Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Akkor újra árcsökkentés lesz? ;] És talán akkor elfogadható szintre fog süllyedni az áruk

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#2) atti_2010 válasza FRENK1988 (#1) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Hát nem kell megijedni, annyit azért nem fog csökkenni.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#3) lorenzen válasza FRENK1988 (#1) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Még nem. Az elfogadható árszintre, még várnunk kell egy kicsit.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#4) Picturemaker


Picturemaker
őstag

Ezt a mondatot, hogy "így a chipek ára még tovább csökkenhet" én így értelmezem:

Örülj nép, még többet kaszálok! by Intel. :(((

Mert pl. a prociknál (jó, itt nem arról van szó, egyelőre) amilyen árazást csinál az Intel, az valami borzasztó.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#5) D.Orion válasza Picturemaker (#4) üzenetére


D.Orion
veterán

Én is ezt érzem sajnos. Ha csak az Intel-en múlna a dolog, akkor soha nem csökkennének az árak.

(#6) FRENK1988 válasza lorenzen (#3) üzenetére


FRENK1988
veterán

Mire ideér Magyarisztánba (~1 év) addigra lesz (remélem) egy kis csökkentés erre meg remélem rájön a 25nm árelőnye :DDD

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#7) xT4ken


xT4ken
tag

Na kivancsian varom mire lesz ez eleg... 34nm-re valtasnal is csak kb. 20%os volt az arcsokkenes (pontosan nemelexem mennyi volt es keresni sincs kedvem). Nalam 35-40k a fajdalomkuszob egy 80GBs intel SSDre...remelem tavasszal ossze jon a fajdalom mentes szervatultetes...

(#8) ne_nezze válasza FRENK1988 (#6) üzenetére


ne_nezze
aktív tag

andersen meghalt, mese nincs.
én minimum két évet saccolok mire egyáltalán felfut a gyártás olyan mennyiségben, hogy tényleg kedvezőbb áruk legyen. nagyon új ez még és hiába olcsóbb gyártani a techológiai fejlesztéseket csúnyán kifizettetik mire tényleg "óccsóé' adnák. de ne legyen igazam.

Intelligence is not the privilege of old age. »»───(knee)───►

(#9) Jaffafa


Jaffafa
aktív tag

"......az új fejlesztés cellái ötezer írási ciklusra vannak minősítve,...."

Nem kevés az egy kicsit?

"Most már ideje lefeküdni. De előtte elolvasom a NENYI-t, hogy merjek nagyokat álmodni." by Szözö

(#10) ne_nezze válasza Jaffafa (#9) üzenetére


ne_nezze
aktív tag

elég sok cella van, eltart egy darabig amíg ugyanaz újra sorrakerül, szóval nem.

Intelligence is not the privilege of old age. »»───(knee)───►

(#11) Mikiller


Mikiller
aktív tag

Majd pont most csökken az ár, amikor beleöltek a fejlesztésekbe x milliárd dollárt...
Előbb szépen megfizettetik az emberekkel, akik nem tudnak várni. Majd talán 2 év múlva olcsóbbak lesznek, igaz addigra meg már 20nm alatt fognak járni.
Alig várom, hogy elérjék már végre azt a határt ahonnan nincs tovább és akkor mire fogják majd a magas árakat :D

(#12) moha21 válasza Mikiller (#11) üzenetére


moha21
addikt

Mennyi az a bizonyos határ? :U

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#13) Vitus válasza D.Orion (#5) üzenetére


Vitus
őstag

Ez így nem korrekt! Egy cég sem dolgozik ingyen! Mindenki úgy árazza a termékét, hogy a lehető legnagyobb hasznot hozza. Ha jó a termék, meg lehet kérni az árát, mert úgy is viszik és az sem mellékes, hogy figyelemmel kell lenni a versenytársak helyzetére is. Pl. azért mert ő olcsón elő tud állítani jobb procit, memóriát vagy bármit mint a versenytárs, nem jelenti azt, hogy olcsóbban is adja. És nem csak a haszon miatt, hanem azt sem engedheti meg, hogy ezzel tönkretegye a másikat. Nem olyan egyszerű procedúra egy termék beárazása egy ilyen nagy cégnél. De ezt lehetne még sokáig boncolgatni. Nem azért lesz egy bármilyen cég ilyen piaci helyzetben mert hozzá nem értők irányítják! :)

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#14) #95904256 válasza moha21 (#12) üzenetére


#95904256
törölt tag


( Ez itt a csillagos ég... ;) )

[ Szerkesztve ]

(#15) FRENK1988 válasza moha21 (#12) üzenetére


FRENK1988
veterán

Talán annyi mint a CPU-nál? 10-15-20nm körül szvsz

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#16) moha21 válasza #95904256 (#14) üzenetére


moha21
addikt

:DDD

FRENK1988: azért kérdeztem, mert nem tudtam a CPU-t sem. Tudom google a barátom. Mindegy utána jönnek a quantumprocik vagy marad a párhuzamosítás.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#17) Male válasza Jaffafa (#9) üzenetére


Male
nagyúr

..de, elég gyenge eredmény. Évekkel ezelőtt 10.000 volt ez az érték MLC esetén. Talán a kisebb csíkszélesség miatt van, mindenesetre elég rossz irányba változott most.

(#18) ^Clown válasza FRENK1988 (#6) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Pont erről beszéltünk egy másik topikban, hogy hiába faragják a költségeiket, az árak csak nem akarnak lemenni (legalábbis nálunk) :))

(#19) Ste válasza Jaffafa (#9) üzenetére


Ste
addikt

Én is ezen tanakodtam. Elvileg 34milliárd cella van a 64gigabites modellben, és egy cella 5ezerszer írható újra. Így már annyira nem kevés, persze ha sok adatot írsz olvasol renszeresen, akkor már nem olyan sok az 5000/cella

(#20) FRENK1988 válasza moha21 (#16) üzenetére


FRENK1988
veterán

Már a 25nm az Intelnél sem nagyon kivitelezhető. Erről volt már cikk is IT Cafén

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#21) [CS]Blade2 válasza Ste (#19) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Lehet, hogy rosszul értelmezem, de akkor lényegében a teljes kapacitás 5000x írható újra. Ez egy 40GB-os SSD esetén 200TB forgalom. Vagyis ha minden nap újraírjuk az egészet, akkor 5000 nap. A fix fájlok miatt egy része többször is felülíródik, így ettől jóval kevesebb, kb 7év.

(#22) Killing


Killing
addikt

Ezzel az 5000 írásciklussal valahogy nem vagyok kibékülve. :U

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#23) Robi BALBOA


Robi BALBOA
őstag

Én arra lennék kíváncsi, hogy ha néhány cella eléri az 5000 írásciklust akkor mi fog történni, majd folyamatosan csökken az adattároló mérete vagy csak egyszerűen meghal és kész?!

[ Szerkesztve ]

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#24) FRENK1988 válasza Robi BALBOA (#23) üzenetére


FRENK1988
veterán

Ahogy mondod. Mert az SSD lezárja azt a memóriacellát amire nem tud irni. Már csak olvasni tud.

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#25) fricz19 válasza Robi BALBOA (#23) üzenetére


fricz19
őstag

na erre én is kíváncsi vagyok...

szerintem mint a HDD-nél badsector esetében

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#26) Metalfan válasza Robi BALBOA (#23) üzenetére


Metalfan
senior tag

Szépen zsugorodni fog a mérete sztem, aztán végül igaz lesz a jó öreg mondás: 64 kilobájt mindenre elég :D

(#27) ne_nezze válasza Metalfan (#26) üzenetére


ne_nezze
aktív tag

640

Intelligence is not the privilege of old age. »»───(knee)───►

(#28) Killing válasza Metalfan (#26) üzenetére


Killing
addikt

Ez csak egy kitalált baromság volt, nem igazi kijelentés. Nekem már a fejembe verték itt. :))

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#29) .mf válasza Jaffafa (#9) üzenetére


.mf
veterán

Jó minőségű NAND flashtől igen, ott 10k az elvárás, de olcsóbb eszközökbe, pl. pendrive, memóriakártya, stb, ott még elmegy. Remélem lesz 25nm-es gyártástechnológiával is jobb minőségű, SSD-kbe való 10k írási ciklust elviselő flash.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#30) TeeJay válasza .mf (#29) üzenetére


TeeJay
félisten

vagy jönnek majd az USB3.0 pendrive-ok 300MB/sec sebességgel :B
végre jó lenne már ha a legócskább 4-8gigás pendrive vagy memóriakártya is kihajtaná írásban és olvasásban az USB2.0 sebességét mert amit most vettem 4gigás Kingston DT100 pendrive-ot az elég harmatos pedig már 2010-van... olvasásban 17-18MB írásban 5-6MB...

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#31) Metalfan válasza Killing (#28) üzenetére


Metalfan
senior tag

Tudom, de minden anekdotának van valóságalapja :P

(#32) Angel1981 válasza Mikiller (#11) üzenetére


Angel1981
veterán

Én is kíváncsi vagyok, hogy hol lesz a vége! :)
Jelenleg 16 nm körülire mondják, de szerintem max. egy kis egyhelyben toprogás lesz, ha elérik, és elindulnak más úton a fejlesztés tekintetében.
Ténylegesen "vége" talán nem is lesz a mi életünkben! :)

(#33) Male válasza Ste (#19) üzenetére


Male
nagyúr

Az állandóan tárolt fileokat is állandóan át kell pakolnia a wear levelingnek, így ez az érték tovább csökken...

(#34) Ste válasza Male (#33) üzenetére


Ste
addikt

Azokat miért pakolja át? Valami egyenletes terhelés eloszlás miatt?

(#35) P00By


P00By
nagyúr

Majd csökken az ár, h ha 3-4x visszajön a fejlesztési költség :B

(#36) Male válasza Ste (#34) üzenetére


Male
nagyúr

Igen, pontosan azért. A statikus adatokat tartalmazók nem használódnának, így időnként azt átteszi a már jobban elhasznált területre.

(#37) #92942848


#92942848
törölt tag

Ezeknek a cuccoknak az élettartalmára kiváncsi leszek. :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.