Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mustaros


Mustaros
aktív tag

Hiányzott , mint egy falat kenyér... ;]

(#2) satz18


satz18
őstag

Ez aztán az innováció. Mióta is lehet 1TB-os vinyóval kapni a laptopokat? De 2 TB-os 2.5"-os HDD-k is már bőven elérhetők.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#3) mentoloshypo válasza satz18 (#2) üzenetére


mentoloshypo
senior tag

Bennem rögtön az a kérdés merült fel, hogy miért nem lehetett már premierkor 1TB-os gépeket kapni? Miért?
Ez persze igaz a PS4-re is, ott is csak 500 GB-os gépek voltak ha jól tudom.
Manapság ez nem sokra elég.

(#4) A`rpi válasza mentoloshypo (#3) üzenetére


A`rpi
addikt

Pont ezért, az egyszeri júzer (nem feltétlen itthon) "kidobja" eladja az ötszázast, és vesz helyette egy terásat. Vagy ha új vásárló és kettő nagy konzol között vacillál lehet a nagyobb tárhelyűt választja, hamarosan érkezhet SONY részéről is nagyobb tárhelyű változat.

(#5) Sicilian


Sicilian
addikt

Én egy 2TB változatnak örülnék, azon már gondolkodnék.
Nem is kéne szarakodni az 1TB változatokkal.
Amennyi adatot letöltenek meg telepítenek ahhoz az is nagyon kevés.. :(

nothing is true everything is permitted..

(#6) kovsol válasza mentoloshypo (#3) üzenetére


kovsol
titán

Ps4-Ben legalább cserélhető garancia vesztés nélkül nagyobbra.

May the Force be with you!

(#7) aizen92


aizen92
addikt

már Van egy terrás és itthon is kapható.
Persze nem alapcsomag, hanem exkluzív.

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#8) oriic válasza aizen92 (#7) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Idezem magam:

"Persze vannak különleges gépek, mint például a speciális Call of Duty kiadás, amely gyárilag nagyobb HDD-t tartalmaz, de az alapgépek továbbra is kisebb tárhellyel rendelkeznek."

Live-Die-Respawn

(#9) lmno


lmno
őstag

Inkább SSD-vel kellene már árulni így 2015-ben.

(#10) oriic válasza lmno (#9) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Kizárt, nagyon megdobná az árát. Nézd meg mennyibe kerül ma egy 500 GB-os, vagy egy 1 TB-os SSD. Horror összeg egy HDD-hez képest.

Live-Die-Respawn

(#11) lmno válasza oriic (#10) üzenetére


lmno
őstag

Most már nem olyan vészes, 50 körül lehet kapni 500 gigásat. Ha lehetett volna kapni +30-40-ért SSD-set, lehet hogy elgondolkoztam volna rajta. Szerintem fontosabb, mint a nagy vinyó, most nem kell egyszerre 10 játékkal játszani.

(#12) oriic válasza lmno (#11) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Teli a youtube összehasonlító videókkal.SSD nem érné meg szerintem, nincs akkora különbség.

[link]

Live-Die-Respawn

(#13) lmno válasza oriic (#12) üzenetére


lmno
őstag

Hát jó így házilag cserélve lehet hogy nem sok, de ha alapból járna hozzá, akkor szerintem lenne.

(#14) oriic válasza lmno (#13) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nem értelek. A gyári meg külön vehető SSD-k azok ugyan azok...

Live-Die-Respawn

(#15) lmno válasza oriic (#14) üzenetére


lmno
őstag

De ha hivatalosan támogatott, akkor az OS meg az app-ok is jobban kihasználják. Lásd pl. Windows 8 jobban bootol be, mint egy 7-es, vagy egy XP ugyanazzal az SSD-vel.

(#16) Def26


Def26
félisten

Megérte eladnom a boxot. Mire megint veszek addigra remélem ddr4 meg egy jobb vga is kerül bele. lol :DDD

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#17) xenom0rph válasza lmno (#15) üzenetére


xenom0rph
őstag

A rendszer bootol eleve gyorsabban mindenféle meghajtón nem csak ssd-n "mert arra lett írva".

halahala

(#18) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Ezt így kellene. Egy ilyen gépnél francnak szüttyögni az 500GB-al. Prevgen gépeknél még ok, de itt. Kicsit kellemetlennek érzem.

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#19) gianni85


gianni85
veterán

Egyesek nagyon túllihegik ezt. Jelenleg 10 játék van a gépemen, van köztük pár kisebb, de 60+ gigás monstrum is. Külső vinyó támogatott. Max annak gáz, aki állandóan játszani akar mind a 40 játékával, és betárcsázós nete van.

(#20) Mustaros válasza gianni85 (#19) üzenetére


Mustaros
aktív tag

Jelenleg a digitális tartalmak nem annyira akciósak , mint az előző generációs konzolokon , így kevésbé is fogynak (nálunk). Legtöbb ember a lemezes kiadást helyezi előtérbe , az eladhatóság szempontja miatt. Ha nagyon olcsók lennének a digitális Ps4 játékok , simán megtölteném vele a HDD-t , de per pill nem sok olyan ajánlatot láttam , amire azt mondtam volna , mint a Ps3-nál , hogy húúha.. ez kell nekem azonnal 5 font-ért.. :U
Szóval +1 , ami a véleményedet illeti.

(#21) gianni85 válasza Mustaros (#20) üzenetére


gianni85
veterán

Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy csak digitális játékaim vannak, de mind "olcsó" volt. Lehet most is kifogni jó akciókat. Titanfall Deluxe 2600, Dragon Age Inquisition - 6800, Metro Redux - 4000, EA Access - 6700 - 8+ játék, Tomb Raider - 2400 és lehetne még sorolni, de ez így összesen nagyjából egy premier Witcher 3 ára volt.

(#22) satz18 válasza Mustaros (#20) üzenetére


satz18
őstag

PS3-on akcióban digitálisan mindig olcsóbb a játék, mint egy alul árazott használt lemezes. Hosszútávon gondolom ez az újabb generációnál sem lesz másképp.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#23) oriic válasza gianni85 (#19) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Az a gond, hogy nem mindenhol van 50-100-1000 Mbit-es net otthon, így bőven jó az embernek, ha elég egyszer leszednie a játékokat. Értem mit mindasz, nekem bőven elég az 500giga pl, max USB-s HDD-t szerzek hozzá, de vannak olyanok, akiknek pont a fentebb említett dolgok miatt jobb egy nagyobb gyári HDD a One-ba.

Live-Die-Respawn

(#24) gianni85 válasza oriic (#23) üzenetére


gianni85
veterán

Nekem is csak 20MB netem van, ráadásul valahogy standby-ban nem is tölt valami jól :S
Az MCC 1 nap alatt jött le :) Nem tudom ki mennyi játékkal játszik állandó jelleggel, de nekem most fent van az MCC mellett a Forza 5, Horizon 2, BF4 Premium, Titanfall Deluxe, Mortal X, Dragon Age Inquisition, PvZ, DR3 és 5-6 app. Van még sok cuccom, de szerintem az 1TB-ot nem tudnám megtölteni. Szóval fentebb van 3fps, 2racing, 1verekedős és 1rpg, 1 coop tps és egy multi tps játék. Az 1TB akkor lenne jó, ha nagy nosztalgiás lennék, és jönnének olyan szikrák, hogy nekem most azonnal kellene egy coop missziót játszanom az AC Unity-ben :) Ha viszont ez lenne a helyzet, akkor a +500GB se lenne elég sokáig.

(#25) kovsol válasza Mustaros (#20) üzenetére


kovsol
titán

Lemezes játékokat is felmasolja. Persze jóval gyorsabb így lemezről.

May the Force be with you!

(#26) GoTReX


GoTReX
őstag

Nem teljesen idetartozó dolog.Nekem mindig is Xbox classic, majd Xbox36O consolom volt. Anno mikor jöttek a tesztek első blikkre a Sony jóval komolyabb hardverrel szerelt géppel rendelkezett,és az összeszerelés sem említhető egy lapon .( szétszedett ONe szamomra egy kohány pc benyomását tette,még a Ps egy precizen helytakarékos szép konstrukciónak tűnt.) Most hogy már egy ideje piacon mindkettő,valóban kijött ez a differencia?

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#27) gianni85 válasza GoTReX (#26) üzenetére


gianni85
veterán

Az erőfölénye mindig is meglesz a PS4-nek, ám a helytakarékos szép konstrukció nem feltétlenül előny. (melegebb és hangosabb)

[ Szerkesztve ]

(#28) Def26 válasza GoTReX (#26) üzenetére


Def26
félisten

Ez attól függ melyik gép tulajdonosát kérded.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#29) szarvasbogár válasza GoTReX (#26) üzenetére


szarvasbogár
aktív tag

Szerintem nincs nagy különbség leszámítva a 900-1080p történetet:) előző gépeknél is hanyatt estek a Sony masinájának "erejéről" aztán a legtöbb multi cím élénkebb képet mutatott boxon. Egyedül a nagyon erős only címeknél érzédött a vége felé, az a kis plusz kakaó de ahhoz kellett 5-6 év mire kihámozták a gépből:) bőven fogunk még csodákat látni mindkét masinán! Lásd gta5, ki gondolta volna az elején.. Hiába kampányolnak sokan a fél milliós konfigok mellett ha a fejlesztők nem hozzák ki belőle azt amit a játékosok látni akarnak.. Túl nagy pénz van a konzolokban ahhoz, hogy ezt megengedjék.. Meg akkor mi maradna a ps5 nek:DDD Kell az egészséges verseny ahogy a tudatos fejlődés visszafogás is. Nem biztos, hogy olyan jó lenne ha holnap már avatár film minőségű játékok lennének.. Azok a hamarosan megjelenő 3D szemüvegek is komoly függőséget fognak sokaknál (köztük nálam is) kiváltani:D szóval csak nyugisan nem maradunk le semmiről:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.