Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Raid gondjaim msi kt3u2br alaplappal (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) tray


tray
aktív tag

MSI KT3Ultra2BR alaplapom van, értelemszerűen Via KT3-as chipsetes. Itegrált PATA RAID vezérlője van, ami Promise MBFastTrak133 Lite típusú.

Op. rendszer Win2K SP4, a driver a gyárilag mellékelt.

A gond az vele, hogy lassú!

Múlt héten raktam össze, két 80 gigás Maxtor Diamond Plus 9-es vinyóval, Stripe módban. HDTach szerint a Read Burst 93 MB/s, a Read speed max,min,ave pedig: 87,25,59 MB/s. Illetve, érdekes módon viszonylag széles határok között mozog a mérés, pár másodperc elteltével lefuttatva pl. a min már csak 19 MB/s.

Ez a teljesítmény még az integrált vezérlők között is nevetséges. Ez kb. 10-25%-os sebességnövekedést jelent a raid nélküli sebességhez képest.

Előző alaplapom ugyanilyen volt, csak nem KT3, hanem KT2, azon is ilyen RAID vezérlő volt. Az jól működött, hozta az elvért sebességet.

Mi lehet a gond?

Szerk: érdekes módon az újratelepítés után az integrált hangkártyával is van gondom, ennek a leírását egy másik topikban adom le. Lehet, hogy a kettő összefügg?

[Szerkesztve]

Nem tudom miért van az, hogy ha hozzászólok egy fórumban, onnan kezdve az a fórum halott.

(#2) tray


tray
aktív tag

Megérett egy UP!

Nem tudom miért van az, hogy ha hozzászólok egy fórumban, onnan kezdve az a fórum halott.

(#3) tray


tray
aktív tag

u p

Nem tudom miért van az, hogy ha hozzászólok egy fórumban, onnan kezdve az a fórum halott.

(#4) tray


tray
aktív tag

fel

Nem tudom miért van az, hogy ha hozzászólok egy fórumban, onnan kezdve az a fórum halott.

(#5) tray


tray
aktív tag

Jó a kérdés úgy látom!

Uppolnátok helyettem is? ;]

Nem tudom miért van az, hogy ha hozzászólok egy fórumban, onnan kezdve az a fórum halott.

(#6) vlaci79 válasza tray (#1) üzenetére


vlaci79
senior tag

udv

PCI latency-t nezd meg biosban 32 es beallitas valoszinuleg neked is helyre rakja a raiden levo vinyok teljesitmenyet.
Nalam ez hozott javulast.
Leglassabb masolas tv nezes kozben jott ossze.


Meg annyit h a teszt nem mindig ugyanott fog lefutni amennyiben ures a vinyo.
Csinalj egy par GB os particiot es ugy teszteld

[Szerkesztve]

(#7) tray válasza vlaci79 (#6) üzenetére


tray
aktív tag

Kösz az ötletért, de nem jött be. Beállítottam 32 -re (eddig 64 volt az értéke), de semmi javulás :(

Egyéb ötlet?

Nem tudom miért van az, hogy ha hozzászólok egy fórumban, onnan kezdve az a fórum halott.

(#8) vlaci79 válasza tray (#7) üzenetére


vlaci79
senior tag

udv
Nezted a vinyo elejen egy kis particion is a tesztett többször?

(#9) tray válasza vlaci79 (#8) üzenetére


tray
aktív tag

Hmm, milyen programmal?

A HDTach nem partíciónként nézi, egybe látja a fizikai meghajtót. Csak olvasási tesztet futtattam, így jöttek ki a szomorú eredmények...

Na, azért köszi!

Nem tudom miért van az, hogy ha hozzászólok egy fórumban, onnan kezdve az a fórum halott.

(#10) vlaci79 válasza tray (#9) üzenetére


vlaci79
senior tag

udv
nezd meg ezt a tesztet
[L]http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=20&id=302[/L]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Raid gondjaim msi kt3u2br alaplappal (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.