Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20) M@trixfan válasza zsiga667 (#17) üzenetére


M@trixfan
addikt

A PS rendben van, viszont van sok más ami nem. Grafikai/nyomdai/fotós alkalmazási területeken sok ''Mac only'' program van. Múltkor apám hazahozott egy lemezt amit az üzletfele adott neki és csak a filerendszert tudtam megnézni, hogy az bizony Mac. A rajta lévő programot természetesen nem.

Az a helyzet, hogy fordítva van. A noname gép ára éri el a PM árát egy szint felett. Amerikában ez méginkább kijön, mert racionálisabbak a Mac árak. Amit elméletben számoltam az nem egy helyről van, hanem különböző üzletekből válogatva. Ilyen esetekben remélem egyértelmű, hogy PH!-ról vásárlást nem vettem bele. Elmondom mi van benne, semmi különlegességre ne gondolj. Az alkatrészek a minősége jobbfajta, de ha lerakod az asztalra akkor még így is gagyisztikusan mutat egy PM melett esztétikailag (persze nem ez számít elsősorban):

Ház: Antec-P180
Táp: Noiseblocker NT-5212P
Alaplap: ABIT AW8 31462 (Intel 955X)
Processzor: Intel Pentium D 830
Hűtő: Thermalright XP-120 + LGA 775 RM (keret)
Ram: 2 Gb Kingston DDR-II
VGA: Club3D GeForce 7800GT
Hangkártya: SoundBlaster Audigy 2 ZS dobozos (nem platinum)
HDD: RAPTOR 2x 360GD 36GB 10000RPM raid
DVD: Pioneer 110

Használnám zenélésre, később ha lesz időm tanulnék 3D Studio-t, Cadprogramokra, legutolsó sorban játékra. Azért legutolsó sorban mert csak játékra sokkal olcsóbban ki lehet jönni egy AMD konfiggal. Ez így zenére még alkalmalan mert az Audigy 2 igencsak gyengus ilyen téren (pl. asio, ki és bemenetek, A/D konverter...) egy M-audio Firewire solo vagy egy szintén Creative E-mu cucc mellett.

Az igazság az, hogy a Mac nem feltétlenül a nyers erő miatt jó. Mellesleg PS és jó pár más pro alkalmazás alatt a PM bizony gyorsabb a Dual 3.6 Xeon-nál, de nem ez a lényeg. Számomra alapból ott a Garageband, ami egy többsávos felvevő szoftver, alapból jár. Elég profi minőségű hangmintákkal, gyakorlatilag egy butított Logic. A beépített hangkártyát ki lehet kötni külső DAC-ra, fel tudok vele venni használható minőségben és Core Audio kompatibilis. Tudnám még folytatni, de ezt úgysem lehet leírni egy hozzászólás keretein belül. Az egész alkalmazás környezet jobb multimédiás, grafikai, studiós célokra mint a Windows. Bár vannak játékok is , de Mac-et ne vegyen senki játékgépnek. A Linux buherátoroknak sem kell mindenképpen Mac, bár nemrég olvastam, hogy Linus Torvalds fő otthoni gépe egy Powrmac G5 Dual 2 Ghz.


[Szerkesztve]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.