Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Ram ez+az (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Biztos én vagyok a hülye, de fél óráig gondolkoztam, hova rakjam ezt a topic-ot :( Én vagyok vak, vagy sehol sincs memóriával kapcsolatos téma?

Amit végülis kérdezni akarok:ami memória van a gépemben vagy Cas2/100Mhz-en fut, vagy Cas3/133Mhz. A kérdés, hogy melyik a gyorsabb: a több Mhz, vagy a kisebb késleltetés?

(#2) emvy válasza Cathfaern (#1) üzenetére


emvy
nagyúr

A több Mhz.

while (!sleep) sheep++;

(#3) Cathfaern válasza emvy (#2) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Kösz.

Közben eszembe jutott még valami: ha jól tudom, az alaplapok max. 333Mhz-ig támogatják a DDR memóriákat. De ez esetben mi értelme van olyan DDR memóriáknak, mint például most is van egy ilyenről hír, amik e Mhz felett futnak?

(#4) sh4d0w válasza Cathfaern (#3) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Pl. ha tuningolni akarsz, akkor a RAM biztosan nem lesz akadály, mert bírja a nagy sebességet. Ugye alapból nem tudod kihajtani a RAM-ot arra a sebességre, amit tud. Ha tehát tuningolod a procidat, nem kell attól tartanod, hogy esetleg a RAM nem bírja a megemelt órajelet.

https://www.coreinfinity.tech

(#5) Ploszi válasza sh4d0w (#4) üzenetére


Ploszi
senior tag

na meg ha jól sejtem, vmi aszinkron mem-kezelés is létezik (de kicsit bizonytalan vagyok) :)

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#6) Satan-Claus válasza Cathfaern (#3) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

+ ezeknél biztosan nem lesz gond, hogy CL 2 vagy 2.5, mivel egy DDR400-as Ram valszeg menni fog CL 2-ben 333Mhz-en, vagy akár 366-on is.

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#7) Flashcash válasza Cathfaern (#3) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Én is DDR333-at vettem egy DDR266-os alaplapba mert így cl2-es beállítással a agressive :) memória beállításokkal is stabil és gyors a konfig.
pl: DDR 266 266Mhz-en működik cl2.5-el
DDR 333 333Mhz-en működik cl2.5-el vagy 266Mhz-en cl2-vel.

(#8) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Ok ,kösz mindenkinek. Erre nem gondoltam(az agyam nem jár tuningban :D)

(#9) peace&love


peace&love
aktív tag

Valaki beszúrhatna ide, egy az RD-RAM-okkal foglalkozó linket, ahol esetleg mélyebben meg lehetne ismerkedni vele, mondjuk még az sem ártana ha magyarul lenne!

Más topikban is érdeklődtem, már e-felől, de nem sokkal lettem okosabb!
Van 800-as, van 1066-os, és ez ezeknél a MHzet jelöli, ha jól tudom, de van ahol nem ezeket tüntetik fel, hanem azt hogy 16bit, meg már nem is tudom hirtelen, hogy mit. Az ECC, non ECC hibajavító ára-haszna-sebessége közötti összefüggések is a homályba vésznek.

PL.: Egy P4 2,4-hez mi passzol, pl. a nyolcszázas megfelelően kielégíti a sávszélesség igényt, és a 1066-os már nem gyorsít annyit mint azt az ára indokolja, vagy a P4-nél semmi sem elég és aki sokat akar kihozni belőle az vegyen olyat, vagy mi?

Szóval, ha valaki tud egy kicsit részleteseb, összefoglaló jellegű cikket, vagy ilyesmit, akkor nosza AltGr+F,ShiftL,AltGr+G''*''AltGr+F,/,ShiftL,AltGr+G!

Ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz!

(#10) peace&love válasza peace&love (#9) üzenetére


peace&love
aktív tag

''vegyen olyat''=1066-ost

Ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz!

(#11) Egon válasza peace&love (#9) üzenetére


Egon
nagyúr

Marha egyszerű. A PC800-as RDRAM 3.2GB/sec memória-sávszélességgel bír. Ez passzol a 100 MHz-es P4-ek sávszélesség-igényéhez. A PC1066-os ramok a 133 (533) MHz-es fsb-t használó P4-ek (és tuningolók...:D) sávszélesség-igényét hivatott kielégíteni.
A 16 és 32 bit jelen esetben ''csak'' azt jelenti, hogy a 16 bites modulokat párban kell használni (2 foglalat=egy bank), míg a 32 bitest értelemszerűen ''magában'' is lehet (1 foglalat=1 bank), de a jelenleg hozzáférhető lapok zöme 16 bites RD-t kezel.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#12) Robin válasza peace&love (#9) üzenetére


Robin
csendes tag

Nos, nem győzöm ismételni magam. RD ramnoknál 2 fajtáról beszékhetünk. Az egyik 16 bites, a másik 32 bites. A kettő között annyi a különbség hogy a 32 bitest nem kell párosával rakni!! Persze ehhez ilyen alaplap is kell. 16 ill. 32 bitesben is létezik 800-as és 1066-os. Az ECC-ról nem tudok nyilatkozni mert nekem 32bites 1066-os van Non-ECC (RIMM4200).

800-as sávszélessége: 3.2GB/s
1066-os sávszélessége: 4.2GB/s

A 1066-os sokkal gyorsabb és érezhető is különbség a kettő között.

Íme az áhított linkek:
http://www.asus.com/prog/spec.asp?m=p4t533
http://www.asus.com/prog/spec.asp?m=p4t533-c
http://www.samsungsemi.co.uk/home/semi_index.jsp
http://www.rambus.com

(#13) Solitarius


Solitarius
csendes tag

Hello!
Láttam néhány árlistán hogy különbséget tesznek 128 Mbit és 256 Mbit –es Rambusok között
Pl : RAM PC 800 RD RAM ECC 512MB (128MBIT) SAMSUNG
RAM PC 800 RD RAM ECC 512MB (256MBIT) SAMSUNG
Mindkét típust párosával kell szervezni gondolom mert 16 bitesek. Mégis mi lehet a különbség?
Örülnék ha valaki ezt is el tudná magyarázni mert ez még homály nekem.
És ha valaki tud bővebb információt mi a különbség a 16 és a 32 bites Rambus között azon kívül hogy nem kompatibilisek egymással, azt megköszönném.
Inkább a Byte-Szó szervezés érdekelne.
Esetleg valami magyar leírást ha tudnátok.
köszi

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Ram ez+az (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.