Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) customi


customi
csendes tag

Szevasztok!

A problémám sajnos nagyon bosszantó, ezért döntöttem úgy, hogy fórumon kérek segítséget.

Adott két számítógép, és egy Axelero ADSL vonal. A számítógépek közül az egyik gagyi (Windows Me oprendszerrel), a másik egy viszonylagos erőmű, amit munkához használok (Windows XP Professional oprendszerrel). HUB vagy router nincs, a gagyi gép az erőművön keresztül netezik, amire az ADSL modem van kötve.

Probléma a következő:
A Windows XP-s gépen bootolást és ADSL felcsatlakozást követően változó időközönként, de általában negyed órán belül fogja magát, és lehal az internet. Illetve látszólag hal le, mert a kapcsolat él, és ha a Windows Me-os gépen szeretnék netezni, ott működik (nálam akkor is lehal, ha be van kapcsolva a ''kisgép'', és akkor is, ha nincs). Ha ping utasítással próbálom elérni a domain-t, akkor jönnek szépen az adatcsomagok, 0%-os veszteséggel. Letöltőprogramok szintén működnek (Net Transport, Direct Connet), tehát az adatforgalom él, és éppen ezért az Axelero mossa kezeit, hozzáteszem érthető módon. Viszont bármelyikböngészőt szeretném elindítani, az IE azt mondja, hogy a lap nem jeleníthető meg, a Mozilla megy vagy azt mondja, hogy ''The Page Contains No Data'', vagy megjelenít egy tök üres fehér lapot, és azt mondja, hogy ''Done''. :o

Van egy kedves barátom, aki javasolta, hogy állítólag a Windows XP Services-nél a DNS cache szolgáltatás szokott bekavarni, úgyhogy azt érdemes mindenképpen kiiktatni.
Megtettem, többször is ellenőriztem, hogy a ''Manual''-os indítást nem indította-e el valami, de nem. És a böngészés szokás szerinte lehal.

Nem tudom, írtam-e, de a lehalás addig tart, amiíg újra nem indítom a gépet! Ha rebootolok, utána müxik megint minden rendesen (egy rövid ideig).

A hétvégén elöntötte az agyam a víz, és úgy döntöttem, lesz ami lesz, próbálkozom.
Kikapcsoltam az ADSL betárcsázó kapcsolatnál a QoS szolgáltatást (állítólag valami hálózati forgalom megbízhatóságot garantáló dolog, na szép!), és azóta látszólag megjavult a dolog, nem hal le a netem!

A kérdésem az lenne, hogy erre a QoS szolgáltatásra szükség van-e (nem probléma-e, hogy kilőttem), valamint hogy ez az egész mitől lehet?

Ha van valami ötlet, szívesen fogadom.

Köszi előre is minden hozzászólónak!

Üdv Tamás

Shuttle AB60R, P4 2,8GHz Hyper Threading, 1024MB Kingston DDR400 RAM, 2x120Gb Maxtor, Geforce4 Ti4200 128MB DDR, Pioneer S105, Plextor 708A, Chieftec Dragon Black, 8 Enermax házveti, Enermax 350W táp, Zalman videókártya és proci hűtő

(#2) PWR


PWR
aktív tag

remelem nem hülyeseget mondok, de:
lehet, hogy XP-n müxik a qos gond nelkül de mas win-en mar nem. Ha csak az xp-s geped nyomul es a masik nem, akkor is fellep a problem? Mintha a routeremen az lenne, hogy csak akkkor engedelyezd a qos-t, ha xp-t hasznalsz. De utananezek megeccer

Üdv

(#3) LordX válasza customi (#1) üzenetére


LordX
veterán

A QoS (Quality of Service) arra jó, hogy ha ezerrel töltesz le FTP-ről, és közben meg akarsz nézni egy videostreamet (pl. Bővebben: link), vagy onlájn zenét halgatsz, akkor a gyors szerverről töltő FTP ne nyírja ki a multimédiás sztreameket, és fentart egy kis sávszélességet ehhez.

Javaslatom: hacsak nem szoktál véletlenül videokonferencián résztvenni, szedd le.

(#4) PWR válasza LordX (#3) üzenetére


PWR
aktív tag

ez kvazi a tcp egy kiegeszitese, nem? es eleg uj dologrol van szo, ugyhogy lehet, hogy ez a protokoll meg nincs belegyogyitva regebbi oprendszerekbe?

Üdv

(#5) LordX válasza PWR (#4) üzenetére


LordX
veterán

Nem egészen... Majd délután mesélek róla, most rohannom kell..

(#6) Sidaries válasza customi (#1) üzenetére


Sidaries
őstag

A Qos a Quality of Service-nek a rövidítése. Pontosan nem tudom mire való, de azt olvastam, hogy ha az ember kikapcsolja akkor gyorsabb lesz a net, mert ez a szolgáltatás elvesz egy kis sávszélességet az egyenletes minőség biztosítása érdekében. Ebben nem tudom mi az igazság, de én mostanában már Windowsinstallnál leszedem. Soha semmi bajom nem volt belőle.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#7) customi


customi
csendes tag

Köszönöm a hozzászólásokat, akkor ezek után nem is aggódom, hogy lekapcsoltam.
De hogy mi köze van ennek az egész service-nek a böngészők DNS kéréseihez, azt nem tudom. Mindegy is, lényeg, hogy működik rendesen.

Mégegyszer köszi mindenkinek.

Shuttle AB60R, P4 2,8GHz Hyper Threading, 1024MB Kingston DDR400 RAM, 2x120Gb Maxtor, Geforce4 Ti4200 128MB DDR, Pioneer S105, Plextor 708A, Chieftec Dragon Black, 8 Enermax házveti, Enermax 350W táp, Zalman videókártya és proci hűtő

(#8) Club válasza customi (#1) üzenetére


Club
őstag

Szia!
Nemrég voltam két emberkénél, és náluk ugyanez volt a gond!
vírusírtók, reg törlések(hátha vírus), semmi nem segített.
Kapcsolat újtavése, IE 6-os, SP1-el az sem, semmi.
Csak a reinstall.
De ha már nálad is jelentkezik, akkor lehet hogy ez IE vírus.
De komolyan mondom.
Nem sokat, d egy picit értek a gépekhez, és komolyan, evvel semmit sem lehetett kezdeni.
A szolgáltatók aztmondta, hogy oylan nem létezik hogy HTTP nem megy, FTP meg megy..
Teljesen hülyének nézett.
Nem akartam neki csúnyát szólni, pedig tehettem volna.
Mostmár biztosra veszem, hogy ez valamiféle vírus.
De a problémára megoldást jelenleg csak a reinstall jelent számomra.
Üdv

(#9) Club válasza Sidaries (#6) üzenetére


Club
őstag

Maradjunk annyiban, hogy az IE ha egy minimális sávszélességet tart is csak fenn, de akkoris megjeleníti a lapokat!
Enek szerintem köze nincs ehhez.
Azok az emberek akinek én néztem különböző rendszerekkel vootak fenn.
1:ADSl+XP
2:Analóg modem+Win98
Szóval ennyi.

(#10) Club


Club
őstag

Ugye kikerült a Microsoft forráskód egy része a netre..
Remélem nem megint valaki ''okosan'' megint valami biztonsági rést kihasználva kreált valami vírust...

[Szerkesztve]

(#11) CWorm


CWorm
aktív tag

Helló!
Hasonló problémál küszködök, mint a topiknyitó. ADSL, WinXP home edition, és az adsl a csatlakozást követő 3. percben úgy dönt, hogy nem enged engem böngészni. Flesgettel letölteni még ezután is tudok, de az IE nem megy, se az outlookban a levélfogadás. QoS-t megnéztem, nincs feltelepítve. Ha a behalás után lecsatlakozok, majd újra fel, akkor megint megy 3 percig a cucc, aztán leáll. Ráadásul ezután úgy belassul a gép, mintha egy 486-os lenne. Az előbb lecsuktam az ablakokat, és a fejlécek szinte csak vánszorogtak lefelé a tálcára, a total commander is másodpercekig szokta tölteni az ikonokat a fájlokhoz.
Ad-aware meg nod32 nem talált semmit.
Nem tud valaki valami megoldást?

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#12) Taltosparipa válasza CWorm (#11) üzenetére


Taltosparipa
tag

Telepíteni újra. Ez inkabb akkor jön elő ha a hálózati kezelésnél az XP meghalta valamikor magat. Vagy uninstal minden lan eszkoz, hardverileg is a hw kezeloben, es kiirtani az osszes bejegyzet a regisztiben is. Majd ujra telepiteni.

(#13) Taltosparipa


Taltosparipa
tag

QoS csomagutemezo; olyan IP protokol kiegeszites ami lehetove teszi hogy QoS szerver felol pioritasokat lehessen beallitani a halozaton, pld IE 90% E-Mail 70% Ftp 40% stb.

A kliens QoS kuld szet jelzest mindenhova idoszakonkent ha nem kap vissza vezerlesi parametert a szervertol. ADSL kapcsolatnal es egyeb kapcsolatoknal a szolgaltatoi halozatokon nincs aktivalva a QoS. Ebben az esetben a klienseken levo QoS csak lasitja a rendszert ez igaz olyan belso halozaton is ahol nincs szerver vagy olyan menedzselheto router ami tamogatja ezt a protokolt jellemzoen Cisco 3Com nagyobb kategorias rendszereiben lehet ezzel talalkozni.

Otthoni gepeken kikell kapcsolni vagy akar eltavolithato is. De ez igaz az osszes csumora kiveve a TCP/IP protokolt. Ahol tobb gep van es halozatban, ott kell valamilyen ugyfél kezelés (MS, Nowell, Samba, stb). Ha van olyan dolog amit megakarunk osztani a tobbiekkel hasznalatra akkor a megosztashoz szukseges kiegeszites is.

(#14) Mészike válasza customi (#1) üzenetére


Mészike
aktív tag

Sp2 fentvan a gépen? Mert az csinál olyat, hogy az egyidejű tcp/ip kapcsolatok számát lekorlátozza, és azért nem megy a net.

(#15) Intruder2k5 válasza customi (#1) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ezt a kérdést inkább itt tedd fel!

http://itcafe.hu/tema/otthoni_halozat_es_internet_megosztas/friss.html

A topiknyitás szabályairól bővebben az alapelvek III. 12/3 pontjában olvashatsz!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.