna a használt ára.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#21) Petykemano válasza pechman8 (#18) üzenetére


Petykemano
veterán

Már elég régóta nincs arany alapú pénz.

Jelenleg ún FIAT pénzrendszer van érvényben. Jellemzően kétszintű bankrendszerrel. A jegybank által kibocsátott pénz elektronikusan a kereskedelmi bankrendszer használja, a polgárok pedig készpénz formájában juthat hozzá, egyébiránt ma már a tranzakciók többsége a kereskedelmi bankrendszer által kezelt pénzhelyettesítő számlapénz segítségével történik.
A lényeg, hogy a rendszer - elvileg és valamelyest - központilag vezérelhető. (Azért mondom ezt ilyen óvatosan, mert a forgalomba kerülő pénz döntően a kereskedelmi bankoktól ered, amelyek jellemzően prociklikusan működnek. Vagyis pénzt teremtenek, amikor megy a szekér és vonakodnak recesszió idején)
A bankrendszer mindkét szintjén a pénz a semmiből teremtődik és mindig vele egyenértékű adóssággal együtt.

A kriptodévizákban sokan azt a lehetőséget látták meg, hogy az elosztott rendszer, nem lehet belenyúlni központilag, nincs egy központi irányító, aki saját szakállára úgy dönt, hogy növeli vagy csökkenti a rendszerben levő pénz mennyiségét. Valamint átlátható is, hiszen minden tranzakció több helyen is tárolva van. Épp csak azt nem tudod, hogy pontosan kihez tartozik a tranzakció.

Ezt a rendszert nem tudod úgy megvalósítani, hogy a természeti ára "olcsó" legyen, mivel épp az a rendszer biztonságosságának kulcsa, hogy nagy energiákat kell befektetni. Idén év elején elképesztő mértékben nőtt pl az ETH hálózat összes számítási kapacitása és azzal együtt a számítás nehézsége is.
(Mármint persze lehetne fellőni műholdakat, de a rendszer lényege akkor is az, hogy nehéz, számításigényes legyen)

Sokan a megoldást a elektronikus jegybankpénzben látják. Egy app, amit az MNB ad ki és a digitális készpénzedet tárolhatod benne. (Bár nem tudom, hogy itt coinok lennének-e, vagy egy MNB által vezetett lakossági számla)
Ugye ennek nyilván az lenne az előnye, hogy ingyenes a felhasználónak, mint a papírpénz. És lehetne pántlikázott pénzeket jóváírmi a rendszerben. Megszűnik, ha nem költöd el bizonyos ideig. Vagy például nyomon lehetne követni a pénz útját. Persze ez épp az ellenkező út,.mint a kriptodevizák.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#22) Pingüino válasza #02991104 (#4) üzenetére


Pingüino
senior tag

Erre van egy nagyon idevágó mondás:
"Pénzt csinálni csak pénzből lehet."

Akinek van befektetni való pénze, az ilyen módszerekkel iszonyatos mennyiségű összegeket kaszálhat. Pláne, hogy bizonyára nem egy ember áll az egész mögött, hanem sok ember pénze van benne kezdőtőkeként, és így, hogy megsokszorozták azt a pénzt, mindenkinek sok jutott a végére. Mármint addig, amíg el nem kapták őket. :D

(#23) fatpingvin válasza #32839680 (#13) üzenetére


fatpingvin
őstag

big same.

amúgy ennek a sztorinak szerintem a legnagyobb hírértéke az hogy a PS4-et is lehet valami relatíve értelmes dologra használni.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#24) Aprósólyom válasza pechman8 (#15) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Nagyon szép! De közben azt ne felejtsd el, hogy minden az életével fizet azért, hogy egy másik élőlény élhessen. Pl. azért is, hogy te élhess. Ha állatot nem is eszel, attól még a növények is. Egyedül talán bizonyos maghozó és gyümölcstermő évelő növények a kivételek ez alól meg a víz. pl. se a gabona vagy kukorica nem nő ki újra, ha nem gondolsz az újravetésre és helyette felzabálod az egész termést.
Ilyen alapon kifejezetten becsülöm az őseinket és azokat a kultúrköröket, akik minden étkezés előtt hálát adtak a világmindenségnek vagy Istennek az ételért, hiszen tudják, hogy milyen ára van. A bolti vásárlás és a mesterkélt élettér elszakítja az embert a helyes és valóságos értékítélettől.
Az lenne az objektív, hogy egy végtelen hosszú skálán lehetne rangsorolnia az ember minden tevékenységének értelmét és hasznosságát, amiből kétségtelenül a kriptobányászat messze nem a legjobb értékelésű lenne. :K

Jevons paradox

(#25) -Alvin- válasza Aprósólyom (#24) üzenetére


-Alvin-
tag

Egy idealizált világban már az emberiség nem itt tartana, nem lennének diktátorok, háború sem talán, tudás alapú társadalom lenne stb.
De az emberi természet a kapzsiságon alapul így sajna ez van :D Elég ha 1 millióból 1 így gondolkodik és rántja magával a többit...
A kriptó kezd kibontakozni, de sajna ezt marha költségesen teszi. De ebben a rendszerben úgy tudsz adni értéket vminek ha elhiteted hogy ez mennyire ritka/ sok energia kell hozzá. Nah most a btc az első, és marhára nem volt haszna eddig, novemberben talán lesz vmi a taproot updatel.
Viszont az alt coinokba van fantázia és ahogy én látom specializálódnak, egyik erre jó másik arra, vmelyiknek több funkciója van.
Az energia éhsége a btcnek nem túl jó:


Taprootal csökkeni fog azért, szal én azért nem temetném ezt a technológiát...

[ Szerkesztve ]

(#26) KaitouP


KaitouP
veterán

Most már kiderült hogy nem kriptovaluta volt az, hanem FIFA-t játszattak botokkal: [link]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#27) ceia


ceia
őstag

Most már bizonyos a chiphiány :))

        it's more fun to compute

(#28) shteer válasza KaitouP (#26) üzenetére


shteer
titán

Nem számít. Helyreigazítás úgyse lesz a cikkben :)

Legközelebb a “Lopott egerekkel bányásztak” cikket is 1:1 átveszik :))

..szerintem jónak tűnik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.