Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Freeman007 válasza Peter789 (#150) üzenetére


Freeman007
aktív tag

Mókás :)

egy kis emlékeztető, hogy mikkel játszottunk :)
1. rész
2. rész

[ Szerkesztve ]

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#152) Peter789 válasza Freeman007 (#151) üzenetére


Peter789
senior tag

Az időrend fogalmát ugyan nem ismeri a srác, de remek volt feleleveníteni - bár volt jópár cím ami ismeretlen számomra, de komoly százalékával játszottam annó / a mai napig. Pl dosbox-ban még most is szívesen újrajátszom néha a colonization-t, civilization-t, redalert-et, master of orion-t, dune2-t, stb stb... :C

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#153) nakos1212 válasza Peter789 (#152) üzenetére


nakos1212
senior tag

En is, es doom wolf3d, zed vannak meg a teriteken..

(#154) nakos1212 válasza Peter789 (#148) üzenetére


nakos1212
senior tag

Csak a pod volt igazi socket3ba ultetheto penya

(#155) joshua7 válasza Teaway (#96) üzenetére


joshua7
veterán

Én is XT-vel kezdtem, az viszont egy 8MHz-es pro oc darab volt már. :)) Dettó 640KB rammal. Volt mellé egy 20MB-os vinyó, meg jó kis pc speaker és monokróm monitor. Az Accolade F1 még ma is a fülembe cseng. :R

[ Szerkesztve ]

Semper Fi

(#156) norbert1998


norbert1998
veterán

jó írás! :) lefoglalt, ahoz képest meg főleg, hogy ez a téma nem a kedvencem

(#157) sanci777 válasza Peter789 (#148) üzenetére


sanci777
tag

Na épp a cyrix 5x86-nak kb. annyi köze volt a 486-hoz mint a pentiumhoz :))

(#158) Peter789 válasza sanci777 (#157) üzenetére


Peter789
senior tag

tényleg, picit utánaolvastam, nem is tudtam hogy ennyire izmos 486-pentium öszvért gyártot a cyrix socket3-ra... :Y kár hogy ekkora kezdeti előnyből nem sikerült előrelépniük és a VIA C3 olyan lett amilyen - az 1200-1400-as, még SSE-t is támogató Nehemiah C3-as procit lazán elfenekeli egy 3-4-500MHz-es P2 a legtöbb feladatban :))

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#159) sanci777 válasza Peter789 (#158) üzenetére


sanci777
tag

A cyrix helyzete olyan volt a processzorgyártásban, a másik két procigyártó óriással szemben, mintha egy jól képzett autószerelő egyedi autómárkát akarna előállítani, otthon a sufniban aprópénzből, sorozatgyártásban.
Kevés volt a sikerhez az a szellemi tőke, ami a cég birtokában volt, ha mindig súlyos megvalósítási nehézségekben szenvedett.
Kevés egy jó ötlet, ha nincs pénzed, hogy pénzt csinálj belőle.
Ehhez képest bámulatosan zseniális dolgokat alkotott, soxor korát megelőzve.
A VIA és a Cyrix közé nem tehetünk egyenlőségjelet..
Ennek az alsókategóriás kínai gyártónak csak annyi köze van a Cyrixhez, hogy ő vásárolta fel. Aztán, hogy ebből csak ennyit tudott kihozni, az az ő szégyene.

Úgy vélem, ha a Cyrix hasonló anyagi lehetőségekkel bírt volna, mint a másik 2 fő konkurrens, akkor most a processzorpiac jelentősen meghatározó szereplője volna, és fejlettebb processzoraink lehetnének.

(#160) Exian


Exian
őstag

Úgy tűnik, lesz valami a kiállításból, egyik kollégám (aki a fő rendszergazda nálunk) is rábólintott és segít megszervezni. Ráadásul hozott is ma egy komplett, elméletileg működő desktop ("márkás") 286os gépet a múzeumom számára, meg egy ritka 286os 12MHz-es procit.

Majd írok, ha élesedik a dolog, akit érdekel a dolog, esetleg figyelje ezt a topikot és rakjon rá értesítőt, mert első körben itt is fogok írni róla.

És köszönöm az újabb hozzászólásokat, élménybeszámolókat is.

A Cyrix bizony jó volt, én kedveltem :) Volt szinte minden szériából működő darabom, most is van jó pár a CPU múzeumomban.

Ja, arról még nem írtam? Van EZ az oldalam, csak sajnos jó pár éve nem foglalkoztam vele :(

[ Szerkesztve ]

(#161) Exian válasza Exian (#160) üzenetére


Exian
őstag

Nos, ezt kaptam, ígéretesnek tűnik :)

De sajnos a korábban említett elem általi kártétel itt is jelentős:

:(

De talán még menthető.

Mivel érdemes eltávolítani a savat?

[ Szerkesztve ]

(#162) Rive válasza Exian (#161) üzenetére


Rive
veterán

Itt-ott lehet kapni kisebb drótkeféket, nem acélból, hanem valami puhább anyagból készült sörtékkel. Az jó.
Plusz porpisztoly. Meg fogkefe. Csak szárazon!

A chipeket persze ki kell venni a foglalatból, és úgy nekiesni az egésznek.
Sose lesz már százas, de szerencsére 'telefuratok' vannak, és ez még a régifajta, jó vastag lakkal készült nyák...

De legelőször is ki kell belőle forrasztani az akkut.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#163) Exian válasza Rive (#162) üzenetére


Exian
őstag

Köszi a tippeket. Megpróbálom majd. A másik gond, hogy nincs benne a CPU. Van belevaló procim több is (ilyen kell bele), de nincs hozzá leszorítóm. De gondolom valami házibarkács módszerrel lehet rögzíteni a foglalathoz. Csak úgy emlékszem, hogy az egyik másik hasonló gépemben van kis hűtőborda is a leszorítón, ha nagyon kell neki, max rakok rá azt is.

Kérdés első körben, hogy mennyire ette meg a sav a lapot. Megnéztem, sajnos a másik felén is átjött itt-ott, de gondolom ez még nem többrétegű lap?!?!

(#164) Rive válasza Exian (#163) üzenetére


Rive
veterán

A lap többrétegű, de a belső rétegeket itt nem érinti a gond.
A furatok forrszemeinek 'nyaka' lehet problémás, azon akár bukhat az egész.

A proci rögzítéséhez házibarkács OK. Nem nagyon kellett még ezeknek hűtés, de ha kell, hát vágj valami megfelelő chipset- vagy memóriahűtőt, és azzal együtt barkácsolj valamit. Ezen ráérsz majd akkor gondolkodni, ha már egyszer elindult.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#165) Exian válasza Rive (#164) üzenetére


Exian
őstag

Jah. Köszi.

A másik gond, hogy van a kép közepén az a két alkatrész, na most azok érintésre szétmorzsolódnak, ahogy látszik is:

Bár végig néztem a többit, azok kemények, lehet, hogy csak ez az egy "puhult meg". De ez elvileg cserélhető talán.

A forrasztási pontok viszont stabilnak tűnnek, nem rágta szét teljesen a sav.

(#166) Rive válasza Exian (#165) üzenetére


Rive
veterán

Azok az izék régi stílusú kerámiakondik, talán 10pF. Bármi elektronikaboltban kapsz pótlást, ~ 2HUF/darab.

A forrpontoknál van egy 'nyak' a forrpont és a hozzá csatlakozó vezeték között, ahol a vezeték már kibújik a védőlakk alól. Ott szokott elkorrodálni.

Itt van néhány kép, amin ~ látszik, mire gondolok.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#167) Exian válasza Rive (#166) üzenetére


Exian
őstag

Aha, köszi a képeket, így már jobban látszik.

Ahogy nézem ennyire komoly sérülések nincsenek nálam.

De majd meglátjuk, ha nekiesek...

(#168) Exian válasza Exian (#167) üzenetére


Exian
őstag

Elem kiszedve, hétvégén megpucolom + rakok bele CPU-t, kicserélem a kondit és meglátjuk :)

A másik gond, hogy kitudja, mennyire van van a HDD-n rendszer, ami egyébként egy MFM-es cucc és szerintem nem lehet több 20MB-nál.

Meg floppym sincs hozzá, így még a teljes életre keltés kérdéses.

Viszont mintha lenne egy IDE foglalat is az alaplapon, akkor jobb a helyzet. Illetve, van is egy hatalmas, belevaló ISA slotos IDE vezérlőm, azzal esetleg tudok megfelelő HDD-t belerakni.

(#169) Exian válasza Exian (#168) üzenetére


Exian
őstag

Azért azt megkell mondanom, hogy valóban igen agresszív egy savról van szó :) Éppen csak alig-alig értem hozzá szabad kézzel, de égeti-bizsergeti rendesen az egész kezemet. Csoda, hogy nem ette meg teljesen az egész nyákot :D

(#170) sanci777 válasza Exian (#169) üzenetére


sanci777
tag

Én nem nevezném erős savnak. Inkább kifejezetten gyenge sav, viszont rengeteg ideje van kifejteni a hatását :)

(#171) tau83


tau83
csendes tag

De jó volt ezt olvasni :) Köszönöm az írást. Igaz én nem laptoppal kezdtem és nem is annyira régen (1997-ben lett meg az első úgymond PC-m, előtte szigorúan C64 :P ). Az első egy AMD K5-ös procival szerelt asszem Tomato alaplap volt 16MB RAM (később bővítve 32-re(!) ), az EDO RAM csodái, hogy kb 20 modult kellett cserélgetni, mire hajlandó volt a 4 együtt működni (4x8MB), először 80MB-os vinyó, később cserélve 200as-ra, valami S3 videókártya 1MB memoryval...Jó is volt az :) Mikor haverok hozták a Carmageddon 1-t (mai napig kedvencem, csak mostmár Androidon :) ) sakkozni kellett, hogy miket törölgessünk, hogy sikerüljön egyáltalán felmásolni :) És a K5 100-as proci csak 90Mhz-en volt hajlandó ketyegni még akadt is rajta :) De nem egyszer volt, hogy fater jött be szólni, hogy "Fiam! Nem kéne már aludni, mert menni kell iskolába! Fater reggel 5re járt akkor melózni. :D Szép idők voltak... Volt valami SB utánzatú hangkályha ami 44khz-en nem tudott az akadozáson felül semmit felmutatni FT2 alatt ezért az első zenéimet még 22khz-en voltam kénytelen végigszenvedni :) Éshát az elfelejthetetlen programok: NC, VC, Far, ARJ tömörítő, NDD.. DOS 6.22... még hiányzik is :)

Esetleg ha valakinek lenne kedve az FT2-ről egy átfogóbb írást alkotni azon is szívesen nosztalgiáznék :B

Panasonic G450 > Siemens M35i > Ericsson T65i > Siemens CXV65 > Samsung X710 > Nokia 2110 (ellopták mindenem...) > SE W800i > Nokia E66 > Motorola Defy (MB525) > Sony Xperia SP > LG G4 > Huawei P20 Pro > Xiaomi Mi 11 lite 5G

(#172) -=RelakS=- válasza tau83 (#171) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

(1997-ben lett meg az első úgymond PC-m, előtte szigorúan C64 :P )

nem is tudtam, hogy tau83 néven is be vagyok jelentkezve, és még írogatok is :)

Bár az AMD K5 nem stimmel :DDD Pentium 133 volt ... kemény 16 mega rammal, szigorúan hangkártya és cd nélkül

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#173) tau83 válasza -=RelakS=- (#172) üzenetére


tau83
csendes tag

Igaz, azt el is felejtettem ,hogy volt benne egy 4x-es cdrom :D Amivel nem lehetett cd-t rippelni, csak úgy, hogy hallgattam közbe :D

Panasonic G450 > Siemens M35i > Ericsson T65i > Siemens CXV65 > Samsung X710 > Nokia 2110 (ellopták mindenem...) > SE W800i > Nokia E66 > Motorola Defy (MB525) > Sony Xperia SP > LG G4 > Huawei P20 Pro > Xiaomi Mi 11 lite 5G

(#174) MaxxDamage válasza Exian (#160) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

:C
Csatlakoznék, de szerintem a távolság akadály :U :(((
Van sok régi komplett gépem és Laptopom ! (mind üzemképes)
(bár a gépek/konfigok ilyen PII-PIII Dual CPU-s ritkaságok, de az se mindennapi... meg az ára se volt az egy alaplapnak annakidején / +a PIII-S CPU pl. meg az 1GB -os SD-133MHz RAM-ok..."Kingston" most lehet, hogy semmit se érnek, de igazi érték/ritkaságba megy!) ;]

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#175) pengwin


pengwin
addikt

Egy AnTuTu-t lehetne kérni? ;]

Üdv, pengwin

(#176) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Nem semmi, hogy bírja. Én is így voltam a tizenéves Albacomp laptopommal, hogy ez mindent kibír, örökre megtartom. Erre december elején egyik pillanatról a másikra kikapcsolt és azóta semmi életjelet nem ad magáról. :(

(#177) Exian válasza Lomha 8V (#176) üzenetére


Exian
őstag

Valószínűleg menthető, persze látni kellene.

MÁS: említettem a kiállítást.

A napokban az igazgatónk rábólintott a dologra, úgyhogy elkezdtem szervezni a "RetroPC és Telekommunikációs" kiállítást. Lesznek számítógépek (C64-től úgy kb. a 2000-es évekig, de C64 előtti gépek is lesznek valószínűleg). Ezenkívül lesznek mobiltelefonok, egyéb kommunikációs eszközök (adó-vevők, modemek, fax-ok, ilyesmik). És még egy pár érdekesség :)

Ha bárkinek van bármilyen eszköze, alkatrésze, gépe, amire már nincs szüksége és felajánlaná a kiállításhoz, az kérem jelentkezzen privátban. Természetesen csak kölcsönbe felajánlott dolgoknak is nagyon örülünk!

A kiállítás részleteiről pedig majd írok itt is.

(#178) Lomha 8V válasza Exian (#177) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Majd ha találok olyan szakembert, akiben megbízok, akkor engedem, hogy hozzányúljanak, addig nem. :K

Hol lesz ez a kiállítás?

(#179) Sebaj Fóbiás


Sebaj Fóbiás
aktív tag

Fú, én is köszönöm az írást és a kommenteket, szuper élmény volt közben lélekben újraélni az akkori időket, felidézni a régi játékokat! A Prince-ben emlékeim szerint nem lehetett menteni; atya úr isten mennyi szopás volt vele mielőtt valahogy sikerült megkrekkelni úgy, hogy az utolsó piros háromszög sosem "fogyott el"! :)) Dune 2, jaj, nem is tudom hányszor nyomtam végig még 286-oson, pedig azon még szarul is futott, élmény volt amikor 486DX4-100-on elindítottam 10-15 tankot és araszolás helyett haladtak is rendesen! :D És még pár név, de már írni sem nagyon tudok hozzájuk kommentet mert fátyolosodnak a szemeim: Stunts, Ugh (2 player yeah!), Dyna Blaster is jó móka volt egymás ellen, "Bomb" (alias Tank Wars, de bomb-exe néven futott, így csak Bombnak hívtuk (5 meg nuke!)) sok sok könnyesre röhögős órát szerzett a rokonságnak, haveroknak! Lemmings, Prehistorik és Vikings (kisöcsém nagy kedvence), Retal, Pinball Dreams, Wolf3D, Doom 1-2 meg a böszme méretű de iszonya hangulatos Dark Forces..

Nagy riszpekt a Covox építőknek, én akkoriban (és azóta is) csak hallottam róla, élőben sajna nem volt szerencsém hozzá. Sok sok (sok sok sok) PC Speakeres év után sikerült beújítanom egy GUS PnP Pro-t, a könnyem is kicsordult amikor a Dune2 megszólalt! :C

+1 a Dos Navigatornak és a 286-os Turbo gombjának! :DD

Gyökér + könyvtár foreva! :R

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#180) Tsomogyi94


Tsomogyi94
csendes tag

Ez még gép volt a javából:D kár hogy sok gépet kidobtak aztán most sokan belegondolnak régi szép idők

(#181) Exian válasza Tsomogyi94 (#180) üzenetére


Exian
őstag

Én közben a kiállításhoz elkezdtem a holmijaimat összeszedni és NAGY kincseket találtam anyáméknál az egykori szobámban :)

Előkerült még egy 386SX-25MHz-es laptop, Halikan Chaplets márkájú... emlékeim szerint ez is beindult még pár éve. Aztán előkerült egy 286os laptop is, az tutira nem működik, eleve halott állapotban kaptam. De kiállítani azért van értelme, akár szétszedve.

Meg előkerültek 286os, 386os PC alaplapok, úgyhogy alakulnak a dolgok a kiállításhoz :)

[ Szerkesztve ]

(#182) sanci777 válasza Tsomogyi94 (#180) üzenetére


sanci777
tag

Ha nem így történt volna, akkor az emberek mostanra az elektronikus eszközeik temetőiben élnének.

(#183) karesz4613 válasza sanci777 (#182) üzenetére


karesz4613
csendes tag

Pont azzal növelték a szemétmennyiséget, hogy kidobták. Ha mondjuk a pincében/garázsban stb. megtartotta a régi, működő gépét, azzal még nem él szeméttemetőben... Éppen hogy azzal védi a környezetet, hogy nem dobja ki, hanem ha nincs szüksége rá, eladja a neten, vagy felajánlja egy kiállításra/múzeumba. Gusztustalan ez a tervezett elavulás... az egész arról szól, hogy 1 villanykörtegyár helyett 30 akar talpon maradni, pedig a földnek 1 is elég lenne, ha 1 körte 100 évig égne, csak ez a mesterségesen felkeltett fogyaszási inger teszi lehetővé, hogy mindenből 30x annyit gyártanak, mint amennyi kellene.

486 DX2-50 32 MB RAM MS-DOS6.22 Eng, Retro szürke billentyűzet :)

(#184) sanci777 válasza karesz4613 (#183) üzenetére


sanci777
tag

Kár volt belekeverni a környezetvédelmet, de ha már így alakult beszéljünk erről is.
Nekem az elmúlt 20 évben volt legalább 10 féle asztali konfigurációm és jónéhány laptopom. Mivel gyűjtő is vagyok, elég sok minden került hozzám ezeken felül is. Én többszörösen is elmondhatom, hogy alkatrésztemető vesz körül.
Nos, ha valaki nem gyűjt, csak hasonló módon váltogatja a számítógépeit, elektronikus eszközeit mint én, ami sztem átlagos, akkor nem egy árva 286 konfigot kell a garázsban őrizgetnie.
Persze el is lehet adni a megunt dolgokat, ez kishazánkban még valamennyire működik, de tőlünk nyugatabbra csak a társadalom kis hányada szórakozik ilyesmivel.
Persze arrafelé értelmesen kezelik az elhasználódásból származó hulladékot. Többnyire már nálunk sem a szemétbe dobálják a krumplihéjjal együtt, szakszerű újrahasznosításra kerül nagy részük.
A tervezett elavulást lehet köpködni, talán van is benne valami, de kissé fel van fújva a téma, tudni kell szűrni a sok baromságot amit a média ránk zúdít.
Az elavulás nagy szájtépői miért nem 286 gépen nyomulnak még ma is ( elsődleges, vagy kizárólagos használat ) ?
A nagytöbbségnek egy Pentium 4-es gép már lassú a mindennapos felhasználási igényeikhez.

Tehát van tervezett elavulás, de ezt elsősorban a folyamatosan növekvő társadalmi igények határozzák meg. Így nem fogják örök életre tervezni azt a gépet, amit a fő felhasználói réteg csak 2-3 évig fog használni.
Tervezett elavulás mellett, a gyártási költségek drasztikusan csökkenthetők. És a mai árérzékeny piacon nagyon nem mindegy, hogy mit mennyiért lehet eladni/megvásárolni. Se a fogyasztónak, sem pedig a gyártónak nem mindegy.

(#185) solaris17


solaris17
aktív tag

Nagyon jó cikk, öröm volt :))

Phenom II X6 | 8 GB CORSAIR XS3 | Kingston V300 | HD 7790 | Creative X-FI Fatal1ty

(#186) karesz4613 válasza sanci777 (#184) üzenetére


karesz4613
csendes tag

Bocs, itt nem a fejlődés fikázása a cél, hanem a feleslegesen hamar tönkremenő tárgyak, termékek. Illetve még az, hogy az átlagfogyasztó számára még így is hamarabb "elavul" egy termék, mint tönkremenne, (mit is jelent az, hogy "elavul"?), de ezt is ki lehet küszöbölni, ha az ember először átgondolja, hogy tényleg szükségem van-e arra, hogy lecseréljem a gépet, és tényleg most van-e szükségem rá. Azonkívül meggondolom, hogy mit csinálok a régivel. Mégegyszer hangsúlyozom, nem a fejlődés a rossz, hanem az, ahogyan a tömegeket hergelik hogy fogyassz-fogyassz...

Igény pedig arra van, amire felkeltik. Éjjel-nappal budapestre meg VV-re sem hiszem, hogy van, de sokan nézik, mert megy a TV-ben... :P

[ Szerkesztve ]

486 DX2-50 32 MB RAM MS-DOS6.22 Eng, Retro szürke billentyűzet :)

(#187) MineFox54


MineFox54
őstag

Nekem az első gépem sajna csak PGA370 volt, úgy 7 éve(5 voltam). :( Viszont a Prehistorik 1-2, Prince of Persia meg még egy CD-nyi ilyen RETRO game ment egész nap ovi után/hétvégén :D. Aztán jött egy IBM P4 amin már "komoly" munkák mentek, ott már ment nagyban a szerver(web,stb.). Ezután (le?)váltottam egy P4i65g-ra, meg egy 2.66-os P4-re, Geforce 2 ?00 Ti-vel. Ezután jött mai gépem :D. Közben voltak kitérők másodlagos gépnek, de amúgy ezek voltak. Alkatrészből még most is van egy nagyobb ládányi. Vettem szállítással 6k-ért egy IBM eServer Xseries220-at, és azon minden ment(megy): Xampp, Windows Server 2003 Enterprise összes szolgáltatása :P :K , Minecraft(10-20 ember, DynDns, 30-40(!) plugin)

(#188) ZooLLeR válasza BlazR (#27) üzenetére


ZooLLeR
tag

Titus the fox,az is jó játék volt.Pedig csak 17 vagyok:D
De ismerem a dyna blaster-t(mai nevén little bomber returns,vagy ahogy mi hívjuk:bombatojó),aPrince of persia-t,illetve a lemmingset,amit még manapság is néha letöltök.Illetve volt még a Fury ha valaki ismeri (oldalnézetes játék,).Asszem volt egy Jinx nevű játék,azt a mai napig keresem,de nem találom sehol neten,ha valakinek megvan,vagy tud róla bármit az szóljon:D
Persze Supaplex is volt még,ezt nemrég kezdtem végigvinni telefonon:D.

Farhát eladó.

(#189) Exian válasza ZooLLeR (#188) üzenetére


Exian
őstag

Supaplex, bizony, az is jó pár órát elvett a gyerekkoromból :D Vagy épp hozzáadott, nézőpont kérdése... mindenesetre azt már olyan 10 évesen toltam, vagy korábban. Kőkeményen hercules (szerű) monitoron, XT-n meg 286-oson.

Most is rajta van minden retró gépemen :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.