Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mercutio_


Mercutio_
félisten

"Talán jobban jártunk volna helyette a Celeron 1007U-val, ami modernebb, gyorsabb és elvileg takarékosabb is, de sajnos szinte beszerezhetetlen."

Nem tudom Aqua-val milyen viszonyban vagytok, de elvileg náluk beszerezhető, és én is pont erre a modellre lettem volna kíváncsi :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2) lenox


lenox
veterán

Gondolom joval erdekesebb lett volna, hogy a hasonlo aru inteles gep (Aspire V5-171) mit tud.

(#3) Zoli0726


Zoli0726
aktív tag

Nekem úgy tűnik, hogy Aidában, ami jól megtornáztatja az összes magot/szálat tud csak megmutatkozni az Amd előnye, böngészőben például, ahol lehet, hogy nem volt olyan jó a magok kihasználtsága a kétmagos cerka győz, ami szerintem gáz. Egy ilyen gépet pont netezésre és hasonló dolgokra vesznek szerintem, ahol úgy tűnik a cerkás változat jobban teljesít, ráadásul az akksi is nagyobb. Ips panel ide vagy oda, hasonló árban kellett volna indulniuk, mert így az amd-s változat ennyi pénzért szvsz nem éri meg.

(#4) siti


siti
senior tag

két dolog:
1, az egyik majd másfélszer drágább a másiknál és állja a sarat, ennyit az *** hívőknek...
2, az első három hozzászólásban nincs fejét falba csapkodó szmájli, hogy nem cserélhető az aksi. igen, eldobható gép lesz ez is 5 év múlva, vagy szervizben kicserélik. :)

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#5) glutamin


glutamin
őstag

Almát a körtével. Nem túl szerencsés az összehasonlítás. Inkább két készülék bemutatójának tekinteném a cikket. esetleg kipróbálhattátok volna mindkét készüléket mindkét aksival is. (ha csereszabatosak)

Az inteles gép kilógó aksija borzasztóan néz ki. Dell inspirion mini óta (ahol a nagy aksi kérdését ízlésesen megoldották), ilyen megoldásért én pénzt nem adnék.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#6) T_Stark válasza siti (#4) üzenetére


T_Stark
őstag

Azt ugye vágod hogy az árkülönbség nem a platform miatt van?
Az AMD-s kijelzője pl kapásból sokat lök az áron.
Az lehet hogy teljesítményben állja a sarat az olcsó Intel, de van ott más különbség is.

Pofás ez az AMD-s szerintem, de ennyit mondjuk nekem sem érne meg.

(#7) kleinguru


kleinguru
addikt

Áhhh d-sub és átalakítóval? --> hdmi
Érintő képernyő, minek:W --> ~50-es aksi

Amúgy nagyon tetszetős, kár, hogy ezeket elrontották benne, köszönjük a tesztet:R

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#8) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Jajj, az az akku! Szegényke profilból nagyon ronda, hátra hajtott kijelzővel szépen billeg is. De legalább meg van emelve a klaviatúra! :D

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#9) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Hasonló cikkek végére mindig elfog a kell egy ilyen érzés, de szerencsére a fórumozóknak mindig sikerül lebeszélniük róla. Köszi nektek. :D

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#10) apatyas


apatyas
Korrektor

Az SD kártyaolvasó mekkora sebességre képes a V5-122P-nél? Vagy úgy egyáltalán, a brazos illetve temash platformnál?

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#11) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Hihetetlen, hogy egy ilyen olcsó gépbe képesek beletenni a billentyűzet világítást meg az IPS panelt, miközben a többi gyártónál a bill világítás valahol a 250 ezres kategóriánál kezdődik, IPS meg akár bőven 300-400 ezres vagy drágább gépeknél.

Most egy Dell Inspiron 7537-re fáj a fogam, nagyon faszán össze van rakva a majdnem teljesen unibody ház, Macbook minőség. Az alapmodell 235.000 Ft, amiben még mindig egy ocsmány, hányásgenerátor 1366×768 felbontású TN panel van. A szintén TN paneles, de már Full HD felbontású verzió meg 330.000 Ft és még IPS-ről szó sincs...

(#12) sprinter24


sprinter24
aktív tag

2 hónapja vagyok boldog tulaja egy V5-122P-nek!
Gyors észrevételek a cikkről:
- A fedlap nem fém.. az egész gépház és a fedlap is nagyon jó minőségű műanyagból készült ami nem vonzza az ujjlenyomatokat.
- A gép memóriája bővíthető 6 gb-ra.
- Cserélhető benne a HDD, SSD-re.
- A Windows 8.1-es frissítés után tovább javult az amúgy sem lassú működés, de eltűnt a touchpad multitouch funkciója.

Engem, az IPS kijelző és a jó ár-érték aránnyal győzött meg az Acer és persze fontos volt, hogy kompakt legyen :)

[ Szerkesztve ]

(#13) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

Egy kérdés: a kis Celeronoson elfut normálisan a CS? Nézhettek hülyének, de cipekedős netezős+CS-zős gépnek jó lenne...

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#14) macilaci78 válasza kakuk.tamas (#13) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A CS 1.6 az N270 Atomomon is elfutott. Csak a klavi nagyon kényelmetlen nekem játékra.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#15) Mercutio_ válasza kakuk.tamas (#13) üzenetére


Mercutio_
félisten

Itt alul vannak a játék eredmények, de a minimum értékek nem biztos, hogy ilyen jók, érdemes rákeresni youtube-on játékmenet videókra.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#16) rudi válasza kakuk.tamas (#13) üzenetére


rudi
nagyúr

Lazán el fog futni. Az 1,83 GHz-es Core 2 Duo-val és nagyon gyér IGP-vel szerelt notimon is megy szépen az 1.6, a Source viszont már kicsit erősebb gépet kér maga alá. Azért én Celeron 1007U-s gépet keresnék, igyekszünk megnézni amint csak lehet, bár idén már csak decemberben van esélye.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#17) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Gyönyörűen le van "polírozva" a tükörképernyő, nehéz lesz használat után újra ilyen széppé varázsolni.

(#18) Bogyó bá' válasza rudi (#16) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Főleg. hogy a Celeron 1007U procival szerelt gépet az AQUA-nál bruttó 80k-ért adják, elfogadható méretű akksival. (1.hsz-ben Mercutio_ linkelte). Az AMD-s egyszerűen túl van árazva, nagyon sokkal. Messze nem érhet annyit, hiába a jó kis IPS-panel, meg a tapicska. (ez utóbbinak amúgy sem látom személy szerint sok értelmét egy billentyűzetes gépen...)

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#19) apatyas


apatyas
Korrektor

Ha már ezekről van szó. Auchan-újság október 31-ig számában láttam:
Speedmaster notebook, 10,1" HD érintőképernyős kijelző, AMD A4-1200, 2GB ram, 500GB hdd, kamera, USB3.0, HDMI, win8, 1 év gari, office 2013 home and student. Egyebet nem írnak benne, talán valamikor megsasolja valaki. 90 ezerért, így már sokkal jobb az ára. De mi adja a különbséget? a kisebb kijelző, a gyengébb processzor? esetleg mégvacakabb akku? noname gyártó? akárhogy is nézem, ez jóval olcsóbb a windowssal együtt is. Kérdés, hogy ez mennyire akciós ár.
Ugyanitt van még Lenovo 15" sima, A4-5000 4GB 500GB, DVD-író, 6cellás akku, DOS, fekete: 90k.
HP Pavilion 15" sima, A6-5200, 8GB, 1TB, HD8670M-1GB, író, 4 cellás akku, win8: 150k. Hát ez viszont megint kicsit elárazott. mit keres ekkora dögben kicsi akku?

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#20) kakuk.tamas válasza macilaci78 (#14) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

...és (#15 ) Mercutio_ , valamint (#16 ) rudi :

Köszönöm szépen a válaszotokat! :)

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#21) sad_Vamp


sad_Vamp
őstag

egy újabb remek példa arra, h a gyártók mennyire direkt cseszik el az AMD-s konfigokat. :(((

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#22) Mercutio_ válasza Bogyó bá' (#18) üzenetére


Mercutio_
félisten

Aki fotót mókol annak megérhet ennyi pluszt az IPS kijelző, bár nem tudom oda a proci nem kevés - e.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#23) kleinguru válasza Mercutio_ (#22) üzenetére


kleinguru
addikt

A helyes színvisszaadás mindenkinek megérhetné... Ennek kellene alapnak lennie:K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#24) sprinter24 válasza Mercutio_ (#22) üzenetére


sprinter24
aktív tag

Nem kevés :)

kleinguru: +1

[ Szerkesztve ]

(#25) rudi válasza sad_Vamp (#21) üzenetére


rudi
nagyúr

Ne aggódj, az új intelesek is el vannak cseszve, ott is figyel az érintőpanel majd harmincezer forintos felára.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#26) hallador


hallador
addikt

Igazabol nekem ebbol a fajtabol a b113 kellene de i5 el. Csak be lenne elrontva az ara.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#27) pakriksz válasza siti (#4) üzenetére


pakriksz
őstag

éppen erre gondoltam, és lásd bizonyítottad, a laikus csak azt látja hogy 500 giga, 1 gigaherc körül van, ugyanakkora, "háá miér drágább akkor az amd, szaramd" :D

Monitornál is: "há fullhádé! 20 ezer az a másik fos meg 50? degáz" Fő az igényesség ;)

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#28) zippofcy


zippofcy
senior tag

Én ezt vettem nemrég, LoL 52-60 fps mediumon, WoW 60 fps a régi, 30 a pandás területeken. Trine 2 50-60 fps, Gunslinger kb. 40-50. Crysis 2 még épp 30 felett van minimumon de az azért nem játszanám ezen (arra ott az 560 ti) a Crysis 3 fut rajta de 20 fps körül lehet, számomra játszhatatlan (de van akinek a 30 fps már "tökéletes" ;] )
UFO-t is ezen tolom simán jó.
Kb. a régi C2D 3.5 ghz + radeon 4850-es gépemnek felelhet meg a teljesítménye.
Netezésre, utubera, szövegszerkesztésre is elég.

105 ezer Ft volt postával, a számlát a haver nevére kértem ő a fele áfát visszaadta vagyis 95 ezerből lett egy tökéletes laptopom.
Hurcolászom, azóta ezt használom, nem esett szét. Kijelzője nem egy csoda az tény, de van rajta VGA kimenet, az LG monitoromon tökéletes (1680x1050-ben futnak a fenti fps értékekkel a gamák). Amúgy haverom 2 éve vett i7-es Asus-ának pont ilyen randa a kijelzője.
HDMI kimenete is van, filmet nézni is tökéletesen lehet rajta. Billentyűzete jobb mint a G15-ösöm. (ilyen "lapos" kis utakon járó gombok amit az Apple hozott divatba).
Mióta megvettem a desktop gépem alig kapcsolom be. Lehet eladom az 560 ti-t, az évi 2-3 játékot amihez nem elég a 7670M végigtolom havernál :D

Ha az enyém 95 volt akkor a tesztben szereplők reális ára: 60 ezer az AMD, 40-50 az Intel.
De ne vegyetek ilyen szar gyengéket, 100 ezerért már kaptok jót. A sznoboknak a telefonja többe kerül ;]

Két dolog nem tetszik rajta: a kurzorgombok kicsik, a crossfire pedig csak DX10 alatt megy. Ott pont annyit gyorsít amennyivel a játékok DX10-es verziói lassabbak a DX9-eseknél vagyis nesze semmi fogd meg jól. Ráadásul külső monitoron microshutterezik is (gondolom a nagyobb felbontás miatt) vagyis a crossfire kikapcsolva hagyandó.

Amiben viszont nagyon jó: haverom mindkét i7+nvidia GPU-s laptopja csinálta hogy bizonyos játékoknál nem kapcsolt át a dedikált VGAra az integráltról így hiába fizetett értük 300 ezret, lassabban futottak nála mint nálam.
Ráadásul neki akkuról nem is működik a dedikált GPU (asszem a mostani az 640M) csak annyira lecsökkentett órajelen hogy lehetetlen rajta játszani, én ezen 1 órat tudom tolni a Gunslingert akkuról, ugyanúgy mint konnektorról.

[ Szerkesztve ]

Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

(#29) .mf


.mf
veterán

"Megjelenés szempontjából tehát a vékonyabb, fémburkolatos Aspire V5-122P a nyerő, praktikumban viszont a sokkal több csatlakozóval ellátott, nagyobb akkumulátorú és könnyen bővíthető Aspire One 756 viszi a pálmát."

Éppen ez a gond, mind a kettő a szék mellé ül...

Kedves gyártók, n+x-edszer ismétlem magam: 11.6"-12.5"; jól összerakott, jó anyagminőségű, masszív ház; normális hw-platform; HDD helyett lehetne helyspórolásra mSATA SSD slot x2 -- egyik bővítésre üresen; cserélhető, nagy kapacitású akku; legalább 2, inkább 3 USB (egyik 3.0), Dsub és DP/HDMI, valamint Ethernet. Ennyi lenne egy normális utazó gép. Az utóbbi években 300k alatt még senki nem hozta össze, pedig sok "majdnem" van már 150k alatt is.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#30) smkb válasza zippofcy (#28) üzenetére


smkb
őstag

15,6 colt sose hasonlíts a 11,6-osokhoz. A 15 ösök a legkomerszebb, legolcsóbb kategória, mert nem kell foglalkozni az anyagminőséggel kicsit sem, lehet bármilyen nehéz meg vacakul elrendezett belül az a noti, a 15,6 colos házba belefér. Hordozhatóságban nulla egy 11,6 oshoz képest. Nem összehasonlítható.

Igazi összehasonlítás a két Acer közt valóban az 1007U-val szerelt V5-131-el lett volna ami 69,000 ft, az akkuideje 5 óra wifivel, majdnem duplája a 122P-nek, és játékok alatt sem igazán marad el az IGP-je, cserébe cpu erő sokkal komolyabb. Mindez féláron.

(#31) .mf válasza zippofcy (#28) üzenetére


.mf
veterán

Ó, itt is megvan a kötelező bohóc, már kezdtem hiányolni.
Mondd, feltűnt-e neked, hogy ezek 11.6"-es notik, ami pedig neked van, az egy 15.6"-es tepsi? Elgondolkoztál-e már azon, hogy ezek talán másra valóak, mint ahogy Smarttal sem a legjobb nagybevásárlást csinálni, ellenben kombival sem élvezet belvárosban szűk helyre parkolni?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#32) smkb válasza apatyas (#19) üzenetére


smkb
őstag

Az A4-1200-tól mentsen meg az Úristen... az valami borzalom. Olyan gyenge harmatos lepkefing, hogy hamarabb végezné a kukában az a noti, mint hogy kivárj rajta bármit.

(#33) Armagedown


Armagedown
őstag

Tipikus példája annak hogy ami Amd azt el kell szabni

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#34) Ice&Lime válasza Armagedown (#33) üzenetére


Ice&Lime
veterán

ma már én is szívesebben látnék több amd-s laptopot, sőt üzleti amd-s laptopokat.

[ Szerkesztve ]

(#35) zippofcy válasza smkb (#30) üzenetére


zippofcy
senior tag

"Hordozhatóságban nulla egy 11,6 oshoz képest. Nem összehasonlítható."

Mondod te. Nekem volt 2005-ben VIA procis tabletem (talán 10-es) aztán a legkisebb inteles Asus eePC (10-es) aztán egy 11-es Acer. Érdekes, én egyetlen olyan helyet sem találtam eddig ahol a 10-est még elő tudtam venni, ezt a mostanit meg már nem.
Lennél szíves felsorolni párat? ;]
Mert így még egyesek azt találják hinni hogy azért nulla hordozhatóságban a 15-ös a 11,6-öshoz képest mert te megaszontad :P

Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

(#36) AusWolf


AusWolf
őstag

Érdekes a teszt, viszont arra inkább lennék kíváncsi, hogy ezek a modern AMD apu-k hogyan teljesítenek egy Ivy Bridge Celeronhoz képest (mondjuk 1007U) mind CPU, mind pedig IGP tekintetében.

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#37) pakriksz válasza Ice&Lime (#34) üzenetére


pakriksz
őstag

de az intel nem :) és ő szabja a feltételeket :)

"Az 1980-as moszkvai olimpián a magyarok megverik az oroszokat. Másnap távirat érkezik a Kremlből:
Gratulálunk győzelmükhöz stop. Egyenrangú ellenfelek voltak stop. Kőolaj stop. Földgáz stop."

Kreml=intel, magyarok=teljes gépgyártók, viszont eladók, olaj=intel árkedvezmény :)

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#39) pakriksz válasza Enszuke (#38) üzenetére


pakriksz
őstag

A64-nél is ez volt az ok? Brazos vs atomnál? Amúgy nem igaz ez a hatásfokos szöveg. Mondjuk a fanboyok szeretik azt csinálni hogy a 2x akkora akksival rendelkező intelt összehasonlítják a fele akkora akksis amd-vel, és megmondták hogy fos az amd mert gyorsabban lemerül :D

Csak hogy tudd 2x már elmeszelték ezért az intelt, kapott is egy vicc bírságot érte amit körberöhögtek, majd szinte biztos hogy változatlanul folytatták.

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#40) zippofcy válasza zippofcy (#35) üzenetére


zippofcy
senior tag

Szóval senki nem tud olyan helyet mondani ahol egy 11-es laptop még használható de egy 15-ös már nem ;]

Egyébként a 10-11-es "laptop" de inkább netbook mezőny az amit a tabletek mára szinte teljesen kiszorítottak.
Nem véletlenül. Egy 10-11-es méretű gépet nem tudnak olyanra megcsinálni hogy a desktop gépét is kiváltsa az embernek (munka, játék, net, youtube, szövegszerkesztés, stb). Egy 15-öst mostanra már igen. (Egy telefon áráért.)
Cserébe az a méretcsökkenés amivel a 11-es kisebb a 15-ösöknél, semmire sem elég.
Ahol a 15-öst nem lehet használni pl. buszon állva ott a 10-est sem lehet. Viszont a tabletet azt igen.
Ahol meg le lehet tenni a gépet és mindkét keze szabad az embernek ott a 15-ös is elfér.
Ráadásul a 10-esen gépelni is alig lehet. A 11-es már jobb ebből a szempontból, de arra is át kell szokni. Kérdés használja-e annyit az ember hogy átszokjon rá mikor kell mellé a desktop.

Ez a netbook kategória nem véletlenül haldoklik már az ipad elterjedése óta és "fog beleállni brutálisan a földbe" ha nem az idén akkor majd jövőre.
Ami semmire nem jó azt senki nem is fogja megvenni. Mármint a palimadarak elfogyása után ;) (mert sokan gerjednek ám a szálcsiszolt alumíniumra még akkor is ha csak arra jó hogy fogdossák ;] )

Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

(#41) Ice&Lime válasza pakriksz (#37) üzenetére


Ice&Lime
veterán

bocs, de ebből "de az intel nem :) és ő szabja a feltételeket :)" semmit nem értek.

Az intel mi nem? és miért az intel szabja a feltételeket és hol? laptopoknál szabja a feltételeket, hogy melyik lehet amd-s és melyik nem, vagy mi?

[ Szerkesztve ]

(#42) zippofcy válasza Ice&Lime (#41) üzenetére


zippofcy
senior tag

Az Intel megvesztegeti a gyártókat: "Ha nem csináltok AMD cuccokkal gépeket akkor 10-50%-al olcsóbban adom el nektek a procikat. Mivel az én termékeim úgyis népszerűbbek könnyen kiszámolhatjátok hogy így többet fogtok keresni mintha AMDs termékeitek is lennének de én drágábban adnám nektek a cuccaim."

Ha ez nem vezet eredményre jön a következő lépés:

Az Intel megzsarolja a gyártókat: "Ha továbbra sem tesztek le arról hogy ennek a sufniműhely AMDnek a cuccaival szerelt termékeket is gyártsatok akkor 1. nektek 10-50%-al drágábban fogom adni a cuccaimat így behozhatatlan hátrányba kerültök azokkal szemben akik nem gyártanak AMDs termékeket ezért kapják tőlem a kedvezményt és 2. ráadásul megvesztegetem és megzsarolom a ti termékeiteket terjesztőket / árúsítókat is ugyanezzel. Így aztán rövid úton beleálltok majd a földbe brutálisan és lehúzhatjátok a rolót."

Teccikérteni? Nem bonyolult. "Az erősebb kutya b@szik." ;]

Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

(#44) Ice&Lime válasza zippofcy (#42) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Erre tényleg nem gondoltam, komolyan. Köszi a tájékoztatást. :)
Akkor ezért van ilyen kevés amd-s komoly drága notebook.
Hát, sajnálom hogy így van.
Örültem volna egy vállalati amd-s laptopnak...

[ Szerkesztve ]

(#45) zippofcy válasza Enszuke (#43) üzenetére


zippofcy
senior tag

A zsarolás? Folyamatosan :D Valami elmarasztaló bírósági ítélet is született már ez ügyben, ha ugyan nem több. Guglizd ki nyugodtan, az Intelnek kb. 2000 óta ez a gyakorlata.

Amúgy a procijaik mocskosul drágák, ár / teljesítmény arányában köszönő viszonyban nincsenek az AMDvel.
C2D-t 3 éve cseréltem le egy PhenomII-re, itt vettem vkitől újonnan, tesztelt volt a második két mag bekapcsolhatóságára, úgy került vmi 24 ezer Ft-ba. Egy PhenomIIx4 3.6 ghz. Mondanom sem kell ma is mindenre bőven elég. Játékok alatt is csak 100+ ezer Ft-os VGAk amiket nem bír kihajtani és azok is csak kis felbontásokon. Három év alatt kétszer volt kék halálom, videót vágok meg tömörítek rajta közben egyszer sem lépett ki, stb. A két kék halál bootolás után volt gondolom a winfos baromsága.

Pl. egyik haverom azért vette meg anno a 4870x2 VGAt 130 ezerért mert kikapcsolt vsynccel a Quake Arena engine bugja miatt COD4-ben előnye volt a többi játékossal szemben ha 200 fps-el ment neki a gama.
Vagyis azért költött 300+ ezer Ftot gépre hogy 1024x768-ba toljon rajta egyetlen játékot amiben azok akik havi 25$-t kiadtak a catalyst haxra, szanaszét alázták. ;] (végül is ő is csalt)

Na ebből látszik Einstein milyen okos volt mikor megaszonta hogy "Csak két dolog határtalan: a Világegyetem és az emberi ostobaság. De az elsőben nem vagyok biztos." Mármint abból hogy már akkor megmondta ezt mikor még nem is volt se intel se PCk se online játékok ;]
(Lehet végtelent mondott nem tudom nem voltam ott ... infinite vagy unlimited vagy vmi más? Mind1 a lényege ez.)

Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

(#47) zippofcy válasza Enszuke (#46) üzenetére


zippofcy
senior tag

"AMD elnök-vezérigazgatója szerint ezzel vege. Neki sem hiszel?"
Jah, Obama is megmondta hogy nem figyelték meg az amerikaiakat meg az egész világot. Aztán mikor kiderült hogy mégis akkor azt mondta hogy most már nem csinálják tovább. Becsszóra. Teccikérteni ? :P Van erre egy ide vágó magyar mondás: "Aki egyszer lop mindig lop."

1. dragabb alaplap : mikor a procimhoz vettem, fele annyiba került az AMDhez mint az Intelhez. Mutass linkeket a mostani árakkal, akkor elhiszem.

2. a magasabb fogyasztas miatt dragabb tap: nem cseréltem le a tápom a C2D után, ugyanaz a 450Wos Chieftech maradt. Aztán mikor a VGAmat cseréltem a GTX 275-re, volt pár játék ami alatt kikapcsolt a gép.
Akkor utánaolvastam és lecseréltem egy Corsair 450W-re. (aki ért hozzá tudja miért erre). Vmi 10 ezret fizettem rá, olcsó volt ez a táp. Azóta is ez van, igaz az 560ti-vel 50-60W-al kevesebbet fogyaszt a gép.
Mégis melyik intel proci gyorsabb mint az én AMDm és mennyivel fogyaszt kevesebbet?
Hogy a sok hívőre a guruk rásózzák a 800-1000W-os tápokat, az engem miért zavarna? A tápgyártóknak meg a kereskedőknek is meg kell élni vmiből :D Én alapvetően egy megértő ember vagyok, csak ne az én zsebembe kotorásszanak mert a pénzt könnyebb megspórolni mint megkeresni, főleg itt a balkánon. ;]

Arra azért felhívnám az áramnácik figyelmét hogy a 3x35W-os halogén égőket ugyanabban a hónapban váltottam fel egy 30W-os LED sorral mikor a 170-350W-ot fogyasztó desktopomat a 30-60W-ot fogyasztó laptoppal. Na nálam a gép az napi 16 órát megy, a világítás meg kb. 8-at.
Mennyivel lett kevesebb a ház áramszámlája?
10 ezer volt a fogyasztás és 10 mellé a "kompenzáció" amit az áramlopások fedezeteként szed be a kedves szolgáltató (ha minden igaz ezt most fogják illegálissá nyilvánítani de ez most mindegy majd kitalálnak helyette vmi mást, a profit az nem csökkenhet úgyse)
Szal az addig átlag havi 21 ezer FT-os áramszámla helyett lett .... tádá ... 18 ezer !!!! ;]
Ezt az óriási különbséget ! Teccikérteni? :P

(Ez a fogyasztás mizéria olyan mint a gázossá alakított autó vagy a dízel: sose hozza be a felárát. Azért adják pont annyival drágábban. Mert a gyártó nem hülye. Csak ha még drágábban adnák akkor már mindenki látná ezt, amit így csak az értelmesebbje ;] )

dragabb hutes vagy nagyobb zaj : Egy OCZ Vendetta 2-őt vettem rá ebayen németből vmi 5 vagy 7 ezer Ft-ért, nem emlékszem pontosan. Asszem árgépen dupla áron voltak de ez se biztos. 3 éve volt.
Mondj már ennél olcsóbb vagy csendesebb hűtést ami elbír egy 4 magos intel procival?
Na persze azok termelik az áramot nem fogyasztják, ezért nem hűteni kell őket hanem fűteni mert különben leállnak. Innen származik a "lefagyni" kifejezés. ;]

Szal olyan dolog ez az intel fanboyság mint az apple rajongás: két fajta ember van.
Az egyik elhisz dolgokat a másikat meg meggyőzik a tények.
Azok pedig makacs dolgok.
És tény az hogy a 24 ezres procimnál gyorsabb Intel proci (még ha csak OCvel gyorsabb is) minimum duplaannyiba került volna. Az alaplap hozzá szintén, tizenezer helyett huszonezer.
Akkor miről beszélünk?? :U

Persze minél több intelfanboy veszi a méregdrága i5-öket vagy a már teljesen felesleges (kivéve szervereket) i7-eket, annál olcsóbban tudom én megvenni az AMD procit ami az alatt a VGA alatt amiért én még hajlandó vagyok pénzt kiadni max 2-3 fps-el lassabb (annyival is csak ott ahol már bőven 60 fps felett járunk vagyis a bekapcsolt vsync miatt úgyse látnám)
Vegas meg Photoshop alatt a különbség tizedmásodpercekben mérhető, a Procoder 3 meg a 3 órás videót a mostani 2 óra 50 perc alatt leszámolná mondjuk ... mennyivel gyorsabban? 5 perc? 30? 50? Hetente max 1 ilyet csinálok, közbe filmet nézek vagy élem az életem. Ráadásul ez egy sok éves régi program, tuti nem használ sok magot. De ha egyszer ez az egyetlen ami élvezhető minőséget produkál (ez is csak 2 passban)

Mert ha encode alatt játszok akkor 60 fps helyett csak kb 40 a LoL. Az i7 csodaprocival persze 60 lenne.
Ezért adjak ki érte triplaannyit. Heti 3 óráért. :W

Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

(#48) Centre válasza Ice&Lime (#34) üzenetére


Centre
aktív tag

Üzleti laptopba egy ideig várhatod.

(#49) Mercutio_ válasza Enszuke (#46) üzenetére


Mercutio_
félisten

Én ebből sehol nem olvasom azt ki, hogy szerintük megszűnt a dolog, csak egy reménykedést, hogy a bünti hatására változik a helyzet ;]

Amiket felsorolsz azok tetemes része finoman szólva is csúsztatás: Sem drágább lapra, hűtésre, sem drárágbb ramra (csak ha véristván vagy és némi plusz FPS-re gerjedsz mág APU-n is) sem erősebb tápra nem igazán van szükség APU-s rendszerek esetén, lévén nincs lényeges eltérés fogyasztásban egy intel proci+dVGA párostól :N az "extrám igények"-ről meg annyit, hogy átlagos használatra (média fogyasztás, FullHD filmezés akár 3D-ben is, office eszközök használata, powerpoint, stb.) tökéletesen megfelelnek az APU-s konfigok, a nem-gamer réteg esetében még a régebbi játékokkal is el lehet bohóckodni rajtuk. Sokkal többet dob a használati értéken egy SSD beépítése mint az, hogy lecseréled a 2/4 magos AMD-t 2/4 magos (szálas) intel procira.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#50) Mercutio_ válasza zippofcy (#40) üzenetére


Mercutio_
félisten

Dehogynem:)

Gyerek itthon - és nem egyedül van ezzel a korosztályában - egyetemre jegyzetelni elhordja a 11,6"-ost mert elég kicsi, nem nehéz, és sokáig bírja (nem minden pöttömöt herélnek ki az alulméretezett aksival) szemben, a nagy batár, nehéz, és 70-100k-s árban általában nem túl izmos akku idővel rendelkező 15,6"-osokkal. Hazafelé, vagy ha ingázik a buszon/vonaton tud rajta beadandót csinálni, vagy a kedvenc sorozatát/fimet nézni, mivel 35-55W helyett csak 15W-ot eszik kevésbé melegszik, és csendesebb a hűtése is, + mint írtam az akkuja is tovább bírja.
Ha albiban lakik hét közben ott rá tudja dugni mondjuk a 42"-os laposTV-re és tud a haverokkal mozizni, meg tudja rajta csinálni a beadandókat, amit mondjuk tableten (excell, ppt, word doksik, vagy egyszerűbb cad alkalmazás) aligha, vagy sokkal macerásabban.

A többség nem gamer, nem kell neki dedikáltVGA :N , game-en kívül minden másra - na jó komolyabb raw file szerkesztésre :és videó kódolásra/vágásra nem - jó a 11,6"- 12,5"-os méret, nem véletlen, hogy van ekkora méretben thinkpad üzleti noti is, van rá igény.

A gond az a "netbook"-okkal, hogy nem ugyanazt érti alatta mindenki, illetve össze vannak mosva a semmire nem jó atomos 10"-os kijelzős szutykok és a fentebb leírt dolgokra tökéletesen megfelelő megoldások. Szvsz az AMD 2 nagy hibája, hogy nem írta elő a gyártóknak valamiféle megkülönböztetését az ő procijaival szerelt megoldásoknak, valamint, hogy belement abba, hogy a brazos-okat berakhassák 14-15,6"-os notinak látszó izékbe.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.