Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bird


Bird
addikt

Pofás darab...külön öröm a digitális tuner. :R
Az már más kérdés, hogy 320 ejurót megér-e. Gyanítom, hogy az ár/érték arány nem sikerült a legoptimálisabbra:D ;]

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#2) blade zte válasza Bird (#1) üzenetére


blade zte
őstag

Retina Rk3188 procis tab kínából 200 DOLLÁR körül van... :DDD

-Hupsz Józsi elírtad. Na mindegy maradhat rajta az a 150 extra dolcsi. Európában rakd át egy az egyben euróba. :DDD

[ Szerkesztve ]

Oppo find 7 astro black

(#3) sutyesz96


sutyesz96
őstag

Semmi baj, legalább meglesz a kisgyereknek is a szórakozása: számolgathatja hány darab pixel van, és nem is tartana sokáig... ;] :U

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#4) cobra64 válasza Bird (#1) üzenetére


cobra64
csendes tag

Nekem a kijelző mérette jön be leginkább, mert a korábbi 10.1" tabletemen egy idő után kínszenvedés volt a böngészés pár honlap esetén. Itthon persze a gyerekek játékszerre volt, de utazáskor pedig állandóan nálam volt, amire kellett arra tudtam használni, de egy idő után beadta a kulcsot, végül kénytelen voltam leadni javításra, de 1 hónapos várakozás után végül levásárolhattam az eredeti vételárát :), végül pár ezressel megtoldva lett egy toshiba laptopom.

Remélhetőleg a többi gyártó is fog készíteni hasonló db-okat még az idén, akkor talán ismét beruházok egybe.

[ Szerkesztve ]

AMD 5800X, Msi b550 tomahawk, Sapphire 7900xt pulse.

(#5) lajthabalazs válasza cobra64 (#4) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Én is régóta várok egy 13"-os tabletre. Sajnos a Folio nem jutott el az országba és az ára sem volt valami baráti. De előbb utóbb eljutunk a rendes méretű tabletekig. A netbookok is megbuktak 7'-on, aztán megbuktak 10"-on, amint a táblagép-gyártók megszedik magukat a 7-10"-os gépeken, elkezdik majd eladni a használható, 13-17"-os példányokat.

(#6) KillBorn válasza sutyesz96 (#3) üzenetére


KillBorn
senior tag

LG Flatron E1942 LED: 19" 1366*768, PPI 83.
Mobii 1325 : 13,3" 1280*800, PPI 114.
Remélem neked is megvan akkor a szórakozásod. Ne vedd magadra. ;)

"I guess your purge wasn't efficient enough, Vader!"

(#7) Ati1979


Ati1979
veterán

A kijelző mérete nagyon ok, a többi egy kicsit félrecsúszott.

Tn panel + a felbontás...

(#8) sutyesz96 válasza KillBorn (#6) üzenetére


sutyesz96
őstag

jólvan na! :B

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#9) aram01 válasza blade zte (#2) üzenetére


aram01
nagyúr

privátban tudnál linket dobni?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#10) McSpy


McSpy
őstag

Szerintem elég a tabnak a max 10",de az biztos hogy filmnézésre például jobb ez a nagyobb,hát az ára az nem túl bizalomgerjesztő,de jönnek majd ólcsobbak :K

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#11) SaNyEe


SaNyEe
aktív tag

tudom kiragadott mondatrész. "a specifikáció csak tíz pont egyidejű érzékelésére képes TFT-t említ"

Csak én nem használom a lábam vagy egyéb testrésze(i)m érintőkijelző használatára a kezeimen kívül? :DDD

-- end of transmission --

(#12) danikollar


danikollar
őstag

IPS nélkül ma már kiadni egy ilyen tabletet bűn! (a samu AMOLED kivétel)

(#13) szeksziboj válasza KillBorn (#6) üzenetére


szeksziboj
tag

Touché! :DDD :R :C

(#14) Khelben


Khelben
nagyúr

Hát... szerintem a tablet mérete 7". Ami annál nagyobb, azt már nehéz kézben tartani, ha meg asztalra teszem, akkor jobban járok egy notebookkal, azzal kevesebb kompromisszumot kell kötni.

(#15) tntmax


tntmax
aktív tag

Független a cikkben szereplő terméktől, érdekes az az aberrált irányzat, hogy mobil készülékek világában a méretcsökkenéssel együtt egyre komolyabb nagy felbontások jelennek meg (Nexus 10" - 2560x1600, Galaxy S4 5" - 1920x1080), míg a belépő és középszintű 14" - 15.6" notebookok leragadtak már több mint 10 éve az 1366x768-as kretén felbontásnál. A nagyképű 50-60-70"-os TVk világában meg legfeljebb 1920x1080 ha elérhető.
A desktop monitoroknál is a mai napig kuriózum az 1920x1080-nál magasabb felbontás..

(#16) dezz


dezz
nagyúr

Cikk: "A panel típusáról nem esik szó, a specifikáció csak tíz pont egyidejű érzékelésére képes TFT-t említ, így könnyen elképzelhető (azaz szinte biztos), hogy nincs szó széles látószögekkel operáló IPS panelről."

Mi köze a paneltípusnak ahhoz, hogy a touch felület hány pontot tud megkülönböztetni? És amúgy miért "csak tíz"? Nem elég a 10 ujj érzékelése? :D

(#14) Khelben: Félfekvő helyzetben, felhúzott lábakkal, hasra+comba támasztva is lehet használni. (BTW, de jó lenne, ha tervezőprogramjaim nem csak [normál] Windowson futnának, jópofa lenne így dolgozni. Nem, laptopot nem szeretek a hasamra tenni.)

(#15) tntmax: Most ez a terület áll a nagy fejlesztések középpontjában. Asztalra évekkel ezelőtti fejlesztéseket adnak el... Másrészt ezeket a mobil kütyüket általában közelebbről is nézik. Harmadrészt az iOS és Android nem csak hogy nem esik zavarba a nagyobb ppi-ktől, mint a Windows, hanem még előnyükre is válik.

(#17) blade zte válasza tntmax (#15) üzenetére


blade zte
őstag

Na, ennyire fejlödik az x86 az arm-hez képest. Ára elöbbihez képest kb 0, a legfejlettebb technológiából is össze lehet hozni tabletet max 290-300 dolcsi eladási árért. A kínai tabletek jó részénél a retina már 200 dolcsitól alap, nem is beszélve a csúcsprociról(ami azért nem egy tegra 4, meg snapdragon s600 még, de a tavalyi mezönyt alázza az rk3188). Laptopoknál az általad említett felbontás már 10.1 inchen is picit ciki. :DDD

Ezért nincs nagyon a laptopoknak jövöje, csak arm változatban.

Oppo find 7 astro black

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.