Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Egyre versenyképesebb és többször már jobb választás mint egy snapi, főleg a közép és alsó kategóriában. :)

Finn the human

(#2) Occon adom


Occon adom
aktív tag

Ahogy elnézem a CPU-it eléggé érdekes, hogy a 6752-s mag 1 év alatt lealjasították a buta szintre, zsenge VGa csippel egy csúnya visszalépés.

MT6752
Features

ARM Cortex-A53 64-bit octa-core processor (1.7GHz)
ARM Mali-T760 GPU
MediaTek CorePilot™ unlocking the full power of all eight cores
Rel. 9, Cat. 4 LTE (FDD & TDD), DC-HSPA+, TD-SCDMA, EDGE
802.11n Wi-Fi, Bluetooth 4.0
16MP image signal-processor
H.265 Ultra HD video playback

MT6753
Features

ARM Cortex-A53 64-bit octa-core CPU (1.5GHz)
ARM Mali-T720 GPU
MediaTek CorePilot™ unlocking the full power of all eight cores
Rel. 9, Cat. 4 LTE (FDD & TDD), DC-HSPA+, TD-SCDMA, CDMA2000 1x/EVDO Rev. A, EDGE
802.11n Wi-Fi, Bluetooth 4.0
16MP image signal-processor
1080p Full HD video recording and playback at 30fps

Furcsa a fejlődése.

(#3) johnahex


johnahex
tag

az x20 van a láthatáron, de egyesek az x30-at várják :W
év elején év végéről beszélni
megéltük azt is, hogy a kínai motyóknál is egész évben tartó hipolás legyen mint az almánál pfujjj :C

(#4) Depression


Depression
veterán

Én az x10-et átugorva várok az x20-ra. Arra viszont nagyon.
Lesz cat 6 lte, ami baromira nem izgat, inkább a nagyobb gyártók raknák bele a b20-at. :(

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#5) Occon adom válasza johnahex (#3) üzenetére


Occon adom
aktív tag

De, minek? Fél évszázaddal vannak elmaradva mindentől. 3 milliárd Kínai nem hiszem hogy nem képes értelmesen a szoftver fejlesztésre összpontosítani.
Apple, xar a hardver, de a szoftverekkel hülyére keresik magukat.
Nem kell 8 mag, csak 4 jó, és képes ellátni mindent. Kínába ennyire sötétek?
Mit akarnak ezek, értelmet vagy buta statisztikát Antutun?

(#6) Aron1988


Aron1988
tag

A technikai fejlődésnek nem a csúcskategóriában lenne értelme a mobiloknál, hanem a középkategóriában. 2016ot írunk, de még mindig ott tartunk, hogy 50ezer FT-ért fél napos üzemidőt, sátán olajfestménye kamerát, hibásan érzekelő, fakó kijelzőt, 1-2 gb szabadon felhasználható belső memóriát. akadozó böngészőt, force-closoló appokat, random fagyásokat kapunk. Hihetetlen, hogy 2016-ban nincs 100ezer ft alatt olyan készülék, ami csak távolról megközelíti a megjelenése napján is fillérekért kapható, elsőgenerációs (2013-as) MOTO X stabilitását, minőségét, sebességét. Nevetséges.

A budai elit nívóját nem szabad lentebb adni! Mutasd a telefonod, megmondom ki vagy!

(#7) dutrás


dutrás
őstag

Nekem a telefonomban 6753-as proci van 3 giga rammal Mali T720 és 16 giga rom társaságában. Sima sallangmentes droid. Tökéletes. Stabil gyors alkalmi játszadozást is tökéletesen viseli.

P50 pro/P40 Lite

(#8) Wesder válasza Aron1988 (#6) üzenetére


Wesder
félisten

Nem tudom te merrefele laksz/nézelődsz, de ez így nem teljesen helytàlló.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#9) Wesder válasza dutrás (#7) üzenetére


Wesder
félisten

Csak nem Umi Iron?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#10) vicze válasza dutrás (#7) üzenetére


vicze
félisten

Azaz pont olyan milyen bármelyik másik SoC-kal lenne, legyen az Spreadtrum vagy Qualcomm tök mindegy. Éljen az MTK.

Cikkhez:
"Cortex-A53 processzora akár 2,3 GHz-ig lesz skálázható."
Trabant motor nagy fordulaton, az dobja ám az Antutu pontot. ;] Azért mellé kerül egy GT7200 is a biztonság kedvéért, hogy végképp alsó kategóriás legyen addigra. A Q3 meg jó lesz Q4-nek is. Bár csak annak a függvénye, hogy hagy-e valaki gyártókapacitást TSMC-nél 16nm-en. Egy jó drága totál értelmetlen SoC MTK jó szokása szerint, majd a marketing eladja. (Bár egyre kevésbé szerencsére.)

[ Szerkesztve ]

(#11) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Egyre ügyesebbek. Jó az irány.

(#12) #79335424 válasza Occon adom (#5) üzenetére


#79335424
törölt tag

Biztos vagy benne, hogy a sötétség Kínában van? Big/Little elrendezésben a 8-10 magnak semmi köze sincs a csúcsteljesítményhez, vagy az AnTuTu -hoz. A teljesítményoptimalizálás miatt alkalmazzák, vagyis leginkább az akkuidőhöz van köze és az az igazság, hogy az MTK valóban rugalmas tud lenni. Lehet, hogy csúcsban nem hozza a felsőkategóriás Snapik szintjét, de az akkuidő/teljesítmény skálán nagyon széles határok között használható. De, számomra leginkább a nyilvános API -k miatt jön be az MTK. Olyan funkciókra is ad lehetőséget, amik Androidon (értsd: OS szinten) nem támogatottak.

A cikkhez:
Ha már dual active úgysem lesz, remélem, hogy legalább a B20 és a VOLTE support általános lesz az új SOC -oknál. Én az MHL -nek is örülnék.

[ Szerkesztve ]

(#13) tiger71 válasza Aron1988 (#6) üzenetére


tiger71
aktív tag

Kicsit..csöppet nem értek veled egyet... :N

Soroljam?

Xiaomi Redmi Note 3... LeTv Le 1S... Csak, hogy a két legelterjedtebb 50-60e közötti készüléket említsem... :K

Szerintem kicsit nézz szét a környéken, mielőtt ilyen kemény kijelentéseket teszel!

Predator Helios 300...

(#14) Depression válasza tiger71 (#13) üzenetére


Depression
veterán

Nyugi, gondolom nála nem léteznek a kínai brandek, amikben a címben szereplő soc-ok vannak. És így már igaza is van :DDD
2 éves mt6592-es redmi note-om kegyetlenül kihasználva tökéletesen teszi a dolgát.

" megjelenése napján is fillérekért kapható, elsőgenerációs (2013-as) MOTO X" ami csupán 500$-ba került.

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#15) tiger71 válasza Depression (#14) üzenetére


tiger71
aktív tag

Úgy igen... De akkor vegyen 100e-ért ugyan olyan tudású telefont (vagy rosszabbat), más brand...más ár! :DDD

Ha pedig nem szerepel a szeme elé kerülő palettában az MTK, akkor rossz helyre írt! :DDD

Nem kell szeretni a kínait, nem kötelező, de fikázni sem kell... Hisz én sem teszem a nagy brand gyártókkal... :) Pedig lenne mit! :K

Most sem kerül fillérekbe az X... Az első generációs 40e, a második generációs 50-60e között fut... Ennyiért meg ott vannak az általam felsorolt készülékek, sokkal fejlettebb belsővel... :K

Predator Helios 300...

(#16) tibcsi0407 válasza Aron1988 (#6) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Fuh, ezt elég volt elolvasni.
Az MTK mindig is a középkategóriában versenyzett. Azonos árban a Qualcomm-tól általában jobb teljesítményt kapsz. (kivéve a folyamatosan túlárazott HTC telefonokat)
Előző telefonom 6752-es volt, nagyon szerettem, a mostani pedig Helio X10, szerintem egy iszonyatosan jól sikerült SOC. 3000 mAh akksi mellett kétnaponta dugom töltőre átlagos használatnál. Le kellene venni a szemellenzőt, mielőtt ilyen tájékozatlanul szólsz hozzá egy cikkhez. Vagy inkább ne szólj hozzá, ha egyáltalán nincs arról fogalmad sem, amit írsz.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#17) tiger71 válasza tibcsi0407 (#16) üzenetére


tiger71
aktív tag

Teljes mértékben egyetértek veled! :K :R

Predator Helios 300...

(#18) Fejvadi válasza Depression (#14) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Ilyen jók a Xiaomi-k, sokan azt hiszik valami gagyi. :)

(#19) tibcsi0407 válasza Fejvadi (#18) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Mert sokan nem látnak át a Samsung, Apple, LG, Sony, HTC szemüvegen. :)

https://utdetailing.hu/

(#20) beyruth82


beyruth82
veterán

Az mtk simán hozza a snapdragon szintjét már.Főleg a közép és alsó kategóriában.Pl:Mt 6735 mindenben odaveri a snapdragon 410-et és jóval olcsóbb is.

(#21) tjb007 válasza beyruth82 (#20) üzenetére


tjb007
nagyúr

Elárulok egy titkot: nem olcsóbb, soha nem volt az.

[ Szerkesztve ]

(#22) beyruth82 válasza tjb007 (#21) üzenetére


beyruth82
veterán

http://napidroid.hu/elveri-a-snapdragon-410-et-a-mediatek-olcso-64-bites-processzora/

(#23) gergejly


gergejly
aktív tag

jól csinálják a Mediatekes srácok

(#24) tibcsi0407 válasza beyruth82 (#22) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Hol van itt ár? :)
Annyiban viszont igazad van, hogy az MTK-s készülékek jellemzően olcsóbbak az azonos erejű Snapi telóknál.

https://utdetailing.hu/

(#25) tjb007 válasza beyruth82 (#22) üzenetére


tjb007
nagyúr

És mi köze is vannak ennek ahhoz, hogy melyik az olcsóbb? :)
Körülbelül milliárdszor el lett magyarázva, le lett írva, hogy azért jobb a teljesítményük, azért dobnak nagyobb számokat a szintetikus tesztekben, mert a 410 LP node-on készül (ami olcsóbb), a 6735 meg HPM-en (ami drágább).

(#26) gps76


gps76
őstag

Már régebb óta próbálkozok az MTK procis telefonokkal.Nálam az első használható MTK-s telefon a Zopo ZP100 az 1 GHz-es 6575-el volt,azóta nagyon sok márkát kipróbáltam mindenféle procival az X10-esig bezárólag. A hardverral nem is lenne gond,de az hogy a telefonok nagy része ugyanazzal a hibákkal küzd,érthetetlen, nálam az automata fényerő nem megfelelő szabályozása,meg több eszköz bluetooth-on csatlakozása,aztán összeakadása(Okosóra, headset és mondjuk fájl küldés) okozott gondot.Olyan gondok jönnek elő,amit eddig nem tudtam eldönteni,hogy kernel szinten van gond velük, vagy a nem jól optimalizált szoftver miatt, esetleg valami hardveres hiba okozza. Mondjuk kipróbálnám szivesen egy márkás gyártó felső kategóriás MTK procival szerelt telefonját,mit sikerül kihozni a hardverből, odafigyelt szoftverrel.

[ Szerkesztve ]

(#27) tibcsi0407 válasza gps76 (#26) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nekem az adaptív fényerő tökéletesen működik a LeTV-n. Bluetooth-on eddig max 2 eszköz csatlakozott rá (Roidmi, Miband), de nem volt gond.

https://utdetailing.hu/

(#28) vicze válasza #79335424 (#12) üzenetére


vicze
félisten

"Big/Little elrendezésben"
És hol van az X10 vagy a ebben big.LITTLE? :) Ez bizony a csodás TrueOctaCore MTK csoda, minden mag egyforma nincs semmiféle big.LITTLE, így 4 mag kb. azért van, hogy minél nagyobbat dobjon a tesztprogramban. Mást nemigazán több.

Az hogy a tiédben pont egy normális big.LITTLE SoC egy dolog, kb. az MTK legsikertelenebb SoC-ja volt, mert túl drága az értelmes felépítése miatt. Mai napig az egyetlen, amire azt mondom, hogy valóban modern volt.

"dual active úgysem lesz, remélem, hogy legalább a B20 és a VOLTE support általános lesz az új SOC -oknál. Én az MHL -nek is örülnék."
Az ugye megvan, hogy mindegyiket tudja a SoC? :) (MHL helyett Slimport, de lényegtelen a végeredményben.) Mindegyik felsorolt tulajdonság kizárólag a készülék gyártótól függ, nem a SoC-tól.

(#29) tibcsi0407 válasza vicze (#28) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nincs big.LITTLE, de a Corepilot is jól végzi a dolgát szerintem, ha az energiahatékonyságot nézzük.

https://utdetailing.hu/

(#30) Fall-N válasza vicze (#28) üzenetére


Fall-N
veterán

+1

Ráadásul hiába a sok vagy erős mag ha mindig a GPU részen spórolnak.
A híres S410 vs. MT6735 vitában is az Adreno 306 azért fejlettebb GPU hiába mutatja az Antutu az MTK "fölényét".
A csúcs MTK SoC X10 is csak az Adreno 330 szintjét nyaldossa, hol van a mostani csúcs Adrenótól...

Az alap MT6582 és klónjai helyett is dobhatna valami értelmeset a MediaTek.

[ Szerkesztve ]

(#31) Occon adom válasza tibcsi0407 (#16) üzenetére


Occon adom
aktív tag

ugyanott
"Sokkal inkább aggódnak a potenciális megrendelők a rendelkezésre álló kapacitás miatt, ugyanis például a jellemzően komoly megrendeléseket leadó Apple mellett a Qualcomm, a MediaTek, az NVIDIA, a HiSilicon, a Xilinx és még pár másik cég is..."
Gyártósor ugyanaz, belső elrendezésük gyártófüggő, azaz ki mit kér. :DD

Az Antutu parasztvakítás, mikor megjelent a Qualcomm 615 az elején 17 000 pontot kapott, most 1 év után 38000 pontokat mutogatnak vele.

[ Szerkesztve ]

(#32) vicze válasza tibcsi0407 (#29) üzenetére


vicze
félisten

A CorePilot egy marketing elnevezés a tök normális CPU govenorra, semmi extra.

A kép mire akar bizonyíték lenni? Max. arra, hogy nem használod túl sokat a telót, semmi különbség nincs egy másik random govenorhoz képest. Az érdekesebb kérdés, hogy mindeközben hány magot használt valójában, és mennyi ment csak úgy potyára. De most nem írom inkább a pontos működést mert kicsit hosszú lenne.

(#33) tibcsi0407 válasza vicze (#32) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Értem én persze, meg kernelfüggő is. De szerintem az energiahatékonyság big.LITTLE nélkül is jól működik. Nem okoskodni akarok Neked, mert tudom, hogy sokkal jobban képben vagy a dolgokkal, mint én. Csak arra akartam rávilágítani, hogy 8 egyforma mag is egész hatékonyan tud működni, ha jól vezérli a kernel.

https://utdetailing.hu/

(#34) Fejvadi válasza tibcsi0407 (#19) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Ők meg is fizetik rendesen a tanulópénzt, mégsem tanulnak belőle. Nincs is ezzel semmi baj. :)

(#35) tibcsi0407 válasza Fejvadi (#34) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nem gond az, ha valaki csak élvonalbeli gyártótól akar Snapdragonos telefont venni. Csak egyszerűen nem kell lenézni a másik lehetőséget úgy, hogy nem is ismerem.

https://utdetailing.hu/

(#36) vicze válasza tibcsi0407 (#33) üzenetére


vicze
félisten

Persze hogy hatékony, mert 4db tök felesleges. :) Lehetne 26 is, akkor is csak 4 használnál, az még hatékonyabb. :) big.LITTLE-nek akkor van értelme, ha különbözőek a magok, egyformákkal csak túlnyomórészt marketing.

(#37) Fejvadi válasza tibcsi0407 (#35) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Persze, mindenki használjon olyan telefont, ami neki a legmegfelelőbb. Nekem a Xiaomi jött be a legjobban, nem is váltok másra. Az elmúlt másfél évben rengeteg Xiaomi-t vettem és soha nem csalódtam egyikben sem. Nyugodtan lehet rájuk is mondani, hogy élvonalbeliek lettek. A felső kategóriában mindig, de a középben is ott a Snapi, vagy a Helio X10. Mindent fele annyiért adják, mint a nagynak számító nevek akik egyre jobban lemaradnak. Rábeszélni senkit nem szeretnék ettől függetlenül, döntsön mindenki a legjobb belátása szerint.

(#38) dutrás válasza Wesder (#9) üzenetére


dutrás
őstag

De.
Tök jó kis készülék.

P50 pro/P40 Lite

(#39) Juhaszatti


Juhaszatti
addikt

Lenovo Vibe X2-m van, MediaTek procival. Sosem éreztem hogy ez hátrány lenne, az a néhány játék amivel néha játszom (Mortal Kombat X, Asphalt 8 pl) is melegedés és lag nélkül fut, hibátlanul.

(#40) tibcsi0407 válasza Fejvadi (#37) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Maximálisan egyetértek veled. Nekem most LeTV van, de nem tartom kizártnak, hogy beruházok majd egyszer egy Xiaomi-ra.

https://utdetailing.hu/

(#41) Wesder válasza dutrás (#38) üzenetére


Wesder
félisten

Erősen gondolkozom azon hogy kipróbàljam.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#42) Fejvadi válasza tibcsi0407 (#40) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Nagyon tetszik a LeTv is. Volt már a kezemben. :) Nagyon kis prémium és normális áron. :C

(#43) tibcsi0407 válasza Fejvadi (#42) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Engem eddig meggyőzött. Tetszik az EUI, valamint a cég nagyon szimpatikus. Már csak egy ilyen TV-t kellene vennem tőlük :DD

https://utdetailing.hu/

(#44) Fejvadi válasza tibcsi0407 (#43) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Ha szereted, szerintem ne is cseréld le. Ha nem lennék ennyire Xiaomi-s, arra váltanék gondolkodás nélkül. Nekem meg az új Xiaomi Tv kellene, az még nincs, pedig sok Xiaomi cuccom van. :)

(#45) exedoc válasza Fejvadi (#44) üzenetére


exedoc
senior tag

Hahh, érdekes, pont ezen agyaltam én is. Már nem tudom hányadik összehasonlító videót nézem a Youtube-on, beleértve a mobilarénásat is. :) Nagyon meggyőző a LeTV is, nagyon babán néz ki. :)

On: Azért arra a Helio X20-ra kíváncsi leszek. A Redmi note 2-ben is elég jól odapörköl.

(#46) Fejvadi válasza exedoc (#45) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Vettem tegnap egy Redmi Note2-t. Kíváncsi vagyok rá. Holnap jön.
Hétfőn meg majd eladom. :D

(#47) tibcsi0407 válasza Fejvadi (#46) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Vagy megszereted és nem adod el :D

https://utdetailing.hu/

(#48) Fejvadi válasza tibcsi0407 (#47) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Az Mi5-t várom már. :)
Eladom, mert már egy raklap Xiaomi-m lesz. :)

(#49) tibcsi0407 válasza Fejvadi (#48) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Legalább elmondhatod, hogy gyűjtő vagy. :C
Nekem Roidmi, Miband és Piston van itthon. De a Piston helyére lehet LeTV Bluetooth füles lesz. :))

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#50) Occon adom


Occon adom
aktív tag

Mtek proci és az Antutu
5.7.1 verzio 44epont
5.7.3 verzio 56e pont
Normális teszt ennyire sose tér el 1 ugyanolyan telefon esetében sem.

telefon oldal

Videón: 001
Leírásban: 002
Fotón: 003
Közelében sincs a Qualcomm CPU tudásához, de az ára is épp olyan, mint a Mtek CPU 180USD
Gondolom melegszik is rendesen :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.