Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Raid vagy ide (téma lezárva)

Hozzászólások

(#101) lesaux válasza Adi (#95) üzenetére


lesaux
veterán

Kiírtam már a Win2K-drivereket kisflopira. Nem volt jó. Kiírtam a DOS-os drivereket is, illetve ezek unióját. Az se jó.
Ütögetem az F6-ot, még tököl vagy fél percig, bekéri a kislemezt (de hogy CD-n miért nem lehet, az talány:(), majd azt mondja, hogy a fájlrendszer ismeretlen, ezért nem tud róla olvasni. Most ilyenkor mi van?
Windows alatt tökéletesen lehet írni-olvasni a lemezt. Direkt vissza is olvastam.

(#102) karib válasza lvd (#99) üzenetére


karib
addikt

Nyugodtan mesélhetsz még, ha van még megosztanivalód :)

Azt fontos kihangsúlyozni, hogy a szerver és a desktop környezet nagyon eltér. Más-más dolgok a fontosak. A gond az, hogy igazi irodalma a szerveralkalmazásoknak van, ezért azt próbálja mindenki egy kis alapozó tájékozódás után a desktopra ráerőltetni.

Megjegyzendő, hogy az Iometer is leginkább szerverspecifikus teszteket futtat, arra a célra viszont nagyon jó.

Department of Redundancy Department

(#103) lesaux válasza lvd (#98) üzenetére


lesaux
veterán

Pl ha 64k-s blokkmérettel stripe-olsz, de a kártyád/rednszered fixen 128k-val dolgozik, akkor a sávszélleség fele elment nyaralni

Itt kezd izgalmas lenni. Hogy derül ki, hogy a kártyám/rednszerem fixen hány k-val dolgozik?

(#104) karib válasza lesaux (#101) üzenetére


karib
addikt

SiliconImage-től leszedted a megfelelő drivert? Milyen chip van a vezérlődön? Mi most raktunk össze egy SI chipes PCI kártyával rendszert, és gond nélkül futott - mondjuk ott volt boot HDD és mellette volt a RAID, WinXP alatt. Ellenben VIA PT800-ra raktam simán RAID 1-re rendszert, WinXP kérte a lemezt, megtalálta a drivert és ment simán. Nemtom, mi lehet a gond :(

Department of Redundancy Department

(#105) lesaux válasza karib (#104) üzenetére


lesaux
veterán

Leszedtem, az fel is másolt a lemezre mindenfélét.
Igazából az bosszant, hogy nem azt írja ki, hogy nem található megfelelő fájl, hanem hogy a fájlrendszer nem olvasható.
Egyébként SiliconImage 0680-as a vezérlő.

(#106) lvd válasza karib (#102) üzenetére


lvd
csendes tag

Köszke :)
Sajna desktop környzetbe nem tudom ezek mennyire alkalmazhatóak, de ha már ide is betört a RAID akkor a RAID szabályai talán ide is alkalmazhatóak. Nem igazán tudom persze, hogy van e létjogosultsága desktopnál a RAID finomhangolásának.
Az alapszabályok persze régiek (swap másik diszken mint a rendszer, lehetőleg másik csatornán is, nagyobb forgalmat generáló cuccok szintén további független csatornára...stb) és ha vki RAID-et épít érdemes a srtipe-size -ot is figyelembe venni, már ha ezeken a cuccokon változtatható a dolog. Ha NTFS-t használ az emberfia(lánya) akkor szépen belőheti ugyan arra a filesystem allocation-t is.
Lehet hogy nem számít desktopnál, de talán a rendszert kicsit segíti...BOCS..a Windowst segíti (nem rendszer csak M$ ;])
Üdv
lvd

(#107) karib válasza lesaux (#105) üzenetére


karib
addikt

A RAID tömböt létrehoztad a kártya BIOS-ában, ugye?

Ezt a fájlt szedted le? 0680a_rdrv1017.zip

Department of Redundancy Department

(#108) lesaux válasza karib (#107) üzenetére


lesaux
veterán

A tömböt létrehoztam, jelenleg D:-nak működik is.
Azt a fájlt szedtem le, de lehet, hogy a lemez a rossz. Újraformáztam, most már csak egy fájlra írja, hogy hibás.

(#109) karib válasza lesaux (#108) üzenetére


karib
addikt

Floppyk. A néha elkerülhetetlen rossz :( Kellene csinálni egy FDD csatira (is) dugható USB memóriakártya olvasót, ami floppyt tud emulálni. Végleg ki lehetne irtani a floppyt.

Department of Redundancy Department

(#110) lesaux válasza karib (#109) üzenetére


lesaux
veterán

Végleg ki lehetne irtani a floppyt.

Azt kéne kiirtani, aki olyan programot gyárt, ami Windows alatt olvassa a lemezt, egyébként meg nem.
Illetve azt is, aki nem mellékel driverlemezt a hardveréhez.
:(((

(#111) karib válasza lesaux (#110) üzenetére


karib
addikt

Naigen :) Eredmény?

Department of Redundancy Department

(#112) lesaux


lesaux
veterán

Újra itt! :)
Működik a dolog. :)

Most egy darabig nem leszek, mert Windowst telepítek.

(#113) L3zl13 válasza karib (#109) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Egyszer láttam egy olyan cuccot, ami úgy nézett ki mint egy floppy lemez, és bele lehetett tenni valamilyen tipusú flash kártyát, és utánna a floppy olvasó tudta kezelni külön szoft nélkül.

Ilyen adapter kéne. Csak nem bele lehetne tenni a flash kártyát, hanem kilógna belőle egy kábel és egy USB csatiban végződne.

Aki hülye, haljon meg!

(#114) lesaux


lesaux
veterán

Itt vagyok, ragyogok. Mondjuk, azt hittem, tökönszúrom magam, nagyon kerestem, hogy lehet TUSL2-vel RAID-ről bootolni, de SCSI-s boottal működik. :)

(#115) Adi válasza lvd (#98) üzenetére


Adi
senior tag

Random I/O-ban a RAID5 is jó. :) Az adatfolyamnál sz*r.

Amit a szektorméretről írsz, az totál igaz, pl. adatbázisszervereknél lehet így mágiázni, hogy jól lődd be. Pláne ha mondjuk Unixon Oracle-nek raw disket adsz, nem is filerendszert. Én ilyeneket még (szerencsére :D) nem csináltam, csak olvasgattam róla.

ldm start-reconf primary

(#116) Adi


Adi
senior tag

Meg az INN jut még eszembe, ha már raw disk.

ldm start-reconf primary

(#117) lvd válasza Adi (#115) üzenetére


lvd
csendes tag

Hali,
Igazából DBA válogatja a raw diszkes megoldásnál is. Van aki erre esküszik, mások szerint fölösleges az egész. Igazából mindkettőn láttam már pár száz Gb-os instance-okat futni szépen, szal szerintem az is számít milyen host, OS és HBA van a szerverben....de Oracle ügyileg gyík vagyok :)
üdv
lvd

(#118) lesaux


lesaux
veterán

Mi van, ha a RAID-es vinyóra nyomok egy defragot?

(#119) lvd válasza lesaux (#118) üzenetére


lvd
csendes tag

szerintem attól függ......:DDD
Ha oprencer nem látja hogy rédes akkor semmi extra asszem...defragol vmit és csá....de ha látja...akkor..... nemtom :DD
bocs, de most is melózok, reggel 10 óta és azért vigyorgok ilyen hülyén....
Üdv
lvd

(#120) agrarfiatal válasza lvd (#119) üzenetére


agrarfiatal
senior tag

látom itt vannak penge raid-es csávok.

na! 2 samsung wincsi (80gb 7200 2mb) raid0 megy. Silicon 0680as vezérlőn keresztül. Aida 45 mb/s hoz ki sebességnek. ntfs part van rajta(ezt part. magic 8al csináltam) 4kb cluster 512 byte/sector

úgyanilyen vincsim meg 35-40mb/sec-et simán nyom. Valamit elb@sztam a raidnál? Biosba állítottam be. Egy kábelen van a két vinyó ami strippelve van.

tusl2c lap, piii 1,1 512cache. (raidre való íráskor a proci nincs teljesen leterhelve)


vajon mi lehet a gond?
Lehet hogy a raidnál rosszul állítottam be a sector méretét és ez nem egyezik amit a raid bioszában állítottam?

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#121) karib válasza agrarfiatal (#120) üzenetére


karib
addikt

Esetleg próbáld meg két külön csatornára rakni a RAID-elt HDD-ket, egy káblere egy HDD.

Jó procid van :)

Department of Redundancy Department

(#122) agrarfiatal válasza karib (#121) üzenetére


agrarfiatal
senior tag

tenném én csak ki van használva max az alaplapi meg a kártya ide portjai

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#123) Sunzi válasza lesaux (#118) üzenetére


Sunzi
aktív tag

RAID1 kivételével a többi esetben nincs értelme, egy másik topikban volt is már róla szó röviden.

Üdv:
S.

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#124) karib válasza agrarfiatal (#122) üzenetére


karib
addikt

Lehet, hogy túl sokat akarsz egy mezei PC-től? :)

Department of Redundancy Department

(#125) agrarfiatal válasza Sunzi (#123) üzenetére


agrarfiatal
senior tag

akkor mi a f@sszért árulják a raid-es kareszokat meg minek integrálják rá a lapokra. Ha 40 ropiért vennék ide-s raid vezérlőt akkor is csak szopnék vele?

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#126) lesaux válasza Sunzi (#123) üzenetére


lesaux
veterán

De mi az, hogy nincs értelme? Gyorsabb nem lesz tôle? Vagy szétqrja az egész tömböt?

(#127) agrarfiatal válasza karib (#124) üzenetére


agrarfiatal
senior tag

nem várok szerintem sokat csak a papírformát

szerintem te is bosszankodsz ha elméletileg 1+1 és neked a gép azt mondja hogy 1 vagy 3, nem?

nem várnák sokat csak mondjuk ha single-ben 40mb/s akkor raid 0-ban elméletileg 80mb/s kéne lennie és én még a 60-65-el is megelégednék

ez nagy elvárás?

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#128) karib válasza Sunzi (#123) üzenetére


karib
addikt

Hirtelen nem látom, hogy miért nem számít egy RAID 0 tömbnek a defrag - elvileg ugyanúgy töredezik, mint minden más partíció. Sőt, még a seek ideje is rosszabb (is lehet), mint egy HDD-nél, tehát ilyen tekintetben még jobban érintei.

Department of Redundancy Department

(#129) agrarfiatal válasza karib (#124) üzenetére


agrarfiatal
senior tag

azért mert raid-et akarok használni nem fogok bevállalni scsi raid+wincsiket

scsi wincsi hűűűűűűűűűűűű abból pár pata-s kijönne de még sata-s wd-is

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#130) karib válasza agrarfiatal (#127) üzenetére


karib
addikt

Nem, csak ha tele van az összes IDE csati a gépedben, akkor könnyen lehet, hogy ennyi eszközt már nem bír kiszolgálni a buszrendszer - így értettem. Leírhatnád, hogy mik vannak az IDE csatikon, hátha van más, használhatóbb elrendezés is.

Én a Live-ot is kivenném egy próba erejéig, voltak vele olyan gondok, hogy nagyon leterheli a PCI buszt.

Department of Redundancy Department

(#131) karib válasza agrarfiatal (#129) üzenetére


karib
addikt

Meg főleg valami olyan platform, ami át is tudja engedni ezt a hatalmas mennyiségű adatot :) Nem véletlen, hogy jobb szerverlapokon több, független buszrendszer van egymás mellett. Nem vagyok képben ilyen témában, de amit láttam egy Intel bemutatón, valami középpályás, négyutas Xeon szerver öt, azaz 5 db. független PCI busszal rendelkezett, és még így is azt mondták, hogy nagyon érteni kell hozzá, mit hova dugj, ha a maximumot akarod kihozni belőle. Ilyen tekintetben egy ma már nem túl korszerű i815-ös lap ennyi háttértárral könnyen megfulladhat.

Department of Redundancy Department

(#132) lesaux válasza agrarfiatal (#122) üzenetére


lesaux
veterán

Arra azért én is kíváncsi lennék, hogy hogy bírtál egyáltalán 8 eszközt begyömöszölni a gépbe.
:U

(#133) agrarfiatal válasza lesaux (#132) üzenetére


agrarfiatal
senior tag

na

azért nincs még tele még hiányzik a dvd író amit kedden hozok el

alaplap: pri ide master 60gb maxtor
sec ide master yamaha 8424
sec ide slave mitsumi cr588
silicon image raid pri ide 2db samsung 80gb
sec ide master samsung
sec ide slave ide akarom a dvd irót

a live csak benn van nem használom alaplapiról megy a hang, live csak mixeléshez kell

amúgy meg a házban elfér (chieftec dragon 6db 5 1/2'', 8db 3,25'')

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#134) agrarfiatal válasza karib (#131) üzenetére


agrarfiatal
senior tag

de ott azért scsi-t használnak azok meg azért többet nyomnak ha jól tudom U160 160mb/sec sávszéllel dolgozik és 15 eszközt kezel. Azért ott 5 db wincsit raid 0 nyomatsz azért azok nyomják az adatot elég rendesen

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#135) agrarfiatal


agrarfiatal
senior tag

aida-val mértem, az korrekt lehet ilyen mérés szempontjából?

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#136) agrarfiatal válasza agrarfiatal (#135) üzenetére


agrarfiatal
senior tag

csak nekem az a furcs hogy: úgyebár ez memória és processzor nélküli raid vezérlő és ilyenkor a fő cpu adja a kraftot. Namármost 6 gb felnyomtam a raidre és cpu 40-70%al ment. amikor aidaval mértem a cpu szinte nem is dolgozott, vagy ilyenkor nem is kéne hogy dolgozzon?

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#137) lesaux


lesaux
veterán

hol kell AIDA-val sebességet mérni?

(#138) karib válasza agrarfiatal (#134) üzenetére


karib
addikt

Persze, de két jobb HDD-vel RAID 0-ban már megfojtod az egy szem PCI buszod.

Csak próbaként én végeznék egy kis irtást, hátha tényleg az eszköztúltengés okozza a gondot. Live és optikai egységek ki, egy boot HDD-t az alaplapi IDE vezérlőre és a két Samsungot RAID-ben egy-egy csatornára egyedül a SI vezérlőre. Ha így sem gyorsul, akkor ennyit tud a rendszer.

Amúgy optikai egységet nem biztos, hogy tudsz majd kötni a RAID vezérlőre, gyakran csak HDD-ket kezelnek. Nemtom, a tied mit tud.

Department of Redundancy Department

(#139) karib válasza lesaux (#137) üzenetére


karib
addikt

HDTach inkább? 1,3 MB, letölthető.

Department of Redundancy Department

(#140) lesaux válasza karib (#138) üzenetére


lesaux
veterán

Ha SI 0680-as, akkor tudja.
Bekötök két CD-írót RAID 0-ba, és 104-szeres sebességgel tudok majd CD-t írni. :))

(#141) lesaux válasza karib (#139) üzenetére


lesaux
veterán

már letöltöttem, csak hogy AIDA-val hol lehet, mert nem találom.

(#142) agrarfiatal válasza lesaux (#137) üzenetére


agrarfiatal
senior tag

bocsi sisoft sandra 2002

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#143) agrarfiatal válasza karib (#139) üzenetére


agrarfiatal
senior tag

honnan tudom letölteni?

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#144) agrarfiatal válasza karib (#138) üzenetére


agrarfiatal
senior tag

yamaha írót felismeri probáltam már

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#145) agrarfiatal


agrarfiatal
senior tag

off


aida-t meg a sandra-t keverem
meg akarom nézni a wincsi hőt és nem a sandrat inditom el
sebesség tesztet akarok nem az aida-val nyomulok


azért szivatom magamat eléggé rendesen


on

amúgy pci busz sávszélje nem 266mb/sec?

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#146) agrarfiatal


agrarfiatal
senior tag

meg a raid 0 azért jönnen jól mert vennék még egy úgyanilyen wincsit mint amik vannak és két raid0-as fürttel könnyebb lenne a videoszerkesztés visszavonások mentése mentés stb. még ha lineárisan is dolgozod fel a jelet. Hiába hogy a mini dv 3,6mb/s nyom be egyszerre de 1 óra anyag azért nem kevés.

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#147) karib válasza agrarfiatal (#144) üzenetére


karib
addikt

Ok, akkor optikai cucc valszeg menni fog - mázlid van :)

HDTach:

[L]http://www.simplisoftware.com[/L]

Egyebek:

[L]http://www.benchmarkhq.ru[/L]

Department of Redundancy Department

(#148) karib válasza agrarfiatal (#146) üzenetére


karib
addikt

PCI busz 33 MHz/32-bit = 133 MB/sec. Szerintem kizárt, hogy két RAID 0 ebben a lapban használható lesz - illetve a maximálisan elérhető teljesítménytől nagyon messze leszel.

Neked olyan lap kellene, amelyikben 4 db. southbridge-be integrált SATA vezérlő van, ott azért van sávszélesség tisztességesen. DcsabaS említett ilyeneket korábban ebben a témában. Persze ez rajtad már nem segít most :(

Department of Redundancy Department

(#149) agrarfiatal válasza karib (#147) üzenetére


agrarfiatal
senior tag

ok köszi

már töltöm csak ez egy kis idő a gprs miatt

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#150) agrarfiatal válasza karib (#148) üzenetére


agrarfiatal
senior tag

hát most nem fogok egy p4be ruházni hiszen azis már kifutóban van

aztmondom mint az egyszeri vak: majd meglátjuk


ha nem mengy akkor szétszedem a raid0-t és használom a két wincsit külön és türelmesen dolgozok rajtuk

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Raid vagy ide (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.