Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Donnie


Donnie
őstag

A topic létrehozására az késztetett, hogy egyik éjjel rémálmom volt! A procim tertehlve 65 fokos. Te jó ég! Ágyamból izzadva keltem fel és hatalmas hévvel beszereltem még 4 db hűtőt a házba, hogy a procimat 10 fokon tartsam. A zajszint nem számít, csak ne 65 fokos legyen a procim. Ez az egy cél lebegett előttem.

A sok ''hőmérséklet mániáshoz'' lenne a következő kérdésem:

Jobban alszanak abban a tudatban, hogy a másik procija 4 fokkal magasabb hőmérsékleten üzemel terhelten???:)

(#2) LordX válasza Donnie (#1) üzenetére


LordX
veterán

Az enyém terhelve 70+ fokos, szóval nyugi :)

(#3) _Volkovy_ válasza Donnie (#1) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

engem nem érdekel hány fokos,csak menjen

(#4) Czibu


Czibu
tag

Most, hogy bejött a Kánikula, az én proccom alatt is már izzad rendesen a dióda.
Télen 14 fokkal kevesebbet mutatott a hőmérő a proccon, mint most, azóta meg semmi sem változott.

Az Élet egy szar játék! De a Grafikája nagyon OTTVAN!

(#5) Donnie


Donnie
őstag

Félreértés ne essék nekem pont azért nyitottam a topicot, mert elegem van abból, hogy óvodások módjára alullicitálják egymást. ''Nekem -15 fok'' és hasonlók. Szóval ez a helyzet. Lehet hogy nem volt egyértelmű a bevezető, de én ettől kapok görcsös rohamot:)

(#6)



senior tag

Az enyem 45 fokos terhelten, mindenfele extra ventilator nelkul... Ugyhogy jo darabig nyugodtan alszok... :t

(#7) válasza (#6) üzenetére



senior tag

Ja nem is .... -15 ... ugyhogy 30 ... ( neha csak 27.6 ) :DDD:DDD

(#8) Czibu


Czibu
tag

Attól azért vedd figyelembe, hogy a szobád hőmérsékletétől is függ, nem csak azért irok ilyeneket, mert dicsekedni akarok!

Az Élet egy szar játék! De a Grafikája nagyon OTTVAN!

(#9) tildy válasza (#6) üzenetére


tildy
nagyúr

Hat az akkor nem a proc belso homerseklete lehet, hanem egy kuldo dioda altal mert.
Nekem most 66 fokos volt delutan a procim, de nem aggodok, ez mar a proci sajat belso homeroje...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#10) VladimirR válasza Donnie (#5) üzenetére


VladimirR
nagyúr

Engem csak azért érdekel, hogy alacson legyen a hőfok, hogy mikor (még tovább) húzom a procit, legyen hova melegednie. Most terhelve 60 fok felett van, de amíg nem fagy addig nem zavar.

(#11) válasza tildy (#9) üzenetére



senior tag

Na jo ... ezt csak a hecc kedveert mondtam .. de 56-58 fok korul mozok egyebkent ... Volcano 7+ rulez :P

(#12) LukE válasza Donnie (#1) üzenetére


LukE
veterán

Iigen:))
Úgyhogy mindenki szóljon, akinek 44 fokos a procija most, mert ha többen szólnak, mégnyugodtabban alszok:DDD

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#13) dr. rozmark


dr. rozmark
tag

OFF
Bocs, de már csak ilyen vagyok! Báncsa a fülemet! Alszik ikes ige, ergo egyes szám első személy: alszom
ON

Valahol azt olvastam, a proci életidejét rövidítheti meg, ha állandóan magas hőmérsékleten üzemel. De ha őszinték vagyunk: ki nem cserélte le a CPU-ját, még mielőtt a gari lejárt volna. Szóval, ha a magas hőmérséklet miatt 5 helyett csak 2 évig bírja a proci, ki venné észre. (Az, aki használtan vette meg...)

http://www.szentagothailab.sote.hu

(#14) twollah válasza dr. rozmark (#13) üzenetére


twollah
nagyúr

5 évig bírná egy proci a strapát?
Annál egy kicsit többet hidd el.

(#15) Donnie


Donnie
őstag

Látod Pé, nem volt nehéz ''meggyónni'' az igazat!:))

(#17) maddog


maddog
tag

igazabol az a para hogy itt a a nyar es ha meg a proci is 80fokkal tuzel akkor nincs az a szerencses szelloztetes amivel elkerulheted hogy betikkadj a szobadba

es ezt ugye nem akarjuk mert a melegtol elbobiskolnank mar ejfel elott fps-ezes kozben

szoval ezert...

(#18) localhost válasza Donnie (#1) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Lám lám ... nem te vagy egyedül ezzel a gondolattal. :)

Lásd az egyes számú hozzászólást az én korábban indított topicomban:
[L]http://prohardver.index.hu/rios2_uzenetek.php?from=4275[/L]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#19) Szőrös  válasza Donnie (#1) üzenetére


Szőrös 
veterán

OFF
És az talán nem ovis , hogy TE 1 ilyen ''ellentopicot'' indítasz ? ;t
ON

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#20) Szőrös  válasza Szőrös  (#19) üzenetére


Szőrös 
veterán

Namégeccer :)
OFF
És az talán nem ovis , hogy TE 1 ilyen ''ellentopicot'' indítasz ? :t
ON

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#21) localhost válasza Szőrös  (#20) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Szerintem nem ovis, de figyelembevéve a véleményedet ezt a témát átteszem a Fáradt Gőz csoportba :(

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#22) PrinczA


PrinczA
őstag

Miota egy Titan TTC-D5TB(5/TC) van a Cel 1300 nem huzott procimon, semmi se erdekel ami a homerseklettrol szol :)

(#23) rATdrAgOn


rATdrAgOn
senior tag

Ha' nem tokmindegy hany fokon megy az a nyamvadt IA32-es digitalis abakusz?! :)
Megy vagy nem megy? Eldontendo a kerdes. :)
Aztan meg mit szamit az elettartam? Megdoglik, kivagom a szemetbe, veszek helyere masikat. A pC-nel ezt meg lehet tenni, mert ugyi ''uzlet orientalt'' a vas (gy.k. vedd meg, csinald meg rajta a feladatot, utana vagd ki az egeszet a hulladekmegsemmisito telepre, vagy hidd a CrimS0n jIHAd pC sERVICE-t :DDD).

A processzorok elmeleti elettartama pedig 100+ev. Marmint a nem mostani gyartastechnologiaval gyartottake, azt az isten tudja... jo dolog az a nagyobb csikszelesseg, igaz nem valami sebessegbarat, viszont tartos a cucli (erdekes, mikrokontrellereket valami eszvesztoen osi technikaval gyartanak... ott nem a Mhz szamit, hanem a stabil mukodes :DDD''

Hozzateszem, hogy a tuningolast en nem tamogatom... ;]

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#24) Bally


Bally
senior tag

Nem, nem tökmindegy, hogy hány fokos a proci!!!!
Mióta lecseréltem a celeront amd-re azóta mindig figyelem, mert sokszor eléri a 70 fokot is, és mivel éppencsak hogy futotta erre, nem örülnék neki, ha esetleg elfüstölne, vagy 1 év múlva behalna!!!! Lehet, hogy nektek nem tétel egy processzor, de én azért vigyázok rá, ha ''ovis'', ha nem.......

http://www.illatosut.hu/ - 14 nap az élet? | http://www.pwned.nl/ - cheater?

(#25) válasza Donnie (#15) üzenetére



senior tag

Hehe ... nem is tudod mennyit vívódtam rajta .... :DDD

(#26) james


james
aktív tag

Hali,

Szóval a tartós túlterhelt üzem nemcsak tönkrevághatja a procit, hanem lassan amortizálhatja is. Nem kell hozzá akár egy év sem, hogy a tuningolhatósága jelentősen romoljon, nálam már két proci is hasonlóan járt. :(

Tehát nem árt tudni, mi az adott típus és alaplap által behatárolt ideális érték, amitől azután ki-ki belátása szerint eltérhet.

Különben én inkább a halk üzemet részesítem elönyben, nagy borda, halk venti...

(#27) zsoltee10 válasza james (#26) üzenetére


zsoltee10
addikt

Valahol már írtam hasonló dologról. ''Öregedik az alaplap'' címmel. :)
Mindenkinek magasabb hőmérsékleten megy a procija nyáron. Teljesen tök mindegy, amíg megy. Az alaplap úgyis szól, és közbelép, ha túlmelegedés van. És nem csak az Intel, hanem az Amd is. Izgalomra semmi ok. :)

(#28) Mc Elec


Mc Elec
csendes tag

Sziasztok Hőgutások!

Az igazság az, hogy nekem fogalmamsincs arról, hogy hány fokos a procim.

Mivel nincs hardver monitor a gépemen ezért csak a bioszban tudom megnézni a hőfokot.

Utoljára kéthete néztem akkor valahol 50 fok körül volt.

Csaó.

Mit ér a mai világban egy kétéves proci ( vagy akármi)?

(#29) ftc


ftc
nagyúr

procim 40-50 fok.De ha tennék rá folyékony nitrogén hűtést akkor.....és az enyém lenne a leghidegebb proci.:DD

(#30) Cefa válasza Donnie (#5) üzenetére


Cefa
senior tag

Nekem -15 fok és hasonlók.

:))

De most komolyan miért zavar ez téged?

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#31) Donnie


Donnie
őstag

Zavarni, csak olyan mértékben zavar, hogy túl sokat foglalkoznak egyesek a témával. És ha esetleg stabil a proci pl. 65fokon vagy 68 fokon az már sok nekik.
Engem pl. csak az érdekel, hogy stablil legyen a cucc. Hogy hány fokos nem nagyon izgat, persze ésszerű kereteken belül.

(#32) bazs válasza ftc (#29) üzenetére


bazs
aktív tag

Oylan hideg, hogy el sem indúlna mi? :)))

Pont most fogyott el...

(#33) bitfarkas válasza Donnie (#31) üzenetére


bitfarkas
őstag

Na látod, aki ''akadékoskodik'' is csak azt szeretné tudni, hogy ésszerű keretek között működik-e a procija.
Sokan vannak, akik kisebb teljesítményű procihoz szoktak, (pl én is az 1 GHz-es Athlonommal, csúcsterhelésnél 41 fok 24 fok környezeti mellett) meglátják a 60 fokot az XP-jükön és megrettennek.
Egyébként egy alkatrészt a tűréshatár felső tartományában járatni, felér egy komoly öregítési folyamattal. Így aztán biza nem árt a jó hűtés.

(#34) ArchElf válasza Donnie (#5) üzenetére


ArchElf
addikt

Szerintem ez a görcsös roham ebben a két hozzászólásban ki is fújt...
Mindenesetre tudod hogyan lehet jó ki flame-t generálni.
Már majdnem olyan, mit a különbözö (talán létező) esetleges topic-címek:
- Miért kell magasabb 3DMarks pont a sok ovodás gépére
- Kit érdekel milyen gangos a ventillátor, én úgyis tudok aludni akárhol
- Minek az overclock, úgyis csak elrontlátok a gépet
- Nem kell a márkás táp, nekem a ''Vargáné'' is jól működik
- stb...
:)
...FLAME RULZ...
:)
AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#35) ArchElf válasza ArchElf (#34) üzenetére


ArchElf
addikt

még helyesen írni sem tudok (majd legközelebb 2x átolvasom)...
ovodások:óvodások
gangos:hangos
elrontlátok:elrontjátok
Vargáné:Vargháné (ha jól emléxem)
:(
AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#36) pintyesz


pintyesz
senior tag

Nekem a 2100+-os Palominom-at defaultban 1,75v-on hajtotta az alaplap.
Be is riasztott a Hardware doctor 70 foknál(főleg mostanában)
Visszavettem 1.65v-ra és azóta max 58 fokra megy fel!

Format C:...YES or CONTINUE? :))

(#37) Dr.Momo


Dr.Momo
tag

- OFF!

Inkább hűtsd be a sört ilyen időbe, és annak a hőmérsékletét nézzd, hogy alkalmas e a fogyasztásra! :D

- ON

(#38) ArchElf


ArchElf
addikt

Amúgy nekem normál működés közben 43.5°C a procim húzottan és nem azért cseréltem ventillátort, hogy hideg legyen odabent, hanem azért, hogy a feleségem tudjon aludni...
:)
AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#39) pintyesz


pintyesz
senior tag

Ja,érdekesség képpen:
régen volt egy AMD K6-2/500@550MHz(az alaplap nem engedte tovább)
Vízhűtéssel,28C-on hasított mint állat!

Format C:...YES or CONTINUE? :))

(#40) Donnie


Donnie
őstag

Következő van:

Ezt írta bitfarkas: ''Egyébként egy alkatrészt a tűréshatár felső tartományában járatni, felér egy komoly öregítési folyamattal. Így aztán biza nem árt a jó hűtés.''

Öregítési folyamat... 100 év helyett 10 év mondjuk. (Csak egy példa). Korábban lecseréled a procidat, még mielőtt bármit is észrevennél ebből a ''folyamatból''. Nekem 2,5 évig ment egy 800 Celeron 8X150Mhz-en ergo 1200 Mhzen. 1.85 V Core-al. ''Istentudja'', milyen hőmérsékleten üzemelt néha. Erről ennyit!

(#41) probesz


probesz
csendes tag

Hali!
Nekem a 600-as cerka ment 900-on PI-es hűtővel 90-95 fok körül kb fél évig. :D
Néha le is állt a gép, ha nagyon megtekertem.
Nem nagyon zavart...
Azóta vettem rá WBK 68(WörösBorosKóla). Így már nem kilencvenakárhány hanem csak ötvenakárhány fok full terhelésen és hiba nélkül fut 1008-on. Hát kb ennyire érdekel a dolog.

(#42) Donnie


Donnie
őstag

Igen, csak ez egyetlen különbség az, hogy nekem ennyit lehetett kihozni maximum belőle. És nekem egy átlagos CoolerMaster hűtővel üzemelt... Úgy hogy nem egyszer 3 napig meg egyfolytában... Mondjuk eleve nem ''chipset hűtőt'' kellet volna ráaplikálnod:)

(#43) divot válasza Donnie (#42) üzenetére


divot
veterán

Donnie, te titkolsz valamit! Azonnal vald be, hogy hány fokos a procid! :D

(#44) Donnie


Donnie
őstag

:))

(#45) Hequila


Hequila
őstag

Ugyan nem ide tartozik, de ha a ''Hot CPU Tester'' (vagy valami ilyesmi) nevű program kilép tesztelés közben hibát jelezve, akkor az baj?

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.