Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mad823


mad823
őstag

Kosárba betesz.

(#2) #06658560


#06658560
törölt tag

És mi a csalás benne? Mert ez így ennyiért több mint nagyon jó. Munkamonitornak ideális lenne. A színmegjelenítés 8 bit, 8+FRC, esetleg 6+FRC, vagy 6 bit?

(#3) snecy20 válasza #06658560 (#2) üzenetére


snecy20
veterán

60Hz-et hogy nem lehet már ejteni végleg?

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#4) mad823 válasza snecy20 (#3) üzenetére


mad823
őstag

A játékon kívül hova nem elég az?

(#5) Put2


Put2
tag

Kár, h csak 60hz :(

(#6) #06658560 válasza snecy20 (#3) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ha nem videószerkesztés, vagy játék, akkor nem látom mi pluszt ad a munkához.

(#7) C64


C64
őstag

Túl olcsó hol a hátulütő?

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#8) sirtomi válasza #06658560 (#6) üzenetére


sirtomi
tag

Napi 10 órában ülök monitor előtt. A 75 hz megváltás volt a szememnek. Szerintem is elhagyhatnák a gyártók a 60hz-t. Úgy meg főleg , hogy az első pc-mhez vett Phillips crt monitoron is tudott 75hz-et.

Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is!

(#9) Gibo válasza #06658560 (#2) üzenetére


Gibo
senior tag

10 bit... valószínűleg 8+FRC

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#10) sb válasza #06658560 (#2) üzenetére


sb
veterán

Ráadásul kimarad a freesync a hírből.
Displayspec szerint 8+FRC.

Egyébként valami ilyesmi árképzés lenne szvsz reális. Egyik sem űrtechnika ami belekerült de valahogy ilyen feature-ök után már vastagon szokott fogni a ceruza.

(#11) fagzal válasza sirtomi (#8) üzenetére


fagzal
csendes tag

Ez szerintem CRT esetén volt igaz, ahol az 50-60-75 Hz óriási különbség volt a villódzás miatt - TFT-nél ilyen már nincs, a bekapcsolt pixel bizony úgy marad a teljes képváltás idejére.

Ha az ember a szemét félti, inkább a magas kontraszt + alancsony fényerő + PWM mentesség + a monitor mögötti háttér megvilágítása a kulcs - viszont akkor az IPS panel eleve felejtős, marad az AMVA (vagy lassan már az OLED...)

(#12) snecy20 válasza mad823 (#4) üzenetére


snecy20
veterán

Már az egérrel való navigálás is szaggat 60Hz-en, rossz nézni.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#13) HThomas


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Azért munkára ez nem elsődleges szempont, akinek ez kell, vehet gamer monitort. Viszont egy 22-24 környéki FHD-hez képest határozott előrelépés még így is!
Ha jobban elterjed és már nem lehet nagy felárral árulni a gamereknek, akkor szépen leszivárog majd az olcsóbb szegmensbe is...

(#14) Duree


Duree
veterán

Nem tűnik rossznak az ára barátságos, kár, hogy csak 60Hz-es.

duree54

(#15) Márton válasza snecy20 (#12) üzenetére


Márton
nagyúr

Lol, én meg 90%-ban 50Hz-en használom a monitort, mivel ilyen videókat vágok és utálom a frame duplázást, stutteringet. Ha neked szaggat az egér 60-on, akkor mi van az 50i-s híradós anyagokkal a normál tv-n? Az is rángat :F
Teljesen nyugodt az 50Hz lcd-n, ez már nem crt emberek!

Nekem az a szögletes talp nem tetszik annyira és hogy egy pendrive-ot hátulról kell bedugni. Egyébként remélem 3-as a hub.

Wow: a cikk nem említette ezt: The 288E2UAE supports picture-in-picture and picture-by-picture modes, thanks to Philips MultiView, which allows you to display two video sources simultaneously. Philips has included DisplayPort and HDMI ports to achieve this.

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#16) snecy20 válasza Márton (#15) üzenetére


snecy20
veterán

Ahhoz képest szaggat, igen, hogy van egy 120Hz-es TV-m, meg egy 165Hz-es monitorom, és ezek mellett nem különösebben esik jól, amikor a ''munkahelyi'' 60Hz-es monitor elé kell ülnöm. A szaggatást persze úgy értsd, hogy szabad szemmel látom pl. az egérmutató utánhúzását.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#17) Exodius


Exodius
őstag

Az igazság az, hogy valóban lehetne az "új" 60 a 75 vagy akár 90 Hz is.

Így 2021-ben hagyjuk már el a 60-at pls.

(#18) aginor válasza Márton (#15) üzenetére


aginor
addikt

Elvileg hármas, mivel kék a csatlakozó, bár elég kretén helyen vannak. :F

"a cikk nem említette ezt" - igazából említette, csak nem fejtette ki: "A hardver mellett a szoftveres megoldásokra sem panaszkodhatunk, adottak például a PIP és PBP módok"

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#19) imi3est válasza sirtomi (#8) üzenetére


imi3est
csendes tag

Kizárt hogy az a 15Hz különbség volt a megváltás a szemednek. Ha nem videót vágsz, vagy nem hivatásos quake játékos vagy, akkor kb statikus tartalom van a szemed előtt, és képkocka váltások közt nem szabad eltűnnie a képnek, vagyis 60Hz-en se villoghat a monitor. Régen a crt korszakban villogott. Esetleg az lehet hogy az előző monitorod PWM-el szabályozta a fényerőt, és az tényleg villog. Vagy még az is lehet hogy nagyobb felbontásra váltottál és élesebbek a betűk. Én 60Hz után váltottam 144Hz-re, majd vissza 60-ra. A mostani 60Hz-es monitorom 4K felbontású 27-es, nem PWM-es, és ezerszer jobb a szememnek mint a 144Hz-es 32-es 1440p-s monitor. Játékban persze látszik a különbség hogy kicsit lassabban frissít, és még desktopon is kicsit észrevehető hogy az egérkurzor kicsit kevésbé simán mozog mint 144Hz-en, de a betűk ezerszer élesebbek, és egyáltalán nem villog semmi, sokkal jobb a szememnek.

(#20) Csandi válasza imi3est (#19) üzenetére


Csandi
őstag

4K-t hasonlítasz 1440p-hez és mondod, hogy élesebb? Nem csoda :U

15hz-et is észre lehet venni folyamatosságban, nem kell hozzá játékban lenni. Ahogy görgetsz egy weboldalt már ott kijön a különbség.

Én kb 2 éve 240hz-en vagyok, a másodlagos monitorom 60-as volt, jelenleg nincs másodlagos monitorom de 60 többet soha :D

[ Szerkesztve ]

(#21) imi3est válasza Csandi (#20) üzenetére


imi3est
csendes tag

"4K-t hasonlítasz 1440p-hez és mondod, hogy élesebb? Nem csoda" Tudom hogy nem csoda, csak azért írtam hogy jelezzem hogy munkára ez fontosabb mint a frissítés. Ha választani kell két monitor közül, az egyik 144Hz-es de alacsonyabb képpontsűrűségű, és egy 60Hz-es de magas képpontsűrűségű között akkor munkára szerintem egyértelműen a magas képpontsűrűségű a jobb. 15Hz különbséget nagyon nehezen veszel észre böngésző görgetés közben. De a böngészés se folyamatos görgetésből áll. Olvasol -> görgetsz, olvasol görgetsz. Ha megállás nélkül görgetsz akkor jobban kijön a különbség. De 4k-ban 60Hz fölé még nem nagyon mennek a monitorok. Te 240Hz-et milyen képátlő+felbontás pároson használod?

(#22) .mf


.mf
veterán

Remélem az fog lejátszódni, mint 10 éve a FHD monitorokkal: volt a sok 1280*1024 és 1680*1050 monitor már egyre olcsóbban, de a nem-TN FHD még stabilan bőven 100k felett volt; aztán jött a Dell U2311, IPS panel FHD-vel, én már 71k-ért örömmel vettem meg, aztán később láttam, hogy egészen 50k-ra is lement.
28" UHD IPS - ennyinek kéne a korrekt árnak lennie. Remélem hamarosan beindul a verseny, és látunk majd 75, 120 Hz-es kijelzőt is nem-gamer árakon.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#23) Yany


Yany
addikt

Nem tudom, hogy mit művel a Philips (brand mögött az éppen aktuális gyártó) mostanában, de a 245E1S 50e Ft-on történő értékesítése óta én csak dícsérni tudom őket. Az említett kijelzőről csak szuperlatívuszokban tudok beszélni és meggyőződésem, hogy sokan csak azért nem veszik meg, mert már túl olcsó és nem hiszik el.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#24) Reggie0 válasza Yany (#23) üzenetére


Reggie0
félisten

Nekem ez van csak 27-esben. Egyetlen hatranya, hogy nem allithato a magassaga, no meg a betekintesi szog sem egy extra, de meg mindig jobb, mint egy TN panelnel, mert legalabb a szinek nem torzulnak, csak a fenyero csokken.

(#25) ricsip válasza Reggie0 (#24) üzenetére


ricsip
addikt

Fel nem tudom fogni ésszel h. 2021-ben hogy a faszba adnak ki laposmonitort olyan támlával, amit nem lehet emelni-süllyeszteni. Valami fillérbaszó menedzser ebből vett yachtot a kapitalistáknál a nagyvíz túloldalán. :(((

-

(#26) imi3est válasza ricsip (#25) üzenetére


imi3est
csendes tag

Alzánál 11ért olyan állványt kapsz ami bármelyik monitorhoz adott gyári állványt alázza. Persze ettől még adhatnának hozzá jobbat, de nem olyan nagy probléma szerintem. (persze így az asztalhoz lesz rögzítve és nem tudod olyan könnyen hordozni, ami hátrány lehet ha hordozgatni akarod)

[ Szerkesztve ]

(#27) Exodius válasza imi3est (#26) üzenetére


Exodius
őstag

Miben jobb bármelyik gyárinál?

(#28) Palinko válasza ricsip (#25) üzenetére


Palinko
tag

Van rajta VESA mount akkor meg miről beszélünk? Ha megnézzük az LG vonalon mennyivel többet kérnek el a szintén csak kicsivel ergonomikusabb és jobban mozgatható, fordítható állványért akkor rájövünk hogy egy monitor karral sokkal jobban járunk hosszútávon ráadásul az több monitorváltást is simán megél majd.

(#29) imi3est válasza Exodius (#27) üzenetére


imi3est
csendes tag

Abban hogy milyen tág tartományok közt lehet mozgatni és hány irányba. Plusz egy karos állványnál a monitor alá is rakhatsz cuccokat, több hely marad az asztalon.

(#30) imi3est válasza Exodius (#27) üzenetére


imi3est
csendes tag

Pl egy karos állvány tud olyat hogy magad felé tudod húzni a monitort. Ha gyári talpán van akkor ez kicsit körülményesebb, és lehet nem tudod magadhoz közelebb húzni mert a monitor talpa beleakad a billentyűzetbe..

(#31) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Ha 32"-es lenne, meg még PWM-et is tudna, akkor jó lenne.

(#32) Dr. Akula válasza snecy20 (#3) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Lehetne, ha nem DP 1.2-t erőltetnének még mindig, hanem 1.4-et, az már tud 4K-t 60 Hz feett is.

(#33) Reggie0 válasza imi3est (#30) üzenetére


Reggie0
félisten

Ha a monitor talpa beleakad a billbe, akkor mar reg baj van. Ilyenkor kell nagyobb monitort venni ugyan akkora felbontasnal es szemnek is egeszsegesebb, hogy tavolabbra kell fokuszalnia.

(#34) imi3est válasza Reggie0 (#33) üzenetére


imi3est
csendes tag

És ha hátrébb akarok meni, mert mittudomén mondjuk nincs hely az asztal alatt, de ki akarom nyújtani a lábamat? Tudom akkor menjek inkább sétálni. Csak annyit mondtam hogy tágabb határok közt állítható, ezért szerintem jobb.

(#35) Reggie0 válasza imi3est (#34) üzenetére


Reggie0
félisten

Allithato magassagu asztal kell :)

(#36) imi3est válasza Reggie0 (#35) üzenetére


imi3est
csendes tag

Az is kellene, de kicsit drága 🙂

(#37) Csandi válasza imi3est (#21) üzenetére


Csandi
őstag

24col, 1080p :)

De vannak már bőven 4K 120hz meg 144hz-es kijelzők is

(#38) imi3est válasza Csandi (#37) üzenetére


imi3est
csendes tag

Na igen, de ez a méret+felbontás már 10-15 éve megy, innen szerettem volna én is tovább lépni, hogy több hely legyen a képernyőn. Persze a frissítés is jó ha minél magasabb, de fontosabb a képpontsűrűség és a méret. Teszteltem, használtam 144Hz-et, de visszaléptem 60-re, de sokkal nagyobb képpontsűrűségre és sokkal jobb lett. Tehát én ebből azt következtetem hogy munkára nem elsődleges szempont a frissítés. Igen van 4K-ban 144Hz, a legolcsóbb 300 ezer környékén. Biztos jobb mint a 60Hz, de nem annyival. Én is sok reményt fűztem a 144Hz-hez, de nem volt meg az az érzés hogy úristen ez mennyivel folyamatosabb. Egy kicsit észrevehető ha arra koncentrálsz hogy simábban mozognak a betűk görgetés közben. Ha nem koncentrálsz rá fel se tűnik. (még mindig nem játékra értem). Pl ha megnézed egy filmet milyen fps-el játszanak a tv-ben vagy moziban? 24 vagy 50? Ha 60Fps-el rögzítesz egy videót telefonnal akkor már teljesen folyamatosnak tűnik. Böngésző görgetéshez meg excel táblához se kell sokkal több szerintem. Persze ha van végtelen összeg rá akkor én is 144Hz 4K-t vennék. (bár nem tudom a gépem támogatja-e)

(#39) Reggie0 válasza imi3est (#38) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem eleg az, hogy folyamatosnak tunik, mert a mozgo kep felbontasa sokkal kisebb LCD eseten, de minel nagyobb a kepfrissites frekvenciaja annal kevesbe csokken a mozgo kep felbontasa

(#40) imi3est válasza Reggie0 (#39) üzenetére


imi3est
csendes tag

"a mozgo kep felbontasa sokkal kisebb LCD eseten" Nem értelek, itt mihez hasonlítod az lcd-t? (csak mert a tévék minimum 95%-a lcd, és az emberek nem igazán panaszkodnak hogy akadozik a kép) Egy munka monitornál pedig egy filmhez képest elég kevés mozgás van.

(#41) Reggie0 válasza imi3est (#40) üzenetére


Reggie0
félisten

Az akadozik es a felbontas ket kulon dolog. A felbontas csokkenesetol a gorgetett szoveg homalyosabba valik, mig egy film eseten ezt nem nagyon veszed eszre, ott a termeszetes, hogy van motion blur.

Nezd meg, hogy szerinted melyik frissitesnel latod elesebbnek a mozgo ufo-t: [link]

[ Szerkesztve ]

(#42) imi3est válasza Reggie0 (#41) üzenetére


imi3est
csendes tag

Az elsőnél. Alacsony frissítésnél ez jól kijön, ahogy megyünk feljebb, egyre kevésbé feltűnő. Én nem vitatom hogy jobb a nagyobb frissítés. De 100-150 ezerért nincs 60Hz-nél gyorsabb 4K monitor. Így ha venni akarsz valamit munkára akkor lehet választani hogy 60Hz 4K vagy alacsonyabb felbontás és magasabb frissítés. Szerintem munkára ahol statikus a tartalom, néha görget az ember ott fontosabb a felbontás.

(#43) Reggie0 válasza imi3est (#42) üzenetére


Reggie0
félisten

Ez egyertelmu. Viszony olyan munka eseten, ahol mondjuk a logokat kell porgetni a szemed elott, ott mar nem mindegy.

(#44) #06658560 válasza Reggie0 (#43) üzenetére


#06658560
törölt tag

Az meg szerintem pont benne van a videót vág az ember munkában, amit említettük, hogy ott van értelme a nagyobb frissítési frekvenciának.

(#45) mad823 válasza #06658560 (#44) üzenetére


mad823
őstag

Amennyiben 60 fps feletti anyaggal dolgozol, amúgy nem.

(#46) #06658560 válasza mad823 (#45) üzenetére


#06658560
törölt tag

Szerintem az alatt is jól jön, minél kevesebb legyen az interferencia a kép kiküldése és a monitor frissítése között. Nem baj, ha nem tud egy konstans interferenciát generálni.

(#47) mad823 válasza #06658560 (#46) üzenetére


mad823
őstag

VRR-rel 24-60Hz (fps) között jó vagy, semmit nem fog hozzáadni egy magasabb képfrissítés.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.