Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) hunluki válasza pete_21 (#49) üzenetére


hunluki
senior tag

GPO-t nem kell teljes cégre lenyomni, simán csinálsz egy OU-t vagy csoportot és ráhúzod azokra.
Ágyúval verébre kategória, de ha egyszer belőtted a csoportot onnantól kezdve le a gond róla. De amúgy is csak teoretikus mert nincs ilyen GPO. Egy ficsúr rikvesztet megérne.

(#52) kac


kac
csendes tag

Profit orientált cég, zárt forráskód ->
1. Fejlesztés
- van egy kellemetlen működés, amin lehetne finomítani!
- megéri a melót, hoz extra profitot?
- nem
- ok, akkor Józsi a rózsaszín pónis emojit fejlessze, így már az óvodában is sikerünk lehet

2. Adattárolás
Mi történik, ha tönkremegy az MS (volt már rá példa, hogy tech cég becsődölt), és viszi magával a titkait? A hardver tovább fejlődik, és senki nem tudja majd futtatni az MS termékeit az új architektúrákon, az xls(x)-ben tárolt adatok elvesznek?
(Itt adjunk hálát, a Libreoffice fejlesztőinek, akik több-kevesebb sikerrel megpróbálják utánozni az excel, stb. működését.)

Hasonló eset történt nem rég, adatbázisból kellett kiszedni adatokat. Az adatbázist egy cég fejleszetette, btree implementációt alkalmazott, az adatok bináris fájlokban voltak, és csak a saját szoftvere tudta kezelni, ami persze zárt forráskódú volt, és nem beszerezhető (a cég 20+ éve tönkrement).

Sajnos abba az irányba megyünk (persze erőltetik is a sok okos szarral), hogy az elsődleges célként a kényelmet tűzzük ki. Aztán pedig bután nézünk (a szó szoros értelmében), ha valami nem úgy működik, ahogy szeretnénk.

(#53) t72killer válasza kac (#52) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az xlsx/docx többé-kevésbbé nyílt formátum hálistennek, de sajnos ott az a többé-kevésbbé kitétel :(((.

A fogyasztói társadalom alapelve az időzített avulás.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#54) #92253184 válasza #16939776 (#27) üzenetére


#92253184
törölt tag

Teszem azt megnyitja Matlab-ban, KNIME-ben vagy használ R-t, Python-t és biztos bővíthető a lista.( mondjuk nehezen hiszem el, hogy a gép nem valami text vagy saját formátumban ment.)
Amúgy szerintem ez a cikk sántít, pontosan ki és melyik gén nevét módosította? Hihetetlen számomra, hogy ez megtörtént. Egy nemzetközi szabványt ezért módosítottak? :F

(#55) apatyas válasza strogov (#14) üzenetére


apatyas
Korrektor

"Ha már mással kellene reszelni, akkor jönnek a galibák. "
Tökéletes meglátás :D

Cikkhez: általában véve tele van a hócipőm azzal, ha a program okosabb akar lenni mint a felhasználója, és ki se lehet lőni. Nem újdonság ez, sajnos.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#56) somogyib válasza t72killer (#50) üzenetére


somogyib
őstag

Nem ezzel van a gond. Ahogy már korábban is írták: ha egy külső programból/adatbázisból exportálsz akkor az excel egyes adatokat dátumra konvertál, és azt nem tudod visszaállítani eredeti formátumra.

Ilyen esetben az lenne a megoldás, hogy megnyitok egy üres excelt és külső adatforrásból importálok, mert akkor megadható az oszlopok formátuma.
De ehhez a külső adatforráshoz is hozzá kell tudni férni, ami nem minden esetben megoldható.

[ Szerkesztve ]

(#57) hardzsi2 válasza Pingüino (#41) üzenetére


hardzsi2
aktív tag

Én is pont erre gondoltam.

Ismerem az aposztrófot, space és egyéb trükköket és formázási megoldásokat is, amelyekről fentebb szó esett, ám ettől még nem lenne akkora fejlesztés berakni az autokorrekció kikapcsolhatóságát - jobb esetben konfigurálhatóságát is.

Ahelyett, hogy a szoftver limitációjába beletörődve átnevezgetnek, ezért lobbizhatna a tisztelt társaság - ahogy egyébként akár mi is, hiszen a hozzászólásokból látszik, hogy akik gyakran/sokat használják az Excelt, előbb-utóbb belefutnak hasonló problémába.

flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

(#58) sh4d0w válasza nihill (#47) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Mert vannak idióták, akik DB-nek használják.

https://www.coreinfinity.tech

(#59) somogyib válasza hardzsi2 (#57) üzenetére


somogyib
őstag

"ám ettől még nem lenne akkora fejlesztés berakni az autokorrekció kikapcsolhatóságát"

Ezzel egyetértek. De végül is csak találgatunk, és a cikk alapján nem ismerjük a probléma gyökerét. Ha tényleg az van, hogy egy "szűz" excel táblába írogatnak adatokat és az nem tetszik nekik hogy az excel átkonvertál, akkor végeredményben ez user error. Legalábbis abban az értelemben, hogy egy biológus csapatnak talán tudnia kellene kezelnie az excelt minimum ecdl szinten (CTRL+A -> CTRL+1 -> szöveg/text -> OK).

Az már más kérdés, hogy ha külső alkalmazásból excelbe exportált adatokról van szó, mert ilyenkor az autokorrekció tényleg problémát okoz.
Az ilyen problémák is megoldhatóak adatkapcsolat-fájllal/vba kóddal - csak hát ez már nem átlaguser problémamegoldás. :)

[ Szerkesztve ]

(#60) #06658560 válasza sh4d0w (#13) üzenetére


#06658560
törölt tag

Amikor számot kellene használnom, ami valamiért tizedespontot használ, és ez a barom átírja dátumnak, akkor mégis mit kéne használni helyette, vagy mi a juzer error?

(#61) sh4d0w válasza #06658560 (#60) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Tessék?

https://www.coreinfinity.tech

(#62) #06658560 válasza exedoc (#48) üzenetére


#06658560
törölt tag

A Ctrl+Enter Az Nem csak egyszer teszi be és felejti is el a beillesztendő adat?

(#63) #06658560 válasza sh4d0w (#61) üzenetére


#06658560
törölt tag

Rendszeresen futok bele olyanba, hogy valami 10.13 formátumot mindenáron dátumnak kezel. És utána már megbaszta billgéc anyja is az egészet, visszaformázni nem lehet, mert valami egyéb időformátum alapján veszi az értéket és lesz belőle 137593 jellegű szám.

(#64) sh4d0w válasza #06658560 (#63) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Értem. Mi köze ennek a #13-hoz?

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#65) #06658560 válasza sh4d0w (#64) üzenetére


#06658560
törölt tag

Az, hogy a probléma nem csak akkor jelentkezik, amikor te megmondod, hogy hülye a juzer mert Excelt mer használni.

(#66) apatyas válasza sh4d0w (#64) üzenetére


apatyas
Korrektor

Az excel a hülye, mert alapértelmezetten és kikapcsolhatatlanul beleturkál abba, amit az ember beír.
Had legyen már az az alapértelmezett, amit én beírok elsőre, és a program meg ne okoskodjon.
Szerk: ha az excel nem DB program, vagy hogy fejezte ki vki feljebb, akkor mégis minek nevezendő egyébként? Saját tapasztalat szerint, én is inkább egy Origin vagy egyebet használnék normális adatfeldolgozásra, ha kicsit is professzionálisabb illetve megengedőbb a szoftverkörnyezet.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#67) sh4d0w válasza #06658560 (#65) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor még egyszer: a probléma akkor jelentkezik, amikor a hülye juzer nem megfelelő eszközt használ a munkájához.

https://www.coreinfinity.tech

(#68) pokmky válasza sh4d0w (#67) üzenetére


pokmky
tag

Áhhá. Ha egyszerűen listát akarok csinálni néhány szám és hozzá leírás segítségével akkor én vagyok a seggfej, amiért beleturkál abba, amit írok és dátumot csinál minden nem egész számból, mert manapság csak dátum létezik? Papám mehetsz is a microsoft-hoz fejlesztőnek, a színvonal alacsony határát eléred.

(#69) btprg válasza somogyib (#56) üzenetére


btprg
senior tag

Próbaképpen beimportáltam ezt (egy szövegfájl tartalma):

Már. 1
random
76
próba

Meg lehetett adni az importnál, hogy melyik oszlop milyen típusú legyen. Megadtam, hogy "szöveg". Nem konvertálódott semmi semmivé. (A "Már. 1"-et kipróbáltam előtte, ha beírtam egy random cellába, akkor konvertálta.)

Szóval vagy mégiscsak user error, vagy az Office XP (2002) óta butább lett az import (nem hiszem).

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#70) sh4d0w válasza pokmky (#68) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Kemény vagy, csoki. Ha ilyen bajaid vannak, akkor a hülyebiztos szoftverek neked valók, mert képtelen vagy beállítani a cella/oszlop/sor formátumát.

Más néven pebkac. Na pont miattuk léteznek azok a szoftverek, amik próbálnak helyettük gondolkodni, ha meg az sem felel meg, megy a duma.

https://www.coreinfinity.tech

(#71) pokmky válasza btprg (#69) üzenetére


pokmky
tag

Vagy "okosabb" lett és már nem kérdez, hanem eldönti helyetted, hogy te mit akarsz csinálni.

sh4d0w

A számítógép és a szoftverek célja az, hogy megkönnyítse, felgyorsítsa a munkádat, de ez elég nehezen megy, ha magával a szoftverrel kell kínlódni. Van dolgom így is elég, egy TXT-be negyed óra alatt megcsinálom, azt, amit 1 órán keresztül szerkesztgethetek az excell-ben, pedig nem bonyolult dolgokat csinálnék. Akármit is mondasz, a kikapcsolhatatlan automatikus javítgatás a legésszerűtlenebb, legostobább dolog, amit ember valaha kitalált.

[ Szerkesztve ]

(#72) sh4d0w válasza pokmky (#71) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Tehát ha txt-be 15 perc megcsinálni, amivel Excelben 1 órát küzdesz, akkor a feladatod elvégzéséhez nem a megfelelő eszközt választottad.

Hupsz.

https://www.coreinfinity.tech

(#73) Béééla válasza strogov (#15) üzenetére


Béééla
őstag

SQLite + Python ha nagy mágiát akár helyben, de sokszor elég a Python.
Ha 10-12 éves gyerekeknek meg tudom tanítani, akkor a kutatók se panaszkodjanak. Baromi könnyű kígyózni. Ha még a végén kell az Excel, lehet Excel exportot kérni ;]

Bélabá

(#74) pokmky válasza sh4d0w (#72) üzenetére


pokmky
tag

Kipróbálhatnál már valami más érvelést, ez picit unalmas. :( Ha táblázatra nem az excell a megfelelő program, akkor gond van...

[ Szerkesztve ]

(#75) sztanozs válasza pokmky (#74) üzenetére


sztanozs
veterán

ha nem kell, hogy a táblázatod semmit ne konvertáljon sehova, akkor állítsd be TEXT formátumra. olyan nehéz ezt megérteni (vagy +2-t kattintani)?

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#76) Ghoosty válasza sztanozs (#75) üzenetére


Ghoosty
őstag

Dátumokkal ritkán van bajom, de a normál alakká konvertálással többször is. Még életemben nem írtam normálalakot excelbe, szóval nyugodtan kikapcsolhatnám, mert sose fog előjönni, hogy miért nem konvertál.
Megoldani, tudom, hogy hogyan kell, viszont 10-ből 9 alkalommal nem jön elő, de az aztán csak előjön. Szóval választhatok, hogy 9-szer feleslegesen formázgatom, vagy egyszer észreveszem és javítom. De sokkal egyszerűbb lenne, ha kikapcsolhatnám. Arról nem is beszélve, hogy mikor dolgozok nem azon jár az agyam, hogy vajon át fog-e írni valamit az excel, hanem hogy van a határidő, addig el kell készüli a jelentéssel és ki kell találni, hogy hogyan lesz manager friendly, mégis mutassa amit kell. Szóval lehet dobálózni, hogy user error, de ha a kényelmi funkció csak kényelmetlenséget okoz és kikapcsolhatatlan, akkor ott inkább szoftver error van.

(#77) DeFranco válasza Ghoosty (#76) üzenetére


DeFranco
nagyúr

alapvetően annyiban igaza van a pebkac pártiaknak, hogy elvileg az excel használat is úgy kellene működjön, hogy te kitalálod hogy milyen adatot, milyen táblát fogsz megalkotni, használni. ahhoz szépen megtervezed a struktúrát, mi a fejléc, mi a sorfej (ha kereszttábla) milyen oszlopok (adattípusok) vannak, azokhoz formátumot rendelsz, egyéb jellemzőket összeszedsz (kell-e pivot, kell-e részösszeg, kell-e szűrés) majd felépíted és ezek után feltöltöd a táblát adattal.

általában mindenki az utolsó lépéssel kezd, aztán azt reszeli. ami objektíven nézve hiba. a program alkotók által ideálisnak tartott megközelítés szerint.

az egy másik kérdés, hogy a munka jellege és a feladat követelményei ezt mennyire teszik lehetővé így betartani vagy mennyire általános, hogy most azonnal kell valami a főnökségnek, gyorsan queryt összedobni, databázból adatokat leszedni, excel export, gyorsgyors kapcsol másik rendszer másik táblájával, keresőfüggvény, pivotot rá, pivot diagram szeletelő mehet a prezi. mert ott nem specifikálsz táblát, dolgozol azzal ami van.

(#78) pokmky válasza DeFranco (#77) üzenetére


pokmky
tag

Csűrhetitek, csavarhatjátok, de a kikapcsolás teljes hiánya brutálisan nagy baromság marad. :DDD

(#79) #06658560 válasza sh4d0w (#67) üzenetére


#06658560
törölt tag

Vagyis táblázatot csinálni az Excel nem megfelelő eszköz. Értem. Tökéletes érvelés.

(#80) Ghoosty válasza DeFranco (#77) üzenetére


Ghoosty
őstag

Ezzel csak az a bajom, hogy ha ennyire jól tervezem meg a feladatot, akkor valóban nem fog gondot okozni az autoformat, de igazából szükség sincs rá, mert tudni fogom, hogy milyen formátumban jön az adat és már előre definiálom.
Az autoformatnak pont akkor van jelentősége, mikor ad hoc gyorsan csinálok valamit. Dátum esetében még el is tudom fogadni, hogy általában többször hasznos, mint hibás. De, ha van egy feladat, ami elő szokott hozni hozni autoformat hibát, de alapvetően nem igényel dátumot, akkor hatékonyabb/egyszerűbb kikapcsolni.
Nekem excellel a munkám túlnyomó többsége (90+%) az egyedileg gyorsan valamit.
Régebben volt olyan munkám is, ami tényleg igényelte tervezést, de azt megette a BI rendszer.

(#81) pepeno1


pepeno1
tag

Nekem simán volt olyan excelben, hogy hosszú szám vagy időpont volt benne, és átálítottam textre a cellákat, és pont leszarta, mert ő akkor is konvertálni akarta, mert meg akarta mutatni, hogy mennyire k*a okos. :W

Azért mert a kacsa nem tud úszni, még nem a víz a hülye.

(#82) sh4d0w válasza #06658560 (#79) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Ha nem sikerült elolvasni a többi hozzászólást, akkor gratulálok.

https://www.coreinfinity.tech

(#83) emelhu


emelhu
aktív tag

Annyit kellene csinálni -már nagyon régen-, hogy a mezők alapértelmezett típusa nem szám, hanem szöveg.
Mert a "számolótábla" fő funkciója régóta másodlagosan a számolás.
A felvitt mezők többsége szöveg, nem dátum vagy szám.
De még ha felismeri, akkor is lehetne egy olyan opció, hogy a táblázat elmentés/visszatöltésig nem felejti el a begépelt szöveget, hanem hotkey-re lehet cserélgetni a típusokat és akkor az eredeti begépelt, tehát a legvalósabb(!) szövegre vált vissza.

Mert most pl. egy kód begépelésekor ha dátumnak vagy számnak ismeri fel, akkor elfelejti a begépelt adatot és a mező típusát be kell állítani stringre majd ismét begépelni.... ez vétkes hanyagsaág, a felhasználók lenézése, semmibe nézése.

(#84) exedoc válasza #06658560 (#62) üzenetére


exedoc
senior tag

Mivel manuálisan írod be, nem másolt adat, így nem is volt mit megjegyeznie. Ez csak egy trükk, csak elmondtam, hogy van aki még ennyit is képtelen megjegyezni, pedig nem atomfizika, és gyártástervezés / ütemezés területén dolgozik.

(#85) exedoc válasza pokmky (#74) üzenetére


exedoc
senior tag

Nem akarok belepofázni de kivételesen sh4d0w-nak igaza van. Az excel tud olyan dolgokat amiket nem is hinnél, hogy tud. Biztos lehetsz benne, hogy ha txt-ben 10 perc alatt végzel, excel-ben (1db L) meg 1 óra akkor valamit nagyon nem csinálsz jól. Ahogy írták cella/oszlop/sor formátumát tudni kell állítani. Kb. 8 másodperc nálam 5 adat, és 50.000 adat esetében is. (Ugye automatikusan megkeresi, és kijelöli a kitöltött adatokat bármennyi legyen is, de csak akkor ha ügyes vagy, és értesz hozzá.)

[ Szerkesztve ]

(#86) DeFranco válasza emelhu (#83) üzenetére


DeFranco
nagyúr

"Mert a "számolótábla" fő funkciója régóta másodlagosan a számolás.
A felvitt mezők többsége szöveg, nem dátum vagy szám."

How about maximum a te környezetedben? Én és a haverok masszívan számolunk excelben.

(#87) exedoc


exedoc
senior tag

Az, hogy valaki használja, meg az hogy ért is hozzá, nem ugyanaz a szint. Mint amikor valaki tud autót vezetni, valaki meg rally versenyző. Amikor programozol benne, kezelőfelületet csinálsz gombokkal, funkciókkal, adatbázist hozol létre benne, ahol automatán vagy gombnyomásra számol, grafikont rajzol stb-stb. Nagyon bele lehet folyni, hosszú-hosszú évekig lehet tanulni. Amikor csak pötyörészel benne, és adott cellákra tudsz számításokat létrehozni, meg be tudod színezni, miközben 100 sor adatnál már gyorsabb a txt, ott még sokat kell tanulni.

(#88) exedoc válasza emelhu (#83) üzenetére


exedoc
senior tag

Valóban e tekintetben lehetne praktikusabb, de ez megint pár kattintással, meg egy kreativitással fél perc alatt oldható meg, de igazából annyi sem. Ahogy az előző hozzászólásomban leírtam, az excel egy nagyon okos program a baj az, hogy az emberek 90%-a alapszinten ért hozzá csak, vagy még úgy sem. Aki jobban ért hozzá az már olyan területeken dolgozik ahol muszáj értenie hozzá, hogy egy 10 perces művelet ne 2 óra legyen, vagy ne felesegesen dolgozzon, vagy ne saját magát szivassa meg. Iszonyat időket lehet megspórolni vele.

[ Szerkesztve ]

(#89) Ghoosty válasza exedoc (#87) üzenetére


Ghoosty
őstag

Erről eszembe jut, mikor pályakezdőként készültem az első interjúk egyikére. Tisztában voltam vele, hogy az excel mennyi mindenre jó, mennyi mindent meg lehet csinálni, de a funkcióinak a töredékét tudtam ténylegesen is használni. Így naivan annyit mondtam, hogy alapszintű excel használó vagyok.
Aztán felvettek és elkezdtem dolgozni. Nagyon hamar kiderült, hogy a többiek tudásához képest én excel szakértő vagyok. Szóval azóta az szerepel az önéletrajzomban, hogy magas szintű excel ismeretek. Bár továbbra is tisztában vagyok vele, hogy mennyi hiányosságom van még, de az én alapszintű tudásom messze nem egyenlő azzal, amit mások alapszintűnek írnak.

(#90) exedoc válasza Ghoosty (#89) üzenetére


exedoc
senior tag

Igen ismerős, elég sokszor jönnek hozzám is mindenféle bonyolult dolgokkal, ..." órákig kinlódtunk, de nem tudtuk hogy kéne...", Kb. 2 perces dolgok szoktak lenni, és a vége általában, az hogy "hű eez hogyaaan vooolt nem is láttaaam".. Ugye nálam elég sok a gyorsbillentyű, úgyhogy csak azt látják, hogy nyomkodok, csinálom, a vége meg egy Ctrl + S, és kész. Tisztában vagyok vele, hogy ezek a dolgok csak nekem egyszerűek, kezdőknél vagy elakad a dolog, vagy több órás küzdelem a vége. Múltkor mesélte egyik kolléga, hogy mit kínlódott, de 3 óra alatt összehozta, és azért büszke magára. Aztán levezettem neki, hogy kellett volna, és nálam ez olyan erős 20 perces művelet lett volna ha közbe iszok egy kávét. Aztán láttam, a csalódást az arcán, és gyorsan megnyugtattam, hogy ő sokkal ügyesebb mint én egészen másba, amihez meg én nem értek. :)

(#91) pokmky válasza exedoc (#85) üzenetére


pokmky
tag

Áruld már el, hogy miért az az alapértelmezett, hogy mindenbe belevariál kérés nélkül és miért nem az, hogy beállítod, ha automatikus kitöltést, javítást számolást stb. végznél vele?

(#92) exedoc válasza pokmky (#91) üzenetére


exedoc
senior tag

Nem variál bele, egyszerűen így működik. Nem tudja, hogy a felhasználója mit szeretne, van egy alapvető működési elve. Onnantól kezdve, hogy te beleraksz adatot mókolnod kell vele, adott esetben még az adatok beillesztése előtt is. Ha tapasztalt vagy gyorsan végzel, mert tudod mihez nyúlj. Ha nem, akkor sokáig tart, kínlódsz, jön a google, vagy elakadsz, és feladod. Jé, ugyanezt a mondatot szoktam elmondani kezdő 3d modellezőknek is. :D

(#93) pokmky válasza exedoc (#92) üzenetére


pokmky
tag

Nem tudja, hogy a felhasználója mit szeretne, van egy alapvető működési elve

Akkor miért pofázik bele? Döbbenet, hogy egyeseknek az irracionalitás melletti érvelés normális dolognak tűnik. :W

(#94) fatal` válasza hunluki (#29) üzenetére


fatal`
titán

CSV importhoz is van wizard, ahol megadhatod az oszlopoknak az import előtt, hogy milyen típusúak.

Szerintem az excel problémája abban rejlik, hogy duplakattra nem ez nyílik. Ez már az elválasztó karakternél problémás, azt a rendszer régió beállításaiból veszi, ami nálunk a pontosvessző, de ha az USA-ból kapsz egy CSV-t, ott vessző lesz. Ezért ebben az esetben az egész sort egy cellába fogja belegyömöszölni.

(#95) exedoc válasza pokmky (#93) üzenetére


exedoc
senior tag

Oké. Lehet, hogy nem voltam elég egyértelmű, vagy lehet bunkó voltam, most nem tudom melyik. A lényeg, hogy alapvetően az excel-nek van egy működési elve, ami lehet, hogy nem a legfaszább, viszont nekünk azzal kell dolgoznunk ami van, és ahhoz kell sajnos alkalmazkodni. Sokszor látok ilyen tekintetet, hogy: "ez most miaf**z". Igen, beillesztettél egy adatsort, igen balfaszságot csinál az excel, tudni kell javítani. Az excel így működik, az esetek 80-90%-ában az jön ki, hogy buzi az excel, később mikor XY már tudja használni, akkor már csak ennyi marad hogy: "eszhülye", és kijavítja 10 másodperc alatt, vagy mire az "eszhülye" szó utolsó betűjéhez ér...
Igen, lehetne javítani rajta rengeteg sok dolgon. Viszont amíg ezeket nem csinálják meg nekem akkor is azt kell használnom melóba, és ha elakadok már elértem arra a szintre, hogy 2-3 megoldás is a fejembe van, és azon agyalok melyiket válasszam, melyik lesz a gyorsabb. A 3d modellezésnél ugyanez a helyzet, a mai napig van problémás eset, de akkor vagy jó, ha egyszerre többféle megoldás is beugrik, és van miből választani. Ott szintén hatalmasakat lehet bakizni, és tudni kell hogy javítsd gyorsan. Ez ilyen.

(#96) DeFranco válasza exedoc (#95) üzenetére


DeFranco
nagyúr

az excel, jó, nagyon jó, szerintem összességében zseniáls (és pont a kiegyensúlyozott user experience miatt, sokkal többször van wow érzésem mint ahányszor valami böszmeséget csinál, emellett úgy pofon egyszerű az alapokban hogy megfelelő tudással a kávét is lefőzöd vele) de vannak hülyeségei, és az valóban gond, hogy ezek a hülyeségek léteznek. ezt el kell ismerni. sőt, szerintem hangot is kell neki adni, mert az alapján (is) priorizálnak a fejlesztők sokszor.

t.i. az is böszmeség, ha valami by design valamilyen, akkor is ha van egy esetek 80%-át lefedő oka, de a 20%-ban meg marha zavaró. azt is reszelni kell. oldják meg hogy a 20%-nak is egy katt legyen (ne esetenként 8) a böszmentes használat.

(#97) exedoc válasza DeFranco (#96) üzenetére


exedoc
senior tag

Ebben igazad van ez kétségtelen. Én is szoktam mérgelődni, hogy ezt meg azt évek óta képtelenek rendbe rakni, vagy javítani. Hozzáteszem funkcionalitás, elrendezés / UI szinten is lenne mit reszelni rajta nem is keveset, illetve a bugokat javítani, mert az nonszensz, hogy úgy használjam, hogy ja ide nem kattintok, ha ezt meg azt csináltam akkor XYZ-t most nem kéne, vagy gyorsan szemeteljek előtte valahová egy copy-t a Save as..-el.

(#98) pokmky válasza exedoc (#95) üzenetére


pokmky
tag

Akkor alkalmazkodj hozzá és álj ki a microsoft ostobasága mellett, szabad országban élünk. :W

(#99) exedoc válasza pokmky (#98) üzenetére


exedoc
senior tag

Fentebb leírtam, hogy sokmindent kéne rajta javítani. A munkámból kifolyólag kénytelen vagyok használni, úgymond megtanulni a hibáit, és ha kell javítani azokat. Hidd el ha rajtam múlna nagyon sokmindent máshogy csinálnék, de ez van, ezt használja a cégem. És ez csak az excel, SAP-val is vannak ám bonyodalmak hajjaj... Mikor a kettő összekapcsolódik az meg parádé. Ha ezeken sirdogálnék minden nap bizony nagyot változott volna a már a víz-szárazföld arány ezen a bolygón. :)

[ Szerkesztve ]

(#101) #06658560 válasza exedoc (#84) üzenetére


#06658560
törölt tag

Az Enter működik egyszeri beillesztéshez. Több cellát is másol.

(#102) #06658560 válasza exedoc (#92) üzenetére


#06658560
törölt tag

Csak éppen a működési elve nem juzer kompatibilis. Mindig módosítja a cellát ha dátumnak gondolja.

(#103) exedoc válasza #06658560 (#102) üzenetére


exedoc
senior tag

Igen, azért vagy ott te, mint felhasználó, hogy kijavítsd amit ő másnak gondol.

Egyébként sok PC sem user kompatibilis, egyszerűen nem hajlandó működni, ha például alul feszelsz valamit.

[ Szerkesztve ]

(#111) exedoc válasza pokmky (#110) üzenetére


exedoc
senior tag

Igazából hallottunk, sőt többet is feljebb, csak hogyismondjam.. pici szurkálódásba rejtette. Amit így utólag már megértek, valószínűleg nála megvolt már itt a fórumon az a tapasztalat, ami nálam még nem. Ezért én elkezdtem magyarázni, belefolyni olyan dologba, amivel így utólag azt hiszem csak felesleges kalóriákat, és agysejteket vesztettem.

(#112) Williamgrant válasza schawo (#4) üzenetére


Williamgrant
veterán

Mi a franc olyan fontos abban hogy egy rohadtul idegesítő funkciót nem lehet egy tetves táblázatkezelőben kikapcsolni?
Köcsög Microsoft. Röviden.

Ide valami nagyon nagy bölcsességet fogok írni, csak egyelőre még nem tudom mit mert olyan sűrűn nem nézegetek világmegváltó idézeteket. Pedig a világnak nagy szüksége lenne a megváltásra, kezdetnek mondjuk egy örök PH előfizetés mindenkinek jól jönne. PornHub. Nem Prohardver. :D

(#114) koxx válasza #06658560 (#100) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ezt az agresszív útszéli kocsmastílust nem igazán szeretjük, szóval kicsit finomabban.

(#115) fatal`


fatal`
titán

(#116) hunluki válasza fatal` (#115) üzenetére


hunluki
senior tag

:DD :DD :DD :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.