Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4) ocso válasza Iggyboy (#3) üzenetére


ocso
tag

Szóval, már jó régen volt, ime találtam még segítséget, anno nekem IDE és SATA/AHCI váltással voltak problémáim, de elvileg a probléma hasonló, ebben az esetben is, a lényeg, hogy a megfelelő storage driver-t kell engedélyezni a Windows-ban, hogy elérje a merevlemezt az adott chipset-en keresztül. Neked G31 chipset-es alalpod van, ami ICH7-es északi híddal rendelkezik, ime egy cikk ami ezzel a chipsettel dolgozik:
RAID without reinstalling Windows XP
Ez éppen azt mutatja meg, hogy az alaplapi RAID-et, hogy tudod engedélyezni reinstall nélkül, viszont neked külön RAID kártya van.
Alap cikk IDE és SATA váltás között: How to Change SATA Hard Disk Mode from IDE to AHCI / RAID in BIOS after Installing Windows?
Ez eggyel későbbi chipset-re, de meríthetsz belőle példát: [link]
Ez elég releváns a ICH7-hez: [link]
Egy fórum, ahol hasonló a dolog: [link]

Lényegében ezeket a kulcsokat kell módosítani a registry-ben (az eredeti operációs rendszer alatt - legyen mindig mentésed):

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\pciide
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\msahci
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\iaStorV
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\iaStor

és talán a te esetedben lesz egy ilyen most a VIA Raid kárytához tartózó driver miatt (vagy valami via kezdetű):
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\viamraid

Mindegyik service alatt lesz egy "Start" nevű kulcs, ezeknek az értékeét kell 3-asról átírni 0-ra.
(0 jelenti a Boot során való indulást, a 3 pedig, az ún. On-demand mód csak)

Véletlenül nem ez a RAID kártyád típusa: VIA VT6421 RAID Controller?

A fentiek alapján találn sikerül megoldani a problémát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.