Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#47) zippofcy válasza Enszuke (#46) üzenetére


zippofcy
senior tag

"AMD elnök-vezérigazgatója szerint ezzel vege. Neki sem hiszel?"
Jah, Obama is megmondta hogy nem figyelték meg az amerikaiakat meg az egész világot. Aztán mikor kiderült hogy mégis akkor azt mondta hogy most már nem csinálják tovább. Becsszóra. Teccikérteni ? :P Van erre egy ide vágó magyar mondás: "Aki egyszer lop mindig lop."

1. dragabb alaplap : mikor a procimhoz vettem, fele annyiba került az AMDhez mint az Intelhez. Mutass linkeket a mostani árakkal, akkor elhiszem.

2. a magasabb fogyasztas miatt dragabb tap: nem cseréltem le a tápom a C2D után, ugyanaz a 450Wos Chieftech maradt. Aztán mikor a VGAmat cseréltem a GTX 275-re, volt pár játék ami alatt kikapcsolt a gép.
Akkor utánaolvastam és lecseréltem egy Corsair 450W-re. (aki ért hozzá tudja miért erre). Vmi 10 ezret fizettem rá, olcsó volt ez a táp. Azóta is ez van, igaz az 560ti-vel 50-60W-al kevesebbet fogyaszt a gép.
Mégis melyik intel proci gyorsabb mint az én AMDm és mennyivel fogyaszt kevesebbet?
Hogy a sok hívőre a guruk rásózzák a 800-1000W-os tápokat, az engem miért zavarna? A tápgyártóknak meg a kereskedőknek is meg kell élni vmiből :D Én alapvetően egy megértő ember vagyok, csak ne az én zsebembe kotorásszanak mert a pénzt könnyebb megspórolni mint megkeresni, főleg itt a balkánon. ;]

Arra azért felhívnám az áramnácik figyelmét hogy a 3x35W-os halogén égőket ugyanabban a hónapban váltottam fel egy 30W-os LED sorral mikor a 170-350W-ot fogyasztó desktopomat a 30-60W-ot fogyasztó laptoppal. Na nálam a gép az napi 16 órát megy, a világítás meg kb. 8-at.
Mennyivel lett kevesebb a ház áramszámlája?
10 ezer volt a fogyasztás és 10 mellé a "kompenzáció" amit az áramlopások fedezeteként szed be a kedves szolgáltató (ha minden igaz ezt most fogják illegálissá nyilvánítani de ez most mindegy majd kitalálnak helyette vmi mást, a profit az nem csökkenhet úgyse)
Szal az addig átlag havi 21 ezer FT-os áramszámla helyett lett .... tádá ... 18 ezer !!!! ;]
Ezt az óriási különbséget ! Teccikérteni? :P

(Ez a fogyasztás mizéria olyan mint a gázossá alakított autó vagy a dízel: sose hozza be a felárát. Azért adják pont annyival drágábban. Mert a gyártó nem hülye. Csak ha még drágábban adnák akkor már mindenki látná ezt, amit így csak az értelmesebbje ;] )

dragabb hutes vagy nagyobb zaj : Egy OCZ Vendetta 2-őt vettem rá ebayen németből vmi 5 vagy 7 ezer Ft-ért, nem emlékszem pontosan. Asszem árgépen dupla áron voltak de ez se biztos. 3 éve volt.
Mondj már ennél olcsóbb vagy csendesebb hűtést ami elbír egy 4 magos intel procival?
Na persze azok termelik az áramot nem fogyasztják, ezért nem hűteni kell őket hanem fűteni mert különben leállnak. Innen származik a "lefagyni" kifejezés. ;]

Szal olyan dolog ez az intel fanboyság mint az apple rajongás: két fajta ember van.
Az egyik elhisz dolgokat a másikat meg meggyőzik a tények.
Azok pedig makacs dolgok.
És tény az hogy a 24 ezres procimnál gyorsabb Intel proci (még ha csak OCvel gyorsabb is) minimum duplaannyiba került volna. Az alaplap hozzá szintén, tizenezer helyett huszonezer.
Akkor miről beszélünk?? :U

Persze minél több intelfanboy veszi a méregdrága i5-öket vagy a már teljesen felesleges (kivéve szervereket) i7-eket, annál olcsóbban tudom én megvenni az AMD procit ami az alatt a VGA alatt amiért én még hajlandó vagyok pénzt kiadni max 2-3 fps-el lassabb (annyival is csak ott ahol már bőven 60 fps felett járunk vagyis a bekapcsolt vsync miatt úgyse látnám)
Vegas meg Photoshop alatt a különbség tizedmásodpercekben mérhető, a Procoder 3 meg a 3 órás videót a mostani 2 óra 50 perc alatt leszámolná mondjuk ... mennyivel gyorsabban? 5 perc? 30? 50? Hetente max 1 ilyet csinálok, közbe filmet nézek vagy élem az életem. Ráadásul ez egy sok éves régi program, tuti nem használ sok magot. De ha egyszer ez az egyetlen ami élvezhető minőséget produkál (ez is csak 2 passban)

Mert ha encode alatt játszok akkor 60 fps helyett csak kb 40 a LoL. Az i7 csodaprocival persze 60 lenne.
Ezért adjak ki érte triplaannyit. Heti 3 óráért. :W

Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.