Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Polllen


Polllen
nagyúr

'MARCH1
:DDD

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#2) hardzsi2


hardzsi2
aktív tag

Nem értem, miért nem fordulnak a kutatóintézetek a Microsoft-hoz hivatalos levélben, kérve a probléma kezelését, ahelyett, hogy folyamatosan bosszankodnak, egymás közt panaszkodnak és próbálnak alkalmazkodni a helyzethez.

Ha már eljutott a hír a MS-hoz és a fülük botját sem mozgatják, akkor az tényleg az ő saruk, de lehet, hogy nem is tudnak ezen probléma létezéséről és/vagy annak súlyosságáról.

flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

(#3) Ghoosty válasza hardzsi2 (#2) üzenetére


Ghoosty
őstag

Ez 15+ éves probléma. Bár én nem kutató vagyok, de én is többször belefutok autocorrect hibába. Találkoztam már olyannal is amikor a ' használata sem segített, mert szöveget alakított át mindenképpen.
Rendszeresen belefutok abba, hogy egy kódot mindig átalakít normál alakú számmá. Pl: 2E22 ebből lesz 2E+22 azaz 2*10^22.
A kedvencem, amikor képlet ad egy kódot, aztán mikor értékként beillesztem, akkor alakítja át. Így meg esélytelen ' jelet használni.

(Mint magánszemély, már jeleztem az MS-nek. De nem válaszoltak.)

[ Szerkesztve ]

(#4) schawo


schawo
titán

Azért tegyük hozzá, hogy a probléma abból adódik, hogy az elnevezések során a kutatók vicceskedtek, és direkt dátumokra hasonlító neveket adtak egyes géneknek.

(#2) hardzsi2
Az jó lett volna, hogy pár vicces genetikus miatt az egész világ elveszítette volna az egyik fontos excel kényelmi funkciót? Ennél ezerszer egyszerűbb volt átnevezni a géneket.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5) poirot


poirot
senior tag

Ha esetleg az elején minden cellát szöveg formátummá alakítanának át ? Mondjuk egy script segítségével ? Vagy azokat a cellákat/oszlopokat amelyekben a nevek vannak.

(#6) strogov válasza hardzsi2 (#2) üzenetére


strogov
senior tag

Ez a probléma már régen eljutott az MS-hez, és leszarják. A #1-ben láthatod a hivatalos megoldást a problémára. Így a táblázat megjelenítésében jó lesz, de az értékben ott van az aposztrof. Számoknál képleteknél nagyobb gond, mert ott ezek után már nem tudsz műveletet végezni a cellákkal.

Egyébként mIndenki szív vele. Ki jobban, ki kevésbé. Nekem volt, hogy user neveket baszott el, máskor rendszámokat. A probléma, hogy pl. rendszámot nem nevezhetem át. Ha kézzel töltögeted a táblázatot akkor odafigyelhetsz erre, de én pl. csak generált report-nál találkozok excel-lel. Itt kiköpi a report-ot, megnyitod, majd látod, hogy értelmetlen szar.

Ráadásul nyelv függő. Magyarban a magyar hónap nevekkel csinálja, spanyolban a spanyollal. Tehát simán lehet, hogy egy fejlesztő gondolt az angol elbaszásra és remekjól "javítja", de a hottentotta kutatónál a saját nyelvén a kriksz-kraksz egy hónap rövidítése és ez megkeveri a táblázat egy-két sorát amit észre sem vesz, mert egyébként 50k sor, és csak aggregált oldalakat néz, majd továbbküldi elbaszva.

(#7) nihill


nihill
őstag

Túl sokat nem excelezek, de már én is tapasztaltam, hogy ha 2 lehetőség van valamilyen esetben, akkor valami hihetetlen pontossággal és stabilan tudja automatikusan kiválasztani mindig a rossz megoldást. Pl. pivot táblánál amit összegként rak be azt szinte biztos hogy darabban akartam, és viszont.

(#8) Ghoosty válasza schawo (#4) üzenetére


Ghoosty
őstag

Az miért nem opció, hogy az Autocorrect menüben kipipálom, hogy a dátumot ne 'ismerje fel' automatikusan?
Így megmarad a kényelmi funkció és a genetikusok is boldogok lehetnek.

(#9) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Nem lett volna jobb irni egy programot, amit direkt genetikai adatok kezelesere talaltak ki? Ez olyan, mint amikor adatbazis-kezelonek hasznaljak az Excellt. Nem kellene...mert nem az. Raadasul a genetikai adatok eseten a biztonsagos tarolas, hozzaferes kiemeltebb kerdes, mint a heti bullshit marketing prognozishez diagramot gyartani.

Cel alkalmazast kellene hasznalni.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#10) Darmol


Darmol
senior tag

A fő problémát abban látom, hogy a Libre Office lemaradásban van a csoportmunka területén. Ha nem lenne, akkor nem lenne hír.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#12) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

A problémát tetőzte

A problémát tetézte

https://www.coreinfinity.tech

(#13) sh4d0w válasza Darmol (#10) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

A fő probléma az, hogy arra használják az Excelt, amire nem való. A kutatóknak DB-re lenne szükségük, az Excel meg nem az.

https://www.coreinfinity.tech

(#14) strogov válasza Ghoosty (#8) üzenetére


strogov
senior tag

Szerintem benne van ebben a cikkben is: Mert azt csak magadnak állítod be. Másik excel átformázza és elmenti. Sok esetben a csoportmunkából ered a probléma. Ameddig otthon reszelgetsz addig nem szokott gond lenni. Ha már mással kellene reszelni, akkor jönnek a galibák.

(#15) strogov válasza sh4d0w (#13) üzenetére


strogov
senior tag

Nem csak adattárolásra használják. Ha csak sorokat vinnének be akkor egy tök egyszerű adatrögzítő elég lenne. De ezek a kutatók képesek kutatni, és tök egyedi oszlopokat felvenni kutatás közben. Meg aggregálni és műveleteket is akarnak végezni. És mindehhez nem akarnak minden kutatóközpontba egy csapat szoftverfejlesztőt, DB admin-t felvenni.
Persze jobb lenne, csak a költségeket dobná meg. Sok esetben ott sem éri meg az ilyen fejlesztés ahol már "kicsontosodott" a munkavégzés. A génkutatás meg éppen felfutóban van.

(#16) DeFranco válasza sh4d0w (#13) üzenetére


DeFranco
nagyúr

az excel abban zseniális hogy nagyon könnyen tanulható és piszok rugalmas

értem ez alatt azt, hogy elég komplex dolgokat is meg lehet vele csinálni üzembiztosan - bár nem elegáns - illetve azt hogy messze könnyebb, sokszor pár húzás átalakítani az adatok strukturáját illetve az adatfeldolgozás módját benne mint azokban az adatbázis kezelő szoftverekben amikkel én eddig találkoztam.

elegánsabbak, hatékonyabbak, gyorsabbak de ha valamin változtatni kell akkor ahhoz vagy felszeded a megfelelő technikai tudást (ami elég marginális skill pl. gy kutatónál, míg az excel nem az), vagy megbízod az adatbázisos embert aki majd valamikor valahogyan megcsinálja neked aztán lehet brusztolni a specifikációval kapcsolatos félreértéseken heteket hónapokat.

ilyenkor jön az hogy akkor nekiáll faragni szögelni csavarozni kenni és vágni a svájci bicskával ami ugyan nem ezekre való de kéznél van, tudja használni és megoldja a feladat.

és akkor még csak az alapoknál tartunk, ha valaki már jártas a power- funkciókban meg felkalapál egy vba-t akkor már nagyon csábító lesz a zöld ikont elővenni mindenért.

ami persze technikailag nem helyes de érthető.

@(#14) strogov: ugyanakkor nem volna nagy truváj valamilyen forced format beállítást engedni a cellákra (akár úgy mint a cellavédelemnél csak nem tartalomra hanem formátumra) mert persze megoldható n+1 módon hogy ne formázza át a dátumot csak ahogy te is írod elég ha valaki egyszer belekattint és vége a dalnak.

[ Szerkesztve ]

(#17) Ghoosty válasza strogov (#14) üzenetére


Ghoosty
őstag

Ilyesmit nem olvastam a cikkben, hanem pont azt, hogy jó lenne, ha opcionálisan kikapcsolható lenne.

"Mindezek miatt a kutatók jobbnak látják átnevezni a gondot előidőz géneket, minthogy várjanak egy esetleges frissítésre a Microsoft portájáról. Utóbbi ettől függetlenül még jöhetne, legalább az autokorrekció funkció opcionális kikapcsolásának erejéig, mert másnak is gondot okozhat, amikor a program okosabb próbál lenni a felhasználónál."

Ha egy excel file meg tudja jegyezni, hogy én úgy mentettem el, hogy 2 ablakban nyílik meg 1 excel file, akkor tuti, hogy meg lehet oldani, hogy az adott excel file megjegyezze, hogy ebben nincs autocorrect. Amúgy meg, ha ismert a probléma, akkor mindenki kikapcsolgatja magának aki ilyen kutatáson dolgozik, mert számít rá.
Ha meg mellette pont kéne, hogy dátumot is felismerje, akkor a 'convert to number' funkcióhoz hasonlóan lehetne egy 'convert to date' funkció.
De DeFranco megoldása is tetszik, az is sok bosszankodástól mentene meg.

[ Szerkesztve ]

(#18) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

(#19) NagyMberKN


NagyMberKN
friss újonc

Nem tudom, mit ügyetlenkednek. nekem simán meghagyja. Csak annyit kell csinálni, hogy először formázni kell szövegre a cellá(ka)t és utána már nyugodtan bele lehet írni és megmarad.

Egyébként meg ha egy "space" van berakva elé, akkor meghagyja az eredeti szöveget.

[ Szerkesztve ]

(#20) Melorin válasza NagyMberKN (#19) üzenetére


Melorin
addikt

Csakhogy a space be tud kavarni pl kereséskor, fkeresnél vagy egyéb műveleteknél.

(#21) Narasim válasza NagyMberKN (#19) üzenetére


Narasim
aktív tag

kívánom neked, hogy 27 kolléganőd legyen :)

megoldani meg lehet kézileg, de van úgy, hogy pl. egy progi .csv-be generálja le az adatot, amit egy kolegina küld át. a csv-ben 22.000 sornyi személy, 22.000 sornyi lakcím adattal. mire hozzám kerül a file, addigra kb 5000 sornyi, dátumra átszart cím lesz benne, amit vissza se tudok állítani! és a szolgáltatók ezekből a listákból dolgoznak.

mert a köcsög excelben nem lehet kikapcsolni ezt a köcsög funkciót!! :W

átvállalni meg nem tudok minden ilyen munkát. meg nem is akarok.

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#22) DeFranco válasza eldiablo (#18) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ez mondjuk pont egy kikényszerített hiba, typo van a begépelt adatban: febu<>febru

egy IQ teszten a képen szereplő válasz lenne a helyes és hümmögnénk hogy de trükkös a kérdés

pebkacuary

[ Szerkesztve ]

(#23) Ghoosty válasza DeFranco (#22) üzenetére


Ghoosty
őstag

Én is kiszúrtam, de én kíváncsi voltam és kipróbáltam. Akkor is kihozza a 'hibát', ha csak addig gépeled, hogy Fe.

[ Szerkesztve ]

(#24) sztanozs


sztanozs
veterán

Van erre egy nagyon egyszerű megoldás, ha csupán szöveg van egy oszlopban, akkor simán a cellaformátumot át kell alakítani TEXT-nek, és máris "ki lesz kapcsolva" az automatikus átalakítás.
:C

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#25) Tigerclaw válasza strogov (#15) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Szerintem a genetika is olyan tudomanyag, ahol a big data tarolas es elemzes oldalan is komoly szerepet kap, vagyis szinte kotelezo vagy bevonni kulsos szoftverfejlesztoket, vagy nekik megtanulni egy bizonyos szinten ezt a teruletet. Ez olyan mint a fizika vagy a csillagaszat eseten a matematika. Szukseges "rossz"?

Nem ismerem a teruletet, de nagyon csodalkoznek, ha nem allna mar tobb celiranyos, akar ingyenes SW tool a genetikusok rendelkezesere...csak talan a lustasag nagyobb, az excellt meg mar megtanultak kezelni. Nem hiszem, hogy azokat a funkciokat, amit excellben hasznalnak erre, nem lehetne par het alatt lekodolni. Valoszinuleg jobb hijjan Excellel kezdtek el dolgozni, aztan leragadtak annal. Az idosebb professzorok mar nem akarnak uj dolgot megtanulni, igy a multban ragadtak.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#26) schawo válasza sztanozs (#24) üzenetére


schawo
titán

Csv importnál van gond

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#27) #16939776 válasza NagyMberKN (#19) üzenetére


#16939776
törölt tag

És mi van akkor, ha a szekvenáló gépből már xls. jön ki, és a táblázat tartalmazza ezeket a hibákat, már akkor amikor megnyitod?

(#28) CPT.Pirk válasza sztanozs (#24) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Azon túl amit schawo írt, mi van ha:

-nem is tudsz erről
-elfelejted
-fel sem tűnik, hogy valami gáz van, mert nagy a fájl...

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#29) hunluki válasza sztanozs (#24) üzenetére


hunluki
senior tag

A baj azzal van hogy a nyers adat többnyire csv-ben van és Józsi néni meg excelbe fogja megnyitni ami egyből átrúgja kénye-kedve szerint, majd ha ráment akkor már szarul megy tovább a csv. Na ezt szorozd fel még kb 4-5 Mincikével akik belekontárkodnak és a végén meg anyáznak hogy a program nem eszi meg az eredményt mert azt írja invalid formátumban van az adat. Ja és persze a program fejlesztője a hülye mert "ez a szar már megint nem veszi be".

(#30) exedoc


exedoc
senior tag

Úgy tudtam. Már 1000x mondtam én is itt a kollégáknak, hogy tuti génmanipulál az excel. Brit tudósok is megmondták már mikor. :DDD

Viccet félretéve párszor nekünk is meggyűlt a bajunk itt melóba vele. Elsősorban gyártástervezéskor van vele probléma, de ez nem is inkább az excel hibája, hanem azoké a kollégáké, akik vagy nem tudják mit kéne vele csinálni, vagy csak egyszerűen lusták. Volt aki a 2003-as Office-al dolgozott utoljára, és úgy jött ide dolgozni. Volt része pár kellemetlen meglepetésben.

(#31) schawo válasza #16939776 (#27) üzenetére


schawo
titán

Akkor a szekventáló gép gyártója nettó idióta, és a problémát nem Excel szinten kell kezelni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32) schawo válasza hunluki (#29) üzenetére


schawo
titán

Azért lássuk be, hogy ez megint user error.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#33) schawo válasza exedoc (#30) üzenetére


schawo
titán

Amúgy meg nálam kb 100 helyes, automatikus dátumfelismerésre jut egy téves. Ezért ne a 100 helyeset dobjuk ki, hanem a usert tanítsuk meg használni. Csv-t is fel lehet okosítani

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#34) hunluki válasza schawo (#32) üzenetére


hunluki
senior tag

User error, de ha mondjuk az autocorrect nem kontárkodna bele a csv-be default beállításon akkor kiszűrhető lenne. Vagy legalább feldobhatná hogy szeretném javítani, javítsam? Ennyiből már megfogható lenne. Vagy group policy szinten tiltani a default módosítgatását így céges szinten meg lehetne fogni a micikék és mucikák kontárkodásait.

(#35) schawo válasza hunluki (#34) üzenetére


schawo
titán

Akkor lenne egymillió hibás dátumod (by mincike és mancika) a 10000 dátumra formázott szöveged helyett, és a mostani 100 ősz hajszál helyett minden hajad már rég kihullott volna.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#36) sztanozs válasza schawo (#26) üzenetére


sztanozs
veterán

be kell állítani text típusra, nem szabad general-on hagyni, és voila

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#37) schawo válasza sztanozs (#36) üzenetére


schawo
titán

Én tudom, alapvetően mindig user error.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#38) hunluki válasza sztanozs (#36) üzenetére


hunluki
senior tag

Hiába állítod be, csak xls/xlsx-be menti el a formázást, csv-be nem, az ugyanúgy nyers adat marad.

Amúgy értem én hogy user error és hogy mincikét meg mancikát kéne hátsón billegetni és valamilyen szinten egyet is értek vele. Mehetne MS felé egy request hogy csináljanak egy "nem javítgatom a csv fájlokat excelbe" GPO-t és tádáám. A káposzta is jól lakik és a kecske is megmarad ;]

(#39) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ha ennyire Excellnel akarnak maradni, miert nem kernek egy "gen" formatumot az MS-tol, vagy csinalnak sajat formatumot. Tippre van olyan formatum most is, amivel nem csinal semmit az Excell, csak ahhoz nem eleg a "Hogy inditsd el az excellt" kurzus.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#40) DeFranco válasza Tigerclaw (#39) üzenetére


DeFranco
nagyúr

megtennéd hogy egy l-lel írod az excelt? hasogassa a szememet. köszi.

(#41) Pingüino válasza schawo (#35) üzenetére


Pingüino
senior tag

Hagyjuk már a user errort. Hogy a microsoft nem tud minden hibalehetőségre felkészülni, az egy dolog. Bármilyen autokorrekciót iktatnak be egy szoftverbe, az biztos, hogy valakinél hibát fog okozni. Ez nem az ő hibájuk, egyszerűen nem tudnak mindenre felkészülni. De ha nem teszik kikapcsolhatóvá, vagy még jobb esetben konfigurálhatóvá az autókorrekciót, az már az ő saruk. Vállalati környezetben simán lenne olyan ember, aki ezt manageli, aztán ha elkúrja, na, az már tényleg user error. De legalább megvolt a lehetősége.

(#42) Pingüino


Pingüino
senior tag

Az a legnagyobb baj a Microsoft-al, hogy mindig okosabb akar lenni mindenkinél. Ehhez még hozzájön egy domináns mentalitás, és kész a baj.

Ugyanezért fürdött be a Win8 a modern UI-val, ugyanezért szív még a Win10 is, és még lehetne sorolni hosszasan, hogy hány helyen próbálják a saját ízlésüket mindenkire ráerőltetni.

(#43) pokmky


pokmky
tag

Na igen, a kikapcsolhatatlan auto korrekció feltalálójával szívesen elbeszélgetnék súlyos testi sértés formájában. :W

(#44) .mf


.mf
veterán

Állásinterjún:
- Microsoft Excellel hogy áll?
- Gyűlölöm azt a szarkupacot
- Értem, szóval tapasztalt felhasználó...

Kevés dologgal vagyok "love-hate" viszonyban, de az excel az pont az. Nagyon praktikus, de néha bele lehet futni olyan f@sságokba, hogy csak ordítani tudsz.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#45) sh4d0w válasza strogov (#15) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Az időt, amit a hibavadászattal és a módosítások kiagyalásával töltenek, ki lehet fejezni pénzben, ha meg ugyanazt a területet kutatják és összefognak egy közös rendszer kidolgozása érdekében, fajlagosan valószínűleg olcsóbbra jönne ki.

Minden eszközt arra kell használni, amire való - Excelt az egyszerű és kevés adat feldolgozására, DB-t és alkalmazást a nagyobb mennyiségű adatra és az összefüggő műveletek kivitelezésére.

https://www.coreinfinity.tech

(#46) sztanozs


sztanozs
veterán

27 emberi gén nevét kellett átírni az elmúlt években, mert a tudósok nem voltak hajlandóak megtanulni az Excel-t használni

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#47) nihill válasza sh4d0w (#45) üzenetére


nihill
őstag

...Excelt az egyszerű és kevés adat feldolgozására...

Akkor miért van a táblázatban egymillió sor és tizenhatezer oszlop?
(Nem mintha védeni vagy használni akarnám)

(#48) exedoc válasza schawo (#33) üzenetére


exedoc
senior tag

Igen, amikor van egy termelési kimutatás, és XY addig nem jut el, hogy ne Ctrl C + Ctrl V-vel másolja az adatot, hanem irányított beillesztés -> szöveg-re menjen, hogy a formátumot ne csessze szét. Szívem szerint az egészet levédeném, de nem engedik. Heti szinten nem győzöm javítani. Egyébként teljesen máshogy csinálnám az egészet, de hát vannak főnökeim sajnos. (Akik se nem okosak, se nem hatékonyak.)

Arról meg ne is beszéljünk, hogy valaki annyit nem bír megjegyezni, hogy ugyanazon adatok vagy számok együttes beírásához jelölje ki a kívánt cellákat, majd Ctrl + Enter, nem kell Ctrl +C / Ctrl + V állandóan.

[ Szerkesztve ]

(#49) pete_21 válasza hunluki (#38) üzenetére


pete_21
addikt

GPO szerintem nem lenne jo megoldas. Nagy ceg szintjen: ha mindenkinek kikapcsoljak, sokak szivnanak vele, mert nem javitana ki az Excel, amikor kene... egy hasznos kenyelmi funkciot veszitene el csomo alkalmazott. Ha senkinek nem kapcsoljak ki az autocorrectet, ott vagyunk, ahol most.
Kutatolaborok, egyetemi szinten pl. Magyarorszagon: oszinten ketlem, hogy lenne barki is, aki GPO szinten finomhangolna a rendszereket, hogy az jol mukodjon... Szerintem a Windows imageket sem modositjak, nem hiszem, hogy idot toltenenek azzal, hogy a GPO-t turjak.
A legjobb lenne, ha spreadsheet/tab/cella szinten tilthatna a user a formazast, mint ahogy a cellakat lockolni lehet - ahogy elottem mar DeFranco kollega is javasolta.

(#50) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ok, tegyük túl magunkat azon, hogy magára valamit is adó kutató nem használ excelt. De ha mégis, akkor találjuk már meg legyünk szívesek a gond nélkül egész oszlopra v munkalapra is alkalmazható cellaformázás->text funkciót ami emlékeim szerint 20évvel ezelőtt is elérhető volt.

#44: :)), ennél még jobb reakció: "Mi az az excel? Ja, valami rémlik ált. iskolai sztechóráról..."

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.