Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cannibal


cannibal
senior tag

Amúgy ennek az eszköznek miért kell egy csatolót elfoglalnia? :F (Ha a táp miatt, akkor azt máshogy is meg lehet(ne) oldani.)

[ Szerkesztve ]

(#2) DudeHUN


DudeHUN
senior tag

Számomra ez nem lenne marhaság, mert a gép a másik szobában van, mint ahol a monitor meg az erősítő. Nagyritkán lehet jól jönne ez a táv reset.

Gamer for Life

(#3) Televan74


Televan74
nagyúr

Nekem nem hiánypótló,mivel fent van a ház az asztalon,csak kinyitom az ajtót és már nyomhatom is. :D

De biztos van akinek kell,eldugott pc ház tulajoknak. De ha jó be van állítva a pc és nem cseszegetik szét az op rendszert,akkor nem sok szükség van a reset gombra.
Én átlag felhasználóként évenként ha kétszer használom akkor sokat mondok. /kopp-kopp. ;)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#4) #72042496


#72042496
törölt tag

Nem tudom, egy ideje már ilyen nélkül is távirányítóval kapcsolom ki/be a gépet, restelni meg nem rémlik, hogy kellett volna ebben az évtizedben. :)

Másoknak ettől még persze, hasznos lehet.

(#5) Feketelaszlo


Feketelaszlo
senior tag

Akkor ez most elosztja vagy kiváltja az alaplapi csatlakozót? Ha utóbbi, akkor a vezetéknélküli technika bekrepálása esetén nem hogy resetelni, de még bekapcsolni sem lehet a gépet (nem kis design öngól).

(#6) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Ez mekkora baromság! :Y

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#7) Spuri2000 válasza Feketelaszlo (#5) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Elosztod egy "Y" kábellel és kész.

(#8) R9DEON


R9DEON
senior tag

Nem is mondok erre semmit csak azt hogy ezért van ezen a bolygón ennyi elektronikai hulladék.

(#9) Stepo válasza Feketelaszlo (#5) üzenetére


Stepo
aktív tag

Nekem úgy jön le a képről,hogy hozzá lehet csatlakoztatni fizikai gombokat is.

Szerintem életképes termék, mod-okhoz jól jöhet. :K Vagy a lustáknak :DDD
+ vannak házak amiken eleve nincs reset,azokhoz is hasznos lehet, persze ha értelmes árat kap... :U

[ Szerkesztve ]

(#10) Feketelaszlo válasza Stepo (#9) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Én is erre gyanakodtam, de végül a Silverstone oldala is megerősített benne, visszaszívom amit írtam.

(#11) Tidzsimon


Tidzsimon
őstag

Mennyiért adhatnék el lusta embereknek egy botot?

A legjobb sütemény a sült oldalas.

(#12) XuChi válasza Tidzsimon (#11) üzenetére


XuChi
addikt

...meg akkor még egy robot kart is ami emelgeti helyette a reset-elő botot :)

(#13) Hege1234


Hege1234
addikt

vazz én meg 5m kábellel dupláztam meg a bekapcsoló kábelt hogy ne csak a gépházról hanem az ágyból is lehessen ki be kapcsolni a gépet :)

nekem van távirányítóm is de azzal nem lehet bekapcsolni a gépet

am amikor kellene tuti hogy a szoba másik végében lesz a távirányító :))

[ Szerkesztve ]

(#14) MZperX75


MZperX75
addikt

Falat kenyér....

(#15) CsonkaImo


CsonkaImo
addikt

Windows 7 óta nem hiszem, hogy sokan nyomkodják a reset gombot. Én legalábbis már nagyon régen használtam.

(#16) Johnnyxy27


Johnnyxy27
aktív tag

Valaki használt reset gombot 2000 óta:)?

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#17) Kernel


Kernel
nagyúr

Nem rossz egyébként, akár tudnám is hasznosítani.

Engem egy fal választ el a géptől (zajvédelem), bekapcsolni vezeték nélküli billentyűzetről is tudom, valamint jelenleg vezetéken áthoztam a reset gombot és HDD LED-et is.

Ezek is vezetékes megoldások, aki esetleg nem ismerné:

http://www.ebay.com/itm/201341063417
http://www.ebay.com/itm/141615726024
http://www.ebay.com/itm/262123212034
http://www.ebay.com/itm/391249632744

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#18) R9DEON válasza Johnnyxy27 (#16) üzenetére


R9DEON
senior tag

Be sem kötöttem.

(#19) Johnnyxy27 válasza R9DEON (#18) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

Van még olyan ház, ahol be lehet kötni ;] ?

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#20) morfondőr


morfondőr
őstag

Még a régebbi ajtós PC házamhoz kerestem valami távkapcsolós megoldást, mert be akartam tenni az asztal alá, ahol már nem volt hely az ajtó nyitogatásához, hogy be tudjam kapcsolni, meg amúgy is kényelmetlen bemászni ehhez mindig az asztal alá. Tehát simán lehet értelmes felhasználási módot találni hozzá!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#21) HAX válasza Johnnyxy27 (#16) üzenetére


HAX
tag

Ha megbolondul a win10 akkor igen.

(#22) ViZion


ViZion
félisten

uhhh... végre! Nem tudtam mi hiányzik a gépből... Esetleg satára nem kellene még rádugni? Azért csak az a biztos ;] :D
Felesleges cucc és megkérdőjelezhető a kivitelezés is, inkább lett volna csak símán tápra dugva. :U

morfondőr és akinek ez hiányzik: kicsi gugli és kínából filléres, ennél igényesebb cuccot lehet találni. remote switch/relay 12 V. Persze nézni kell a leírást, h mi-mit-hogy kapcsol, de lehet találni megfelelőt.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#23) Johnnyxy27 válasza ViZion (#22) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

még a portos hangkártyáktól is irtózom, nem hogy egy olyan eszközt tegyek be a gépházba, amit tápról is meg lehetne oldani...

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#24) Johnnyxy27 válasza HAX (#21) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

Nem volt még olyan, hogy egy szoftveres reset ne oldja meg...a kikapcs meg simán működik akár billentyűzetről. Sőt este a gép magát kapcsolja ki, ha film közben elaludnék. A lényeg az, akinek kell, az megveszi, a többiek meg kifogást találnak arra, hogy miért is ne költsünk rá!

[ Szerkesztve ]

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#25) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Célközönség: a nagyon lusták és rokkantak?

(#26) ViZion válasza ^Clown (#25) üzenetére


ViZion
félisten

Meg arcoskodásra: átjön a haver és a nappaliból lehet resetelni... "Nah, Tied tuGGYa?" ;] :DDD
qrvára menő :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#27) Teréz Atya válasza ^Clown (#25) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Lehajolni? Koleszon olyan gephazam volt ahol alul volt a bekapcsologob. Ebbol lett aztan szalloige, hogy minden reggelt berugassal kezdek.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#28) malwy


malwy
senior tag

Wake on lan funkcióval wifiről kapcsolható ki-be a gép stb.
Reset meg oly ritkán kell, de ha szükséges, ennyi erővel a gépet áramtalanítani is lehet. Okos konnektor meg kicsit sokrétűbben használható, mint egy PC-s célhardver.

(#29) #16939776


#16939776
törölt tag

Ahol az álmennyezetben / TV hátán / üvegajtós vitrinben / vagy netán nincs a készülék elcsúfítva gombokkal / ott már nem csak hátfájás ellen javallott.

A reset-button helyet lehet választani más funkciót is, amit a lapon tüskesorról el lehet érni, és valóban van haszna. pl.: CMOS_clear :DDD

[ Szerkesztve ]

(#30) HAX válasza Johnnyxy27 (#24) üzenetére


HAX
tag

Pont a héten volt úgy befagyott a rendszer, hogy csak a hardveres reset segített driver telepítés után + ha biosba akarok lépkedni nincs életkedvem kivárni amíg betölt a win, ettől függetlenül számomra is felesleges ez a cucc. :D

(#31) Johnnyxy27 válasza #16939776 (#29) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

C-mos reset az mondjuk hasznos lehet, HACSAK nincs a hátsó kivezetéseknél egy cmos reset gomb! Asszem egy Asrock AMD-s alaplapomon volt cmos reset hátul az usb portok alatt.

De valóban, ha nincs a gép szem előtt, ott jogos lehet a használat!

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#32) Depression


Depression
veterán

Éredekelne, ha nem kellene a gépbe szerelni. Csak ráirányítom valaki gépére, és resetelem. De így minek? ;]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#33) XtremLor


XtremLor
őstag

Ott a wakeonlan de azt is ritkan hasznalom bekapcsolasra, kikapcsra meg ott a k400-as az agy mellett.
Reset meg mi a szosznek? Kint fagyhat bent nem....

"Legen...Wait for it...Dary"

(#34) fanti válasza Depression (#32) üzenetére


fanti
addikt

Arra is van megoldás : AK-47

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#35) Johnnyxy27 válasza fanti (#34) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

nem kikapcsolni akarja, resetelni:)! :))

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#36) tissotto


tissotto
tag

Nekem htpc-hez pont jol jon egy ilyen mert nincs benne wake on lan, ennek a taviranyitojat meg csak lerakom a tv taviranyitoja melle. Amzonon lehet kapni 16dodo es ahogy olvastam y elosztokent mukodik.

(#37) 5ent1nel


5ent1nel
aktív tag

Én hatalmas baromságnak tartottam, de eldugott gépháznál van értelme a dolognak. Amúgy szvsz a marhaság legalja, amikor a táp postolja fb-ra a dolgait önállóan... és még az is kellhet valakinek!
Szóval... :K

[ Szerkesztve ]

(#38) Baryka007


Baryka007
őstag

WOL ( Wake On Lan ) Üzemmódról senki sem hallott még? Ameddig a Wifim elér ( Több mint 20 méter ) képes vagyok a 9 es porton elindítani az Okos telefonommal a számítógépet ;)

Haszontalan hardver ez. :W

(#39) R9DEON válasza 5ent1nel (#37) üzenetére


R9DEON
senior tag

amikor a táp postolja fb-ra a dolgait önállóan... és még az is kellhet valakinek!

Az nem egy rossz dolog mert megtudod a fogyasztást a terhelést és egyéb okos dolgokat, valamint ha értesz hozzá azt is kiszűrheted ha valami gond lesz a táppal, egyetlen gond vele hogy drága mert digitális vezérlése van.

(#40) sztanozs


sztanozs
veterán

Csak nehogy a terroristák kezébe kerüljön :DDD

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#41) R9DEON válasza sztanozs (#40) üzenetére


R9DEON
senior tag

Sokat nem tudnának vele csinálni.

(#42) Alchemist


Alchemist
addikt

Érdekes lesz, ha fontos műveletek közben elkezd vele a cica játszani... :)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#43) fanti


fanti
addikt

Vagy beépíteném egy szerverbe, üzemeltetném, azután meg ha kirúgnak.......

Kihangsúlyoznám a pótolhatatlanságomat vele :))

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#44) dlaj válasza Johnnyxy27 (#16) üzenetére


dlaj
őstag

Én naponta használom.
Az egyik gépemen be...art a Power gomb, és az alaplapon átdugtam a Reset-re. Most azzal kapcsolom ki-be. :)

(#45) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Valóban hiány pótló fejlesztés. Remélem a mobil pécékre is adaptálják a megoldást. :DD

De nem érdemes rohanni érte. Jövőre jön ki kettő pont nullás változat, ami bekapcsolást is megoldja. (A kikapcsolásra várni kell 2.1 változatig.)
A 3.0 változat a dualbios saját menüjébe is be tud léptetni. Ezt amúgy sem tudta a felhasználók többsége elérni.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#46) vaakuum válasza Tidzsimon (#11) üzenetére


vaakuum
addikt

Nekem pl egy polcot kell leszerelnem, (hogy hozzáférjek az alaplaphoz, mert nem házban van a gép, hanem egy polcba beépítve, ami szemből full porszűrő rács) ha a reset vagy bekapcs gombot akarom nyomkodni...
Szerencsére billzetről is lehet bekapcsolni, amikor az oprendszer rendesen leállítja magát. De a windows ugye nem mindig rendesen állítja le magát. :U

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#47) Johnnyxy27 válasza dlaj (#44) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

fair enough

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#48) scope2007


scope2007
addikt

Annak van az asztal alatt a háza, aki rejtegeti xD

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#49) #72042496 válasza tissotto (#36) üzenetére


#72042496
törölt tag

Vagy rakhatsz bele egy Flirc-öt, aztán a TV távirányítójával bekapcsolhatod a gépet is. :) Lehet, még olcsóbb is, mint ez.
(Előfeltétel, hogy billentyűzetről be tudd kapcsolni, de az újabb alaplapoknál ez csak nem gond.)

(#50) tailor74


tailor74
őstag

Ez hogy kellett már.... :DDD

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.