Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kleinguru


kleinguru
addikt

Picit fura a felbontás, de a kamera az brutál:R

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#2) Borisz76


Borisz76
veterán

1" az 2.54 cm...azaz a 332" az 843 cm képátlót jelent !

Na itt kezdődik az igazi "moziélmény" !

Erőfitogtatásnak teljesen rendben van de ekkora méretben akár 8K-s is lehetne :)

És igen...a kamera brutális !

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#3) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Kicsit megtoldhatták volna fel-le azt a kijelzőt, mert így még az UHD sincs meg (minimum 3840 x 2160), nem hogy a 4K (4096 × 2160). Ekkora kijelzőhöz nem ülnék ilyen közel mint a képen van ahhoz tényleg 8k kéne.

[ Szerkesztve ]

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#4) saelin


saelin
veterán

Azt a... Vajon egy ilyen leválthatná a mozikban a vetítőket?

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#5) vinibali válasza saelin (#4) üzenetére


vinibali
őstag

ezen én is elgondolkoztam. képminőségben biztos erősebb!
meg árban is :D

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#6) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Ebből is látszik, mennyire értelmetlen az otthoni monitorok és normális méretű tévék piacán a 4K-t erőltetni.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#7) #72042496 válasza -=MrLF=- (#3) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nekem a képen sem tűnik közelinek, de egyébként sem hiszem, hogy ne alakították volna ki megfelelően azt a termet.

A felbontáson én is megakadtam, de gyorsan utánanézve a 4K követelménye az, hogy hozzávetőlegesen 4000 oszlopnyi pixel kerüljön megjelenítésre. Ennek pedig eleget tesz a kijelző.

Eszerint ez egy gyűjtőfogalom, amelybe az UHDTV (3840x2160) és a DCI 4K (4096×2160) éppúgy beletartozik, mint ez.

[ Szerkesztve ]

(#8) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Ööö, csak nekem furcsa, hogy brutál hangrendszeren nyomják egy akvárium hangját? Mit, a csendet?
Amúgy klassz, jó lenne ezen nézni a Family Guy-t meló közben...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#9) .mf


.mf
veterán

Ki is mondta, hogy 4k-n már nem is látni a pixeleket? ;] :DDD

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#10) fd3 válasza TigerCat (#8) üzenetére


fd3
tag

a halak társalgását hallgathatják a hangrendszeren a kedves látogatók :)

(#11) F34R


F34R
nagyúr

pixeles !!!! :DDD

(#12) Borisz76 válasza .mf (#9) üzenetére


Borisz76
veterán

Na igen...40"-os vagy kisebb készüléken de ekkora méretnél már "dobókocka" az a pixel :D

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#13) Dilikutya válasza Borisz76 (#12) üzenetére


Dilikutya
félisten

De ezt nem 3-4-5 méterről nézed normális esetben.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#14) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Eh, lóf*sz, apámnak ez sem lenne elég. :DDD

(#15) Taybore


Taybore
aktív tag

Tök jó, de ilyen felbontásra milyen tartalom létezik? Vagy a két szélén konstans feketeség filmezés közben? :DD Persze ez gondolom nem kereskedelmi termék.

(#16) Norb€€€


Norb€€€
aktív tag

No, ez már alkalmas Split Screen játékokra....és Minecraftra ;]

(#17) gabber01


gabber01
addikt

Nem tudom baszki, uszkve 850 centis képátlóhoz ekkora felbontás? Hol vannak a PPI huszárok, mint a telóknál? Majd század ekkora méretnél van ott alig kevesebb mint fele felbontás, de egyeseknek még az sem elég. Ezen meg ájuldozunk? Ezt nem hogy 5 méterről, de inkább 20ról kellene nézni...

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#18) bteebi


bteebi
veterán

Hátö... hogy is mondjam. Egy kicsit értelmetlen, pláne ezzel a képaránnyal (nagyjából 26:9). Mihez? :) A mozifilmek 21:9-esek, a TV műsorok pedig 16:9-esek. Akkor már inkább lenne 32:9, és úgy elférne rajta egymás mellett 2 db 16:9-es kép. Ráadásul ekkora mérethez már a felbontása se az igazi, persze azért nem rossz így se. Meg mi az, hogy 4.2? Nincs center, de cserébe van 2 sub? :U Ha már 6 db hangfal, akkor sokkal inkább 5.1.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#19) mekker válasza saelin (#4) üzenetére


mekker
őstag

A beszerzési ár még oké, de ha egyszer elromlik, vagy komolyabb pixelhibája lesz... meg hát ahogy mennek ki az emberek a moziból, hozzá-hozzá érnek a vászonhoz is, ami egy tévének azért nem tenne jót.
Egy ideig még berögződik ez a digi kamera+vászon kombó.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#20) Patice


Patice
nagyúr

És miért nem hajlított? :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#21) gabber01 válasza bteebi (#18) üzenetére


gabber01
addikt

Valójában a 2 subnak sokkal több értelme van, mint egy centernek.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#22) #72042496 válasza bteebi (#18) üzenetére


#72042496
törölt tag

"Mihez?"

Ahhoz, hogy demózzák rajta a 4K kamerájuk felvételeit. :) Biztos nem terveztek rajta filmeket bemutatni, és szerintem csak leírva tűnik pixelesnek. Élőben nagyot guríthat ez a kijelző, másképp drága öngól lenne.

Én mindenesetre felételezem, hogy átgondoltan alakították ki a termet.

[ Szerkesztve ]

(#23) bteebi válasza gabber01 (#21) üzenetére


bteebi
veterán

Meglepetten kérdezem: miért? A centernek elvileg elég nagy jelentősége van (ha elég messze van egymástól a két front hangfal), a subwoofert némi túlzással bárhová lehetne tenni a szobában, egy ideális hangrendszer esetén pedig akár el is lehetne hagyni.

#22: Nyilván nem lehet olyan rossz így se a képe :). A legtöbb (magyar) moziban amúgy - jóval nagyobb vászon mellett - azt hiszem sok esetben még mindig 2K felbontásúak a projektorok - persze a nézési távolság is más.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#24) Patice válasza bteebi (#23) üzenetére


Patice
nagyúr

Egy jó minőségű sztereó erősítő olyan pontos center csatornát tud neked megjeleníteni, hogy néha tényleg felesleges a center.

A két szub azért kell, mert így egyenletesebb a mélyhangok lesugárzása és sokan hallják azt is, hogy melyik oldalon van a mélynyomó. :))

Ideális hangrendszer nincs! Nem létezik ilyen!

Csak olyanok, amik elég jól megközeklítik. De az kb. az az árkategória, amibe ez a kijelző kerül. :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#25) gabber01 válasza bteebi (#23) üzenetére


gabber01
addikt

Nos, nem akarok belemenni a részletekbe, de a mélyhangoknál is van értelme a stereonak, ugyanis az általánosan használt x.1 mono felállásban több részlet is egyszerűen hiányozhat a mélytartományból, ugyanis bizonyos hangok csak a hanghullámok interferálása során keletkeznek (felharmonikusok). Na most egy hangszóróval ezt nem lehet elérni. Ideális esetben minden csatornához tartozhatna egy sub is, de még mindig jobb 2, mint 1.
A front sugárzó létjogosultsága azonban nem axioma, megfelelően elhelyezett hangszórókkal nem tűnhet fel a hiánya.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#26) bteebi válasza Patice (#24) üzenetére


bteebi
veterán

"Egy jó minőségű sztereó erősítő olyan pontos center csatornát tud neked megjeleníteni, hogy néha tényleg felesleges a center."

Ez igaz, épp ezért is pontosítottam valamelyest a megfogalmazásomon. Én egyébként úgy tudom, hogy a mozik miatt találták ki a centert, mert (a nagy vászon miatt) nagyon messze került egymástól a két front sugárzó, emiatt a hangképben középen már nem volt semmi. A távolság a házimozinál azért kevésbé probléma, de az ideális (sztereó) zenehallgatásnál azért közelebb vannak egymáshoz a front hangfalak, mint a házimozinál. Egy ekkora méretű "vászonnál" (képméretnél) már mindneképp szükség lenne centerre is, bármennyire is jók a frontsugárzók.

" és sokan hallják azt is, hogy melyik oldalon van a mélynyomó"
Mondjuk ez jó poén volt :D.

"Ideális hangrendszer nincs! Nem létezik ilyen! Csak olyanok, amik elég jól megközeklítik."
Nyilván nincs, de szerintem nem is kell lennie, mivel nagyon jól meg lehet közelíteni (csak hát az ár :)...). Pusztán arra próbáltam utalni, hogy ha "kellően jók" a hangfalak, akkor aligha van arra szükség, hogy megtámogassák egy subwooferrel.

#25: I see, köszönöm :R.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#27) tornas


tornas
őstag

Az enyém nagyobb és jobb... :))

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#28) Patice válasza bteebi (#26) üzenetére


Patice
nagyúr

Akkor figyelmedbe ajánlom a blogbejegyzésemet: link. :))

Még a legdurvább, legdrágább moziba is kell mélyláda. Moziba.

Zenéhez lehet, hogy nem kell, bár a sztatikus sugárzók tulajai erről másként vélekednek. :DDD

Igen, a center a mozik miatt kellett. De szerintem nem a két front gyengesége miatt, hanem a nagyobb nézőtér miatt, hogy mindenhol jól lehessen hallani, sok "sweet point" legyen. Otthoni mozinál már ugye jóval kevesebb emberre kell koncentrálni.

" és sokan hallják azt is, hogy melyik oldalon van a mélynyomó"
Mondjuk ez jó poén volt .

Nem poénnak szántam. Nemrég volt alkalmam hallani. Hiányoltam a második SVS-t a teszt alatt. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#29) waithEard


waithEard
őstag

Határidő napló kinyit...lapoz-nyálaz-lapoz... ööööö... pont nem járok arra.... :O

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.