Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mate


Mate
nagyúr

Mostanság készülök megvenni életem első vízhűtését. Még árakat nem néztem, de aránylag barátinak mondható. Többre lőttem be őket.

(#2) Xaels válasza Mate (#1) üzenetére


Xaels
félisten

Pedig ez a Nepton széria az itt jelölt árban elég drágának minősül a kompakt vizek között szerintem. Amúgy szinte ki sem hűlt a Seidon és az Eisberg, de már itt az "új", igaz ez 140-es ventikre épít.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#3) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Nekem az a bajom ezekkel a vizekkel, hogy nem halkak. A legtöbb tesztben leírják, hogy 25+ db és bőven afölött tevékenykednek.
Én csak azért venném, hogy halkan hűthessem a procimat és hogy esztétikusabb legyen a belső.
Így viszont egyik kompakt rendszert se venném meg.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#4) XuChi


XuChi
addikt

A nagyobbik igen szinpatikus nekem. Már csak 35k kellene hozzá :)

(#5) nyunyu


nyunyu
félisten

Ennek a suru blokk lamellazasnak van valami ertelme?
Igencsak lassitja a viz aramlasat, feleslegesen nehezitve az amugy sem tul combos szivattyu dolgat.

Meg kerdes, gyarilag mivel van toltve, mert konnyen eldugulhat, ha valami rossz minosegu spermakepzot adagoltak a vizhez.
Pl. Asetek Anti Algae igencsak hajlamos ra.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#6) Apollo_21 válasza QwErTy42 (#3) üzenetére


Apollo_21
addikt

Nekem gagyi szimpla radisok vannak 2 márka..és hogy mit írnak..hót nem reális...nemtudom h az antec kühler h2o 620-nak épp mennyi a "zajkibocsátása", de h ha lefognám a vga ventiket;egyéb dolgot ami még azonkivül hallható lenne...0hanggal müködne szinte...20-25sztem bőven elfogadható..de persze embere válogatja...
Mondjuk papíron leírva énis inkább 20alatti dolgokat szoktam nézni hűtés és kiegészítői terén...

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#7) Daywalker válasza Apollo_21 (#6) üzenetére


Daywalker
addikt

Nekem H50-es Corsair van. A hátsó házventire raktam rá (régi 120-as Englide, vagy 5 éves, már nem kapni de még mindig húzza a belét), ami nagyon lassan forog, hangja 0 szinte - így kapásból megspóroltam egy ventilátort ugyebár. A pumpát nem hallani egyáltalán, házat sem rezgeti (régi Chieftec - inkább a vinyók miatt rezonál). A HDD-k, a táp és a VGA hangosabb összességében véve. Én elégedett vagyok vele. 1 évben 1x újrapasztázom, félévente kitakarítom a radiátorból a port és semmi gond nincs vele, szépen hűvösen tartja az i5-2500K-t.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#8) Chibass


Chibass
tag

Teljesen egyetértek azzal az állásponttal, hogy ennyi pénzért ne csak rendezettebb belsőt kapjak a ház belsejében, hanem a sima léghűtésnél halkabb megoldást is. Nekem ez így nem oké még, bár a mostani pocihűtőmtől meg kábé nem tudom rendesen bedugni a memória modulokat, mert főlé lóg két slotnak.

Aki nappal is legény, az éjjel nem volt ott!

(#9) ---Lasali--- válasza nyunyu (#5) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Ezt én se fogom fel.. biztos a márketingesek ezt matekozták jó, hogy ez jól mutat, vagy azt hiszik tőle az emberek hogy jobb, mintha csak lenne benne pár horony marva..

(#10) banhammer válasza nyunyu (#5) üzenetére


banhammer
veterán

Én azon agyaltam, hogy hogyan tudják megoldani, hogy ilyen közel legyenek a lamellák egymáshoz.
Valami forrasztással csinálják vagy a még képlékeny rézbe nyomják bele a lamellákat?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#11) ---Lasali--- válasza banhammer (#10) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Azok biztos lemezből vannak vágva, és az alsó talpra úgy van ráforrasztva.. én ezt tippelem.

[ Szerkesztve ]

(#12) Zsmester89


Zsmester89
őstag

Egy nagy noctua vagy be quiet! cpu hűtő sokkal halkabb s szerintem annyira nem maradnak el hűtés terén, viszont sokkal halkabbak. Egy hátránya van, a memó modulok tényleg neccesen férnek be (már amelyik befér alájuk). Amúgy én is sokat filózom a vizezésen, de még mindig inkább a csendet szeretném...várok tovább.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#13) kromatika


kromatika
veterán

tetszik és nem is vészes az ára.

(#14) therón


therón
tag

A cm vízhűtéseivel eddig csak gondom volt.
A következő kompaktom biztos corsair lesz.
Corsir mellett szól az 5 év gari is.

[ Szerkesztve ]

(#15) eventus


eventus
veterán

Hátrány tényleg a pumpa hangja lehet, mert a ventillatorokat lehet cserélni. Előnye viszont sok van: a meleget a házból kivezeti, esztétikusabb, nem húzza az alaplapot akár egy vagy több kiló vas, szellosebb a ház stb :) Nekem Corsair H100i van. Néha hangosabb a pumpa, de nem cserélném el leghutesre! 4670 Intel nem ment 52 fok fölé tőle.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#16) therón válasza eventus (#15) üzenetére


therón
tag

Màr akinek ciripel.

(#17) eventus válasza therón (#16) üzenetére


eventus
veterán

Na igen :) De akkor sem lesz leghutes :)

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#18) Gabrikovics


Gabrikovics
aktív tag

Nekem egy Thermaltake Watter 2,0 Extrem van ami egy antec pumpa és valami 240-es radi előtte egy Performance volt az jól hűtötte a PII X4 965BE procit de az X6 1100T-hez már kevés volt nekem nem a hang hanem a hűtési teljesítmény számít alacsony TDP mellett a nagy léghűtők jobbak ! de ha már 130w fölött hajtod a procit nincs esélyük :K
Én speciel lecseréltem a gyári ventiket CM-re mert ezek 600-2000 között szabályozhatók a gyári meg 1200-2200 között azokat beraktam házhűtőnek silent beállítás mellett alig van hangja csak a pumpa "buggyan" néha ha meghajtom a procit játékok alatt akkor zúg rendesen de akkor meg nem azzal foglalkozom hanem hogy lenyomjam az ellent :))

[ Szerkesztve ]

A teljesítmény csak pénz kérdése ! https://valid.x86.fr/1x0hag

(#19) Perec1981


Perec1981
csendes tag

Sziasztok!
Szerintem a lamellákat szikraforgácsolással készítik.
Elképzelem,hogy létezik ehhez a művelethez egy többzsinóros célgép.
Értsd: A madzagok száma határozza meg a lamellák számát,így egy művelettel az összes lamellát egyszerre,időtakarékosan vágják..-Persze ez csak feltételezés,ilyen vékony méretekben én ezzel próbálkoznék.

(#20) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Érdekes, hogy az Asetek is tavaly jelentette be ezeket a méreteket..

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#21) jerry311


jerry311
nagyúr

Akkor mar inkabb az uj Thermalright bordaja.
Mar ha egyaltalan le akarnam cserelni a Scythe Infinity-t. Szepen elvan passzivan.

(#22) patomi válasza Perec1981 (#19) üzenetére


patomi
őstag

Aligha, elég költséges lenne, meg akkor ez, hogyan készült. Itt a perem miatt a huzalnak be kéne kanyarodni. Én inkább ultrahangos hegesztésre tippelnék. Itt ha megnézed az (balra)első borda alsó peremét a végén fent befordul egy vékony horony. Szerintem elöl ezt kiszerkesztették a képről. No meg látszik a furatokon is,hogy igénytelenül van sorjázva tehát gyorsan,sokat gyártanak.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#23) Pug


Pug
veterán

Egy próbát anno tettem egybevízzel (Corsair H100), hát csak akkor tudom ajánlani, ha neincs hely felsőkategóriás léghűtésre, vagy nincs keret normális custom vízhűtésre. Minden más esetben felejtős. :N

(#24) aswmaster


aswmaster
tag

én arra lennék kíváncsi ezeknél a kompakt vízhűtéseknél, hogy ha meghal a pumpa, akkor kapható/cserélhető külön vagy teljesen újat kell venni?

"A tudományban a kísérletek és az elemzésük időhöz kötöttek, mégis úgy képzeljük, hogy időtlen természeti törvények bizonyítékát tárjuk fel. A törvények nem időtlenek, ezek is a jelen tulajdonságai, és idővel változhatnak." - Lee Smolin

(#25) therón válasza aswmaster (#24) üzenetére


therón
tag

Ilyenkor megy gariba. :-)
Ha pedig lejárt, akkor moddingolható.

(#26) tothjozsi96 válasza therón (#25) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Reméljük jobb lesz mint a Seidon, elég jónak tűnik. :)

(#27) vellerd válasza QwErTy42 (#3) üzenetére


vellerd
tag

Valahogy én is így érzem. A halkság és a plusz teljesítmény lenne számomra vonzó a vízben. De vagy a pumpa hangja zavaró, vagy a ventijei csapnak nagyobb zajt mint a léghűtőm. Így csak akkor volna halkabb ha kifúrnám a falat, vagy az ablakot és a teraszra raknám a hűtőt a ventikkel együtt. ;]

Eladó Pioneer TS-E2099,Q9550 Proci,160GB Sata HDD, 2,5" 250Gb Noti HDD 3napot használt 100/100

(#28) rambustibi


rambustibi
őstag

Nepton 280L változatát használom kb. 4 hónapja.
FX 9370 processzort kell kiszolgáljon és ezt meg is teszi játékos könnyedséggel. Csak ajánlani tudom, pozitív csalódás lett. Negatívumként talán a gyári ventik zajszintjét tudom felhozni. Nálam silent módban működnek, így nem annyira zavaró HAF XB házban, ami eléggé nyitott. Igazán méretes a cooler része, ezért vásárlás előtt érdemes körültekinteni, hogy milyen házzal kompatibilis. Azoknak ajánlom, akik kompakt és egyszerű vízhűtést szeretnének akár tuning proci mellett is. :R

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.