Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kékes525


Kékes525
félisten

Nekem egy SIM is elég, de biztosan sok embernek hasznos.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2) haddent válasza Kékes525 (#1) üzenetére


haddent
addikt

Nekem meg az is sok. A világ legfeleslegesebb dolga a SIM kártya.. helypocséklás. Miért nem lehet az IMEI -vel regisztrálni, mint a CDMA hálózatokon. Vagy ha mobilitás/kompatibilitás kell, akkor egy felh.név/jelszó páros, mint mindenhol máshol miért nem jó? Miért kell fizikailag egy kártya.. kettő!

(#3) deakpeti


deakpeti
tag

A kinai telokban kb mindegyikben Dual sim van

Ha mar megtisztellek azzal hogy radirok akkor tisztelj meg azzal hogy viszza irsz!ugyan igy forditva is!koszonom:)

(#4) zizidor


zizidor
senior tag

Kb. 4 évig használtam különböző duál SIM-kártyás mobilokat (privát és céges SIM), így tapasztalatból azt mondom, hogy hatalmas ötlet, nagyon praktikus. Egyetlen buktatója van csak, azzal viszont nagyokat lehet szívni: a dual standby. Ilyen készüléken lehetetlen a mobilinternet normális használata, mert a multiplexelés miatt rendszeresen leáll az adatforgalom, néha egész kis mennyiségű adat átvitelére igen sokat kell várni, az alkalmazások rendszeresen kiakadnak az időtúllépés miatt.

Tanulság: mobilinternet használatra csak dual active telefont!

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#5) darvinya válasza haddent (#2) üzenetére


darvinya
titán

Mert szolgáltató csak így tudja azonosítani a saját hálózatukon.
Maga egy számmal nehezen menne.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#6) Wesder


Wesder
félisten

Miért nem tudok első hozzászólást írni? "Érvénytelen adatok"-at ad ki mikor elküldöm.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#7) haddent válasza darvinya (#5) üzenetére


haddent
addikt

Igen tudom. De nem akarom elhinni, hogy ennek manapság technikai akadálya van. Inkább a megszokás.. A SIM / IMEI regisztrálása a toronyra után úgyis csak egy azonosítóként él a telefonod a rendszerben nem? Csak az azonosítás lenne más..

(#8) Wesder


Wesder
félisten

Itt volt az ideje a dual simnek... Több független mobil :D

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#9) Gery85 válasza zizidor (#4) üzenetére


Gery85
tag

Nekem 1 eve van egy prestigio 5508as telefonom ami dual standbyos, de meg soha nem volt semmilyen gondom a mobilinternet hasznalataval, minden rendben megnyilik, uzenetek , kepek hamar elmennek, meg sose talalkoztam olyannal h idotullepes lett volna barhol is.

(#10) darvinya válasza haddent (#7) üzenetére


darvinya
titán

Nem igazán technikai az akadálya.
Inkább az, hogy rengeteg szolgáltató van.
Minden szolgáltató kiépít tornyokat.
Ha csak számalapján menne a dolog, akkor minden egyes toronynál újra kell kérni a szolgáltató azonosítást.
Ez rettentő sok idő, és ráadásul nagy hiba lehetőség lenne.
Attól, hogy az adott helyen be vagy azonosítva, a következőnél újra kell ezt megtenni.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#11) zorzy4 válasza haddent (#2) üzenetére


zorzy4
őstag

Pont nemrég lengették be, hogy ezt akarják. És amit mondasz a legfelháborítóbb dolog lenne. Gondolj bele, lemerül a telefonod, és átraknád egy másikba gyorsan, hogy teszed meg. Elromlik, nem lesz jó a fiókban heverő 3310es, hanem rohanhatsz újat venni regisztrálni stb. Ami főleg Vasárnap lehet érdekes. A sim legyen örök és állandó. Már a mikro és nano is baromság.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#12) Chrys_ válasza zizidor (#4) üzenetére


Chrys_
addikt

Az az érdekes a Samsung-nál, hogy a Galaxy Note 3 DUOS dual standby full active telefon, míg valamelyik újabb készüléke, ami szintén dual-SIM-s, már nem full active.
A DUOS hátránya a síma Note 3-hoz képest, hogy nem LTE-képes. De ez engem egyáltalán nem zavarna, most sem használom ezt a feature-t (1 SIM-s változatban). Sajnos csak főzött ROM-mal lehet itt EU-ban rendesen használni, de ezzel ugrik a garancia is, valamint mindig a fejlesztőre kell várni, mikor ad ki újabb verziót (ha kiad).

(#13) tamass.szabo


tamass.szabo
tag

Közben az Apple és a Samsung együtt dolgozik az e-SIM kártyákon, ami okafogyottá tenné a dual-SIM-et.

http://www.engadget.com/2015/07/16/apple-samsung-e-sim/

(#14) fornettisuti válasza Wesder (#6) üzenetére


fornettisuti
veterán

Valts mobilnezetrol, teljes nezetre.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#15) zorzy4 válasza tamass.szabo (#13) üzenetére


zorzy4
őstag

Ez lenne a baj, mint fentebb írtam.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#16) GhanBuri Ghan válasza darvinya (#10) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

Ugyan már. A SIM kártyán található adatokat tárolhatná a telefon is, és akkor maga a kártya felesleges lenne, de ugyanúgy működne minden más, mintha fizikialag ott lenne a SIM. Még a kártyacserét is könnyen meg lehetne oldani.
Nyilván azt meg kellene oldani, hogy ne lehessen könnyen ellopni a kódot, iiletve mi történjen, ha ugyanazzal a simmel egy második eszköz is fellép a hálózatra, de ezek megoldhatóak szerintem.

(#17) Wesder válasza fornettisuti (#14) üzenetére


Wesder
félisten

köszi :)

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#18) GhanBuri Ghan válasza tamass.szabo (#13) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

Az e-SIM egyszerre csak egy számot tud fenntartani a hálózaton.

[ Szerkesztve ]

(#19) zorzy4 válasza GhanBuri Ghan (#16) üzenetére


zorzy4
őstag

És mi van ha gyorsan telót kéne váltanod? Lemerülés, elromlás stb? Senki nem olvasta amit írtam?

[ Szerkesztve ]

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#20) Brut válasza zorzy4 (#19) üzenetére


Brut
tag

Egyet értek, maradjon csak meg a sim kártya. Én is most váltottam dual active telóra és nagyon hasznos, ráadásul má rmost tapasztaltam olyat, hogy míg a T-nél nem volt hálózat, addig a Voda simán fogta a jelet és ugyanez fordítva is.

(#21) GhanBuri Ghan válasza zorzy4 (#19) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

De, olvastam.
Szerinted egy azonosítót nem tudnál beírni bármilyen másik telefonba?
Azonkívül veled milyen gyakran esett meg, hogy SIMet kellett cserélned két telefon között?
Velem már történt olyan, hogy ki kellett cseréltetnem a kártyámat (akkor még nem volt micro és nano), mert az újabb telefon nem működött jól a régiével - ahogy a régi sem az újakkal. Ennyit a cserélhetőségről.

(#22) GhanBuri Ghan válasza Brut (#20) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

Virtuál-simes telefonból is lehetne duál aktívot csinálni...

(#23) zorzy4 válasza GhanBuri Ghan (#21) üzenetére


zorzy4
őstag

A régi simmesekbe nem, és igen gyakran előfordul, hogy átteszem. Sőt nálam a a nevek szinkronizálása is az, hogy átrakom a simmet. És viszonylag ritka, hogy nem megy. (nokiánál 5110ig elfogadja a legújabb sim kártyákat is, motorlánál, meg a d160, és a micro tac 3200 is röhögve megy.) Nem tudom miért zavar titeket sim. A gsm szabvány egyik legnagyobb újítása volt. És a szolgáltató szerinted kiadja az azonosítót, ha mondjuk lesz két sim nélküli telefonod? Maradjon csak a jó öreg sim kártya.

[ Szerkesztve ]

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#24) darvinya válasza GhanBuri Ghan (#16) üzenetére


darvinya
titán

Akkor legyen ki kép.
Ha nincs szolg. SIM, akkor minden tornyon minden szolgáltatónak jelen kell lennie.
Függetlenül ki építette.
Ezeknél kellene mindig az azonosítódat olvasni/ellenőrzini kihez tartozol.

Ha a SIM ilyen könnyen feltörhető lenne adott kódolásért, már rég tömeges félre számlázások lennének.

Ötletek vannak, de a háttér többe kerülne és bonyolodna, hogy senkinek nem érné meg.

Anno első mobilok így működtek, de a előfizetések növekedésével már nem tudták kezelni.

(#22) GhanBuri Ghan

És erőművet cipelsz magaddal, hogy minden azonosítást le kezelje mozgás közben, és még kiszolgálja ami éppen futnia kell a személyi szolgáltatásokért.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#25) tjb007 válasza tamass.szabo (#13) üzenetére


tjb007
nagyúr

Már vagy öt éve (ha nem több) tervben van a bevezetése, de eddig akárhányszor be akarták vezetni megtorpedózták a szolgáltatók és jó pár gyártó is. Több hátránnyal járnia mint előnnyel.

(#26) GhanBuri Ghan válasza darvinya (#24) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

Értem. Tehát ha a virtuálsim adja meg az IMSI-t és társait, akkor onnantól minden bázisállomás forgalmát minden szolgáltatónak ellenőríznie kell. Aha. Viszont te nem érted, hogy én mit írtam.

(#27) darvinya válasza GhanBuri Ghan (#26) üzenetére


darvinya
titán

Én értem, csak te nem értetted meg hol van az amiért egyszerű szám/kódolás már nem jó.

Számold ki, az eddig legyártot IMEI-vel ellátott készülék darabszámát.
Azt oszd fel szolgáltatókkal, majd szorozd fel a tornyok számával.
Na ezt kell kezelni egyszerre 1 tornyon úgy, hogy az összes kijött GSM szabvány elérhető legyen.

Ugye nem gondolod komolyan, hogy ez bármikor is megtérül.

Amúgy SIM-en elég sok minden van amiről nincs infó.
Nemcsak amit írsz.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#28) grafnet válasza tamass.szabo (#13) üzenetére


grafnet
veterán

Ezt az e-SIM-et nem tudom mi, mert még nem olvastam utána, de a BlackBerry is megszellőztette: a virtuális DualSIMet.

Én inkább ezt tartanám a korrekt előrelépésnek, amit szerintem a Apple-ék is alkalmazni fognak.
Ugyanakkor ez be is határolja a fejlődést, mert állítólag csak az azonos szolgáltatónál lévő kártyákat lehetne összevonni.

Ami miatt szomorú ez a terjeszkedése a dual SIMeknek: a szolgáltatók sokkal olcsóbban adnak sima net kártyát, mint a meglévő csomag mellé aktiválva.

Biztosan még mindig zajlik a "kártya csata"! Kinek van több előfizetője?!: - Annak, aki több kártyát tart fent...

Nekem dual SIM telóm van, a fenti miatt vettem meg (beszéd+net). Mostmár cég+privát van, mert egyszerűbb a saját telefonomat használni, ráadásul a cégesnél sokkal okosabb...

A dual-standby-val nincs baj! Úgyis csak egy füled (najó, kettő van, de csak az egyikhez tudod fogni a készüléket) és egy szád van, amivel hallgatózni és beszélni tudsz! Minek két modem? Ha beszélsz, akkor nem biztos, hogy a böngésződet kéne nézni, s rajta valami borzasztó fontosat csinálni (játszani, pokerezni, chatelni, stb.). De, ezeket lehet csak én gondolom "rossz"nak és már mindenki más így csinálja.

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#29) GhanBuri Ghan válasza darvinya (#27) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

kész. feladom. rég láttam ilyen értetlen embert.

(#30) joey04 válasza zorzy4 (#19) üzenetére


joey04
titán

de, de még soha nem volt ilyen problémám. én is a sim ellen vagyok. persze ameddig marad, addig támogatom a dual simet is, nem erről van szó. :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#31) Prien


Prien
addikt

Bennem is mostanában fogalmazódik a gondolat a dual-sim telefonra váltáson, mivel céges flottában vagyok, amihez jól jönne egy adatkártya pluszban, akár külön előfizetéssel is... :K

A kevés is több a semminél.

(#32) haddent válasza zorzy4 (#11) üzenetére


haddent
addikt

A nano hol baromság? A rendes sim kártya akkora hogy elfoglal 2 processzor helyét... És amit én mondok az nem feltétlenül csak IMEI reg mint amerikában a CDMA, hanem lehetne egyszerűen felhnév jelszó, ugyanúgy emberhez és nem készülékhez kötött, max 1x -re 1 helyen lehet beregelve. Szerintem rém egyszerű történet.

darvinya amit írsz az teljesen működőképes USA -ban és még néhol máshol, sőt régebbi tech. mint a gsm, CDMA.. de én ennél azért kicsit kifinomultabbra gondoltam :DDD Nem tudom, nem vagyok Nokia mérnök, de nem igaz hogy nem megoldható és az azonosításhoz egy fizikai kis kártya kell és nem elég valami más semélyes adat jelszó kód fotó hang bármi..

(#33) zorzy4 válasza haddent (#32) üzenetére


zorzy4
őstag

Na ne vicceljünk, hogy nem fér el egy mai tepsibe egy vagy két, mini sim. Igen ez jó, de még mindig nem megoldott az "előkapom a régebbi telómat a fiókból történet". Meg összeomlana használt telefon piac. Dobálja ki mindenki a simmes telefonokat. Mondjatok egy jó okot miért nem maradjon a sim kártya? Tényleg érdekel.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#34) haddent válasza zorzy4 (#33) üzenetére


haddent
addikt

Az előbb mondtam: helytakarékosság és egyszerűbb áramkör. Illetve esztétikusabb a telefon. Mivel ugye most nagy divat belevágni az oldalába egy lyukat hogy ne lehessen amúgy szétszedni a telót.

Chrys_ meg úgy bárkit kit érdekel..? Új TV -k se jöttek volna mert kellett HDMI port inkább maradt volna rca örökre? Új procik se jöjjenek újra új foglalattal stb..?

[ Szerkesztve ]

(#35) Chrys_ válasza zorzy4 (#33) üzenetére


Chrys_
addikt

Hol érdekli a gyártókat és a szolgáltatókat a használttelefon-piac? Szerintem legszívesebben még a szót is törölnék a használatból :)

(#36) darvinya válasza haddent (#32) üzenetére


darvinya
titán

Igen, egy szolgáltatóval egy adott helyen.
Ennyi, utána már nézheted mi van a kezedben.
Fél tégla, vagy mobil kommunikációs eszköz.
Ráadásul az egy szolgáltatónál „eszed-nem eszed ez van”-t kapod.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#37) zorzy4 válasza haddent (#34) üzenetére


zorzy4
őstag

Elhiszed, hogy ezt meg tudják oldani, neked viszont egy csomó hátrányod származik belőle. Kit érdekel a hogy van e luk az oldalán.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#38) haddent válasza darvinya (#36) üzenetére


haddent
addikt

De ez még mindig a CDMA amit írsz... Ha lenne "sim kártya", csak ez pl. egy digitális dolog lenne nem egy fizikai eszköz, akkor ki gátol meg abban, hogy neked legyen 5 ilyened 3 szolgáltatónál? És miért csak egy adott helyen? Általában átfedés van a tornyok közt nem szabad halott zónának lenni, elég baj ha van.

(#39) darvinya válasza haddent (#38) üzenetére


darvinya
titán

Szerinted melyik szolgáltató tudná ugyanazzal azonosítóval úgy kezelni a felhasználót, hogy ne adatlopás legyen?

pl: valaki megszerezte a tiedet, tőled függetlenül másik szolgáltatónál azt használja. Mivel azonosító tied neked jön a számla.
Ekkor te hiába ellenkezel senki nem fogja bizonyítani, hogy nem te voltál az aki azt/ott használtad.

Ehhez a művelethez nem is kellene bonyorult eszköz, mert számot minden toronynál elküldöd/perc.
Szuper biztos cellák meg olyan drága lenne, hogy senkinek nem érné meg.
Fizetnél (mai viszonylatban/előfizető számmal) ≈1100Ft/perc hívásonként?

Kérdéseidre:
Mert akkor csak ott kell megoldani a bejelentkezés.
3G és alatti rendszernél 3 torony 1 egység, és van halott zóna.(főleg USA-ban)

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#40) rozsasandor9


rozsasandor9
tag

Végre! Kínai mobilokban évek óta van. Szükségem is lesz rá..nem kell több telefont magamnál hordozni, amiből az egyik mindig a kis nyomógombos Nokia! :DD

"Life was like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.