Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Raedon hiba help!

Hozzászólások

(#1) MaRTiNuS


MaRTiNuS
csendes tag

Adott 3 kártya:

Sapphire Ati Raedon 9200 VIVO 128MB

ASUS Ati Raedon 9550 TD 128MB (Bios 9600XT és 400/500-as beállítással fut)

Connect3D Ati Raedon 9600 Series 128MB

Régebben volt egy MSI nForce2-es alaplap abba ment a raedon 9200-as, majd olyna hibák jöttek elő, hogy fekete kép majd csíkozás, ne makart bootolni, bootkor windows képernyő egy része szellemképbe megjelent, biost nem tudtam életre kelten istb.

Alaplapra tippeltem, le is gariztattam sikeresen. LEtt helyette egy Abit NF8, de a Windows kibírta az alaplap+proci cserét és felállt, mondano mse kell jelenség megmaradt VGA csere.

Jött a fenn említett Connect3D elég nehezen keltettem életre, de sikerült. Eltelt jópár hónap gondoltam kicsit játszo ka kártyával Softmod drivert raktam fel, méghozzá egy régebbit a 4.12-est, ami bevállt az ASUS kártyánál és előtört egy hiba. Fekete képernyő és csíkozás néha nehezen érhető el a bios. Nah próbálkoztam 5.13 originial driverrel 5.9 és egyéb driverekkel és minddel ezt csinálta, átraktam az Abit NF7-es alaplapos gépembe és egy darabig ment, majd fekete kép, de visszamászott, mintha rebootolt volan a kártya. Mondano mse kell ezerféle driver és egyikkel se jó, még a microsoftéval se. az ASUS kártyát átraktam az NF8-as lapba jé midnen szépen klappol.

Fogtam előkaptam a Sapphire kártyát jé detto ugyanaz a jelenség mitn a Connect3D-nél, az egyik 9200-as a másik 9600-as. Mindkettőn passzív hűtés volt, a 9200 tűzforrón izzott (megfoghatatlan volt), a másik meg hideg, a 9600-ason egy nagy passzív borda volt ami rúgós felszorítással volt felrakva, ami hát mit modnja billegett, ha kézzel piszkáltam, megkapta az ASUS aktív hűtését csavarozva (azon is billegett az kapott egy Zalman szendvicshűtőt), de így se jó.

Az NF8-as gépen bebootoltam Uhu-Linux Live cd-vel és látszólag szépen ment a Connect3D kártyával.


A biosban L2 cache használata videókártya fleé ki van kapcsolva meg egyéb ilyne nem kellő dolgok. Mi lehet a gondom meg tudja valaki mondani?

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Raedon hiba help!
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.